» »

Kateri cooler za SLOT 1?

Kateri cooler za SLOT 1?

kuglvinkl ::

Torej celerona 466@542 MHz je potrebno ohladiti. Temperatura v nezaprtem ohišju nanese 48 C ob polni obremenitvi. Verjetno je to preveč (karakteristike mi niso baš znane, v življenju še nisem mel Intla...), še posebej, ko bo potrebno ohišje zapret.

Ali bi lahko uporabil kakšen cooler za Slota A?

Hladilne reže ne smejo biti previsoke (OK v tem primeru predolge), ker bi pokrile northbridge, ki se že sedaj prav nemarno segreva. Plata je microATX. Bi potemtakem rabil samo močnejši ventilator?

Termalne paste pridejo v poštev?
Your focus determines your reallity

Alec999 ::

jst prodajam proc. k ma dober cooler gor ... slikca >>
http://www.bolha.com/index.php3/ukaz/bi...

ce rabs sam cooler ti ga lohka prodam za 3000SIT brez proca.

sem iz Lj.

lp,
Alec999

alien-w ::

Zdej jest ne vem. Ti imaš celerona 466? Ta zadeva je drugače socket370, ti jo imaš pa v Slot1 plati. To pomeni, da imaš na plati SlotKet in zate zato pride verjetno v poštev sam socket370 (socketA) hladilnik. Predlagam ti kakšnega GoldenoOrba, če dobiš starega in ga pobrusiš (malce preišči članek). Zakaj ti ravno to predlagam? Dobil ga boš precej poceni, hladi precej dobro, je dokaj tih, pa še nizek, tako da ti bo pasal na plato.
Termalne paste so skoraj NUJNE. Članek o njih in o tem, kako jih nanašaš si preberi tukaj!

kuglvinkl ::

Plata žal nima SlotKeta. Je ena poceni varianta (Matsonic, SIS čipovje) za OEM trg. Torej, kakšen ventilator (in reže) naj uheblam gor (glede na situacijo opisano zgoraj) ?

Torej termalna pasta pride v poštev.

Cooler za Socket 370 pa v nobenem primeru ne pride v poštev? Je razporeditev zatičev za rebra drugačna?

BTW, je 48 C sploh veliko za Celerona pri odprti kišti?
Your focus determines your reallity

kuglvinkl ::

Pljiz!!!!!!
Your focus determines your reallity

alien-w ::

na zalost mi ni cist jasno, kako zadeva zgleda. dej najdi slikico tvoje plate, pa dej tukaj link, potem ti bom lazje pomagal.
drugace je pa 48°C kar precej visoka temp za odprto kisto!

kuglvinkl ::

Slikce žal nimam. Vendar gre za mATX plato, ki ima samo SLOT1 (OEM trg). Poleg tega je zelo blizu še northbridge, ki se jako greje. Verjetno je cooler za socket370 predolg, ker bi pokril northbridge in bi se še manj hladil. Reže morajo biti torej kratke.

Sicer pa, ali niso reže iz aluminija? Ker če so, potem bi lahko gor dal večji in hitrejši vent. (vijaki se z lahko zarinejo v alum.)? Bi to šlo? Kakšen ventilator? Bi se dalo, kje kupiti samo kvaliteten vent. za CPU cooler (če odmislim varianto, da bi kupil vse in odšraufal dol vent.)?
Your focus determines your reallity

alien-w ::

poglej, tuki imas link do vseh matsonicovih SIS plat, pa mi povej, katera je tvoja!

kuglvinkl ::

http://www.matsonic.com/ms7380sg.htm

vidiše, da ne vidiš :(. Vendar palta nima! socket370
Your focus determines your reallity

alien-w ::

No, ce 100% ni socket370, in imas celerona466, potem imas Slotket, ker drugače ne moreš dati svojega proca na to plato! Ker c466 so delali samo v PPGA obliki (socket370). Mam prov? zgleda takole A imas to?

kuglvinkl ::

Zdaj je sicer nimam pri sebi, ampak, da nekako takole zgleda. Se pravi, da je SlotKet enko kot Slot (npr. 1)? Procesor ni na plati, kot je npr. moj AMD (socket A), ampak dan v plato kot kartica. To je SlotKet? In na SlotKet paše hladilnik za socket 370?

Ma ne, sorry, iz ubozga cyrixa (socket 7)sem šaltu direkt na socket A (Duron). Kar se je dogajalo vmes bolj malo vem.
Your focus determines your reallity


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Intel Celeron II, 633 MHz

Oddelek: Pomoč in nasveti
172227 (1968) Spajky
»

Tualatin na BX-u:info-koliko nas je?

Oddelek: Strojna oprema
452952 (1924) sidney
»

Slot 1

Oddelek: Strojna oprema
151295 (1066) SkIDiver
»

termalna dioda ??

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
111022 (798) [DrAc0]
»

Celeron 600

Oddelek: Navijanje
111105 (951) Administrator

Več podobnih tem