» »

eSports: Kaj spremljate?

eSports: Kaj spremljate?

«
1
2

Kation ::

Živjo,

Glede na to, da esports že nekaj let ni več nekaj kar se dogaja samo v J. Koreji in je zelo prisoten tudi v Evropi, me zanima koliko kaj spremljate in katere igre spremljate?

S kolegi začenjamo organizacijo esports dogodkov in raziskujemo kakšno je zanimanje. Če imate 5 minut bi prosil, če lahko izpolnete kratko anketo: https://www.1ka.si/a/180689 (resnično ni več kot 5 min =P).

Hvala =]

shadeX ::

Dobra ideja. Takoj bi se udeležil kakšnih e-tekmovanj v Sloveniji. Glede vprašanja o vožnji, sem sicer obkljukal 30km+ ampak ne bi se pa vozil na drug konec Slovenije (npr Maribor) - sem iz primorske.

Ljubljana (ali okolica) mislim da je še najbolj nevtralna lokacija za take dogodke.

ahac ::

Podpiram.

Ampak prosim pa, da se držite Slo-Tech pravil za ankete:
Pravila za objavo anket
Vse ankete morajo v pozdravnem sporočilu ankete in v sporočilu na forumu vsebovati naslednje informacije:

- podpis (ime in priimek, kontaktnim e-mailom),
- pravila obdelave podatkov,
- za kakšen namen bodo rezultati uporabljeni (šola, predmet),
- kako bodo anketiranci lahko prišli do rezultatov.


Also,


;)
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Kation ::

Pardon, sem očitno preveč površno preletel pravila.

Kar se tiče imena in priimka bom prosil za pass, ker se ne bi radi izpostavljali.

Rezultati bodo uporabljeni kot del tržne raziskave, s katero želimo ugotoviti kakšni dogodki bi bili za večino najbolj aktualni (tip dogodkov, katere igre naj bodo prisotne na dogodkih, ...). Analizirali bomo samo polno izpolnjene ankete, predvidoma bo anketa odprta do konca novembra/sredine decembra. Tisti, ki bi jih zanimali rezultati, nam lahko pišejo na začasni kontakni email ( sloesportsweekly@gmail.com ), bomo posredovali rezultate analize.

Smo imeli debate kako se pravilno napiše >.< Ow well, Redeye to the rescue!

bajsibajsi ::

shadeX je izjavil:

Dobra ideja. Takoj bi se udeležil kakšnih e-tekmovanj v Sloveniji. Glede vprašanja o vožnji, sem sicer obkljukal 30km+ ampak ne bi se pa vozil na drug konec Slovenije (npr Maribor) - sem iz primorske.

Ljubljana (ali okolica) mislim da je še najbolj nevtralna lokacija za take dogodke.


Se strinjam s tem, da je Ljubljana nekako se najbolj primerna lokacija; tako z geostrateskega vidika, kot tudi glede ostale ponudbe (hostel, hrana, nightlife itd). Sam sicer tudi izbiram "vec kot 30 km". Bistveno bolj kot relacija, ki v Sloveniji tako ali tako ne more biti res dolga, se mi zdi datum oz. kdaj, kateri dan/dneve poteka taksen event. Kar nekaj podobnih dogodkov se je v zadnjih letih odvijalo med delavniki, kar ni primerno za (starejse) zaposlene osebe, niti za dijake ipd.
Podobno lahko na vprasanje, koliko denarja sem pripravljen porabiti na dogodku, odgovorim z zadnjo moznostjo "vec kot 30 eur". Ce nic drugega ze zato, da se podpira tovrstne evente. Ampak to si lazje privoscimo ljudje, ki imamo redne in relativno visoke financne prilive, bistveno tezje pa npr. prej omenjeni dijaki, ki so tudi pomemben del in verjetno tudi razmeroma velik delez omenjene scene. Upraviceno tezko je pricakovati, da bo mularija hodila na npr. 100km oddaljen BYOD event s povrhu visoko vstopnino, ko bi pa samo radi igrali igre. Po drugi strani bi pa bolj zreli navdusenci poleg gaminga zeleli se kaksno kakovostno vsebino (npr. gamedev predavanje). Pa vemo, kako je s to sceno pri nas v mali Sloveniji. :/

Tr0n ::

Rocket League RLCS

https://www.rocketleagueesports.com/
https://www.twitch.tv/rocketleague

Ravno ta vikend so live finali v Las Vegasu. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

TheBlueOne ::

Jaz vcasih pogledam Starcraft 2. Par frendov gleda redno, sedaj je bilo ravno svetovno prvenstvo in je prvic zmagal nekorejski igralec iz Finske.

gustek_si ::

Zdaj se nekaj spodbuja ešport. Baje je čez 100 milijonov (300 milijonov?) pravih ešportnikov na svetu, ene 10 jih pa celo služi milijone. Najs. Konkurenca je huda, ampak tudi norma za olimpijske pri navadnem športu je huda. Treba pač špilat vsak dan videoigrice po 10-12 ur lepo disciplinirano in postaneš vrhunski ešportnik.

Razmišlja država kaj v tej smeri da bi se lahko odsluženi ešportniki po koncu kariere zaposlili v vojski ali policiji? Morda borčevska pokojnina, v kolikor so igrali kaj na temo vojskovanja?

shadeX ::

Razmišlja država kaj v tej smeri da bi se lahko odsluženi ešportniki po koncu kariere zaposlili v vojski ali policiji?


Zakaj bi se kdo zaposlil tukaj za minimalca, če pa eŠportniki služijo gore denarja?

m0LN4r ::

Ker vsak ne more biti "Ronaldo" mogoce? Meni bolj ni jasno, kaj bo policija in vojska z takimi pusiji. Ga postavis pred enga cigana pa se polula v hlace. Sory za grde besede admini. A ker v igrici, bezi kilometre z rocket launcherjem in neprebojnim jopicem med minami in granatami, je kr ready za afganistan in resevalne akcije ?!?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

shadeX ::

Ker vsak ne more biti "Ronaldo" mogoce?


Sej npr naši nogometni prvoligaši so še zmer daleč od Ronaldota pa še zmer povlečejo kak cekin... vsekakor boljše od policije in sv. vojske.

gustek_si ::

shadeX je izjavil:

Razmišlja država kaj v tej smeri da bi se lahko odsluženi ešportniki po koncu kariere zaposlili v vojski ali policiji?


Zakaj bi se kdo zaposlil tukaj za minimalca, če pa eŠportniki služijo gore denarja?

Verjetno ne veš da so vsi slovenski vrhunski športniki zaposleni v vojski oz. policiji in to ne da bi delali na terenu in puzali po tleh, pač pa da imajo od države nek vir dohodka katerega ohranijo tudi po koncu kariere. Častno so na plačni listi. Enako bi lahko bilo z e-športniki ko jim okice zgorijo in prstki niso več dovolj hitri za vrhunske rezultate.

hamez66 ::

gustek_si je izjavil:

Zdaj se nekaj spodbuja ešport. Baje je čez 100 milijonov (300 milijonov?) pravih ešportnikov na svetu, ene 10 jih pa celo služi milijone. Najs. Konkurenca je huda, ampak tudi norma za olimpijske pri navadnem športu je huda. Treba pač špilat vsak dan videoigrice po 10-12 ur lepo disciplinirano in postaneš vrhunski ešportnik.

Razmišlja država kaj v tej smeri da bi se lahko odsluženi ešportniki po koncu kariere zaposlili v vojski ali policiji? Morda borčevska pokojnina, v kolikor so igrali kaj na temo vojskovanja?



Moraš imet tudi možgane pravilno zvezane. Ko sem igral warcraft 3, sem imel med 60 in 80 apm (actions per minute), največ enkrat 110 (mi ni jasno, kako mi je takrat ratalo toliko), medtem ko so imeli najboljši igralci apm 200+. Ko sem primerjal svoj apm z nekaterimi drugimi igralci, ki so bili približno enako dobri, so imeli od 60 pa do 150. Nekdo, ki v sekundi pravilno pritisne 1 gumb in enkrat klikne, je težko boljši od nekoga, ki lahko 2x pravilno klikne in pritisne 2 ta prava gumba.

Tko da preden kdo vlaga preveč časa v igrice, naj preveri, če ima sploh dovolj hitre in zmogljive možgane. Sej malo se da verjetno tudi natrenirat, čudežev pa ni za pričakovat.

Mogoče bi pri apm pomagalo, če bi še kot otrok igral kakšen inštrument, npr. klavir ali kaj podobnega..?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hamez66 ()

Vazelin ::

je kak test za APM?

hamez66 ::

V starih časih si s programom analiziral svoj replay, pa ti je tam kazalo, koliko imaš ti in koliko ima nasprotnik. To sem si meril pred 10-15 leti in potem videl, da nimam šans.

Maš pa tudi namenski program za merjenje za LoL, Starcraft 2, Dota 2:

http://www.desktopapm.com/articles.php?...

gustek_si ::

Kakšne možgane neki? To so veščine in vedno bo boljši tisti, ki bo večkrat ponovil vajo. Med proji so tudi taki, ki imajo še mlečne zobe in možgani še niso razviti do konca. Vsekakor pa se da nekaj narediti tudi z amfetamini, za katere verjamem da se jih poslužujejo najboljši ešportniki in tudi bolj zagrizeni rekreativci.

neverlucky ::

No ni res.
Vecina ljudi NIMA moznosti biti najboljsi oziroma med najboljsimi v nekem sportu. Enako velja za esports.
In nima veze kolikokrat ponovis vajo. Ce nimas pravih sposobnosti in talentov, najboljsi ne bos.

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

gustek_si je izjavil:

shadeX je izjavil:

Razmišlja država kaj v tej smeri da bi se lahko odsluženi ešportniki po koncu kariere zaposlili v vojski ali policiji?


Zakaj bi se kdo zaposlil tukaj za minimalca, če pa eŠportniki služijo gore denarja?

Verjetno ne veš da so vsi slovenski vrhunski športniki zaposleni v vojski oz. policiji in to ne da bi delali na terenu in puzali po tleh, pač pa da imajo od države nek vir dohodka katerega ohranijo tudi po koncu kariere. Častno so na plačni listi. Enako bi lahko bilo z e-športniki ko jim okice zgorijo in prstki niso več dovolj hitri za vrhunske rezultate.

V pisarnah jih je ze itak prevec...

neverlucky je izjavil:

No ni res.
Vecina ljudi NIMA moznosti biti najboljsi oziroma med najboljsimi v nekem sportu. Enako velja za esports.
In nima veze kolikokrat ponovis vajo. Ce nimas pravih sposobnosti in talentov, najboljsi ne bos.

Res je, samo je razmerje malce drugacno med biti prvak v igranju pokemonov "younameit" igre, mikadoja, hitrostnega saha, matematicne olimpijade ali nenazadnje veleslaloma ali kak drug outdoor sport, ki uporablja se kaj vec kot stol, mizo in nekaj prstov.

Se vedno mi ni jasno zakaj ni Flappy Bird olimpijski sport /s
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

gustek_si ::

neverlucky je izjavil:

No ni res.
Vecina ljudi NIMA moznosti biti najboljsi oziroma med najboljsimi v nekem sportu. Enako velja za esports.
In nima veze kolikokrat ponovis vajo. Ce nimas pravih sposobnosti in talentov, najboljsi ne bos.

Najboljši ne boš, lahko pa še vseeno greš na Slovenija ima talent in zmagaš z igranjem videoigric. 50 jurčkov tudi ni tako malo denarja. :)

Smurf ::

gustek_si je izjavil:

neverlucky je izjavil:

No ni res.
Vecina ljudi NIMA moznosti biti najboljsi oziroma med najboljsimi v nekem sportu. Enako velja za esports.
In nima veze kolikokrat ponovis vajo. Ce nimas pravih sposobnosti in talentov, najboljsi ne bos.

Najboljši ne boš, lahko pa še vseeno greš na Slovenija ima talent in zmagaš z igranjem videoigric. 50 jurčkov tudi ni tako malo denarja. :)

Al pa raje zadanes na loteriji, pa dobis miljoncke, pa se delat ni treba.

shadeX ::

lahko pa še vseeno greš na Slovenija ima talent in zmagaš z igranjem videoigric.


Naiven si če misliš, da imajo na SIT vsi enake možnosti za zmago. Nekdo, ki bi stural z igranjem igric, ne bi nikoli zmagal proti nekomu, ki zna sturat v petju.

m0LN4r ::

shadeX je izjavil:

lahko pa še vseeno greš na Slovenija ima talent in zmagaš z igranjem videoigric.


Naiven si če misliš, da imajo na SIT vsi enake možnosti za zmago. Nekdo, ki bi stural z igranjem igric, ne bi nikoli zmagal proti nekomu, ki zna sturat v petju.

E! Zgleda bo treba it potem v Azijo tekmovat v eSportu, potem ko se doma natreniras in premagas konkurenco tam, bos imel nekaj polno denarja, dokler te nova generacija ne povozi in tones cez 2 leti v pozabo, sponzorji te pozabijo in bos na koncu samo en izmed bivsih eSportnikov, ker jih bo preogromno ne bos nic posebnega. Sport v katerem mrgoli novih potencialnih "zmagovalcev" vsako leto mlajsi, igre se po popularnosti menjavajo, kot stare gate. Isto kot glasba danes; danes grammy, jutri nihce.
Za to se mi zdi, da so tradicionalni outdoor sporti iz rimskih casov, ki se izvajajo se danes nekaj posebnega. Presezti svoje meje fizicnega telesa, iti cez rob svojih zmogljivosti, svicati kri, da premagas najboljsega, podreti rekord, ki je bil ze 100x pred tem podret. To je neki posebnega. Ali pa zmagati nekaj, nekaj let zapored, medtem se menjajo PC igre in igralci nekajkrat, ostali pa tonejo v pozabo.
Enostavno povedano, danes si prvak v LOL, cez nekaj let vprasas takratnega 13 letnika pa sploh ne bo vedel kaj je to, kaj sele da bi znal nasteti tri prvake.

Ne me narobe razumet, seveda podpiram eSport, edino morda ne gledam nanj iz iste perspektive, kot nek na internetu, pred monitorjem odrasel najstnik v aziji.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Smurf ::

Pomoje imas pa vec sans, da bo ta 13 letnik poznal zmagovalca LOL-a kot pa zmagovalca v metanju kopja.

gustek_si ::

Ko si bivši ešportnik se lahko zaposliš kot trener videoigric, kot manager, kot mentor, kot motivator. Polno služb imaš, boljše kot da bi imel 3 fakse.

bajsibajsi ::

m0LN4r je izjavil:

Ker vsak ne more biti "Ronaldo" mogoce? Meni bolj ni jasno, kaj bo policija in vojska z takimi pusiji. Ga postavis pred enga cigana pa se polula v hlace. Sory za grde besede admini. A ker v igrici, bezi kilometre z rocket launcherjem in neprebojnim jopicem med minami in granatami, je kr ready za afganistan in resevalne akcije ?!?


Ti pa si omejen v domisljiji, ki postaja realnost modernega vojskovanja.

Tisti pusi, ki ima mimogrede 600+ APM v SC2, bo s kocino na levem jajcu bolje vodil simultano 10 dronov, kot 10 moLN4rjev 1 dron z vsemi okoncinami.

m0LN4r ::

bajsibajsi je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Ker vsak ne more biti "Ronaldo" mogoce? Meni bolj ni jasno, kaj bo policija in vojska z takimi pusiji. Ga postavis pred enga cigana pa se polula v hlace. Sory za grde besede admini. A ker v igrici, bezi kilometre z rocket launcherjem in neprebojnim jopicem med minami in granatami, je kr ready za afganistan in resevalne akcije ?!?


Ti pa si omejen v domisljiji, ki postaja realnost modernega vojskovanja.

Tisti pusi, ki ima mimogrede 600+ APM v SC2, bo s kocino na levem jajcu bolje vodil simultano 10 dronov, kot 10 moLN4rjev 1 dron z vsemi okoncinami.

Ni nobene potrebe, jih bo vodil AI.

Smurf je izjavil:

Pomoje imas pa vec sans, da bo ta 13 letnik poznal zmagovalca LOL-a kot pa zmagovalca v metanju kopja.

Verjetno, najverjetneje pa niti enega ne bo poznal.

gustek_si je izjavil:

Ko si bivši ešportnik se lahko zaposliš kot trener videoigric, kot manager, kot mentor, kot motivator. Polno služb imaš, boljše kot da bi imel 3 fakse.

Itak, to deluje samo tako dolgo dokler povprasevanje presega ponudbo. Cez x-let bo pa ze tolko "bivsih" starih in bivsih mladih igralcev, da bo trg prenasicen.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

ahac ::

Itak, to deluje samo tako dolgo dokler povprasevanje presega ponudbo. Cez x-let bo pa ze tolko "bivsih" starih in bivsih mladih igralcev, da bo trg prenasicen.
A ni pri klasičnih športnikih enako?
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Utk ::

Večina klasičnih športnikov po koncu kariere ni mentalnih in telesnih invalidov. Je kje kak, večina pa ne. Kaj bo delal človek, ki do 39. leta ni šel ven iz sobe?

m0LN4r ::

ahac je izjavil:

Itak, to deluje samo tako dolgo dokler povprasevanje presega ponudbo. Cez x-let bo pa ze tolko "bivsih" starih in bivsih mladih igralcev, da bo trg prenasicen.
A ni pri klasičnih športnikih enako?

Ne. eSport je minljiv sport v hitrem tempu, zaradi minljive in zamenljive popularnosti. Masa dobrih igralcev ekstremno hitro narasca v primerjavi z tem kako se menjavajo prvaki pri metanju kladiva, kolesarjenja, you name it. Ne rabis menjavati sporta, glede na popularnost.

Polek tega niti ni neke konstante, moras skakati iz ene "popularne" igre v drugo, ker popularnost neke igre je plusminus 3 leta (sem si izmislil stevilko), klasicnega sporta pa od 50-2000 let. Potem pa ko skocis v drugo igro, pa hitro ugotovis, da je pred tabo ze nekaj 1000 igralcev, ki so te prehiteli, ker so ali boljsi ali prej bili tam.
Recimo kariera Fatalitija je bila razumljiva, saj on je bil prvi, konkurence ni bilo take kot danes. Kaj pa se je znjim zgodilo, ko je prisel ven nov "Hit" ? Kot igralec propadel in sel v reklamno industrijo. Z Q3 je bil na vrhuncu, pri Q4 je se neki brcal in game over.
Pa to so bili casi, ko se "hiti" niso menjavali vsake 2-3 leta.

Dokler traja je super.

Sej neki se je govorilo, da bi v Olimpijske igre prinesli tudi eSport. Ampak katera igra bo? Kako dolgo bo ta igra? Ne mores ustvariti neke tradicije in rect, ja od danes naprej pa se bo naslednjih 500 let igralo samo Fortnite.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

m0LN4r ::

Utk je izjavil:

Večina klasičnih športnikov po koncu kariere ni mentalnih in telesnih invalidov. Je kje kak, večina pa ne. Kaj bo delal človek, ki do 39. leta ni šel ven iz sobe?

Ja sej to je to. Ce pa nisi skos v sobi, pa itak ne mores bit najboljsi, ker je prehuda konkurenca, masa je preogromna in dostopno takorekoc vsakemu. Popularnost pa je boljkone samo na internetu med "otroci" in "geeki", ce zaradi tega dobis vec pick v diskacu, kapo dol xD

Sicer pa zivljenja doba eSportnika se krci, nekega dne se bo skrcila na eno leto. Zaradi preogromnega stevila novih iger, ki zamenjajo stare, vedno mlajse generacije, vedno vecja masa, ki kvaliteto spremeni v kvantiteto.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Smurf ::

Utk je izjavil:

Večina klasičnih športnikov po koncu kariere ni mentalnih in telesnih invalidov. Je kje kak, večina pa ne. Kaj bo delal človek, ki do 39. leta ni šel ven iz sobe?

V e-sportih postaja fizicna pripravljenost vse bolj pomembna (moras imeti kondicijo). Tiste korejske pro-gamer hise, ki sem jih spremljal jih najprej zjutraj nagonijo laufat.

Tudi sicer bi si upal trditi, da trenutno marsikateri vrhunski sport dela vec skode telesu kot e-sport. Od problemov s srcom, do poskodb (obrabljenost) okoncnin, itd.

m0LN4r ::

Smurf je izjavil:

Utk je izjavil:

Večina klasičnih športnikov po koncu kariere ni mentalnih in telesnih invalidov. Je kje kak, večina pa ne. Kaj bo delal človek, ki do 39. leta ni šel ven iz sobe?

V e-sportih postaja fizicna pripravljenost vse bolj pomembna (moras imeti kondicijo). Tiste korejske pro-gamer hise, ki sem jih spremljal jih najprej zjutraj nagonijo laufat.

Tudi sicer bi si upal trditi, da trenutno marsikateri vrhunski sport dela vec skode telesu kot e-sport. Od problemov s srcom, do poskodb (obrabljenost) okoncnin, itd.

Pr eSportu ti pa trpijo oci, hrbtenica itn.
Maratonci pa se pri 80ih laufajo in so celo kardiovaskularno najbolj zdravi ljudje v primerjavi z tistimi, ki sporta v zivljenju niso povohali.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

bajsibajsi ::

Res je, pro gamerji pa pri 16-tih umirajo, doh.

Smurf ::

m0LN4r je izjavil:


Pr eSportu ti pa trpijo oci, hrbtenica itn.
Maratonci pa se pri 80ih laufajo in so celo kardiovaskularno najbolj zdravi ljudje v primerjavi z tistimi, ki sporta v zivljenju niso povohali.

Ogromno maratoncev ima kar nekaj zdrastvenih problemov. Recimo ze na Ljubljanskem maratonu placani tekmovalci (iz Afrike) pogosto pristanejo v klinicnem centru, kaj je sele potem v penziji. Prav te vzdrzljivostni sporti so postali precej nevarni (se 20-30 let nazaj je bilo precej drugace). Pri eSportu ni nobene potrebe, da bi trpele oci in hrbtenica oz. vsaj nic vec kot pri vecini, ki dela v pisarni.

m0LN4r ::

bajsibajsi je izjavil:

Res je, pro gamerji pa pri 16-tih umirajo, doh.

Tega nisem rekel, slabo razumes napisno. Zamenjal ga bo zelo hitro nekdo drug, ki bo samo leto ali dve mlajsi ali pa ker igra katera mu je na kozo pisana vec ni "in" tam pa boljsi en drug froc.



Ma nevem se odlocit kateri tukaj je bolj fit/zdrav od mojega dedeka.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

gustek_si ::

Hahahaha, legende. Fenice so zagotovo zelo vzburjene.

shadeX ::

Sicer sem fan eSporta (spremljam igre, ki jih tudi sam rad igram), ampak tale video je ... cringy. Mislijo da so kul, ampak s temi "pozdravi", izpadejo čist drugače kot si mislijo.

Auč...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Vazelin ::

most of them are koreans in a nutshell and 3 guys from a wisconsin basement

:))

gustek_si ::

Definicija čudakov so tile igralci videoigric. Čudakov slabšalno, da ne bo pomote. :D

Vazelin ::

pi*k majo pa več od fuzbalerjev na ameriških kolidžih

m0LN4r ::

Vazelin je izjavil:

pi*k majo pa več od fuzbalerjev na ameriških kolidžih

mislis placanih deklic za promocijo xD
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

ahac ::

Vidim, da smo Slovenci spet za ostalim svetom. Še vedno ta stereotipna mentaliteta o gamingu... in to celo na računalniškem forumu.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

m0LN4r ::

Kje tocno si pa videl stereotip v mojem mnenju? Stanje je dejansko taksno, kot sem napisal. Nisem govoril o tem, da gaming ne more biti eSport, ampak o razlikah in minljivosti le tega, ker se igralci, igre in popularnost pospeseno spreminja.
Podobno zgodbo so imele razne druzabne, ko je bil njihov "boom". Pac blo je, bli so turnirji, blo je popularno, vsi so bli nori. Vsake dobre pol leta nova druzabna igra, nov hit, boljsa kot prejsnja, igralci so se menjali, publika se je menjala, na koncu nikoli ni niti ena druzabna igra zazivela na dolgi rok.
Pri PC igrah je isto, vceraj lol, danes fortnite, jutri ze nekaj tretjega. Po tekocem traku.
Dlje casa zdrzijo edino igre, ki imajo mocan fanbase in se samo verzija nadgrajuje. Te ki pa hitro pridejo, hkrati hitro izginejo.
Zraven pride pa se to, da so ciljna publika mladi najstniki in zal vemo, da vecno nisi najstnik, pride druga generacija, ki bo igrala spet neki tretjega. Pa sej se v tem krogu vrtimo ze od casov okoli leta 2000 od prvih CPL turnirjev naprej. V 18 letih se je menjalo ze nebroj iger, ki so bile "popularne" in so nosila neka imena in ene 5-6 generacij igralcev/gledalcev.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

shadeX ::

igre in popularnost pospeseno spreminja.


Kolikor vem so League of Legends, Rocket League in recimo Hearthstone, že toliko let popularni v eSports. Sej to je odvisno tudi od posameznega podjetja, ki ima čez svojo igro, koliko časa bo organiziral te zadeve in ponujal nagrado za top igralce.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

m0LN4r ::

Ja pac, dokler gre $$$ krivulja gor in prihaja nek nov kontent, jasno. To pa je odvisno od interesa mlade generacije in uspesnosti "reklamiranja" igre na socialnih omrezjih, kanalih ala twitch ane?
Zelo dobro napisano in se lahko prenese tudi na nekatere druge naslove: https://boards.na.leagueoflegends.com/e...
zadeva deluje samo, dokler je popularna.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Utk ::

To igranje neke igre je kot da bi imela ena firma v lasti vse nogometne stadione, in seveda vsa pravila, edini interes te firme bi pa bil denar.

Smurf ::

m0LN4r je izjavil:

Kje tocno si pa videl stereotip v mojem mnenju? Stanje je dejansko taksno, kot sem napisal. Nisem govoril o tem, da gaming ne more biti eSport, ampak o razlikah in minljivosti le tega, ker se igralci, igre in popularnost pospeseno spreminja.
Podobno zgodbo so imele razne druzabne, ko je bil njihov "boom". Pac blo je, bli so turnirji, blo je popularno, vsi so bli nori. Vsake dobre pol leta nova druzabna igra, nov hit, boljsa kot prejsnja, igralci so se menjali, publika se je menjala, na koncu nikoli ni niti ena druzabna igra zazivela na dolgi rok.
Pri PC igrah je isto, vceraj lol, danes fortnite, jutri ze nekaj tretjega. Po tekocem traku.
Dlje casa zdrzijo edino igre, ki imajo mocan fanbase in se samo verzija nadgrajuje. Te ki pa hitro pridejo, hkrati hitro izginejo.
Zraven pride pa se to, da so ciljna publika mladi najstniki in zal vemo, da vecno nisi najstnik, pride druga generacija, ki bo igrala spet neki tretjega. Pa sej se v tem krogu vrtimo ze od casov okoli leta 2000 od prvih CPL turnirjev naprej. V 18 letih se je menjalo ze nebroj iger, ki so bile "popularne" in so nosila neka imena in ene 5-6 generacij igralcev/gledalcev.

Edina primerljiva druzabna igra je sah. V nobeni drugi "druzabni igri" niso nagrade miljonski zneski. Tudi se ne bi strinjal da se zadeva vrti v krogu, ampak se v bistvu razvija eksponentno (glede na gledanost in denar). Sedaj ze imas tekme na stadijonih. Prav tako veliki profesionalni klubi ustanavljajo e-sport ekipe.

m0LN4r ::

In kako se potem zgodi to, da neka igra postane kr naenkrat vec nepopularna in jo zamenja druga? Sej vemo da je lol ze 8+ let na sceni in na vrhuncu, ampak v osmih letih se je spremenila tudi igra dokaj pogosto in tudi nekdanji championi izpred 8 let so izginili. V bistvu se jih je ze kr nekaj, ni neke konsistence. V sahu so vsaj pravila in figure vec kot 8 let enake.
Druge igre so pa na sceni svoje popularnosti samo nekaj let.

Del komentarja, ki zajema bistvo do neke mere:
Basically, it's super uncommon for any game to manage to stay top of the pack over a long time, given the pace of big game releases and the tendency for something to pop up as the "new hot thing." See Overwatch, Fortnight, Player Unknown: Battlegrounds, etc. League might not be top of the top of the pack any more, but that doesn't mean it's anywhere CLOSE to dying.

In fact, as a 8+ year old game, it would be really impressive if it were still top of the pack. A game that old that's still popular tends to fall more into the realms of World of Warcraft -- still big, still not really in danger of dying, but rarely the player's hot new thing. It's instead a good, comfortable, fallback game that you pick up again when you've tired of the hot new trend and want something familiar and reliable. League may be closer to this state now


Predstavli si olimpijske igre, kjer bi vsaka 4 leta zamenjali 3/4 sportov z novimi, pr ostali 1/4 pa dodali neka nova pravila, okroglo zogo zamenjali z jajcasto ipd.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

bajsibajsi ::

@m0LN4r
Ampak kaj tebe dejansk moti? Berem, berem, berem,... pa sploh ne razumem, in verjetno tudi drugi bralci ne, kaj zelis povedati? Ce bi bil nesramen trol, bi ti enostavno pribil kaksno enovrsticno poved. Kaj v smislu "ne se jezit, pac nimas ejma" ali podobno. Ampak, tako resno, kaj te moti? Pa koga briga, ce bo esport olimpijska disciplina ali ne?! Koga sploh brigajo olimpijske igre... Dejstvo je, da se esport ze dogaja.

Predstavli si olimpijske igre, kjer bi vsaka 4 leta zamenjali 3/4 sportov z novimi, pr ostali 1/4 pa dodali neka nova pravila, okroglo zogo zamenjali z jajcasto ipd.

Sploh ne bi bilo slabo. :) Zlasti ce bi pri tem se ucinek starega dopinga prenehal delovati.

m0LN4r ::

Kaj? Nic. Sem predstavil samo drugi zorni kot. eSport je _E_ Sport in nic vec, s sportanjem nima tesne povezave. Pravilno bi bilo eTekmovanje.
po ustaljenih pravilih izvajana telesna dejavnost za krepitev telesne zmogljivosti,
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Iztok Čop razburja Slovenijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6410634 (8251) judoka
»

Doping testi na turnirjih v računalniških igrah so realnost

Oddelek: Novice / Igre
4116674 (13121) brunoland
»

Doping testi tudi za igralce računalniških iger (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Igre
9530754 (23565) Superboyy
»

Izšla Dota 2

Oddelek: Novice / Igre
3912368 (10010) Tr0n
»

Kozmus in njegove želje/zahteve (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20317019 (11424) lurker

Več podobnih tem