vir: Bloomberg
Največji spodrsljaj je bilo prav prikrivanje vdora, saj Uber več kot leto dni niti žrtev niti organov pregona ni obvestil o njem. Po ameriški zakonodaji so podjetja obvezana razkriti vse tovrstne vdore, takoj ko zanje izvedo. Uber je nedvomno vedel za vdor že mnogo prej, saj se je s hekerjem celo pogajal in mu plačal 100.000 dolarjev, da bi ta uničil ukradene osebne podatke.
Poravnava pokriva celotne ZDA, poleg denarnega izplačila pa obsega tudi Uberjeve zaveze za spremembe poslovne politike, ki bodo preprečile tovrstne incidente v prihodnosti. Uber bo poskrbel, da bodo podatki uporabnikov zavarovani tudi na tretjih platformah, uvedel strožje pogoje za izbiranje gesel za svoje zaposlene, okrepil varnostno politiko za osebne podatke strank in uvedel program za korporativno integriteto. Prav tako bo neodvisni zunanji strokovnjak redno pregledoval Uberjevo izpolnjevanje teh zavez.
Od 148 milijonov dolarjev bo vsak voznik, čigar podatke so ukradli, dobil 100 dolarjev - kar bo skupno naneslo okrog 60 milijonov dolarjev. Preostanek denarja bodo dobile ustrezne službe v vsaki zvezni državi, ki bodo s tem denarjem financirale prihodnje preiskave in programe za osveščanje.
Poravnavo mora potrditi še sodišče, kjer težav ne pričakujejo.