» »

Nakup drobilca vej

Nakup drobilca vej

boris22 ::

Pozdravljeni.
Verjamem da naslednji izdelek ne sodi v ta forum, vendar vseeno vprašam. Kupujem drobilec vej, od vseh gledanih se mi dopade model Zipper HAEK4100. Pri nas sem ga našel po ceni 1135 eur, v Nemčiji je kar nekaj ponudnikov kateri ponujajo isti izdelek po ceni med 690 in 750 eur.
https://www.idealo.de/preisvergleich/Of...
Žal vse Nemške ponudnike kar sem pregledal, ne pošiljajo k nam, tudi amazon.de odpade, čeprav vem da pošilja, samo prejšnji teden sem naročil 2 paketa od njih.
Zanima me, če lahko kdo najde kakšno trgovino pri nas, v Nemčiji, Avstriji, Italiji in da pošiljajo v Slovenijo in da je cena do 850 eur. Lahko je tudi drugi drobilec s podobnimi karakteristikami in ceno.
Zahteve:
more bit na bencin, elektrika odpade
melje veje debeline 8 cm in več
cena do 900 eur
odprtina za veje more bit široka, kot je pri tem modelu
izstopni del, kjer poteka sesekljan materijal more bit podobno temu modelu
Še par podobnih modelov glede na obliko so:
GeoTech PCS70L
Lumag RAMBO-HC10
Lumag HC-1000EW
Še enkrat se oproščam, če tema ne sodi temu forumu, upam, da tokrat lahko naredite izjemo :)
Lp Boris.

šernk ::

uporabi cheaper and more kot posrednike.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

starfotr ::

4 kW in 8 cm in več cm, tole ne gre skupaj. Ker 20 cm taraktorski zahteva 30 kW. Tako, za primerjavo.

Za take veje se uporabi motorka in naredi drva.

Lahko ti samo povem, da boš razočaran nad temu stroji, tako, da ne vem, če ni škoda denarja za tole.

Ne vem kaj je tvoj namen, vendar če imaš vsako leto veliko tega, raje razmisli, da peljaš veje v kompostarno/zbirni center ali pa preprosto v hosto, saj razpade slej ko prej.

Če misliš uporabit sekance za kurjenje, kar takoj pozabi na to.

Sicer pa povej, če rabiš prevoz, ti bomo zrihtali to, lahko na ZS.

Dimnik ::

Ja tako nekako, jaz imam tega iz linka in za max 8,5cm debeline, rabi najmanj 20kw je pa za traktor...

Starfotr, sekanci pa gorijo v navadni centralni peči...tisti čišt semleti pa seveda ne bodo

http://www.stepkovac-drtic.cz/produkt/r8

boris22 ::

Prvo se bi zahvalil za pomoč. Sem vedel, da lahko računam na vas :) Potrebujem za v njivo, za mlet veje od oljk, kanele, veje od sadnih dreves po obrezovanju. Vse skupaj bi zmleli in dali na kompost, da naredimo kompostno zastirko. Tudi sam sem se začudil specifikacijam, saj ponavadi 13-15 konjski meljejo veje do 8 cm. Zipper naj bi imel 6,5 konjev pa 10 cm. Najbolj čudno da ima motor in moč piše v watih. Konkretno za ta model 4100 watov.
Prvo smo mislili vzet od Holzingerja ter ga malo predelat. Ima 2 luknji. Zgoraj je velika, za veje do širine 1 cm, stranska do 8.5 cm. Slednja je preozka za veje od oljk, tako da bi jo morali razširit. Izstopni del pa predelat tako, da meče višje v samokolnico.
Original Holzinger:

http://www.jantrade.si/izdelek/drobilec...


Predelan holzinger:


Ta bi bil odličen, žal cena je 6500 eur



Ta oblika je odlična za naše zahteve:

Kompostarne žal nimamo v bližini. Potrebujemo nekaj dobrega in prenosnega da lahko porivamo po njivi in meljemo. Oba zgoraj omenjena imata okoli 100kg. Večji pridejo takoj na 200kg :)
Edini posnetek od Zipperja je ta. Se mi zdi, da kar dobro opravi svoje delo.



Sem odprt za predloge, tako da kar naprej z idejami :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boris22 ()

starfotr ::

To je 1x na leto, da ga rabiš. Raje najdi nekoga, ki ima traktorskega, da ti to zmelje. Ali pa kupi ti traktorskega in delaj usluge z njim, da se ti povrne. Če imaš traktor in veselje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Drobilec vej (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9016640 (3545) BCSman
»

drobilniki za veje

Oddelek: Loža
82870 (2286) igor1968
»

Sekira

Oddelek: Loža
247963 (6073) Martin Krpan
»

MULČER

Oddelek: Loža
108432 (5840) superca
»

Našli od sveta pozabljeno pleme

Oddelek: Problemi človeštva
111959 (1304) donfilipo

Več podobnih tem