» »

Ali je pred šentvidskim predorom radar v smeri ven iz lj

Ali je pred šentvidskim predorom radar v smeri ven iz lj

alese ::

In kje se začne omejnitev 80 mislim da sem šel nekaj čez 90 ker nisem videl table taprav čas oz. mogoče sem pravi čas šel na 80, saj ne vem, kje je radar.

alese ::

mislim tista škatla ko je skos tam ne da bi bil kak avto pa to

HighBane ::

Boš zvedel čez 2 tedna.

Yacked2 ::

Škatla je za radar ja, ampak ni v vsaki škatli, ker jih premikajo. Če imaš kje možnost iti peš mimo take škatle (Slovenska cesta v Lj) lahko od blizu pogledaš in boš videl da se vidi, če je radar noter.
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

alese ::

Yacked2 je izjavil:

Škatla je za radar ja, ampak ni v vsaki škatli, ker jih premikajo. Če imaš kje možnost iti peš mimo take škatle (Slovenska cesta v Lj) lahko od blizu pogledaš in boš videl da se vidi, če je radar noter.
kdo pa ve če je not, a to lahko kam vprašam.kje točno je ta škatla kok pred predorom a je tam 100 al 80 kjer je škatla

Ales ::

Radarje premikajo med škatlami. Tudi če je zdaj not, ne pomeni, da je bil, ko si ti šel mimo. In obratno, tudi če ga zdaj ni, ne pomeni, da ga ni bilo takrat.

V vsakem primeru boš zvedel, ko/če dobiš čestitko. Malo potrpljenja, pa bo. >:D

jb_j ::

najbrž bi mogl bit radar skoraj v vsakem daljšem predoru,
ker je dejstvo, da oči kar nekaj časa potrebujejo za prilagoditev iz dnevne v "nočno" svetlobo.

Invictus ::

Šentviški predor nima radarja.

Namesto 80km/h je tam povprečna brzina zdaj 100km/h ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

KAVINSKY ::

Invictus je izjavil:

Šentviški predor nima radarja.

Namesto 80km/h je tam povprečna brzina zdaj 100km/h ;).


Če ga že ima je ta v kombiju.

jype ::

Če voziš v skladu z omejitvami, potem na to vprašanje ne potrebuješ odgovora.

Če ne voziš v skladu z omejitvami je prav, da si za tako početje kaznovan.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Dimnik ()

BorutO ::

Invictus je izjavil:

Šentviški predor nima radarja.

Namesto 80km/h je tam povprečna brzina zdaj 100km/h ;).


Jaz se vsako jutro, že več kot pol leta vozim čez predor 120kmh pa vse do 130kmh ... še nikoli nisem dobil nobene čestitke. :) Ko pa bo, bom pa vozil po omejitvah. :D In to velja v obe smeri. Je samo merilnik hitrosti, ni pa to radar! Radar je tisto, ko te slika ... tista star, ko pa ti prikaže trenutno izmerjeno hitrost pa ni radar.

Še nikjer, kjer je ekranček za merjenje hitrosti, se še nisem po omejitvah peljal, vedno se peljem več. Kjer pa je škatla z radarjem, pa se peljem do 140kmh, ker če se ne motim, na avtocestah radar slika od 145kmh naprej (?) nisem pa ziher.

GRT ::

140 naprej. Res pa je to lahko različno od avta do avta oziroma števca, ki ti lahko kaže 145, pa po radarju oziroma dejansko pelješ cca140.

jero_no1 ::

@BorutO - nikomur ne želim nič slabega, ampak a misliš, da s svojim početjem izpšadeš frajer?
V bistvu si navadna neprilagojena seljačina in po možnosti voziš še bavarska jajčka :)
Upam, da dobiš kunkretno čestitko, ko te ujamejo, da bo res nucalo kaj več kot 3 dni.

SimplyMiha ::

Če vas med vožnjo skrbi zaradi radarjev, potem ne vozite prav.

BorutO ::

jero_no1 je izjavil:

@BorutO - nikomur ne želim nič slabega, ampak a misliš, da s svojim početjem izpšadeš frajer?
V bistvu si navadna neprilagojena seljačina in po možnosti voziš še bavarska jajčka :)
Upam, da dobiš kunkretno čestitko, ko te ujamejo, da bo res nucalo kaj več kot 3 dni.


Nimam se za nobenega frajerja ... čisto dober avto imam - svojim financam zmožen - tako, da če pač avto gre, zakaj ne bi šel? Omejitev se držim, tam kjer se treba ... ne pa na avtocesti.
Kaj to tebe briga kako kdo vozi na avtocesti? Zaradi mene se lahko pred mano peljejo 50kmh na avtocesti, ali pa 200kmh .. njihov problem, kako se peljejo pa če bodo dobili kako čestitko. Ne skrbi za mojo vožnjo. Imam pa samo tri kazni zaradi pasa, ker se nikoli rad ne pripasam. :)

SimplyMiha ::

Kaj to tebe briga kako kdo vozi na avtocesti?

Briga provide. Ravno zadnjič sem videl enega dragega, ki je stal ob izvozu - provida s prižganimi pa za njim.

jype ::

BorutO je izjavil:

Kaj to tebe briga kako kdo vozi na avtocesti?
Skrbi me, ker vsake toliko časa po avtocestah vozijo tudi drugi ljudje, ki so zaradi tvojega načina vožnje manj varni.

Nikonja ::

@jype
Pusti idiota, itak je vsak prepričan da je Schumacher goli kurac za njih, pa ko bo enkrat kakšna nesreča v predoru in on pripizdi 130 notri samo upam da bo od njega ostala palačinka, ostali pa ok.

jype ::

Če se ne priveže, potem so razmeroma dobre možnosti za to.

cresh ::

BorutO je izjavil:

jero_no1 je izjavil:

@BorutO - nikomur ne želim nič slabega, ampak a misliš, da s svojim početjem izpšadeš frajer?
V bistvu si navadna neprilagojena seljačina in po možnosti voziš še bavarska jajčka :)
Upam, da dobiš kunkretno čestitko, ko te ujamejo, da bo res nucalo kaj več kot 3 dni.


Nimam se za nobenega frajerja ... čisto dober avto imam - svojim financam zmožen - tako, da če pač avto gre, zakaj ne bi šel? Omejitev se držim, tam kjer se treba ... ne pa na avtocesti.
Kaj to tebe briga kako kdo vozi na avtocesti? Zaradi mene se lahko pred mano peljejo 50kmh na avtocesti, ali pa 200kmh .. njihov problem, kako se peljejo pa če bodo dobili kako čestitko. Ne skrbi za mojo vožnjo. Imam pa samo tri kazni zaradi pasa, ker se nikoli rad ne pripasam. :)


No mene pa taki motijo, večkrat sem skor nabasu kakšnega ata, k se je vozu 70 po prehitevalnem, kolona pa 5km za njim.

martincek1 ::

Tud jaz ne razumem ljudi, ki s 130 priletijo v šentviški tunel. Omejitev je 80 z razlogom, sicer pa tam večina pelje 90, pa včasih kak menja pas čez polno črto ker je težko do konca tunela peljat po enem pasu. Na sploh sta pasova zožana, ljudje so v tunelih precej slepi, vozijo po črti, tako da tam se ni za zajebavat. Že menjava pasova v tunelu je za koga prevelik opravek.

Se pa vsakič, ko vidim takole temo mal zamislim tud nad svojim početjem. Ker redno vozim 10km čez omejitev, na avtocesti ponavadi 145kmh, če je res prosto in varno do 160. In to s staro 'bavarsko jajčko' na plin, ki jih vidim da obožujete :D.

Yacked2 ::

BorutO je izjavil:

jero_no1 je izjavil:

@BorutO - nikomur ne želim nič slabega, ampak a misliš, da s svojim početjem izpšadeš frajer?
V bistvu si navadna neprilagojena seljačina in po možnosti voziš še bavarska jajčka :)
Upam, da dobiš kunkretno čestitko, ko te ujamejo, da bo res nucalo kaj več kot 3 dni.


Nimam se za nobenega frajerja ... čisto dober avto imam - svojim financam zmožen - tako, da če pač avto gre, zakaj ne bi šel? Omejitev se držim, tam kjer se treba ... ne pa na avtocesti.
Kaj to tebe briga kako kdo vozi na avtocesti? Zaradi mene se lahko pred mano peljejo 50kmh na avtocesti, ali pa 200kmh .. njihov problem, kako se peljejo pa če bodo dobili kako čestitko. Ne skrbi za mojo vožnjo. Imam pa samo tri kazni zaradi pasa, ker se nikoli rad ne pripasam. :)



No upam da fentaš samo sebe in ne zraven še očeta dveh majhnih otrok, ki se pelje iz službe.
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

BorutO ::

Glejte, vozite, kakor vam paše, meni ne solite pameti. Nikogar ne ogrožam ... dostikrat pa kdo mene ogroža, ker tudi, ko se 130kmh ali manj peljem po prehitevalnem, neki curac skoči iz voznega na prehitevalnega par metrov pred mano, in to brez smernikov, tak da ... keri je bolj nevaren? Sem vsak dan na avtocesti, vsak dan naredim 100km po avtocesti, pa se nimam za slabega voznika, šumaher pa tudi nisem in ne rabim biti. Pametujte takim, ki ne znajo voziti ... Spet vsi pametni, kot da vozite vsi po omejitvah ... nikoli nobenega prekrška itd ... Pri stop znaku vsi ustavite, vozite točno po omejitvah, niti 1kmh več itd ... Ne rabite biti pametni.

Mare2 ::

BorutO, preveč se hvališ. :)

jero_no1 ::

@BorutO: razlika je če pri omejitvi 80 voziš nekaj km/h več - recimo 85 ali pa voziš kot ti 60% več - 130 km/h.

Nihče ti ne soli pameti, v bistvu ti hočemo dobro, ampak ti tega očitno ne razumeš.
Če ti nekdo s 100 km/h skoči na prehitevalnega, bi mogu ti kot odličen voznik bliskovito reagirat in brez težav zmanjšat na njegovo hitrost (če res voziš max 130 km/h).

Mare2 ::

jero_no1 je izjavil:

@BorutO: razlika je če pri omejitvi 80 voziš nekaj km/h več - recimo 85 ali pa voziš kot ti 60% več - 130 km/h.

Vprašanje je, če je on res tako hiter. Nekateri se na forumih samo hvalisajo.

Sploh pa so taki zelo pohlevni, ko naletijo na radar. :)

r3dkv1c4 ::

BorutO je izjavil:

Glejte, vozite, kakor vam paše, meni ne solite pameti. Nikogar ne ogrožam ... dostikrat pa kdo mene ogroža, ker tudi, ko se 130kmh ali manj peljem po prehitevalnem, neki curac skoči iz voznega na prehitevalnega par metrov pred mano, in to brez smernikov, tak da ... keri je bolj nevaren? Sem vsak dan na avtocesti, vsak dan naredim 100km po avtocesti, pa se nimam za slabega voznika, šumaher pa tudi nisem in ne rabim biti. Pametujte takim, ki ne znajo voziti ... Spet vsi pametni, kot da vozite vsi po omejitvah ... nikoli nobenega prekrška itd ... Pri stop znaku vsi ustavite, vozite točno po omejitvah, niti 1kmh več itd ... Ne rabite biti pametni.

Meni se zdi, da si agresiven voznik, nepotrpezljiv.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

DeeJay ::

Avto-Radar včasih postavjo na odstavni pas, takoj ko prideš ven iz predora v smeri proti LJ. Za predorom je še cca 300-400m omejitev 80km/h, potem se spremeni v 100 km/h do izvoza za Brdo (mal prej).
Proti gorenjski smeri ga nisem videl še nikol, pa se vozim tam večkrat dnevno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeeJay ()

rokp ::

Proti gorenjski je včasih (redkeje, kot na drugi strani) par sto metrov pred tunelom.

icko ::

Je, samo je pred predorom.
Drugače pa je bolestno tole hvalisanje. Voziš 10-15% nad omejitvijo (izven naselij) če že ne moreš točno. In zaradi morebitne prepogostosti tistih ki tiščijo skozi tunel bo kaj kmalu notri tudi radar.
(na evo je že rokp dopolnil)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: icko ()

r3dkv1c4 ::

Ne razumem, zakaj ljudje vozijo hitreje, ce je znak jasno napisan.
A se delate idiote?
Kaksnih 10% cez?
Ne razumem zakaj?
Ocitno so kazni se prenizke.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: GRT ()

feryz ::

A mi lahko nekdo razloži, zakaj je tam omejitev 80 km/h? Gre namreč za tropasovni tunel.
Pustimo konice, čeprav so izumili tudi dinamične ceste oznake, najbrž ravno v ta namen. Da se zmanjša hitrost takrat ko je potrebno.

Ali pa recimo na tropasovnici pred trojanskimi predori ravno tako 100 km/h?

Odgovori, da nekateri niso sposobni tega zvoziti, ne štejejo. Ker takim bi bilo treba vzeti vozniško dovoljenje.

tryhard ::

r3dkv1c4 je izjavil:

Ne razumem, zakaj ljudje vozijo hitreje, ce je znak jasno napisan.
A se delate idiote?
Kaksnih 10% cez?
Ne razumem zakaj?
Ocitno so kazni se prenizke.

Se vozim 50% čez. Problem? Motijo me zgolj tisti, zaradi katerih delam prekršek, ker jih na avtocesti s 140 prehitevam po desni.
Moja glava je urejena, avto zdrževan in obut v kvalitetno gumo.
Boš zdaj lahko dojel?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tryhard ()

BorutO ::

tryhard je izjavil:

r3dkv1c4 je izjavil:

Ne razumem, zakaj ljudje vozijo hitreje, ce je znak jasno napisan.
A se delate idiote?
Kaksnih 10% cez?
Ne razumem zakaj?
Ocitno so kazni se prenizke.

Se vozim 50% čez. Problem? Motijo me zgolj tisti, zaradi katerih delam prekršek, ker jih na avtocesti s 140 prehitevam po desni.
Moja glava je urejena, avto zdrževan in obut v kvalitetno gumo.
Boš zdaj lahko dojel?

Saj, pametujejo sami taki, ki sploh nimajo avta, izpita ali pa še sami vozijo kot midva. :)

Shegevara ::

r3dkv1c4 je izjavil:

Ne razumem, zakaj ljudje vozijo hitreje, ce je znak jasno napisan.
A se delate idiote?
Kaksnih 10% cez?
Ne razumem zakaj?
Ocitno so kazni se prenizke.


Jaz priznam, da me včasih zanese na +10kmh nad omejitvijo, kadar se mi na rit nalima kak živčen BorutO in pač iz "uvidevnosti" vozim malo hitreje, pa tudi zato, ker se mi ne da ustavljat, da me "frajer" prehiti, ker se mi bo po vsej verjetnosti čez par kilometrov spet en patron na rit nalimal.

In vsi te cestni dirkači so polni samohvale, kako so dobri vozniki in kako majo zrihtan avto. Seveda, ko bo pa nesreča, bo pa krivo vse drugo, kot pa neprilagojena hitrost.

jype ::

BorutO je izjavil:

Saj, pametujejo sami taki, ki sploh nimajo avta, izpita ali pa še sami vozijo kot midva. :)
Glede na to da ne znaš upravljati svojega avtomobila, pa se vseeno voziš z njim po avtocestah, ti lahko pamet upravičeno soli tudi plankton.

BorutO ::

Krivi bodo tisti, ki ne bodo držali prave varnostne razdalje in še posebej tisti, ki ne vejo, da ima avto ogledala.

Ales ::

tryhard je izjavil:

Se vozim 50% čez. Problem? Motijo me zgolj tisti, zaradi katerih delam prekršek, ker jih na avtocesti s 140 prehitevam po desni.
Moja glava je urejena, avto zdrževan in obut v kvalitetno gumo.
Boš zdaj lahko dojel?

Večina tukaj je že zdavnaj dojela vse kar je za dojeti o "urejenih" glavah takih kot sta ti in BorutO, brez skrbi. ;)

tryhard ::

Altright snežinke me obsojajo :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Radar

Oddelek: Na cesti
286505 (4557) Mavrik
»

Dars meri hitrost med trojanskimi predori, kaznovali še ne bodo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
12624453 (20602) Mare2
»

Italija : omejitev hitrosti do 150 km / h (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12226109 (24291) IceIceBaby

Več podobnih tem