» »

Omrežje

Omrežje

jakapaka ::

Pozdrav!
Doma imam T2 VDSL modem/ruter, na njega imam priključen linksys WRTGL z DD-WRT firmwareom, nastavljen je sledeče: na WAN port je priklopljen klabel iz T2 modema vklopljen ima DHCP in IP 192.168.1.1, (seveda so nastavljeni tudi statični IP ji naprav in port forwarding) na njega je priklopljen TP link z izklopljenim DHCP jem in IP: 192.168.1.2 do te točke je vse ok, na linksysu vidim vse naprave povezane na bilokiri ruter in internet povezava je vzpostavljena, problem je ker bi želel na linksysu nastaviti DDNS kar tudi imam nastavljeno in IP se tudi osveži ampak ko se poskusim povezati na svoje omrežje preko IP naslova mi napiše "connection refused" predvidoma ker je T2 modem glavni, do njega pa ne morem dostopati.

Naj dopišem da je t2 ruter nastavljen na 192.168.64.1, linksysu pa na WAN povezavi dodeli 192.168.64.101

poleg tega so zgornje nastavitve delovale na drugi lokaciji kjer je optika, enako t2 ampak motorolin optični modem.

Se opravičujem če sem napisal kakšno neumnost, sem bol laik in samouk pri teh zadevah.

Lp

nsa_ag3nt ::

T2 škatla sedaj dela kot modem+router, vsaj glede na ipje 192.168.64.x .

Opcija 1
ga spraviš v v bridge mode (klic na t2 heldesk).

Opcija 2
Preko t2 horizonta https://horizont.t-2.net/ forwardaš ustrezne porte na dinozavra WRTGL.
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Zgodovina sprememb…

jakapaka ::

BOm samo omenil, da ker je omrežje preko telekoma, nisem mogel dobiti dodatnega statičnega naslova, kar bi bila rešitev, zato smo nastavili DMZ da njihov modem prepušča vse porte na moj ruter za rešitev.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[Router] Kako forwardirat oz. odpret porte (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
372328617 (29073) ignats
»

T2 in trije ruouterji

Oddelek: Omrežja in internet
162629 (2136) p1nky
»

AOE 2 in t2 vprašanje

Oddelek: Omrežja in internet
92116 (1813) kaktuss123
»

Linksys WRT45GL

Oddelek: Omrežja in internet
252772 (1375) SaXsIm
»

strežnik skozi dva ruterja

Oddelek: Omrežja in internet
226330 (5636) Yohan del Sud

Več podobnih tem