» »

bob, mobilni podatki in tujina

bob, mobilni podatki in tujina

-žiga- ::

Imam naročniški paket pri bobu. Občasno se mi na računu pojavi prenos podatkov v tujini izven EU. Pravzaprav sem do zdaj to opazil samo za Srbijo (različni operaterji), pa sem bil z isto SIMko in istim telefonom v še nekaj drugih neEU državah. Gre za seje do 500 Kb, po par prenosov na dan. Na koncu je sicer majhen znesek.
Ampak
Daleč pred vstopom v državo in preklopom omrežja izklopim mobilne podatke IN onemogočim roaming.
Enako na telefonu od punce.

Na zadnje sem napisal na bob za pojasnilo in so samo vrnili denar, brez razlage.
A je pri tem kaj, kar delam jaz narobe, ali je krivda na bobu?
Ker več kot pustiti telefona doma ne morem, vsakič se pa ne mislim prerekati z bobom za par EUR.

starfotr ::

Pametni telefoni so čudna stvar. Onemogočiš mu podatke, pa se kaj nekaj poskuša povezat. Jaz si preventivno pošljem sms z blokado prenosa v roamingu, če grem izven EU. Sicer nimam boba. Kolegu je v Afriki skurilo 50 eur (do limita), pa se je telefon povezal, prenesel par kb in prekinil. Povezovalnih sej je bilo nešteto, evri so pa hitro kopneli, ker so podatki pregrešno dragi.

-žiga- ::

Ja, saj to opazim, da včasih naredi kaj po svoje.
Zato pa na poti v neEU države izklopim še dovoljenje za roaming - sicer ga imam vklopljenega, da po EU normalno deluje.
Pa očitno tudi to ni dovolj?

Ko še malo razmišljam, je edina neEU država, kjer sem bil, od junija, ko sem to prvič opazil, Srbija. Tako da je lahko vezano tudi na kakšno neumno posodobitev telefona?

AndrejS ::

Lahko je AGPS kriv.

-žiga- ::

AndrejS je izjavil:

Lahko je AGPS kriv.


Pa lahko še kaj zablokiram?
Ker mislim, da imam samo opcijo lokacija ja/ne.
Huawei P10lite je pa telefon.

-žiga- ::

Pa še to sem se spomnil, vsakič sem preveril prenos podatkov na tiste dneve, ko naj bi se prenosi zgodili in je kazalo nič prenosa. Tudi pri vseh posameznih aplikacijah je bilo 0. To sem preverjal v telefonovem meniju, drugih programov za spremljanje prenosa nimam nameščenih.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bob (nova ponudba Simobila) (strani: 1 2 3 4107 108 109 110 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
54911308272 (526) starfotr
»

A1 Slovenija (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
36794931 (2010) miko22
»

Hot, BOB, Telemach in vse ostalo (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15651308 (13636) V-i-p
»

Vzamemo Bob ali Hot Telekom ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6116760 (10721) Lonsarg
»

Telemach prevzel Tušmobil (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
10734703 (25144) MKC00

Več podobnih tem