» »

Me je firma nategnila?

Me je firma nategnila?

BorutO ::

21.6. 2018 sem dobil izplačilo regresa v neto znesku 982,36eur. Zakaj tako visok regres? Frima pač prikrije davke ipd na načine, kakršne pač prekrije. V glavnem. Regres smo vsi na firmi dobili minimalni, nekaj čez 600 eur. Da ne bi državi rabili plačati razne davke, smo se vsi strinjali, da nam od plače vzamejo 300 eur in nam dajo k regresu, tako da na koncu izgleda, kot da smo dobili regresa 982eur in ne nekaj čez 600 eur … plača pa je bila 300 eur manj, ker je bila čez 1000 eur, zato so naredili, da je bilo pod 1000 eur.
V glavnem … zdaj sem dal odpoved na firmi. V sporazumni prekinitvi pogodbe piše tako:
"Delavcu skladno s 4. odstavkom 131. člena ZDR-1 (itd) pripada sorazmerni del regresa za tekoče leto.
Delavec je dobil v celoti izplačan maksimalni bruto regres v znesku 1.169,48 EUR dne 21.06.2018 in se strinja, da preveč izplačan bruto regres v znesku 351,16 EUR bruto vrne delodajalcu po obračunu kot neto znesek pri izplačilu plače za mesec september 2018."

Seveda sem to podpisal …

In ker sem vse to pozabil, kar sem vam napisal, sem danes ugotovil, da nisem dobil 980 eur regresa, ampak samo nekaj čez 600, ostalo je bila plača.
Do konca leta je še 3 mesece, zato mi ni jasno, zakaj bi mogel plačati 351eur. Če prav izračunam, sem dolžan okoli 50, 60 eur in ne 360 eur.

Torej, kaj vi menite oz. kaj razumete iz tega vsega?

sandmat ::

ne špilat nategovanja države. v prvem primeru si bil posredno nategnjen, zdaj si neposredno nategnjen.

Furbo ::

BorutO je izjavil:

Seveda sem to podpisal …

Seveda. Seveda? Kako seveda? Za nategovanje države moraš biti vsaj malo pameten.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

connel ::

A sem nekaj zamudil, a tisto, da če si več kot 6 mesecev zaposlen ti pripada polni regres in dopust ne velja ne več?

Gregor5816 ::

Pripada sorazmerni del.

fosil ::

Ni časti med tatovi.
Tako je!

mat xxl ::

In ja sedaj tudi če se zaposliš z 1.12. ti pripada premo sorazmeren del regresa torej 1/12 , kar tudi prej ni bilo.

Utk ::

Imas kak znanstveni link, da karma tako deluje ali si samo kreten?

stara mama ::

Dva trola se pogovarjata o karmi :))

OPjeva situacija je pa taka (kot se marsikje zgodi)
Pride šef, prinese cel kup pogodb za vse zaposlene pa reče: Tule mamo nove pogodbe, podpišite jih vsi. Tisti ki ne podpiše mu pač preneha pogodba o zaposlitvi. Davčne mahinacije se pa gre firma in ne zaposleni.

Zgodovina sprememb…

Dpool ::

Izkoristim temo, ker se nekako nanasa na te 'skrivne' alineje v pogodbah.

Na spletu berem, da je splosni zakon, da v poskusni dobi je odpovedni rok 7 dni. V svoji pogodbi ne uspem najt, da bi kaj 'overwritte'-alo ta stavek. Ve mogoce kdo ali je mozno sploh temu zakonu se izobiti? V pogodbi se samo omenja splosni odpovedni rok 60 dni.

Invictus ::

V pogodbah morajo biti boljši pogoji od zakonskih. Drugače veljajo zakonski...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Dpool ::

OK nice. V pogodbi ne najdem nic za odpovedni rok v casu poskusne dobe. Omenja se pa poskusna doba 6 mescev.

          ::

BorutO je izjavil:

In ker sem vse to pozabil, kar sem vam napisal, sem danes ugotovil, da nisem dobil 980 eur regresa, ampak samo nekaj čez 600, ostalo je bila plača.
Do konca leta je še 3 mesece, zato mi ni jasno, zakaj bi mogel plačati 351eur. Če prav izračunam, sem dolžan okoli 50, 60 eur in ne 360 eur.

Torej, kaj vi menite oz. kaj razumete iz tega vsega?


Tebi so vzeli delež regresa, ki pa je neuradno vseboval tudi plačo in tako si ostal tudi brez dela plače. Poglej, koliko si imel v pogodbi določeno plačo. Če si v mesecu, ko si namesto plače dobil regres, prejel nižjo plačo od tiste določene v pogodbi, piši firmi. V dopisu jim prijazno razloži, da si pri pregledu izplačil ugotovil, da je bil znesek v mesecu XXX za YYY nižji od v pogodbi dogovorjenega. Prosi jih, naj ti razliko plus zakonite zamudne obresti nakažejo na tvoj TRR, sicer boš primoran o tem obvestiti delovno inšpekcijo in sprožiti ustrezne postopke na sodišču. Pri meni je to delovalo.

tomazic89 ::

BorutO je izjavil:

...smo se vsi strinjali, da nam od plače vzamejo 300 eur in nam dajo k regresu...

BorutO je izjavil:

Seveda sem to podpisal …

          je izjavil:

V dopisu jim prijazno razloži, da si pri pregledu izplačil ugotovil, da je bil znesek v mesecu XXX za YYY nižji od v pogodbi dogovorjenega. Prosi jih, naj ti razliko plus zakonite zamudne obresti nakažejo na tvoj TRR, sicer boš primoran o tem obvestiti delovno inšpekcijo in sprožiti ustrezne postopke na sodišču. Pri meni je to delovalo.


imho, nimas kaj jokat, si se strinjal z vsemi.. dopis bi bil dickhead move.

Furbo ::

stara mama je izjavil:

Dva trola se pogovarjata o karmi :))

OPjeva situacija je pa taka (kot se marsikje zgodi)
Pride šef, prinese cel kup pogodb za vse zaposlene pa reče: Tule mamo nove pogodbe, podpišite jih vsi. Tisti ki ne podpiše mu pač preneha pogodba o zaposlitvi. Davčne mahinacije se pa gre firma in ne zaposleni.

Ja seveda, v Sloveniji ne moreš kar tako odpustiti nekoga, samo folk je neumen in kar podpiše takoj.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

PgSurfer ::

          je izjavil:

BorutO je izjavil:

In ker sem vse to pozabil, kar sem vam napisal, sem danes ugotovil, da nisem dobil 980 eur regresa, ampak samo nekaj čez 600, ostalo je bila plača.
Do konca leta je še 3 mesece, zato mi ni jasno, zakaj bi mogel plačati 351eur. Če prav izračunam, sem dolžan okoli 50, 60 eur in ne 360 eur.

Torej, kaj vi menite oz. kaj razumete iz tega vsega?


Tebi so vzeli delež regresa, ki pa je neuradno vseboval tudi plačo in tako si ostal tudi brez dela plače. Poglej, koliko si imel v pogodbi določeno plačo. Če si v mesecu, ko si namesto plače dobil regres, prejel nižjo plačo od tiste določene v pogodbi, piši firmi. V dopisu jim prijazno razloži, da si pri pregledu izplačil ugotovil, da je bil znesek v mesecu XXX za YYY nižji od v pogodbi dogovorjenega. Prosi jih, naj ti razliko plus zakonite zamudne obresti nakažejo na tvoj TRR, sicer boš primoran o tem obvestiti delovno inšpekcijo in sprožiti ustrezne postopke na sodišču. Pri meni je to delovalo.

^^^^ To!

Invictus ::

Dpool je izjavil:

OK nice. V pogodbi ne najdem nic za odpovedni rok v casu poskusne dobe. Omenja se pa poskusna doba 6 mescev.

Tudi za poskusno dobo obstajajo zakonski roki. Preveri. Ne vem cifer na pamet...

Poleg tega v poskusni dobi plača NE SME biti nižja...

tomazic89 je izjavil:


imho, nimas kaj jokat, si se strinjal z vsemi.. dopis bi bil dickhead move.

Če je tisti papir nezakonit, bo še vedno dobil...

Zmanjšanje plače mora biti upravičeno...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Reycis ::

Če bi imel 600 regresa bi še vedno moral za tri mesece vrnit 150 ne pa samo 60.

feryz ::

Očitno ne štekate! Oporekaš lahko zakonsko nižji, ne pa tudi taki, s katero si se strinjal, da je nižja.
In kasneje premislil, ker ste se razšli.

Furbo ::

feryz je izjavil:

Očitno ne štekate! Oporekaš lahko zakonsko nižji, ne pa tudi taki, s katero si se strinjal, da je nižja.
In kasneje premislil, ker ste se razšli.

Saj se verjetno ni strinjal pismeno, ponavadi se nezakonite dogovore glih ne piše na papir.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

AndrejS ::

Prodaš nepremičnine in premičnine - nato greš v oseben stečaj. Problem rešen

tomazic89 ::

Invictus je izjavil:


tomazic89 je izjavil:


imho, nimas kaj jokat, si se strinjal z vsemi.. dopis bi bil dickhead move.

Če je tisti papir nezakonit, bo še vedno dobil...

Nisem rekel, da ne bo dobil, pravim le, da bi bil dickhead move... that's all. my .05$

jype ::

Utk je izjavil:

Imas kak znanstveni link, da karma tako deluje ali si samo kreten?
Imam:

https://slo-tech.com/forum/t422762/p505...

https://slo-tech.com/forum/t722205/p591...

https://slo-tech.com/forum/t730653/zace...

microchip ::

jype je izjavil:

Utk je izjavil:

Imas kak znanstveni link, da karma tako deluje ali si samo kreten?
Imam:

https://slo-tech.com/forum/t422762/p505...

https://slo-tech.com/forum/t722205/p591...

https://slo-tech.com/forum/t730653/zace...


A to so posnetki ko te iz zasede napade neo naci rampa?

njyngs ::

Da ne bi državi rabili plačati razne davke, smo se vsi strinjali, da nam od plače vzamejo 300 eur in nam dajo k regresu


To je točka kjer si se nategnil sam. Vsa dodatna debata je nepotrebna.

Beli_Zajcek ::

tomazic89 je izjavil:


imho, nimas kaj jokat, si se strinjal z vsemi.. dopis bi bil dickhead move.
Če je tisti papir nezakonit, bo še vedno dobil...
Nisem rekel, da ne bo dobil, pravim le, da bi bil dickhead move... that's all. my .05$


"Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni! Gospodar se menja, bič pa ostane in bo ostal na vekomaj, zato ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!"

Zgodovina sprememb…

111111111111 ::

njyngs je izjavil:

Da ne bi državi rabili plačati razne davke, smo se vsi strinjali, da nam od plače vzamejo 300 eur in nam dajo k regresu


To je točka kjer si se nategnil sam. Vsa dodatna debata je nepotrebna.

Niti ne. Vedno se lahko zgovarja da se je bal za službo in da je bil prisiljen. Pa bo odnesel celo kožo.

St235 ::

Bistveno pri vsem tem je seveda točno kako in kaj se je zgodilo. Če imajo na primer pogodbo za 700EUR osnovne plače in do 300EUR stimulacije, delodajalec pa je rajši kot stimulacijo izplčal višji regres, potem bo težka. Če pa je dejansko dobil izplačano manj kot določa pogodba, je pa povsem druga zgodba.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Stari89 ::

"Raje dam malo več tebi kot državi, če ti tako in tako izplačam."
Klasik izjava nategunov. Pri takem pesjanu sem delal tudi sam, k sreči je bila moja lekcija malce cenejša. Odtlej so vsi dogovori z delodajalci "črno na belem". Če začnejo nekaj muštrat, je čas za odpoved. Raje doma cel mesec d***m k***c (medtem ko si iščem nov šiht), kot pa da se prepustim možnosti, da izgubim mesečno plačo.
@OP: Takoj po bančne izpiske. Kar (po pogodbah) ni bilo izplačano, zahtevaj z dopisom (naj ti pomaga kak študent prava ali odvetnik). Ponavadi se userjejo in izplačajo v roku. Pozabi na ustno dogovorjene stvari.
Srečno, naslednjem delodajalcu pa se ne boj pokazat sredinca, ko se začne zmišljevat. Škoda živcev.
Edit: Dopis pošlji kot priporočeno pošto s povratnico, da se pesjan ne zgovarja, da ni prejel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Stari89 ()

Utk ::


In ker sem vse to pozabil, kar sem vam napisal, sem danes ugotovil, da nisem dobil 980 eur regresa, ampak samo nekaj čez 600, ostalo je bila plača.
Do konca leta je še 3 mesece, zato mi ni jasno, zakaj bi mogel plačati 351eur. Če prav izračunam, sem dolžan okoli 50, 60 eur in ne 360 eur.

Kako si pa do 50 evrov prisel? Dolzan si tretjino, ali pa cetrtino, regresa, to je ali 350 evrov ali pa priblizno 250, ce je bil res za 300 povisan. In teh 250 bos od nove sluzbe dobil nazaj z njihovim regresom. Vec kot 100 evrov tu ne mores bit na "izgubi". Ne da je to nic, ampak dramatizirat pa tudi ni treba.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

MadMen ::

OP, v bistvu si sam sebe nategnil(in hkrati te je tudi firma)

tomazic89 ::

Beli_Zajcek je izjavil:

tomazic89 je izjavil:


imho, nimas kaj jokat, si se strinjal z vsemi.. dopis bi bil dickhead move.
Če je tisti papir nezakonit, bo še vedno dobil...
Nisem rekel, da ne bo dobil, pravim le, da bi bil dickhead move... that's all. my .05$


"Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni! Gospodar se menja, bič pa ostane in bo ostal na vekomaj, zato ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!"

Ne razumem kaj je tukaj hlapcevskega? Naj povem se v prenesenem pomenu: "grow your fucking spine and take responsibility for your actions". Ce se z necim strinjas in se kasneje spustis po pizdi nisi nic boljsi kot tisti, ki te je nategnil. Ce pa ti za vsako krivico (k kateri si sam pripomogel) teces k mami...odvetniku in se ti zdi, da si zaradi tega hud badass, ki se bori za svoje pravice, pa ti nimam kaj vec razlagati, ker ne bos dojel.

over&out

Zgodovina sprememb…

reeves ::

@BorutO

Firma te ni nategnila. Oni so nategnili državo.
Ti nisi bil nič oškodovan, ker so ti dali nekaj plače k regresu, država je malo manj davka pobrala. Dobil si regres za celo leto in ker si prej dal odpoved je firma zakonsko upravičena do vračila deleža regresa. S tvojim pisnim soglasjem (ki si ga dal) lahko izvede pobot pri plači, drugače te lahko samo še tožijo. In tožbo bi seveda dobili.
Ker imaš prikazan večji regres, ko je dejansko bil (en del je plača, s čimer ste se vsi strinjali) se sorazmerni delež obračunava od tega zneska (982,36EUR) in ne od nekaj več kot 600EUR.
Če predvidevam, da si prekinil delavno razmerje v 9 mesecu, pomeni, da ti pripada regres za 8 mesecev (štejejo se samo dopolnjeni meseci). Se pravi bi moral vrniti za 4 mesece regresa oz. 982,36/12*4 = 327,45EUR.

EDIT:
Aja, če si pa tisti mesec, ko si dobil manjšo plačo, dobil le-to dejansko premajhno glede na pogodbo, je pa to povsem ločena stvar, ki sicer je kazniva, ampak v končni fazi ste se vsi strinjali s tem, tako, da bi bilo nekako nepošteno od tebe, da ga pa sedaj tožiš zaradi tega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: reeves ()

BorutO ::

Ma no, v bistvu se nismo strinjali ... ampak tisti dan, ko je bil regres, smo dobili vsi kuverte ... ko jih je v rokah držal, pa je povedal, da so se odločili, da dajo nekaj čez 300 eur k regresu ... ne spomnim se točne cifre v decimalkah, sem pač zaokrožil. Itak več kot v redu, ne moreš rečti, važno je, da dobiš, kar ti pripada. No, v bistvu regres še vedno ni bil 980eur ... ampak minimalni, kolikor sem danes izvedel. torej ... zadeva se je porihtala, oz. ni več tako velik znesek, s tem, da so me natirali iz pisarne. :)

reeves ::

Ja, vem kako to izgleda. No, važno da ste porihtali. Bolje jim je tebi dati par 100€, kot pa tvegati, da jim davčna začne pregledovati dokumentacijo in vidi vzorec.

dexterboy ::

NE!
Davčna in inšpekciji bi jih morala pregledati. In kaznovati. Da bodo drugi videli, da se tako NE dela.
Ampak v naši Kokoški je vseeno, kaj kdo počne, kurnik ostaja kurnik. In hlapci rojevajo nove hlapce....

OP, povej katera firma je to, pa bomo drugi dali anonimko...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Zgodovina sprememb…

MadMicka ::

Počasi, niti ni nujno, niti ni zelo verjetno, da je kdorkoli kogarkoli nategnil. Verjetno so določen znesek namesto v obliki stimulacije izplačali kot regres, kar je čisto v skladu s predpisi. In sedaj, če delavcu preneha delovno razmerje pred koncem leta, lahko sorazmerni del delodajalec terja nazaj. Tako da ne bo koga po nepotrebnem kap :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

potni stroški

Oddelek: Loža
172069 (1160) val46
»

Odpoved pogodbe in vročitev

Oddelek: Loža
233405 (2566) Vetrolov
»

Regres

Oddelek: Loža
394364 (2474) Mato989
»

Obračun bruto plače ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6812059 (9004) Ales
»

Delo v poskusni dobi

Oddelek: Loža
459217 (7162) finpol1

Več podobnih tem