» »

Izbira operaterja v roamingu

Izbira operaterja v roamingu

pumaxx ::

Sem narocnik Telemacha in prehajam dnevno Avstijsko mejo. Imam nastavljeno avtomatsko izbiro omrezja. Tezava nastane ko se mi telefon veze na Drei omrezje. Izgublja signal, prekinja klice,dela pocasi.... Ko pa je na A1 pa dela Ok. Veze se pa random, enkrat A1 drugic Drei. Obstaja nastavitev da se bo vedno vezal na A1 (android telefon)?

strom_15 ::

Seveda pod nastavitvami izberi ročno izbiro omrežja.

pumaxx ::

Ja ampak potem se mi ne veže na domače omrežje.

Scorpy84 ::

Imam občutek, da ima operater prste vmes. Isto ko hodim na hr, raje gre na tele, ki je daleč najcenejši in tudi najmanj pokrit. Preden so uvedli prosti trg, se mi je zmeraj na hr telekom povezoval.

neooo ::

jaz imam sicer telekom, ampak isto kot ti dnevno prehajam avstrijsko mejo, in ja katastrofa, s tem da meni drei dela ok a1 katastrofalno t-mobile pa je edini ki ima lte. ampak prekinja pa rado povsod. sumljivo. ampak smao ob meji, ko sem bil na dunaju pa vse ok. :)

strom_15 ::

Mobilni operater lahko določa v tujini (če imaš samodejno iskanje omrežja), na katero omrežje naj se aparat priklopi.

Sicer pa ne razumem, a je tako težko ob prehodu meje izbirati ročni način, in imeti vedno tisto omrežje ki ti najbolj ustreza?

pumaxx ::

strom_15 je izjavil:

Mobilni operater lahko določa v tujini (če imaš samodejno iskanje omrežja), na katero omrežje naj se aparat priklopi.

Sicer pa ne razumem, a je tako težko ob prehodu meje izbirati ročni način, in imeti vedno tisto omrežje ki ti najbolj ustreza?


Je tezko ja, ko vozis telefon pa je na bluetooth. Sicer pa sem imel pri starem kitajskem telefonu moznost izbirat prioritetne operaterje. Na podlagi tega domnevam da bi de dalo verjetno uredit z kakim app-om

strom_15 ::

Operater ima možnost določiti, na katero tuje omrežje naj se aparat prijavi (če imaš avtomatsko iskanje omrežja), ravno zaradi, "partnerskih" omrežji. Tako recimo uporabniki A1 naj bi praviloma bili prvo priklopljeni na Vodafone (če je v državi), oziroma na operaterje skuine Austria Telekom, Naročniki Telekoma pa na omrežja v lasti Deutch Telekoma, itd.

Seveda imaš pa ročno izbiro in lahko izbereš kar želiš. Včasih so pa res bila prednostna omrežja vpisana na sim kartici in probaj dati svojo sim v kak star telefonski aparat in probaj dati urediti prednostna omrežja po svojem red (čeprav v današnjih časih izbiro operaterja v tujini domači operater uravnavo softersko in ti ta zapis na sim ne pomaga ravno).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: strom_15 ()

Scorpy84 ::

pumaxx je izjavil:

strom_15 je izjavil:

Mobilni operater lahko določa v tujini (če imaš samodejno iskanje omrežja), na katero omrežje naj se aparat priklopi.

Sicer pa ne razumem, a je tako težko ob prehodu meje izbirati ročni način, in imeti vedno tisto omrežje ki ti najbolj ustreza?


Je tezko ja, ko vozis telefon pa je na bluetooth. Sicer pa sem imel pri starem kitajskem telefonu moznost izbirat prioritetne operaterje. Na podlagi tega domnevam da bi de dalo verjetno uredit z kakim app-om


Tudi pri meni je isti problem ker se veliko na hr/ita vozim. Nebi rekel da ti tel najde v parih minutah, ampak si vzame cas da precekira vse frekvencne pasove.

MadMen ::

Scorpy84 je izjavil:

Imam občutek, da ima operater prste vmes. Isto ko hodim na hr, raje gre na tele, ki je daleč najcenejši in tudi najmanj pokrit. Preden so uvedli prosti trg, se mi je zmeraj na hr telekom povezoval.

Kater operater?

Scorpy84 ::

Telekom


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telemach mobilna telefonija (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
632172013 (28221) neosonic
»

Izimobil ne dela v italiji (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
9118076 (5879) smile-
»

Težava s signalom (razpisujem simbolično nagrado! :) (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5410130 (4990) Ahim
»

telemach - reklamacija računa

Oddelek: Mobilne tehnologije
4313510 (12502) Mare2
»

izgubljen mobi

Oddelek: Mobilne tehnologije
276150 (5167) toplakd

Več podobnih tem