» »

Apple predstavil nove iPad, MacBook Air in Mac Mini

««
10 / 11
»»

MrNighthawk ::

zmaugy je izjavil:

:)) Macbook Wheel, it simply works.


Because they said so :))



zmaugy ::

:D So true...

shadeX ::

c3p0 ::

zmaugy je izjavil:


Glede na to, kar so mi razlagali prodajalci Macov, kjer sem si jih ogledoval, naj bi šlo za blackbox. Dopuščam možnost, da fantje niso imeli pojma, sam pa se tudi nisem potem več poglabljal - po teh prvih prejetih informacijah sem opcijo škartiral.


APFS je odprt ravno toliko kot NTFS. A Windows potem tudi ne uporabljaš? Glede na not-black box pogoj, si potemtakem lahko le na linuxu, *BSD ali kaj podobnega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

zmaugy ::

Linux imam inaštaliran na enem od diskov za en prenosnik, ampak ga zadnje čase nisem nič uporabljal - sem dolgo računal na to, da bom lahko prenesel bazo Outlooka v Thunderbird in nato od tam na Thunderbird na linuxu. V teoriji se sliši OK, v praksi ni šlo in nihče nikoli ni pogruntal zakaj, tako da se mi z Linuxom ne da vec ukvarjati.
In glede nato, kar ste mi napisali, bom v najkrajšem času sedel za MacBooka in pogledal. In prodajalce steral v ... , če bojo nalagali v nasprotju z ugotovljenimi dejstvi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

MrStein ::

zmaugy je izjavil:


Če mi večkrat, ko pridem na prodajno mesto (in kjer kupim precej stvari in se prodajalci vedno potrudijo pri ne-Apple stvareh, ker vejo, da je velika možnost, da bom kaj kupil) in še pofirbcam na računalnikih, za Mac povejo, da se nič ne da, potem tudi mene mine volja, da bi se poglobil bolj.

Na podlagi takih dezinformacij se odločaš in si tvoriš mnenja?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

zmaugy ::

Iz vsakega dreka ne delam disertacije.

MrStein ::

O pa. Pogosto. Zato tudi komentiram.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

zmaugy ::

MrStein je izjavil:

O pa. Pogosto. Zato tudi komentiram.

Pogosto ni enako vedno.

c3p0 ::

Prodajalec, ki se spozna na računalnike, ponavadi ni dolgo prodajalec, ali nikoli ne postane en njih.

zmaugy ::

NikolormousB ::

Tim Cook gleda tole reklamo in si zraven briše solzice z bankovci za 100 dolarjev.

Mato989 ::

c3p0 je izjavil:

Prodajalec, ki se spozna na računalnike, ponavadi ni dolgo prodajalec, ali nikoli ne postane en njih.


Na žalost se absolutno strinjam, zato pa je v Sloveniji v trgovinah kot je... tudi sam sem bil del tega procesa... zdaj imajo pa tam nekoga ki nima pojma
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

zmaugy ::

NikolormousB je izjavil:

Tim Cook gleda tole reklamo in si zraven briše solzice z bankovci za 100 dolarjev.


Unknown_001 ::

Sej je res da denar ni vse ampak vseeno je bolj komot jokat v novem Maybachu kot na starem kolesu.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

zmaugy ::

Zgolj komentiral sem higieničnost uporabe bankovcev za brisanje solz in kontakt z očmi, nosom... Če bi NinjaMig vsaj napisal, da si Cook briše solzice z ajfonovim Apple payem (ajfon pa začasno ovit v sveže kuhinjske papirnate brisače...)...:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Unknown_001 ::

zmaugy je izjavil:

Zgolj komentiral sem higieničnost uporabe bankovcev za brisanje solz in kontakt z očmi, nosom... Če bi NinjaMig vsaj napisal, da si Cook briše solzice z ajfonovim Apple payem (ajfon pa začasno ovit v sveže kuhinjske papirnate brisače...)...:))


Pa to je šparanje. A ti veš da ma v US and A velik procent bankovcev sledi šmrk drog?
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

zmaugy ::

Baje da 80% (tako pravijo v prej nalepljenem videu).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Unknown_001 ::

zmaugy je izjavil:

Baje da 80% (tako pravijo v prej nalepljenem videu).


Aja... nisem pogledal.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

zmaugy ::

Evo, malo sem pogledal en tutorial video na YT in OSX se mi zdi na brzino precej podoben Linuxu.
Tam sem opazil tudi, da se lahko na namizje zabriše bližnjica do HD in ko klikneš nanj, so mapice precej na podoben princip kot v Linuxu. Tudi Preferences so podobno nepregledne kot ekvivalent na Linuxu in v zelo podobni obliki.
A če v tam enem podfolderju na HD klikneš na fajl, se odpre z default appom?
Ker če je to to, potem je OSX simpl ko pasulj.

Aja, a ima Outlook za Maca tudi vse shranjeno v ekvivalentu PST fajla?

Samo še ena stvar: kako so uporabno primerljive velikosti diskov na Macu s tistimi na Wins računalniku? Mislim na to, koliko prostora v primerjavi z Windowsi zasede OSX?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

shadeX ::

zmaugy je izjavil:



Seveda se lahko samo Samsung spusti tako nizko, da v reklami primerjajo Applov 6 let star produkt (iPhone 6) z njihovim najboljšim S9. Trololololo :))

zmaugy ::

6 let? Whaat?!

MrStein ::

4 pa res. S5 ... S6 rang.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

c3p0 ::

zmaugy je izjavil:

Evo, malo sem pogledal en tutorial video na YT in OSX se mi zdi na brzino precej podoben Linuxu.
Tam sem opazil tudi, da se lahko na namizje zabriše bližnjica do HD in ko klikneš nanj, so mapice precej na podoben princip kot v Linuxu. Tudi Preferences so podobno nepregledne kot ekvivalent na Linuxu in v zelo podobni obliki.
A če v tam enem podfolderju na HD klikneš na fajl, se odpre z default appom?
Ker če je to to, potem je OSX simpl ko pasulj.

Aja, a ima Outlook za Maca tudi vse shranjeno v ekvivalentu PST fajla?

Samo še ena stvar: kako so uporabno primerljive velikosti diskov na Macu s tistimi na Wins računalniku? Mislim na to, koliko prostora v primerjavi z Windowsi zasede OSX?


OSX zna bit malo podoben kakemu linux okolju, navsezadnje je spodaj UNIX, a je izkušnja precej bolj smooth, tudi proti Win. Višek nepreglednosti je meni osebno sicer nov c.panel v Windows 10. Zaenkrat se, k sreči, še da prit do starega.

Rabiš pa gotovo kak mesec, da ti okolje postane domače. Default app ima, itak.

Outlook ima PST format, mislim pa, da nista binarno kompatibilna z Win verzijo, se pa da importat PST iz Win, kako je obratno, ne vem. Sem ditchnil Outlook par let nazaj.

OSX nima registra in winsxs ekvivalenta, kar pomeni, da ne rabiš 60GB samo za OS, ki nato samo še raste. Mislim, da MacOS zasede pod 20GB.

zmaugy ::

Hvala!

leiito ::

5 GB vzame Mojave na Macbooku Pro, najbrž podobno na drugih napravah

gddr85 ::

shadeX ::

Očitno se jim že blede s tem upočasnjevanjem. Na telefonih mogoče to še kdo požre, glede na to da ponujajo izjemen ekosistem ampak na MACih... hmm. Dobre konkurence je preveč. Kot da bi si namerno želeli uničit dobro ime :|

Not good.

zmaugy ::

shadeX je izjavil:

Očitno se jim že blede s tem upočasnjevanjem. Na telefonih mogoče to še kdo požre, glede na to da ponujajo izjemen ekosistem ampak na MACih... hmm. Dobre konkurence je preveč. Kot da bi si namerno želeli uničit dobro ime :|

Not good.

Kako si drzneš blatiti Gospodovo ime! Ekskomunikacija, oziroma Apple očitno ni zate...>:D

shadeX ::

Apple Watch bojda že rešuje življenja.



Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

MrNighthawk ::

shadeX je izjavil:

Apple Watch bojda že rešuje življenja.





Imam rad gadgete ampak ta način da je sončni zahod lepši in trava bolj zelena ker imaš eno leto novejši telefon ali pa uro...ugh.

2:15

MrNighthawk ::

It's a feature not a bug (defect)
https://www.theverge.com/platform/amp/2...

Dimnik ::

Tole je vse ok, tako mora bit in tako se striže....

Furbo ::

Zanimivo kako vsi kao neverniki v apple istočasno pričakujejo perfekcijo od njega in je že majcena ukrivljenost razlog za paniko. Med ostalimi novicami: droidne tablice so izumrle.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

MrNighthawk ::

Furbo je izjavil:

Zanimivo kako vsi kao neverniki v apple istočasno pričakujejo perfekcijo od njega in je že majcena ukrivljenost razlog za paniko. Med ostalimi novicami: droidne tablice so izumrle.


Nobena tablica vredna 300€+ (kaj šele 1k) se nima kaj za ukrivljat :))ni važen proizvajalec. Takoj bi moral rečt, we fucked up. Tako je samsung priznal in se opravičeval za eksplozije note-ov.

NikolormousB ::

Od kdaj je pa Apple kriv, če uporabniki ne znajo pravilno držat njihovih naprav?

MrNighthawk ::

NikolormousB je izjavil:

Od kdaj je pa Apple kriv, če uporabniki ne znajo pravilno držat njihovih naprav?


FFS

Apple has confirmed to The Verge that some of its 2018 iPad Pros are shipping with a very slight bend in the aluminum chassis. But according to the company, this is a side effect of the device’s manufacturing process and shouldn’t worsen over time or negatively affect the flagship iPad’s performance in any practical way. Apple does not consider it to be a defect.


https://www.theverge.com/2018/12/19/181...

NikolormousB ::

No vidiš, saj je Apple lepo povedal, da ni problemov.

Če pa kdo gleda ali je njegov iPad zakrivljen, si je pa sam kriv.

gddr85 ::

da ne bo tole še en bendgate :))

MrStein ::

MrNighthawk je izjavil:


Tako je samsung priznal in se opravičeval za eksplozije note-ov.

Pozabil si smajli. ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

leiito ::

Samsung je imel še lani zakrivljene televizije v prodaji, kot da so namenoma take in ljudje so jih mirno kupovali, kot da, da je to najbolj normalna stvar na svetu, tako da nivo tolerance je pri kupcih Appla veliko nižji.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Dimnik ()

c3p0 ::

Niso bile namenoma zakrivljene?

MrNighthawk ::

leiito je izjavil:

Samsung je imel še lani zakrivljene televizije v prodaji, kot da so namenoma take in ljudje so jih mirno kupovali, kot da, da je to najbolj normalna stvar na svetu, tako da nivo tolerance je pri kupcih Appla veliko nižji.


NikolormousB je izjavil:

No vidiš, saj je Apple lepo povedal, da ni problemov.

Če pa kdo gleda ali je njegov iPad zakrivljen, si je pa sam kriv.


Nivo idiotizma zagovarjanja Applovih naprav je dosegel nov nivo.

Tebi lahko Apple proda iPhona z razbitim ekranom pa rečejo, da je to "winter frost edition" in boš vesel, ker boš imel eksluzivo

leiito ::

To ravno ne, razbit ekran je razbit ekran, ne zdej pretiravat, ampak minimalna upognjenost naprave, ki je s prostim očesom še opaziš ne, je iskanje dlake v jajcu, zaradi tega ni uporabniška izkušnja nič slabša.

Poleg tega, kot je nekdo že omenil, android tablice najdeš samo še v muzejih, Apple pa medtem vgrajujuje procesor, ki bo še naslednjih 10 let preveč zmogljiv za razvijalce appov.

MrNighthawk ::

leiito je izjavil:

To ravno ne, razbit ekran je razbit ekran, ne zdej pretiravat, ampak minimalna upognjenost naprave, ki je s prostim očesom še opaziš ne, je iskanje dlake v jajcu, zaradi tega ni uporabniška izkušnja nič slabša.


https://forums.macrumors.com/threads/my...

to ni neopazno.
če imam v rokah premium produkt bom iskal dlako v jajcu. in dejstvo, da shipnejo rahlo ukrivljeno tablico in rečejo, da je kul je za moje pojme žaljivo za vsako inteligentno osebo.

Poleg tega, kot je nekdo že omenil, android tablice najdeš samo še v muzejih,


kaj imajo Android tablice tukaj veze!? vse tablice so za moje potrebe so over rated. 4 leta star galaxy tab z 6.0 androidom in 4k amoled ekranom zadostuje za gledanja netflixa, YouTube,... branje knjig/stripov in browsanje.

Apple pa medtem vgrajujuje procesor, ki bo še naslednjih 10 let preveč zmogljiv za razvijalce appov.


procesor je že dober, smiselnost izjave pa v stilu "imam ferarija, ki ga vozim samo v coni 30 z ležečimi policaji."

NikolormousB ::

Saj so ti že zgoraj napisali. Samsung prodaja TVje, ki so dejansko zakrivljeni tako, da jih od strani skoraj ne moreš gledati, pa je vse OK. "It's not a bug, it's a feature" in raja verjame.

Pri Applu pa vsako tako malenkost secirate do onemoglosti. Double standards much?

MrNighthawk ::

NikolormousB je izjavil:

Saj so ti že zgoraj napisali. Samsung prodaja TVje, ki so dejansko zakrivljeni tako, da jih od strani skoraj ne moreš gledati, pa je vse OK. "It's not a bug, it's a feature" in raja verjame.

Pri Applu pa vsako tako malenkost secirate do onemoglosti. Double standards much?


Razlika je, če imaš namensko zakrivljen ekran, ki je (lahko) fail ali pa takšnega, ki je napaka v procesu izdelave.
In nekateri butlji to zagovarjajo kot, da je feature.

če kupiš Mercedesa za 80k in ne moreš zapret oken do konca si lahko rečeš, da je poleti ta feature ful dobr...med zimo si pa mrzu...dobesedno.

Furbo ::

In kako je rahla ukrivljenost primerljiva s tem, da ti mrzlo piha v avto pozimi?

In kako ste najbolj zgroženi tisti, ki teh naprav nimate?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Dimnik ::

Zato, ker vi, ki jih imate si ne priznate (zelo malo, ki dejansko povejo kako je) in dajete glupe, res glupe zagovore...bee,bee..

NikolormousB ::

Lej, Mercedes ima odlično gretje kabine. Še celo iz vzglavnikov ti piha topel zrak. Ne vem zakaj bi bil problem, če se ti okno ne zapre do konca. Vklopiš gretje.

Pri Applu je podobno. Imaš zakrivljen ekran. Pri Samsungu moraš za to funkcionalnost dodatno plačati, Apple pa ti jo da zraven zastonj.
««
10 / 11
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple novosti: 12-palčni MacBook, Apple Watch in kopica drugih izboljšav (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
390118464 (96157) opeter
»

Applove novosti: iPad Air 2, iPad Mini 3, novi iMac z Retino, OS X 10.10, iOS 8.1 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
17456914 (49288) Nummy
»

Novosti z Applove predstavitve (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
5629784 (25733) PrimozR
»

Applov WWDC 2012 poln novosti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
13438176 (33532) dejanslo
»

Apple osvežuje linijo MacBook Pro (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
9127062 (24800) JayKay

Več podobnih tem