» »

potni stroški

potni stroški

xsum1 ::

Zanima me ali ti je delodajalec dolžan plačati potne stroške za razdaljo 1.6km do delovnega mesta? Ter če ti je dolžan, kam se lahko pritožim, saj mi pri prvi plači niso nič izplačali za potne? Ni veliko, ampak gre se za princip.

V pogodbi tudi nimam napisano kdaj mi bodo nakazali plačo in regres za letni dopust, zdaj ko so me odpustili, torej do kdaj moram oboje dobiti izplačano, ter kam se pritožim v primeru da kaj ne dobim izplačano?

Ganon ::

V zasebnem sektorju se, v kolikor tega ne določa kolektivna pogodba, upoštevajo določbe Uredbe o davčni obravnavi povračil stroškov in drugih dohodkov iz delovnega razmerja.

Ta prevoz na delo in z dela opredeljuje v 3. členu, kjer navaja, da se povračilo stroškov za prevoz na delo in z dela se ne všteva v davčno osnovo dohodka iz delovnega razmerja, do višine stroškov javnega prevoza od običajnemu prebivališču najbližjega postajališča do mesta opravljanja dela, če je mesto opravljanja dela vsaj en kilometer oddaljeno od delojemalčevega običajnega prebivališča.

V javnem sektorju Zakon za uravnoteženje javnih financ v 168. členu določa, da povračilo stroškov prevoza na delo in z dela pripada zaposlenemu glede na razdaljo od kraja bivališča do delovnega mesta, če ta razdalja znaša več kot dva kilometra.


Preglej kolektivno pogodbo.

anketar ::

1,6km morš gledat najdi.si zemljevid najkrajša razdalja tud med stavbami tko, da z avtom mogoče 1,6km, pešaka med stavbami pa 0,9km rečmo in si za 100m pušnil povračilo za prevoz

xsum1 ::

Aha se pravi, da za tako kratke razdalje potem ti niso dolžni plačati?

Alien123 ::

Jaz mam z avtom 1.8km, peš pa 1.6 in nimam potnih plačanih.

xsum1 ::

no na najdi.si mi kaže potne stroške z avtom, peš mi jih ne. pride pa nekje 1.4km pešaka. Samo kako pa delodajalec ve kako jaz hodim na delo - z avtom, z javnim prevoyom ali pa peš, a igra to kakšno vlogo?

jype ::

xsum1 je izjavil:

a igra to kakšno vlogo?
Ne.

MadMen ::

xsum1 je izjavil:

Zanima me ali ti je delodajalec dolžan plačati potne stroške za razdaljo 1.6km do delovnega mesta? Ter če ti je dolžan, kam se lahko pritožim, saj mi pri prvi plači niso nič izplačali za potne? Ni veliko, ampak gre se za princip.

V pogodbi tudi nimam napisano kdaj mi bodo nakazali plačo in regres za letni dopust, zdaj ko so me odpustili, torej do kdaj moram oboje dobiti izplačano, ter kam se pritožim v primeru da kaj ne dobim izplačano?

Delovni inšpektorat (kot je bilo že omenjeno v prejšnji temi).

anketar ::

za gospodarstvo nad 1km, za javni sektor nad 2km, peš tud med stavbami (ali parki), se prav gleda se pešpoti od točke A do B, če je ta pogoj izpoljnen se gleda če je možn javni prevoz in če je od končne postaje do delovnega mesta več kot 1km ti pripada še kilometrina 0,18EUR/km gospodarstvo in 0,19EUR/km za javna

morš dat na hojo pr izračunu poti

kolkr so ti že rekl inšpekcija!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! magar po mailu, če ti je nerodn po telefonu

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: anketar ()

K0l1br1 ::

Zaradi 0.1 EUR bi pisali inšpektorju? Ni čudno, da ni posal poskusnega dela.

anketar ::

@kolibr nauč se brat

K0l1br1 ::

1,4 km peš - torej 0,1 EUR potnih stroškov. Jp, problem človeštva.

Ne enega inšpektorja, za 0.1 EUR je potrebno poklicati vse inšpektorje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: K0l1br1 ()

MadMicka ::

xsum1, kot rečeno, moraš preveriti, če velja kaka kolektivna pogodba za podjetje. Lahko določa nad 1 km, lahko nad 2 km. Na Ajpesu preveriš katero glavno dejavnost ima registrirano podjetje in potem malo pobrskaš po netu za kolektivno, če obstaja. Poglej še v pogodbo o zaposlitvi, če je tam kaka kolektivna navedena. Če ne obstaja, si upravičen.

Kar pa se tiče denarja, ti Kolibri, kaj tebi ni jasno? Tudi, če je kilometrina (lahko je npr. avtobus, ki je dražji), lahko dobi več kot 400 EUR plus obresti. Sicer se pa inšpektor v nobenem primeru ne bo s tem ukvarjal. (0,18 km * v 2 smeri * 21 delovnih dni * 11 mesecev * 5 let)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMicka ()

K0l1br1 ::

V poskusni dobi, ki je trajala, koliko, en mesec, 20 x 0.1 x 2 x 0.8 = se niti ne splača računati, je pa tam okrog 4 EUR/mesečno. Od kje tebi 400.....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: K0l1br1 ()

nsa_ag3nt ::

K0l1br1 je izjavil:

Zaradi 0.1 EUR bi pisali inšpektorju? Ni čudno, da ni posal poskusnega dela.

1.6 * 2 * 0.18 * 20 = koliko ?
[razdalja, tam in nazaj, eur/km, št delovnih dni]


regres
https://www.informiran.si/portal.aspx?c...
V gospodarstvu je plača ponavadi 15-tega naslednji mesec.


Večino zastavljenih vprašanja ti lahko odgovori sam delodajalec oz kadrovska služba.
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

Če se prav spomnim, ti do 2 km ni dolžan plačati nič...

Mislim pa, da ti tudi nad 30 km ni dolžan plačevati za celotno pot.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

anketar ::

K0l1br1 je izjavil:

V poskusni dobi, ki je trajala, koliko, en mesec, 20 x 0.1 x 2 x 0.8 = se niti ne splača računati, je pa tam okrog 4 EUR/mesečno. Od kje tebi 400.....


zdej si pa predstavlji, da ne goljufa sam enga ampak n-njih in to leta

val46 ::

Prvo plača, pol regres, zdej potni,...a čez par dni boš pa vprašal, če so ti dolžni malco izplačat za te tri mesece ki si kao delal poskusno??? Ma jst ne štekam folka, kako se ne vsaj malo pozanima že ko dela nekje, ne da potem, ko ga že odpustijo, išče kako bo dobil še dodatnih nekaj eurov poleg zadnje plače...

Naj ti bo šola za naslednje delovno razmerje, da se že pred podpisom pogodbe, pozanimaš v kadrovski, kaj in koliko česa ti pripada, pa naj ti tudi obrazložijo zakaj tako.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: val46 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Regres, prevoz, malica - smisel? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15831342 (26426) Invictus
»

rekordne cene bencina...vsak v svojem avtu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5710484 (8988) Pithlit
»

Potni stroški

Oddelek: Loža
419073 (9073) nastyboy
»

Prva redna zaposlitev..

Oddelek: Loža
334872 (3668) kekz

Več podobnih tem