» »

Hlajenje vrmjev na grafični

Hlajenje vrmjev na grafični

DejaVu ::

Verjetno temperatura vrmjev nad 110 C ni ravno najboljše za 24/7?

Potreboval bi nekakšne hladilnike, ki bi jih nalepil na VRMje grafične kartice (gre za Radeon 280X). Vendar kje to dobit? Se v SLO sploh kje to prodaja? Rabil bi čimprej.

Dobrodošle tudi alternativne ideje (če je možno kako, da naredim hlajenje sam, pomembno je le, da je čimprej).

Janac ::

Alu/Bakren profil nalep na njih.

hojnikb ::

vrmji so kr vzdržljiva zadeva in jim do 125C ni hudega :)
#brezpodpisa

Hayabusa ::

http://www.cool-pc.org/artikel/1893/the...
http://www.frozencpu.com/products/5557/...

Lahko tudi postaviš ven 120 mm vent s 500-800 rpm, da piha po njih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

DejaVu ::

Janac je izjavil:

Alu/Bakren profil nalep na njih.

Ja, to bo verjetno edina opcija, le da ne vem, kje jih dobit. Rabil bi pa nizkoprofilnega, ker visokoprofilni ne bo pasal not.

M-XXXX ::

Toliko v vednost: ponavadi ta lepila bolj slabo držijo in rada padajo dol... Vsaj jaz imam slabe izkušnje

rdecaluc ::

Sam sem na svojo staro grafično napopal izrezana hladilna telesa, ki so se mi doma valjala in so pasala gor. Pokril sem vse, vmes še mal termalnih padov in je šlo iz 95°C na 4850 na 60 pod load :D.

Opcija je pomoje najlažje kakšen ventilator, sicer pa glej kak aftermarket cooler.
Est modus in rebus. ,typos

DejaVu ::

rdecaluc je izjavil:

Sam sem na svojo staro grafično napopal izrezana hladilna telesa, ki so se mi doma valjala in so pasala gor. Pokril sem vse, vmes še mal termalnih padov in je šlo iz 95°C na 4850 na 60 pod load :D.

Opcija je pomoje najlažje kakšen ventilator, sicer pa glej kak aftermarket cooler.


Aftermarket coolerji so dragi (ne mislim zapravljat 50 eur samo zaradi vrmjev), rabim poceni in hitro rešitev.

rdecaluc ::

Nekaj sem gledal.. Baje da pomaga če dodaš še eno plastično podložko pod vijake okoli vrmja. Ampak odvisno od katerega proizvajalca imaš grafićno.

A lahko daš kej več podatkov, pa kakšno slikco pa kej probamo ustvart :)
Est modus in rebus. ,typos

TOP ::

rdecaluc je izjavil:

Nekaj sem gledal.. Baje da pomaga če dodaš še eno plastično podložko pod vijake okoli vrmja. Ampak odvisno od katerega proizvajalca imaš grafićno.

A lahko daš kej več podatkov, pa kakšno slikco pa kej probamo ustvart :)

O kaki podložki ti tole govoriš.Treba je dat gor neke hladilnike ali ventilator ki bo pihal čez in ni kaj dosti ustvarjat,ker tole je že dolgo znano kako in kaj.

DejaVu ::

Piha se že prek, ker ventilatorji od grafe ziher premaknejo dovolj zraka. Treba bi blo edino nekaj nalepit gor, ker so totalno naked, brez hladilnikov. Zaj edino vprašanje, ki ga še imam je, kje dobit te alu profile, ali jih lahko režem in tudi, kje dobit lepilo?

galu ::

Prvo si izmeri kakšne sploh potrebuješ, potem pa v lov na Ebay. Če maš kakšno fino žagico za kovino pa lahko tudi režeš...

Primer:
http://www.frozencpu.com/products/7190/...

Ni ravno poceni, vprašanje če jih (brez rezanja) spraviš pod hladilnik, pa še pritrjevanje je vprašljivo.
Tako to gre.

DejaVu ::

Ebay..., a ni druge rešitve - nekaj v SLO, da dobim v naslednjih dveh dneh?

nicksonn ::

seveda je:
NB hladilniki še iz časov nekaj let nazaj:
zalman-zm-nb32k
(glede na starost zadeve bi se vseeno prej prepričal o zalogi)

Potrebuješ še kakšno termalno lepilo ali termalni trak.
Najbrž tudi žago za železo...da malo zmanjšaš gabarite hladilnega telesa.
x n!

m0LN4r ::

Bauhaus/Obi/Merkur itd. pa kupi take male (najmanjše) bakrene šraufe za les pa jih za glavo zalepi gor. Najcenejša varianta.
Oz. v intersparu tam ko so 1EUR izdelki majo en šop mini šraufov za 1EUR.

Pa v kak HTE dobiš poceni lepilo.

Nimaš nč pr hiši kaj ma rebrasto hlajenje? Videorekorder, radio, stolp, stap pc, napajalnik, adapter, vsepovsod se najdejo taki hladilniki, samo jih bo treba malo porezat pa pošmirglat.

Časi athlon xp pa geforce 2/4, kolko je blo žaganja.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Assass1n ::

Ne no na grafično za 300€ :8) ebay pa počakaj tist teden, naroči iz EU, pa imaš lepilo že gor, drži bp imam tudi sam. Prej pa zmeri kok imaš prostora pa namesti največje kar lahko. Pa vrjetno misliš hladit ram na grafični ne vrm, ker vrm vrjetno ima že stock kakšen hladilnik gor? Vsaj moja 7870xt ima.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

klinker ::

V obiju imas svasta enih alu profilov. Jst sem si s H profilckom hladilnike za rame na X800XT nekoc nardil.
Vmes termalni trak, na 2 vogalcka pa se lih pikic super ataka, da je blo za ziher, pa tudi odlepit jih je pol slo brez problema.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

DejaVu ::

klinker je izjavil:

V obiju imas svasta enih alu profilov. Jst sem si s H profilckom hladilnike za rame na X800XT nekoc nardil.
Vmes termalni trak, na 2 vogalcka pa se lih pikic super ataka, da je blo za ziher, pa tudi odlepit jih je pol slo brez problema.


To je še nekako najboljša ideja ja, bom malo okoli poscoutal. V HTE se dobi termalno lepilo/trak?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje procesorja AMD FX 6200 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
6112495 (10639) D3m
»

zamenjava ventilatorjev

Oddelek: Pomoč in nasveti
241761 (1247) radmannsdorf
»

Hlajenje - ventilatorji

Oddelek: Pomoč in nasveti
354292 (3695) korošc
»

Hlajenje laptopa

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
131115 (848) solatko
»

Hlajenje grafične kartice (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
10010402 (9054) joej970

Več podobnih tem