» »

razporejanje bremenitve po jedrih

razporejanje bremenitve po jedrih

stormfinger ::

zdravo

Malo sem brskal po internetu in zasledil par člankov/komentarjev na temo da win7 ne zna pravilno obremeniti jedra CPU in da se večkrat zgodi da celo obremenitev prenese na drugo jedro in nato ugotovi da je tut to preobremenjeno in tako spet preseli obremenitev na naslednje jedro.. do člankov/komentarjev sem prišel nekako spontano pred dnevi tko da zaenkrat nimam nekih linkov kjer bi se dalo to prebrat pa tudi vsi clanki/komentarji so bili bolj poljudni kot ne ..a mi lahko kdo potrdi ali je res tko ?

Randomness ::

Točno za ta konkreten primer ne vem, je pa dejstvo, da je process scheduling precej kompleksen problem, za katerega IMHO ne obstaja ena in edina zveličavna rešitev. Vedno boš namreč lahko našel nek "degeneriran" case, pri katerem bo nek konkreten scheduler odpovedal. V Linuxu je na primer skozi zgodovino bilo implementiranih kar nekaj različnih schedulerjev - poanta je namreč v tem, da je nek scheduler lahko zelo dober za določen scenarij, medtem ko za nek drug scenarij ni primeren. Pač neke vrste "no free lunch".


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov algoritem za učinkovito izrabo jeder

Oddelek: Novice / Procesorji
2310300 (7437) jype
»

Hyper-threading (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
739562 (8166) Pesimist
»

Hitrost Linuxovega jedra skozi čas (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
10825354 (20634) Icematxyz
»

AMD predstavil dvojedrne Athlone in Opterone

Oddelek: Novice / Procesorji
354772 (3278) AtaStrumf
»

So MS Windows končno nared za povprečne uporabnike?

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
231632 (1632) minmax

Več podobnih tem