» »

Apple predstavil nove iPad, MacBook Air in Mac Mini

««
9 / 11
»»

no comment ::

V Filesih, zmaugy, v Filesih!

Pa ne boš verjel, tud zbrisat se ga da!

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

Zgleda kot en tipičen apple-trol: nikoli bil bližje apple napravi kot 200 metrov, a "kritizira" ves čas...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

leiito ::

Torej ni več neuporaben za delo, za to je zdaj OK, ni pa optimalen za glasbo, če jo hočeš imeti fizično na iPadu?

Kar je res, mp3 fajlov res ne moreš odpreti z Music, jih pač z VLC ali čem drugim, ampak tip samo plačljive appe namešča na svoje naprave, ker uni k so zastonj so čungalunga, uni za €0.99 so pa kul.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Dimnik ()

zmaugy ::

leiito je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Ah ne, zgolj napisal sem, da se novi ajfoni prodajajo pod pričakovanji - glede na linkani CNN članek.
Hmm, ko se je letos pred katkim nabavljal nov telefon in sem vzel v roke ajfon Xs in S9, mi je bilo čisto jasno, zakaj se Samsungi prodajajo, sploh ker je cena toliko nižja.
Ne vem kako bo Apple nadaljeval na dolgi rok s telefoni - razen če se Samsung ne umakne in zanemari telefone.
In čeprav je iPad v mojih rokah kar naprej, za naslednjo tablico razmišljam o alternativnih možnostih, ker iPad je popolnoma useless za delo, ker nimaš nadzora nad datotečnim sistemom.


iPad je kar naprej v tvojih rokah, nisi pa opazil, da imaš v orodni vrstici Files, ki dela točno to, kar trdiš, da je razlog zakaj je iPad neuporaben za delo? Rahlo dvomim, da je kar naprej v tvojih rokah, Files je težko spregledat, po defaultu ti je stalno pred očmi in pod prsti.


Files sem poskusil uporabiti takoj, ko sem jih opazil. Začuda lahko tam delaš s fajli samo iz aplikacij. Kar je čudno in mi sploh ni prišlo na misel, zato sem novost z gnusom zaprl. Ali lahko nek fajl, ki se ne odpiranz appi iz ipada shranim v nek prej narejen diektorij?

MrStein je izjavil:

Zgleda kot en tipičen apple-trol: nikoli bil bližje apple napravi kot 200 metrov, a "kritizira" ves čas...


Ej, daj nehaj s temi kmetavzarskimi “samo jaz imam Appla”, totalno kvari tvoj imidž...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

leiito ::

Kdo ti je rekel, da lahko delaš s fajli samo iz aplikacij? Krive vere te je učil, brez potrebe si z gnusom zaprl to nečusto rešitev, brez appov lahko kopiraš, preimenuješ, premikaš, to kar počneš v File Explorerju na Windowsih, če je tam še vedno Explorer.

RegulusDraco ::

Unknown_001 je izjavil:

RegulusDraco je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

shadeX je izjavil:

V čem je fora da gre folk zvijat ipada in potem oceni da je slab ker je preveč prožen?


Kako se obnese, če se nekdo npr. nehote vsede na njega. Tisti video zgoraj sicer lepo prikaže, da se zadeva zlomi brez vsakršnega napora.


Kako se obnese, če bi folk dejansko pazil na stvari?


Lahko paziš kot nor in se ti pač zgodi nesreča. Recimo:
Telefon imaš v prednjem žepu hlač, si zavezuješ čevlje in se zvije. Sediš v avtu, telefon odložiš na sovoznikov sedež in pozabiš nanj, potem pa nekoga pobereš in se vsede nanj.



Also, življenje je prekratko da bi kupoval tako bedasto robo, da bi moral celo paziti da se ne zvije, kaj šele spraska. Fuck that.

Pa menda nis tok lesen



Ni treba bit lesen. Samo 1 nesrečo rabiš.

Imam pa doma 5 let staro LG tablico, s katero ne delam niti malo lepo, pa je še vedno povsem nedotaknjena, brez praske.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

leiito ::

Tudi iPad lahko potopiš v vodo, padel mi je v banjo, ugasnil sem ga, posušil, dela kot prej.

RegulusDraco ::



apple je naredil prvo tablico, ki se zvije. Apple inovator!

(6:25 dalje)
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

zmaugy ::

leiito je izjavil:

Torej ni več neuporaben za delo, za to je zdaj OK, ni pa optimalen za glasbo, če jo hočeš imeti fizično na iPadu?

Kar je res, mp3 fajlov res ne moreš odpreti z Music, jih pač z VLC ali čem drugim, ampak tip samo plačljive appe namešča na svoje naprave, ker uni k so zastonj so čungalunga, uni za €0.99 so pa kul.


Aaa? Glasbe na ipadu ne poslušam več, odkar se je iz neznanih razlogov na prejšnjem ipadu tričetrt na itunes kupljene glasbe podvojilo.
Glasbo kupim na ipadu in jo poslušam na iphonu (sicer so se tudi tam iz neznanih razlogov trije albumi podvojili - pomeni da se glasba treh na itunes kupljenih albumov predvaja tako, da se vsaka skladba predvaja dvakrat - fuck me, če vem zakaj, itak da tudi Apple support ne ve zakaj).

leiito ::

"Ej, daj nehaj s temi kmetavzarskimi "samo jaz imam Appla", totalno kvari tvoj imidž..."

Iz česa si pa to sporočilo razbral? In kdaj je kdo sploh izjavil kaj takega, otroci imajo Apple izdelke.

Gre bolj za skepso, da imaš res iPad kar naprej v rokah, glede na tvoje izjave.

zmaugy ::

MrStein je izjavil:

Zgleda kot en tipičen apple-trol: nikoli bil bližje apple napravi kot 200 metrov, a "kritizira" ves čas...


@leiito: Zato.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

leiito ::

S čim pa poslušaš glasbo?

zmaugy ::

Music

leiito ::

Imaš kak screenshot kako zgleda to podvajanje? Verjetno si Apple Supportu pošiljal.

zmaugy ::

Ne, smo se pogovarjali po telefonu in so mi predlagali da vse pobrišem in grem nazaj na itunse. Imam pa gor tudi glasbo s CDjev, ki sem jo sinhroniziral na prejšnjm notebooku, ki je ni vse na aktualnih itunesih, ker se mi ni dalo rippat vsega še enkrat.
Je pa čist simpl, odprem album in je vsaka skladba napisana dvakrat. Če eno odvečno izbrišeš, se izbrišeta obe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

leiito ::

sicer nimam glasbe, ker za to uporabljam Synology app, ampak gledam filme, kupljeno na Apple TVju, na iPad jih niti ne inštalira, samo pod Purchased so, po želji se downloada na napravo, ne vem kako bi prišli fajli na napravo sami od sebe.

Eto rešitve:
https://www.macworld.co.uk/how-to/mac-s...

Open iTunes (if you're on Windows, press the Control+B keys first).
Hold down the Option key (Mac) or Shift key (Windows).
Click the View menu.
Click Display Exact Duplicate Items.
iTunes then shows only exact duplicates. ...
Delete songs as described in the last section.
More items...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: leiito ()

zmaugy ::

Bom probal.

Za glasbo imam naštimano da se vse downloada takoj ko je kupljeno, ker mi je to bila ena od motivacij, da sem prešaltal na iphone - ker se mi ni dalo za vsak drek delat fizičnega kopiranja kupljene glasbe iz itunes na Windows phone.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

leiito ::

Kako pa naštimaš, da se ti avtomatsko downloada?

NikolormousB ::

MrStein je izjavil:

Sem ga pravkar naredil.


Nisi.

Ikona za nov folder je na voljo samo, ko imaš na levi strani izbran "iCloud Drive". Če želiš npr. narediti nov folder lokalno, na "On My iPad" ikone za nov folder ni.

Pa ne, da to kaj zmanjša uporabnost. Sicer je to ena od Applovih neumnosti, s katerimi nam prodajajo iCloud, ampak ne zmanjša uporabnosti naprave.

MrStein ::

Seveda sem. Naredim screenshot?

A misliš top-level folder? To pa je drugo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

zmaugy ::

leiito je izjavil:

Kako pa naštimaš, da se ti avtomatsko downloada?


Na telefonu:

Settings -> iTunes & App Store -> Automatic Downloads sliderji

MrStein je izjavil:

Seveda sem. Naredim screenshot?

A misliš top-level folder? To pa je drugo.


Nov folder lahko narediš v okviru na primer Adoba v Files. top-level folder si mislil folder na “namizju”? Ja, to bi bilo uporabno.
To se torej resnično ne da?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

MrStein ::

Kakem namizju?

Fajli so (strogo) ločeni na aplikacije.

To je osnova dizajna iOS (z nekaj izjemami, kot recimo fotke).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

zmaugy ::

Izven Files aplikacije. Se pravi da je folder na enem od zaslonov z appi.

NikolormousB je izjavil:

MrStein je izjavil:

Sem ga pravkar naredil.


Nisi.

Ikona za nov folder je na voljo samo, ko imaš na levi strani izbran "iCloud Drive". Če želiš npr. narediti nov folder lokalno, na "On My iPad" ikone za nov folder ni.

Pa ne, da to kaj zmanjša uporabnost. Sicer je to ena od Applovih neumnosti, s katerimi nam prodajajo iCloud, ampak ne zmanjša uporabnosti naprave.


Pri meni je iCloud Drive onemogočen in lahko naredim nov folder. Ampak zgolj znotraj na primer Adobe appa v Files.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Manu ::

zmaugy je izjavil:

Pri meni je iCloud Drive onemogočen in lahko naredim nov folder. Ampak zgolj znotraj na primer Adobe appa v Files.

Potem pa aktiviraj iCloud Drive.

Pod Settings > Passwords & accounts > iCloud (pod razdelkom Accounts) > iCloud Drive (verjetno ti piše zraven "Off") > iCloud Drive (omogoči)
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

zmaugy ::

iCloud Drive imam onemogočen namenoma. Ne hranim svojih fajlov v oblaku. A bom z omogočenim iCloud Drive lahko naredil folder na ipadu izven aplikacij v Folders appu? Se mi ne zdi logično...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

aborko ::

Kok je pa ta airdrop kej hiter? Recimo da si pred dolgim letom naložim par 10 filmov ...recimo da jih je skupaj za 100 GB. Bi to skopiralo v 15-20 minutah?

MrNighthawk ::

NikolormousB je izjavil:

Res ne vem zakaj je treba komplicirati.


ja res ne vem zakaj je treba komplicirat z appom

zmaugy je izjavil:

Bom probal.

Za glasbo imam naštimano da se vse downloada takoj ko je kupljeno, ker mi je to bila ena od motivacij, da sem prešaltal na iphone - ker se mi ni dalo za vsak drek delat fizičnega kopiranja kupljene glasbe iz itunes na Windows phone.


Deezer dela na tak način praktično na vseh napravah Windows, Androidm iPhone,... in povsod dela.

Zgodovina sprememb…

NikolormousB ::

ja res ne vem zakaj je treba komplicirat z appom


Ker je tablica brez softvera samo drag podstavek za kozarce.

Mavrik ::

aborko je izjavil:

Kok je pa ta airdrop kej hiter? Recimo da si pred dolgim letom naložim par 10 filmov ...recimo da jih je skupaj za 100 GB. Bi to skopiralo v 15-20 minutah?


V kaki uri ali dveh pa res.
The truth is rarely pure and never simple.

MrNighthawk ::

NikolormousB je izjavil:

ja res ne vem zakaj je treba komplicirat z appom


Ker je tablica brez softvera samo drag podstavek za kozarce.


Če rabiš app za kopiranje podatkov preko kabla je res samo podstavek za kozarce

MrNighthawk ::

Ampak vidim, da se da naredit bolj trdo tablico

MrStein ::

aborko je izjavil:

Kok je pa ta airdrop kej hiter? Recimo da si pred dolgim letom naložim par 10 filmov ...recimo da jih je skupaj za 100 GB. Bi to skopiralo v 15-20 minutah?

Nekje 10-100 MB/s. Odvisno kateri model imaš in kako generacijo WiFi podpira.
Torej 100 GB bi ravno šlo v 15-20 minutah V OPTIMALNIH RAZMERAH.
V praksi verjetno od pol ure dalje.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

zmaugy ::

MrNighthawk je izjavil:

Ampak vidim, da se da naredit bolj trdo tablico


:)) “Sorry, the full file management system just opened up, let me, ahm, miminize that before anyone gets jealous...” :D>:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

leiito ::

Ma to s tem prenašanjem fajlov, kopiranjem ipd. je hudo starinsko, nič od tega ne rabiš na iPadu, imaš prostor za fajle, Files, in to je to, ne pa da moraš kopirat, to je kot pri avtu, ko si moral včasih kurbl s sabo nosit in spredaj v mašino vtikat, potem so pa to moderniziral in so temu rekli ključ, kao ne samo vrata, šw volan je zaklenjen, da si kot kak ječar hodil naokrog s šopom ključev. Apple je nova paradigma, je pa res, da morda ni za vse.

antonija ::

Ah no, "posebna mesta" za podatke, kjer se ti ni treba okvarjati z datotecnim sistemom, obstajajo ze nekaj verzij winsev. Sicer se mi zaradi prerostosti ideje datotecnih sistemov zdi celoten koncept izogibanja le-tem precej retardiran, ampak ce je to nova applova paradigma, pa naj bo.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

zmaugy ::

Jaz imam tudi rajši stvari pod svojo kontrolo, hvala lepa. Tudi na Windowsih ne uporabljam default mest za shranjevanje slik, emailov itd., imam zelo praktične razloge za to, da uporabljam lastno definirano organizacijo tega.
Lep primer, kaj se lahko s podatki zgodi, če so prepuščeni black box appom, je pri meni konkretno glasba na Music - kot sem prej opisal.
Če imaš file spravljene po svoje, nisi odvisen od sto appov, da ti fajle pravilno handlajo in jih ne zjahajo, zgubijo, podvojijo etc. V Winsih je zelo enostavno se temu izogniti, edini fajl, kjer sem odvisen od appa, je PST od Outlooka. Pa še tega imam spravljenega drugje, kot bi bil po defaultu, ker mi to odgovarja za backup komplet sistema.

shadeX ::

Jaz imam tudi rajši stvari pod svojo kontrolo, hvala lepa.


Zakaj potem sploh imaš iOS naprave, če sploh ne ponujajo kar potrebuješ? Ali imaš in se sprijazniš s sistemom takšen kot je ali pa zamenjaš za nekaj kar ti je bolj pisano na kožo.

Jaz osebno datotečnega sistema sploh ne pogrešam, sem se pa bal da bo to velik problem ko sem migriral na iOS, ampak očitno zame ni.

zmaugy ::

Na začetku zaradi dostopnosti vsebin (na itunes se je najprej dalo kupovati glasbo iz Slovenije), ajfon zaradi varnosti in sinhronizacije glasbe z itunes.
Zaradi file systema se nikoli nisem odločil za Macbooka in lepo uporabljam Win prenosnike, če te ovire ne bi bilo, bi že zdavnaj prešaltal. Sicer bi mi, glede na stvari, ki jih vidim na netu, verjetno do zdaj bilo že žal...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

gendale2018 ::

kaj je pa narobe s file systemom pri macu?
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

antonija ::

shadeX je izjavil:

Ali imaš in se sprijazniš s sistemom takšen kot je
Ne. Kupis kar si zelis in potem prilagodis po svojih potrebah. Nekateri nismo zadovoljni s tem kar nam drugi vsiljujejo in zelimo vec svobode in moznosti za delat napake.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

MrStein ::

gendale2018 je izjavil:

kaj je pa narobe s file systemom pri macu?

Na jutube je en video, kjer pravijo, da je ful slab!

;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

zmaugy ::

gendale2018 je izjavil:

kaj je pa narobe s file systemom pri macu?


Glede na to, kar so mi razlagali prodajalci Macov, kjer sem si jih ogledoval, naj bi šlo za blackbox. Dopuščam možnost, da fantje niso imeli pojma, sam pa se tudi nisem potem več poglabljal - po teh prvih prejetih informacijah sem opcijo škartiral.
Mi je bil pa cel koncept privlačen zaradi relativne varnosti tudi brez uporabe AV in istočasne možnosti uporabe Office, kar pri Linuxu kolikor vem, ni ravno mogoče (lokalno, brez oblaka).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

no comment ::

In kako tocno uporabljas Office na linuxu iz oblaka?

shadeX ::

antonija je izjavil:

shadeX je izjavil:

Ali imaš in se sprijazniš s sistemom takšen kot je
Ne. Kupis kar si zelis in potem prilagodis po svojih potrebah.



Če lahko, zakaj pa ne.

MrStein ::

zmaugy je izjavil:

gendale2018 je izjavil:

kaj je pa narobe s file systemom pri macu?


Glede na to, kar so mi razlagali prodajalci Macov, kjer sem si jih ogledoval, naj bi šlo za blackbox.

It is unix.

(za ene mogoče res black box - in za end userje je to tudi prav)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

no comment ::

Ampak potem imamo javno deklariranega tehnoloskega analfabeta, ki protestira proti blackboxu...

zmaugy ::

Hvala ker si mi razložil, da je računalništvo edina stvar, v kateri si lahko tehnolosko pismen. Za takšne kot si ti, obstaja poseben izraz...

zmaugy ::

MrStein je izjavil:

zmaugy je izjavil:

gendale2018 je izjavil:

kaj je pa narobe s file systemom pri macu?


Glede na to, kar so mi razlagali prodajalci Macov, kjer sem si jih ogledoval, naj bi šlo za blackbox.

It is unix.

(za ene mogoče res black box - in za end userje je to tudi prav)


No, morda pa bi v ne-Apple storih lahko poskrbeli, da bi na vprašanja o Macih odgovarjale za to vsaj malo kompetentne osebe.
Sam sem pristaš pristopa, da pri nenujnih stvareh ne popravljam tistega, kar deluje. Windows sistem funkcionira kar zadovoljivo, vendar ne idealno, zato se vsake toliko malce ozrem naokrog. Od prodajalca, ki prodaja računalnike, pričakujem da bo vsaj iz ptičje perspektive znal povedati osnovne stvari in ker je računalnik zraven, je moje pričakovanje, da bom to lahko na hitro pogledal. Shortcut pač.
Če mi večkrat, ko pridem na prodajno mesto (in kjer kupim precej stvari in se prodajalci vedno potrudijo pri ne-Apple stvareh, ker vejo, da je velika možnost, da bom kaj kupil) in še pofirbcam na računalnikih, za Mac povejo, da se nič ne da, potem tudi mene mine volja, da bi se poglobil bolj. Ker to ni moj foh, to je samo postranski hobi in nujno zlo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

MrNighthawk ::

leiito je izjavil:

Ma to s tem prenašanjem fajlov, kopiranjem ipd. je hudo starinsko, nič od tega ne rabiš na iPadu, imaš prostor za fajle, Files, in to je to, ne pa da moraš kopirat, to je kot pri avtu, ko si moral včasih kurbl s sabo nosit in spredaj v mašino vtikat, potem so pa to moderniziral in so temu rekli ključ, kao ne samo vrata, šw volan je zaklenjen, da si kot kak ječar hodil naokrog s šopom ključev. Apple je nova paradigma, je pa res, da morda ni za vse.


Paradigma ste mogoče uporabniki, ki sprejmete vsako novost brez komentarja, ker če je apple tako rekel potem smo pa res narobe delal do sedaj. Še malo pa ne bo več tipkovnice.

zmaugy ::

:)) Macbook Wheel, it simply works.
««
9 / 11
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple novosti: 12-palčni MacBook, Apple Watch in kopica drugih izboljšav (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
390118476 (96169) opeter
»

Applove novosti: iPad Air 2, iPad Mini 3, novi iMac z Retino, OS X 10.10, iOS 8.1 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
17456918 (49292) Nummy
»

Novosti z Applove predstavitve (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
5629785 (25734) PrimozR
»

Applov WWDC 2012 poln novosti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
13438180 (33536) dejanslo
»

Apple osvežuje linijo MacBook Pro (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
9127065 (24803) JayKay

Več podobnih tem