» »

MSI GF4Ti4200 sreca Vulcana12 :>

MSI GF4Ti4200 sreca Vulcana12 :>

tiborrr ::

Emm, ker nama je z Tomijem od njegove kiste ostal Thermaltakeov Vulcano12, ki je popolnoma iz bakra in temu primerno tezak, sva se odlocila, da ga nekako izkoristima. Najprej sva ga hotela uporabiti namesto NB kulerja, a bi ga bilo skoda za hlajenje take zadevice. Nato je padla odlocitev za grafiko. Prejsnji kuler sem vzel dol in ga ocistil bele silikonske paste:



Nato sem vzel Vulcana, mu odmontiral kovinski nosilec ventilatorja. Problem je nastal, ker je hladilnik krajsi od pritrdilnih lukenj na PCB tiskanini in zato je bilo ta kulercek nemogoce pritrditi. Posegel sem po meni 'zloglasnem' Pattex Super Epoxyju (s taistim sem odtrgal RAM iz R9800) in Arctic Silverju 5, ki ga je prispeval Tomi. Doma sem hvalabogu nasel se neuporabljene Coolermasterjeve TSOP bakrene hladilnike, ki sem jih namestil na VRAM cipe s pomocjo termalnih trakcev (epoksija ne dam vec na ram, pa ce mi placas :)). Rezultat:

Kuler sem moral na eni strani zviti, ker se je drugace zatikal v PCI reze. Rezultat zvijanja teh ostrih listicev bakra so porezani prsti...










Se ne dokoncno navitje karte:
MSI GeForce4 Titanium 4200, 64MB Hynix 3.6ns DDR-SDRAM, DVI, TV-Out

250/500 @ 315/610. Pri tej frekvenci je kvaliteta slika identicna prvotni, nobenih graficnih anomalij in artefaktov ni videti. Verjetno gre se vec, a ker trenutno Tomi zivotari na moji sposojeni ASRock K7S8X, ki ne omogoca visanja voltaze CPUju in ga ne morema naviti, je navijanje skorajda brez pomena. Ko bo dobil nazaj svojo Abitko in bo procesor na 2500MHz, bo tale karta picila 15k brez problema.

Glede na to, da se zadeva skoraj pasivno (en case fan piha zrak v notranjost ohisja) in ne povzroca nikakrsnega hrupa, je rezultat vec kot spodoben. Voltmod pride naslednji teden, predvsem za video pomnilnik, ker za GPU nima smisla (teh 10MHz gor ali dol).
Don't test the captain's validity or his vulnerability!
  • zavaroval slike: perci ()

Boki_ ::

Zanimivo. Najprej sm mislu, da boš kar direktno namontiral Volcanota gor. Kaj pa ma to zaen blok na procu?
I'm back

tiborrr ::

Vulcanota je nemogoce pritrditi gor, ker so luknje na tiskanini predalec narazen, zato pride v postev le lepilo. Ce pa mislis, zakaj sem raje listice razprostrl? Zato, da sem dobil obliko pahljace, skozi katero se lazje pretaka zrak. Voltmod pride kmalu, morda ze jutri.

Blok je dobil od mene. To je tri leta star blok uporabnika H20BLOK, popolnoma bakren in pobarvan z metalik srebrno barvo proti oksidiranju.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tiborrr ()

BaRtMaN ::

Lep mod, tiborr.

Jaz pa še vedno predelujem en box hladilnik za GPU moje 4200-tke. A ma kdo idejo za pritditev na luknje, ker jaz ne vem, kako naj to izvedem, ker mi vsi pravijo, da se reber ne da odstraniti, ker bi se sveder zlomil.

tiborrr ::

Hja, ce seze GPU kulercek do lukenj, potem se da prevrtati in uporabiti M3 vijake in matice. Ce pa ne, pa mesanica epoksija na robu cipa in na sredini termalna pasta, po moznosti srebrna.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

BaRtMaN ::

Ja, sega do lukenj. Sem že izvrtal luknje v bazo heatsinka, zdej pa ne vem, kako naprej.

tiborrr ::

Na tistem mestu na drugi strani, kjer so rebra (ne sticna povrsina), kjer ti pridejo luknje ven na kulerju, povrtaj s fi6. vse do baze (in ne skozi njo).
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

DjTonic ::

Vredu zadeva, samo lahko bi še malo GPU zbrusil s kakšnim finim vodobrusnim papirjem, meni se je na bivši GF4 Ti nekaj malega poznalo. Pazi pa še, da tokrat ne otrgaš kakšnega GPU-ja :D
Dober OC po voltmodu, če ga boš izvedel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DjTonic ()

ČIP 008 ::

Tiborrr tole pa si naredil zelo dobro pa še lepo izgleda. Predvidevam da je zadeva precej težka zato ne bi bilo slabo če bi bila podprta.LP

tiborrr ::

@DjTonic: Ti si slucajno imel Vgpu in Vdimm voltmod na tvojem DziForsu? Mah, brusit se mi ni dalo, pa tudi dvomim, da bi delo odtehtalo razliko. Nic ne dvomim, samo raje sem malo vec AS5 pocnil gor po sredini :P.

@Cip 008: Tezko je priblizno pol kilograma, s tem, da za kartico ni nikakrsna obremenitev niti 700 gramov, tako da se ni potrebe o podpiranju.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

ru7 ::

Najsss, neki tazga sem mel jst prej (sam Al). Lepo, da tudi kake Ti še živijo >:D

DjTonic ::

Ja malo več sokca je dobila >:D
Zdaj sem našel nekaj starih slikc...To sem testiral pri enem kolegu na Celeronu, mojih slikic pa ne najdem...





NV28GPU, 128MB Samsung TC40 DDR

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: perci ()

Keyser Soze ::

Volcano 11 se da lepo pritrdit na Ti4200. Dva vijaka, matice, podložke pa malo vrtanja in vrezovanja navojev pa je.

Ampak zelo na knap. Pridejo vijaki čisto na robovih.

Samo pri meni ni bilo pričakovanega efekta pri hlajenju. Pač, en krš od hladilnika tale Volcano 11.
OM, F, G!

DimmniBurek ::

Najbolj smešno je da dobimjest sz mojim bogim R8500 250/250 @290/260 9100 pik! Ti maš pa 600 ram mhz
There Is No Stronger Drug Than Reality

MEDENA ::

sam ti imaš AMDja on je imel jajc od Celerona

DjTonic ::

Jap Celeron je zelo švoh cpu. Kot rečeno to je blo testirano malo več, kot pol leta nazaj pri kolegu. (GF4 Ti je bila moja :P)
Samo, če pogledamo score se vidi, da je ta grafa še vedno boljša, kot pa GF4 MX 440 na 3700Mhz P4 >:D.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DjTonic ()

tiborrr ::

DjTonic: V soli sem pognal P4a 1.8GHz (18x100MHz) na 2.7GHz (FSB=150MHz), vec RAM ni dopuscal in testiral z GeForceMX 420 in karto najbolj navil, kolikor je pac slo (eno 50MHz GPU in 10MHz RAM), pa sem dobil 4300 pik, LOL. Doma pa na nenavitem GF4 Ti4200 in 2500MHz AXPju kar 14000 pik.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

lambda ::

Hm ... jaz sem na moji Leadtek GF4ti4200 128MB danes pobrusil jedro in napopal en star hladilnik od pentiuma2 gor z nekim tihim 4cm ventilatorjem. Rami so nehlajeni. Zdaj ga spravim iz 250/513 na 315/595 stable. Kar v redu pomoje za neko OEM grafo (ta ni imela sendviča gor, ampak samo en greeny mali cooler).

A se mi splača sploh limat neke aluminijaste hladilnike na rame, na GPU pa zalman-ovo Al-Cu 6000 pahljačo??? Kolikšne so po vaših izkušnjah pridobitve brez voltmod-a pri takem hlajenju?

MEDENA ::

kdo ve kera 4200 je to ???







SU3-290002 95.Z25GAAHXA.LXX VER.4.25.00.28.22 CS:4600 S/N:29000200951

GF4-4200-D128DVIO P/NH5A.25936.214

T40211-422-01R1-1R1-A17 Ti4200 128MB DDR


Rami: Samsung 229 K4D28163HD-TC40

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MEDENA ()

BaRtMaN ::

Zgleda referenčna kartica od nVidie. Samo oni jih ne delajo za prodajo?

MEDENA ::

sumim na VISIONTEK...ideja ?

tiborrr ::

To je referencni model, built by nVidia.. 100%.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

MEDENA ::

ja si mi rekel na jokerjevi strani...pa je to dobra grafa ?

default je 250/514 ?

DjTonic ::

default je 250/514 ?

Samo, če je AGP 8x, drugače 250/444.

tiborrr ::

To je ocitno AGP8x model, ker ima 250Mhz (500 DDR) clock.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

mloncar ::

lep mod! pa tut vredu se ti navija, sploh rami, pri GPUju imaš še neki rezerve (jst sm spravu mojo na 350/650 brez voltmoda)!

jst sm meu asus Ti4200 na katerega sem dal vulcanota 7, ki sem ga pritrdil z vijaki.. ..dela je bilo za 10min!
Abit NF7-s, barton 2600@2655(231x11.5), 2x256mb Geil Value PC3200,
Leadtek FX5900LX 128mb MyVIVO

mile ::

hehe :) nekam znane so mi te slikce
glede na to da ima gor 4ns samsunge gor, zadeva dela na 445 pomoje

DjTonic ::

Ja mile vendar, to ni merilo. Takšne sem jaz mel na moji stari GF4 Ti :D

lambda ::

4ns mam jst na moji GF4 ti4200 - Za navitje poglej 10 postov nazaj.

Japan power in drugi --> koliko se pa jedro sme pobrusit. Zdaj sem ga zbrusl samo na toliko, da se popolnoma prilega temu P2 rebrom (ki so rahlo ukrivljena v eno dimenzijo, ker je blo prej čist konkavno, pa bi ga rad še malo pobrusil, da bi bilo še bolj na fino pa popolnoma ravno in bi tako lahko namontiral zalmanovo pahljačo gor. Skrbi me, da bi prišel pregloboko in ga uničil.

Sicer pa ne vem, če se mi splača sploh še kaj modat. Mislim, da je 315/595 zaenkrat čisto dovolj :) Pa zadeva je še tiha zapovrhu ...

BaRtMaN ::

Maš 2 članka glede navijanja in moddanja Ti4200tke - Ti4200@Ti4600 in Ti4200@Ti4600+. Še posebej zadnjega si oglej.

V bistvu ti najbolj nuca ram navit, navijanje jedra ne prinaša tako velikih razlik.

mloncar ::

tole malo poglej, pa boš vse zvedu!

link 1
link 2
link 3
Abit NF7-s, barton 2600@2655(231x11.5), 2x256mb Geil Value PC3200,
Leadtek FX5900LX 128mb MyVIVO

lambda ::

thx, bom še mal popedenal, ko bom imel čas :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem z Volt modom na GF4 TI4200 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
1046620 (5128) _Dejan_
»

GeForce4 Ti 4200 128MB (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
894255 (3168) Sami
»

Navijanje Ti4200

Oddelek: Navijanje
291604 (1086) Cranchi
»

Hlajenje GF4 Ti 4200 128 (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
837672 (5932) DjTonic
»

navijanje gf ti4200 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
824740 (3602) mloncar

Več podobnih tem