» »

Kako je živeti na Zaplani?

Kako je živeti na Zaplani?

PreviousUser ::

Tam gor bi si kupil en vikend, mi je zelo všeč okolica. Je kdo iz tam, ali pa pozna kaj bolje ta konec? Kakšni so plusi in minusi? Zime so baje kar hude?

jype ::

Plus je optika, minus pa žledolom. Vir: Prebivalci.

gendale2018 ::

če je optika pol je uredu 8-)
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

PreviousUser ::

No, baje neke bajne infrastrukture razen optike ni. Potem se je treba kar voziti, npr. v trgovino, otroke v šolo... Mislim, da je vse to samo na Vrhniki ali v Logatcu.

Gagatronix ::

Ce rabs vikend ka ti bo optika? A ne gre folk na vikendico da se odklop?

branimirII ::

Ko je bila nesreca na vrhniki (kemis) je onesnazen zrak pihalo ravno prot zaplani in logatcu. Onesnazen in ne priporocam. To se ne spuca v par letih.

jype ::

branimirII je izjavil:

To se ne spuca v par letih.
Seveda ne, spucalo se je v kaki uri in pol po tem, ko je nehalo goret.

PreviousUser je izjavil:

Potem se je treba kar voziti, npr. v trgovino, otroke v šolo... Mislim, da je vse to samo na Vrhniki ali v Logatcu.
Napisal si vikend, zdaj bi pa trgovino in šolo? Če bi se preselil tja za stalno, potem boš postal tipičen Slovenec, ki porabi 2 uri na dan za prevoz na delo, ali pa boš delal od doma, tako kot vsi normalni ljudje.

LeQuack ::

Če bi kupoval 2 leti nazaj bi dobil za pol trenutne cene, ker so podivjale.
Quack !

starfotr ::

Vsi mestni ljudje, ki se preaelijo na Zaplano ali pa na Rakitno, imajo po navadi letne gume in verige v avtu, da zadostijo zakonu. Nato pa pričakujejo, da bo komunala ali cestno podjetje splužilo in s fenom posušilo cesto, da se ne bo slučajno poznalo kaj na avtu in da bo gospod lahko odšel v službo v mesto.

Domačini so navajeni, da imajo 4WD, z zimskimi gumami in verigami, če je treba. In to ne SUVe s širokimi gumami.

Potem druga zadeva je, da mestni ljudje niso navajeni na kurjenje z drvmi, tako si inštalirajo toplotno ali kurilca ali plin ali pelete. Pri toplotni je problem, distribucija elektrike ni tako zanesljiva, kot v mestih, pri kurilcu/plinu je pa problem, ker so dovozi tako ozki, da marsikje kamion z gorivom tažko pride zraven.

To so bili včasih vikendi, sedaj pa iz vikendov nastajajo domovi, se širijo. Cestna in vodovodna infrastruktura ni namenjena stalni naselitvi in obremenitvi. To je, kot, da bi vsi množično želeli živeti na Veliki planini, enostavno ni dovolj vode za vse. Za turiste ob koncih tedna je, da bi pa kar stalno živeki gor, pa ne.

Sicer pa avtohtnoni ljudje ne marajo priseljencev, ravno zaradi tega, ker delajo zgago s svojim pritoževanjem nad vsem. "Ker on je plačal in hoče to met." Koji kurac, peseli se nazaj v meglo, ljubljanska srajca. Če zmanjka vode ali je oporečna ali kaj podobnega. Glej, mestni kreten, tu gor ni vodarne in 15 virov vode, kot v mestu.

Pozimi tudi zamrznejo cevi in zaradi tega ni vode. Žal so jih zakopali premalo v zemljo.

Če ti slučajno podre drevje, kot ob žledu, si lahko kar nekaj časa odrezan od sveta. Ni ceste, ni štroma, ni vode, ni optike, če potrga zračne vode.

Pa treba se ja navadit na hill billyje, hribovce po domače. Imajo drugačen pogled na svet.

In še, če boš delal kaj gor, kupi na logaški strani, da bo nižji komunalni prispevek.

reeves ::

Jaz imam 2000m2, ki jih ne rabim malo naprej od Vrhnike (proti Logatcu) v bližini glavne ceste. Je že nekaj vikendov v bližini.

r3dkv1c4 ::

reeves je izjavil:

Jaz imam 2000m2, ki jih ne rabim malo naprej od Vrhnike (proti Logatcu) v bližini glavne ceste. Je že nekaj vikendov v bližini.

Prodaš?
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

reeves ::

r3dkv1c4 je izjavil:

reeves je izjavil:

Jaz imam 2000m2, ki jih ne rabim malo naprej od Vrhnike (proti Logatcu) v bližini glavne ceste. Je že nekaj vikendov v bližini.

Prodaš?

Ja. Je ne rabim. Meni je predaleč, ker nimam avta.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Požar v Kemisu v Sinji Gorici (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Problemi človeštva
38660036 (23217) zmaugy
»

okolica Kranja/Radovljice ali Ivančna-Trebnje

Oddelek: Loža
434523 (2922) matobeli
»

V katero slovensko regijo bi šli živet? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11016627 (12131) zobnik
»

Ločevanje odpadkov

Oddelek: Loža
244405 (3259) billy

Več podobnih tem