» »

Je kdo ustvaril tiho zračno hlajenje za Radeona 9700?

Je kdo ustvaril tiho zračno hlajenje za Radeona 9700?

pingo76 ::

Malo se zezam pa mi ne rata najbolje. Zalamnov heatpipe ne pride v poštev zaradi mamaplate in mini rebra na hrbtu kartice ki ga ne bom dal dol. Poskusil sem z zbrušenim P2 coolerjem pa je bolj tako... Nato sem še probal z zbrušenim celeron coolerjem (stock) za fcpga celerone in zgodnje P3, pa je preglasno in prešvoh. Vodno ne pride v poštev. Ima kdo kako pametno idejo oz. je to že naredil?
Grafika pa je hercules radeon 9700 NP.

Pingo76

freejack ::

Kaj pa kaj takega? (glej sliko)

TESKAn ::

Kupi kak ALU kuler za P4 al Athlona, v delavnici malo požagaj, da bo pasalo gor, zvrtaj dve luknji v kuler in naredi navoj, nato pa samo še dva vijaka za pritrditev pa je. Gor potem še original vent na 5V pa nima da se kaj pregreva zadeva.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

pingo76 ::

TESKAn: Coolerjev za P4 imam za odmet:D. Problem je ker nikjer ne najdem kakih plastique vijakov in matic.
Sicer pa je šit ker rabim nekje še termalno lepilo da na dno prilepim kak bakren kovanec ker je jedro malo pod varnostnim plehom okoli jedra (shim). Dol ga pa ne bom dal iz znanih razlogov. Sicer pa so tej p4 coolerji ogrooooomni. mislim da bi bolj sedel kak p3 celeron bakreni koolerček samo kje ga dobit?

Freejack: Tisto sem že našel a kaj ko imam cooler orbaste oblike in bi bil nonsens (hercules pač)

TESKAn ::

Sej ne rabiš lih plastique vijakov - delujejo tudi M3 železni, edino eno podložko, prelepljeno z izolir trakom daš vmes, pa je. Preizkušeno:).
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

pingo76 ::

Plastične vijake sem opustil. Nabavil pa ene luškane M2.6 8-O (krneki). Zdaj pa se odpravljam v trst, pa da prešlatam malo trgovince za kak nizkoprofilni bakreni cooler za bilokaj. Ako rata poročam:D. Aja še to, sem si zrihtal še ene 15mmx15mmx1mm bakrene ploščice za zapolnit gap med coolerjem in jedrom8-). Moralo bi biti dovolj dobro ako ne pozabim nabavit termalnega lepila. A kdo pozna alternativo arctic silver termelnemu lepilu (AS lepila res nebi tlačil gor, mi ne diši).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hlajenje vrmjev na grafični

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
172807 (2507) DejaVu
»

MSI GF4Ti4200 sreca Vulcana12 :>

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
311936 (1307) lambda
»

Lahko kdo izdela en bakreni hladilnik?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
161505 (1104) frenk
»

Neverjetni dosežek z brušenjem procesorja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
71062 (736) Spajky
»

Kateri cooler za SLOT 1?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
101121 (985) kuglvinkl

Več podobnih tem