» »

Kdo naj ostane ... in kdo naj gre?

««
2 / 13
»»

jype ::

Moška logika:



xmetallic je izjavil:

Ker se gibljem tudi v ženski družbi.
Ja, ampak poslušaš pa ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

xmetallic ::

jype je izjavil:

Ja, ampak poslušaš pa ne.

Moja se prav nič ne pritožuje ko se v hladnih zimskih dneh ponudim da jo pridem z avtom iskat v službo, da ji ni treba po mrazu hodit peš do avtobusne postaje. Mogoče pa ne poslušam dovolj? Jo bom drugič 2x vprašal, če je prepričana, da ne bi šla raje peš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xmetallic ()

blay44 ::

Pišuka, mene so pa Starci učili, da je potrebno najprej zaščititi šibkejše, starejše, itd.
Očitno bodo stroji imeli malo zblojene etične in moralne vrednote.
Najbrž take kot naročniki/plačniki........

int47 ::

Mislim, da se tu čisto preveč komplicira.

Presojanje "pomembnosti" udeležencev ni na mestu. Mislim, da ga je zelo težko izvesti tako, da bi bilo pošteno do vseh udeležencev.

Če kateri od udeležencev v prometu krši pravila, se ga ne bi smelo reševati na račun žrtvovanja ostalih udeležencev.
Ne zdi se mi moralno žrtvovati npr. povozit starejše peške, ker nekdo ne pazi na svojega otroka in je ta skočil pred avto.
Če je vzrok za nesrečo okvara na vozilu, vozilo ne bi smelo žrtvovati ostalih udeležencev prometa.

jype ::

int47 je izjavil:

Mislim, da se tu čisto preveč komplicira.
Seveda se. Izmislili so si scenarije, do katerih pride v zanemarljivo malo primerih, da lahko nad njimi jamrajo.

xmetallic je izjavil:

Moja
Vemo, ja. Ženska je last moškega.

xmetallic ::

jype je izjavil:

xmetallic je izjavil:

Moja
Vemo, ja. Ženska je last moškega.

To si ti tako interpretiraš.

jype ::

xmetallic je izjavil:

To si ti tako interpretiraš.
Ne, ti tako poveš, ker to dejansko verjameš.

Razmišljat itak ne znaš.

xmetallic ::

jype je izjavil:

Ne, ti tako poveš, ker to dejansko verjameš.

Razmišljat itak ne znaš.

Cele povedi, da bi opisal v kakšnem odnosu sem s to žensko, pač ne mislim pisati. Sej bi napisal "boljša polovica" sam to ni v duhu feministične enakopravnosti, ker beseda "boljša" v feminisitičnem slovarju ne obstaja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xmetallic ()

louser ::

jype je izjavil:

Spajky je izjavil:

Ne potrebujem dokazov, da bi ubil človeka. Potrebujem samo dokaz, zakaj ga ne bi ubil. - Ernesto "Che" Guevara ...
To je v resnici izjavil Trump.

Vsekakor. Ker Che je ljudi osvobodil, a hkrati vzel vir dohodka.

xmetallic je izjavil:

jype je izjavil:

Ne, ti tako poveš, ker to dejansko verjameš.

Razmišljat itak ne znaš.

Cele povedi, da bi opisal v kakšnem odnosu sem s to žensko, pač ne mislim pisati. Sej bi napisal "boljša polovica" sam to ni v duhu feministične enakopravnosti, ker beseda "boljša" v feminisitičnem slovarju ne obstaja.

Seveda obstaja. Če feministka ne verjame, da je ženski spol boljši, je vsekakor neumna. Pogosto pač zamenjuje politično močnejši z boljši.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: louser ()

tikitoki ::

jype je izjavil:

int47 je izjavil:

Mislim, da se tu čisto preveč komplicira.
Seveda se. Izmislili so si scenarije, do katerih pride v zanemarljivo malo primerih, da lahko nad njimi jamrajo.

xmetallic je izjavil:

Moja
Vemo, ja. Ženska je last moškega.


A retardin se ni popustil? Moj otrok pomeni, da je otrok tvoja lastnina? Ko zenska rece: moj dragi, fant, tip,... potemi, da trdi, da je njena lastnina?
Res pateticno obesanje na domnevni pomen fraz, ki ga ni tam.

FormerUser ::

poweroff je izjavil:

FormerUser je izjavil:

Smrt ne prizadene toliko tistega, ki umre, ker ko si mrtev ti je itak vseeno, ampak predvsem tiste, ki jih pustiš za sabo. Glede na to, da so v tej družbi ženske še vedno primarne caregiver-ke, se mi zdi rahli bias v to smer logičen in sprejemljiv.

Pazi, prihajaš na spolzek teren. Ko sem jaz trdil, da so ženske primarno caregiverke, moški pa sistematiki in tehniki - ter da je to biološko pogojeno - so me skoraj raztrgali, da to ni res. Ko sem v dokaz ponudil študije od Baron Cohena, so nekateri začeli vpiti, da so bile te študije že davno ovržene, čeprav niso uspeli pokazati nobenega linka, ki bi to dokazoval... Tako da - previdno. :))


Si pa lepo uspel tole zaspinati, Matthai. Jaz seveda nisem trdila, da so ženske primarno caregiverke as in ...primarna vloga žensk v družbi je rojevanje in vzgoja otrok... ter servisiranje moških, da bo patriarhalna definicija popolna.....ampak sem zgolj navedla statistično dejstvo, da večino vzgoje in nege v naši družbi še vedno opravijo ženske. Sploh pa nisem nikjer trdila, da je izbira binarna, bodisi si caregiver bodisi si tehnik. Kaj sploh je tehnik? Imamo tudi zdravstvene, kozmetične, živilske... tehnike, med njimi veliko/večino žensk, ki so obenem tudi primarne caregiverke.

Dokončnega odgovora na dilemo nature vs. nurture še nimamo, ampak kakor trenutno kaže, je zadeva 50/50 ali celo 60/40 v korist kulture. Kar se Baron Cohena tiče, si začetek poglej Wikipedio, kjer se v povezavi z njim omenja izraz nevroseksizem, tudi to, da njegovo študijo kot kronski dokaz predstavljajo predvsem alt-right kvazi intelektulaci ala Peterson, Damore..in podobni tiči, je precej povedno.

FormerUser ::

tikitoki je izjavil:



GLede nato, da je prenaseljenost, de facto, en najhujsih problemov, ki potencira stevilne druge. Je najbolj smotrno, da se prioritetno resi moske, ker ne morejo na svet spravljati dodatnih problemov:).


Prenaseljenost je zgolj posledica. Glavni vzrok je nasilje, izkoriščanje, pohlep...ki potem na drugi strani vodijo v revščino, neizobraženost, pomanjkanje priložnosti... In če spet pogledamo statistiko, je k temu bolj nagnjen en spol kot drugi.

tikitoki ::

Hipatija. Ti si bila ocitno vzgojena v smislu pritozevanju in iskanju vseh krivic, ki ti jih delajo moski. 1:0 za nurture v tvojem primeru:)

xmetallic ::

FormerUser je izjavil:

Prenaseljenost je zgolj posledica. Glavni vzrok je nasilje, izkoriščanje, pohlep...ki potem na drugi strani vodijo v revščino, neizobraženost, pomanjkanje priložnosti... In če spet pogledamo statistiko, je k temu bolj nagnjen en spol kot drugi.

Te mora res bolet ko gledaš svoje privlačne sovrstnice, ki vse dobijo na pladnju tebe pa noben dec ne šmirgla.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xmetallic ()

tikitoki ::

FormerUser je izjavil:

tikitoki je izjavil:



GLede nato, da je prenaseljenost, de facto, en najhujsih problemov, ki potencira stevilne druge. Je najbolj smotrno, da se prioritetno resi moske, ker ne morejo na svet spravljati dodatnih problemov:).


Prenaseljenost je zgolj posledica. Glavni vzrok je nasilje, izkoriščanje, pohlep...ki potem na drugi strani vodijo v revščino, neizobraženost, pomanjkanje priložnosti... In če spet pogledamo statistiko, je k temu bolj nagnjen en spol kot drugi.



Kot prvo. Lazes se. To, da so zenske zrtve in ne akterji, je bullshit. Mogoce, ce si neumen in ne razumes, da je psiholosko nasilje enako unicujoce, kot fizicno in zenske precej bolje obvladajo psihicno nasilje, kot moski.

In CDC bom bolj verjel, kot tebi. Sej vem, da razumes.
http://www.saveservices.org/2012/02/cdc...

Takisto nimas razjasnenih problemov prenaseljenosti. Prevelika rodnost vodi v neizobrazenost, revscino, pomankanje priloznosti,... Sam poglej Afriko. Nimajo niti dovolj uciteljev, sol, elektrike, infrastrukture,... in je en zelo pomemben faktor - populacijski bum. Ko zgradijo novo solo, so vmes ze nastepal za 3 sole novih otrok. Naredijo nov vododov, vmes se vas ze poveca za 3x in so spet na istem.
Pa konec koncev, v svetu omejenih sredstev je jasno kako se konca nekontrolirano razmnozevanje. V pomankanju. To je edin mozni konec. Tko nekako, kot bakterije, k se eksponentno razmnozujejo, dokler vsega ne skurijo, pol pa sledi stagnacija in propad.

Se pa strinjam ,da je en vecjih problemov pri ljudeh, pohlep in egocentricnost. Pa debilne ideje o potrebi po vedno vecjem stevilu dronov za pobiranje davkov, namesto, da bi se kaj naredilo glede nekontrolirane rasti prebivalstva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

Gagatronix ::

Sam poglej Afriko


Ti Afrike od blizu nisi videl, zato pa podajas lazne izjave s katerimi slikas cel kontinent kot eno ubogo bushmansko vas.

tikitoki ::

Gagatronix je izjavil:

Sam poglej Afriko


Ti Afrike od blizu nisi videl, zato pa podajas lazne izjave s katerimi slikas cel kontinent kot eno ubogo bushmansko vas.


Sem prezivel vec casa v Afriki, kot si ti videl tujine. Ever.

Gagatronix ::

V kateri IGRICI pa ?

Machete ::

Far cry 2
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

tikitoki ::

Nisem igral Far cry. Verjetno nisme veliko zamudil. Pravzaprav je afrika redko zastopana v PC igrah. Sem pa imel bazo v Xcom v afriki:).

FormerUser ::

@tikitoki

Tudi pri tebi je očitno zmagala kultura, sicer se kot "pravi moški" ne bi tako čustveno odzival na dejstva.

In ja, vem, da imate alt-right fantki radi alternativna dejstva/študije ampak to še ne pomeni, da so relevantne, zato bom jaz, če ne zameriš, raje ostala kar pri uradnih virih kot je denimo FBI, kjer so številke povsem jasne, več kot 90% najbolj nasilnih kaznivih dejanj zagrešijo moški. Če pa ti slučajno ne veš, da fizično nasilje v večini primerov vsebuje tudi psihično, se pa o tematiki malce natančneje poduči.

In zakaj misliš, da se v Afriki tako nekontrolirano plodijo? Zaradi neizobraženosti, ker ne poznajo kontracepcije oziroma jim moški verski/plemenski poglavarji pravijo, da je ne smejo uporabljati.

@xmetallic


To, kako je fino, če te čimveč moških "šmirgla" pa seveda lahko prijavi samo nekdo, ki te izkušnje nima za sabo.

Zgodovina sprememb…

tikitoki ::

FormerUser je izjavil:

@tikitoki

Tudi pri tebi je očitno zmagala kultura, sicer se kot "pravi moški" ne bi tako čustveno odzival na dejstva.

In ja, vem, da imate alt-right fantki radi alternativna dejstva/študije ampak to še ne pomeni, da so relevantne, zato bom jaz, če ne zameriš, raje ostala kar pri uradnih virih kot je denimo FBI, kjer so številke povsem jasne, več kot 90% najbolj nasilnih kaznivih dejanj zagrešijo moški. Če pa ti slučajno ne veš, da fizično nasilje v večini primerov vsebuje tudi psihično, se pa o tematiki malce natančneje poduči.

In zakaj misliš, da se v Afriki tako nekontrolirano plodijo? Zaradi neizobraženosti, ker ne poznajo kontracepcije oziroma jim moški verski/plemenski poglavarji pravijo, da je ne smejo uporabljati.

@xmetallic


To, kako je fino, če te čimveč moških "šmirgla" pa seveda lahko prijavi samo nekdo, ki te izkušnje nima za sabo.


CDC ni dovolj relevanten vir? Ce ne ves kaj je CDC, potem pa bog pomagi, ker se bos morala se marsikaj nauciti.
Tvoj odziv je sicer predvide, sam pateticen. Ker ti nisi studija priznane ameriske vladne institucije ne pomeni nic. Ti to mirno zamahnes z roko in reces. Ne! jaz vem bolje!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

Gagatronix ::

Hipatija bo prvo morala prit iz srednje sole pa se dejansko spoznat s svetom iz prve roke. Do takrat je nerelevantna. Ti si pa tudi bizgec.

tikitoki ::

Gagatronix je izjavil:

Hipatija bo prvo morala prit iz srednje sole pa se dejansko spoznat s svetom iz prve roke. Do takrat je nerelevantna. Ti si pa tudi bizgec.


Bizgec si ti. Pa pojdi kdaj v Afriko. Ti ne bo skodilo.

Ne vidim razlog,a da bi predvideval, da je se v srednji soli. Tak, k Jype verjetno ni vec. Opranost ni starostno pogojena.

Gagatronix je izjavil:

V kateri IGRICI pa ?


Ce bi ti kdaj bil v Afriki in dejasnko videl Afriko povprecnega africana. Ne tisti teden safarija v NP in izlezavanja na plazi. Bi mogoce dojel, o cem sem govoril.

Govort o izobrazbi, k si zbasan v ucilnici z 200+ ostalimi ucenci. Ko te poucuje ucitelj, ki sam nima razciscenih osnov. Pa zapises si tudi lahko vse, ko nimas nikjer za sedeti in ne mize za zvezke. Res se vidi, da o tem plozate tisti, ki tako trpite za problemi bogatega dela sveta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

opeter ::

blay44 je izjavil:

Pišuka, mene so pa Starci učili, da je potrebno najprej zaščititi šibkejše, starejše, itd.
Očitno bodo stroji imeli malo zblojene etične in moralne vrednote.
Najbrž take kot naročniki/plačniki........


Ne, stroji bodo izračunali, koga se splača rešit in koga ne.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Glugy ::

"osebam z višjim družbenim statusom, nasproti tistim z družbenega roba."

Super...drugorazredni ljudje...

ZaphodBB ::

louser je izjavil:

jype je izjavil:

Spajky je izjavil:

Ne potrebujem dokazov, da bi ubil človeka. Potrebujem samo dokaz, zakaj ga ne bi ubil. - Ernesto "Che" Guevara ...
To je v resnici izjavil Trump.

Vsekakor. Ker Che je ljudi osvobodil, a hkrati vzel vir dohodka.



Tovariš! Che je ljudi osvobajal tiranije zasebne lastnine!
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

louser ::

Zgodovina ti šepa. Čejev narod ni bil niti za niti proti revoluciji. Jim je bilo vseeno. Dejstvo je, da je pripeljal od sužnja svoboden, a bolj reven in nesrečnejši sistem.

FormerUser ::

@tikitoki

Ti nisi dal linka na CDC ampak na SAVE, tipično MRA stran, ki je polna govna in o kateri internet pove tudi tole: "Another group lobbying to weaken the bill was SAVE (Stop Abusive and Violent Environments), an entity that, despite its name, actively worked against protecting certain women from domestic abuse. As first reported in the Huffington Post, the treasurer of SAVE is a woman named Natasha Spivack, who helped launch a Russian mail-order bride company. For Spivack, there is a financial interest in ensuring that the international-wife-trade can continue without the interference of laws protecting victimes of abuse."

Sicer sem pa prebrala že dovolj študij na to temo, da vem, da je vzorec vedno in povsod enak. Število moških in ženskih žrtev je približno enako, storilci so pa v veliki večini samo moški. Kar se tiče medpartnerskega nasilja je rezultat odvisen tudi od medtode študije, ponavadi je nasilja nad ženskmai bistveno več, če gre pa za samoporočanje, se pa ta gap precej zooži, ker za razliko od popularnega mnenja so moški ene velike, manipulativne jokice, ki že to, da jim žena reče naj odnesejo smeti smatrajo za obliko psihičnega nasilja. Če pa slučajno ena študija CDC pravi drugače, je pa to zgolj izjema, ki ne spreminja pravila.

Zgodovina sprememb…

ZaphodBB ::

FormerUser je izjavil:

@tikitoki

Ti nisi dal linka na CDC ampak na SAVE, tipično MRA stran, ki je polna govna in o kateri internet pove tudi tole: "Another group lobbying to weaken the bill was SAVE (Stop Abusive and Violent Environments), an entity that, despite its name, actively worked against protecting certain women from domestic abuse. As first reported in the Huffington Post, the treasurer of SAVE is a woman named Natasha Spivack, who helped launch a Russian mail-order bride company. For Spivack, there is a financial interest in ensuring that the international-wife-trade can continue without the interference of laws protecting victimes of abuse."

Sicer sem pa prebrala že dovolj študij na to temo, da vem, da je vzorec vedno in povsod enak. Število moških in ženskih žrtev je približno enako, storilci so pa v veliki večini samo moški. Kar se tiče medpartnerskega nasilja je rezultat odvisen tudi od medtode študije, ponavadi je nasilja nad ženskmai bistveno več, če gre pa za samoporočanje, se pa ta gap precej zooži, ker za razliko od popularnega mnenja so moški ene velike, manipulativne jokice, ki že to, da jim žena reče naj odnesejo smeti smatrajo za obliko psihičnega nasilja. Če pa slučajno ena študija CDC pravi drugače, je pa to zgolj izjema, ki ne spreminja pravila.

A ima to kaj veze s tem, da vse študije uporabljajo iste izmišljene podatke? Sam prašam.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

leiito ::

kuglvinkl je izjavil:

Z dosti denarcev si dodas atribut v tabeli - never ever kill :)


“Never ever kill” je neetična pozicija. Če si kretničar in vidiš, da bi vlak povozil nosečnico z dvema otrokoma, imaš pa možnost premakniti kretnico, vendar bo v tem primeru vlak povozil debelega moškega poznih srednjih let, bi najbrž premaknil kretnico, večina bi jo in ni težko zagovarjati, da je to bolj etično dejanje kot storiti ničesar.

Primer etičme dileme je znan kot Would you kill the fat man, knjiga z istoimenskim naslovom je sprožila diskusije o tovrstnih miselnih eksperimentih in verjetno tudi opisani projekt Nature.

SimplyMiha ::

Ti primeri z kretnico so popolna neumnost, ki so jo izumili omejeni ljudje, ki se jim ne da iskati drugih rešitev.

Shegevara ::

To so samo miselni eksperimenti s katerimi si lahko pomagaš pri razlagi reševanja v primeru nesreč ali vojne naprimer.

Si v goreči bajti in vidiš dve nezavestni telesi. Eno je star možakar, drugo pa mlado dekle. Koga boš najprej skušal rešiti?

jype ::

Odvisno od ogromno spremenljivk. Seveda ima mlad možakar prednost pred starko, a v praksi v požarih ne vidiš dobro in zagrabiš prvo reč, ki ti pride pod roke in se ne ukvarjaš s filozofskimi vprašanji.

leiito ::

Ne gre za reševanje v primeru nesreč ali vojn, vsaj ne na osnovni ravni, gre za filozofski problem, za etično dilemo. Ampak ja, filozofija ni zanimiva vsem, eni to očitno razumejo dobesedno in razmišljajo kakšne kretnice bi morali imeti, da do tega ne bi več prihajalo.

Kar ne pomeni, da filozofija nima real life aplikacij. Včasih smo npr. verjeli, da mučenje nikoli ni etično sprejemljivo, danes vemo, da ni tako.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: leiito ()

jype ::

leiito je izjavil:

Včasih smo npr. verjeli, da mučenje nikoli ni etično sprejemljivo, danes vemo, da ni tako.
Mhm, danes vemo, da je etično sprejemljivo mučiti naciste in se pri tem krohotati, ker vemo, da katerakoli informacija, izsiljena iz mučenega, nima uporabne vrednosti.

FormerUser ::

leiito je izjavil:

Včasih smo npr. verjeli, da mučenje nikoli ni etično sprejemljivo, danes vemo, da ni tako.


Aja, od kdaj pa to? Mučenje je še vedno etično nesprejemljivo, če bi bilo, nihče ne bi niti trznil ob imenovanju Gine Haspel za šefico Cie.

Zgodovina sprememb…

tikitoki ::

FormerUser je izjavil:

@tikitoki

Ti nisi dal linka na CDC ampak na SAVE, tipično MRA stran, ki je polna govna in o kateri internet pove tudi tole: "Another group lobbying to weaken the bill was SAVE (Stop Abusive and Violent Environments), an entity that, despite its name, actively worked against protecting certain women from domestic abuse. As first reported in the Huffington Post, the treasurer of SAVE is a woman named Natasha Spivack, who helped launch a Russian mail-order bride company. For Spivack, there is a financial interest in ensuring that the international-wife-trade can continue without the interference of laws protecting victimes of abuse."

Sicer sem pa prebrala že dovolj študij na to temo, da vem, da je vzorec vedno in povsod enak. Število moških in ženskih žrtev je približno enako, storilci so pa v veliki večini samo moški. Kar se tiče medpartnerskega nasilja je rezultat odvisen tudi od medtode študije, ponavadi je nasilja nad ženskmai bistveno več, če gre pa za samoporočanje, se pa ta gap precej zooži, ker za razliko od popularnega mnenja so moški ene velike, manipulativne jokice, ki že to, da jim žena reče naj odnesejo smeti smatrajo za obliko psihičnega nasilja. Če pa slučajno ena študija CDC pravi drugače, je pa to zgolj izjema, ki ne spreminja pravila.


A to mogoce spremeni dejstvo, da je studijo izvedel CDC? Sedaj moramo se pazt, da bo uporabljena samo, kjer vam pase, a ne:)? Get over yourself.

Pa se resnicno dvolicna si. Mi bi morali verjeti vse to metoo sranje na besedo. Pa vso domnevno neprijavljeno spolno nasilje nad zenskami je dejstvo.
Tisto neprijavljeno nasilje nad moskimi je pa izmisljostina jokic.
Dejstvo je, da je zaradi taksnega, debilnega, odnosa, kot ga kazes ti, veliko primerov nasilja nad moskimi neprijavljenga. Gre za resen problem, ki se mu celo posveca nekaj pozornosti in v nekaterih drzavah celo dodatno izobrazujejo zaposlene v organih pregona, da se ne obnasajo tako skodljivo, kot ti.

gruntfürmich ::

Shegevara je izjavil:

To so samo miselni eksperimenti s katerimi si lahko pomagaš pri razlagi reševanja v primeru nesreč ali vojne naprimer.

Si v goreči bajti in vidiš dve nezavestni telesi. Eno je star možakar, drugo pa mlado dekle. Koga boš najprej skušal rešiti?

dajmo raje o teh zadevah uprašat recimo gasilce, ki se s tem redno srečujejo, kako se odločajo, kot pa da se pogovarjamo o zadevah, ki se tičejo samo debilne teoretske razprave...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

tikitoki ::

leiito je izjavil:

kuglvinkl je izjavil:

Z dosti denarcev si dodas atribut v tabeli - never ever kill :)


“Never ever kill” je neetična pozicija. Če si kretničar in vidiš, da bi vlak povozil nosečnico z dvema otrokoma, imaš pa možnost premakniti kretnico, vendar bo v tem primeru vlak povozil debelega moškega poznih srednjih let, bi najbrž premaknil kretnico, večina bi jo in ni težko zagovarjati, da je to bolj etično dejanje kot storiti ničesar.

Primer etičme dileme je znan kot Would you kill the fat man, knjiga z istoimenskim naslovom je sprožila diskusije o tovrstnih miselnih eksperimentih in verjetno tudi opisani projekt Nature.


Brez dvoma bi pustil da vlak povozi nosecnino. Ne, ker bi imel kaj proti njej. Zgolj zato, ker nosecnosti ne pripisujem nobene dodane vrednosti. Torej nebi bilo na meni, da ubijem nekoga drugega za resitev nje.

Kar se tice dveh otrok. To bi bilo pa ze smiselno. Razen, ce je misljeno, da je noseca z dvojckoma, kjer pride v psotev prvi odgovor.

FormerUser ::

tikitoki je izjavil:


A to mogoce spremeni dejstvo, da je studijo izvedel CDC? Sedaj moramo se pazt, da bo uporabljena samo, kjer vam pase, a ne:)? Get over yourself.


Ne, ne spremeni, pove pa to, da svoj info iščeš na MRA straneh, če je bil to prvi zadetek, ki ti ga je izvrgel brskalnik, pa kaže na to, da je konkretna študija precej irelevantna.

tikitoki je izjavil:

Pa se resnicno dvolicna si. Mi bi morali verjeti vse to metoo sranje na besedo. Pa vso domnevno neprijavljeno spolno nasilje nad zenskami je dejstvo.
Tisto neprijavljeno nasilje nad moskimi je pa izmisljostina jokic.
Dejstvo je, da je zaradi taksnega, debilnega, odnosa, kot ga kazes ti, veliko primerov nasilja nad moskimi neprijavljenga. Gre za resen problem, ki se mu celo posveca nekaj pozornosti in v nekaterih drzavah celo dodatno izobrazujejo zaposlene v organih pregona, da se ne obnasajo tako skodljivo, kot ti.


Študije pač kažejo, da moški s svojimi opisi nasilja pretiravajo in ga mnogokrat uporabljajo kot izgovor za lastno nasilnost. Glavni razlog, za neprijavo resničnih primerov, se pa kvečjemu skriva v patriarhalni mislenosti "ja kakšen dedec pa si, če pustiš, da te baba tepe".

kuall ::

Ostane naj tisti, ki čimbolj uživa v življenju, gre pa naj tisti, ki trpi. Važen je tudi potencial užitkov.
Tako je bolje, da ostane bogataš kot reven, ker bo bogataš zamudil več užitkov, če bo mrtev, kot nekdo, ki je reven. Statistično govorim seveda.
Po istem kopitu je bolje, če ostane mlad človek, ker ima več let za uživat pred seboj kot star človek.
Ženska pa zato bolje da ostane kot moški, ker rodi in vzgoji novega človeka, ki ima tudi velik potencial za uživat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

vostok_1 ::

kuall je izjavil:


Ženska pa zato bolje da ostane kot moški, ker rodi in vzgoji novega človeka, ki ima tudi velik potencial za uživat.


Hipatija je striktno proti temu. Ona bi iz protesta se priklenila na ograjo titanika.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

leiito ::

jype je izjavil:

leiito je izjavil:

Včasih smo npr. verjeli, da mučenje nikoli ni etično sprejemljivo, danes vemo, da ni tako.
Mhm, danes vemo, da je etično sprejemljivo mučiti naciste in se pri tem krohotati, ker vemo, da katerakoli informacija, izsiljena iz mučenega, nima uporabne vrednosti.


To ni res. Valjda želi mučeni ugajati in bo, a la inkvizicija, priznal vse in še čez, ampak to pomeni le to, da je treba biti pozoren in k mučenju pristopiti strokovno in šele potem, ko odpovejo klasične metode.

Ampak ja, kot s smrtno kaznijo so vsi veliki moralisti dokler niso osebno emocionalno involvirani, ampak če moraš biti osebno involviran, da se vživiš v situacijo drugih, je znak pomanjkanja empatije.

Pa tudi, mučenje danes niso srednjeveške torture, bolj enhanced interrogation kot dejansko mučenje.

jype ::

leiito je izjavil:

To ni res. Valjda želi mučeni ugajati in bo, a la inkvizicija, priznal vse in še čez, ampak to pomeni le to, da je treba biti pozoren in k mučenju pristopiti strokovno in šele potem, ko odpovejo klasične metode.
To ni res. Obveščevalci že dolgo vedo, da mučenje pomaga izključno pri tem, da priznaš, da je tvoj predsednik kuščar.

leiito je izjavil:

Ampak ja, kot s smrtno kaznijo so vsi veliki moralisti dokler niso osebno emocionalno involvirani, ampak če moraš biti osebno involviran, da se vživiš v situacijo drugih, je znak pomanjkanja empatije.
Drži, nekateri smrtno kazen še vedno dojemate kot maščevanje, zato jo podpirate. Idioti pač.

leiito je izjavil:

Pa tudi, mučenje danes niso srednjeveške torture, bolj enhanced interrogation kot dejansko mučenje.
Mhm:

leiito ::

gruntfürmich je izjavil:

Shegevara je izjavil:

To so samo miselni eksperimenti s katerimi si lahko pomagaš pri razlagi reševanja v primeru nesreč ali vojne naprimer.

Si v goreči bajti in vidiš dve nezavestni telesi. Eno je star možakar, drugo pa mlado dekle. Koga boš najprej skušal rešiti?

dajmo raje o teh zadevah uprašat recimo gasilce, ki se s tem redno srečujejo, kako se odločajo, kot pa da se pogovarjamo o zadevah, ki se tičejo samo debilne teoretske razprave...


Dvomim, da se gasilci ali kdorkoli drug posebej često srečujejo z etičnimi dilemami takega formata, to je skoraj na ravni vprašanja, ali je etično poslati v gotovo smrt bataljon vojakov, da rešimo 100x toliko civilov, ne zgodi se ravno vsak dan.

Miselni eksperimenti, bog vas nima rad, filozofija, etika, ne moremo tega gasilcem prepuščat.

FormerUser ::

leiito je izjavil:


Ampak ja, kot s smrtno kaznijo so vsi veliki moralisti dokler niso osebno emocionalno involvirani, ampak če moraš biti osebno involviran, da se vživiš v situacijo drugih, je znak pomanjkanja empatije.



Pomanjkanje empatije je tudi to, da se ti zdi mučenje sprejemljivo.

leiito ::

O etični dimenziji mučenja najbrž nihče ne govori tako dobro kot Sam Harris.
https://samharris.org/in-defense-of-tor...

tikitoki ::

FormerUser je izjavil:

tikitoki je izjavil:


A to mogoce spremeni dejstvo, da je studijo izvedel CDC? Sedaj moramo se pazt, da bo uporabljena samo, kjer vam pase, a ne:)? Get over yourself.


Ne, ne spremeni, pove pa to, da svoj info iščeš na MRA straneh, če je bil to prvi zadetek, ki ti ga je izvrgel brskalnik, pa kaže na to, da je konkretna študija precej irelevantna.

tikitoki je izjavil:

Pa se resnicno dvolicna si. Mi bi morali verjeti vse to metoo sranje na besedo. Pa vso domnevno neprijavljeno spolno nasilje nad zenskami je dejstvo.
Tisto neprijavljeno nasilje nad moskimi je pa izmisljostina jokic.
Dejstvo je, da je zaradi taksnega, debilnega, odnosa, kot ga kazes ti, veliko primerov nasilja nad moskimi neprijavljenga. Gre za resen problem, ki se mu celo posveca nekaj pozornosti in v nekaterih drzavah celo dodatno izobrazujejo zaposlene v organih pregona, da se ne obnasajo tako skodljivo, kot ti.


Študije pač kažejo, da moški s svojimi opisi nasilja pretiravajo in ga mnogokrat uporabljajo kot izgovor za lastno nasilnost. Glavni razlog, za neprijavo resničnih primerov, se pa kvečjemu skriva v patriarhalni mislenosti "ja kakšen dedec pa si, če pustiš, da te baba tepe".


CDC nacionalna studija in statistika je bolj relevantna, kot vecina solate, ki si jo ti prebrala. To je dejstvo. Pa raje jo ne pejt brat, ker ti bo pocil tvoj baloncek. Pravzaprav je neverjetno grozljiva. Se mi ne zda trenutno pogabljati, sam damn, da je tolk hudo si nisem predstavljal.

Google pac vrze ven, kar vrze. Ko vidis, da gre za resno studijo in priznan vir, je to to. jaz doticne strani sploh ne poznam. Ocitno pa si ti tolk not, da ze na pamet ves in imas vse podpredalckano, kar pove veliko o tvoji preokupaciji s temi zadevami.

Patriarhalna miselnost? Sej se super sklada s tvojo miselnostjo o moskih jokicah, ki delajo iz muhe slona. Kaj te pol dejansko moti pri tej miselnostji, ki ti je ocitno tako blizu?

In zenske ste ene velike jokice. Ene se pritozujejo ze, ce jo moski ogovori in to primerjajo z nadlegovanjem. WTF. To je nekaj najbolj normalenga. Nadlegovanje bi bilo kvecjemu, ce ne odneha, ko je bilo jasno izrazeno, da je pozornost nezazeljena. In ti bos meni o moskih jokicah.

jype ::

leiito je izjavil:

O etični dimenziji mučenja najbrž nihče ne govori tako dobro kot Sam Harris.
Ni edina reč, glede katere se temeljito moti.

tikitoki je izjavil:

CDC nacionalna studija in statistika je bolj relevantna, kot vecina solate, ki si jo ti prebrala.
Razen takrat, ko je politično motivirana.

tikitoki je izjavil:

In zenske ste ene velike jokice.
Ženske ne pošiljajo moških v vojne, moški jih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()
««
2 / 13
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Koga naj ubije samovozeč avtomobil? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
22963322 (55936) Truga
»

Kdo naj financira znanost? Država ali privatni sektor?

Oddelek: Problemi človeštva
363428 (3124) A. Smith
»

Kdo naj bo novi papež? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
534551 (3610) mips/cips

Več podobnih tem