» »

Predelava kolesa na elektriko

Predelava kolesa na elektriko

noob96 ::

Hej,

imam cruiser bike in bi ga želel predelati na električen pogon (ali na pomoč pri pogonu no). Vsak dan prekolesarim v službo cca 4km v vsako smer.

Ima kdo kakšen dobre izkušnje, ponudbo, opozorila in ideje?
Hvala

TheBlueOne ::

Lahko si kupis kit komplet za predelavo. Isci pod E-bike kit ali Elektro Fahrrad kit. Bi ti pa skorajda prej svetoval, da si enostavno kupis E-Bike, ce nisi spreten pri predelavah.

zagarb ::

Tole sem pred časom zasledil, če ti kaj pomaga:

Gearbest - IMORTOR

TheBlueOne ::

Za 4 km je dober tudi Xiaomijev scooter. Mislim da za 250EUR zmore slabe 10km dosega, je zlozljiv in ga lahko das pod mizo. Ce je asfalt...

Zgodovina sprememb…

valdo ::

Kupi si celovito rešitev ... poceni varianta je Eleclerc, Spar ...
take so moje izkušnje(imam predelano kolo)
solidna predelava te pride dražje, če veš kje kaj kupiti,
če teh imf nimaš pa si itak v minusu.
Na določenih mestih sem zasledil oglase,da prodajajo predelne.

Forum kjer imaš kilometre o tem
https://endless-sphere.com/forums/
ter artas

Veliko sreče.

Lp
Lp

noob96 ::

TheBlueOne je izjavil:

Za 4 km je dober tudi Xiaomijev scooter. Mislim da za 250EUR zmore slabe 10km dosega, je zlozljiv in ga lahko das pod mizo. Ce je asfalt...


prej 500 eur, ja

TheBlueOne ::

noob96 je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Za 4 km je dober tudi Xiaomijev scooter. Mislim da za 250EUR zmore slabe 10km dosega, je zlozljiv in ga lahko das pod mizo. Ce je asfalt...


prej 500 eur, ja


Zna biti, nisem price checkal. Na GSMarena je bil clanek, da naj bi stal 270€, boljsi model pa menda okoli 500€.

jype ::

Za 4km je motor sicer odveč, ampak, če bi rad zgolj dodal:

https://www.add-e.at/

TheBlueOne ::

jype je izjavil:

Za 4km je motor sicer odveč, ampak, če bi rad zgolj dodal:

https://www.add-e.at/


Kaj niso malo dragi? Kitajci zadeve prodajajo za manj kot polovico cene. Imas kaksne izkusnje s temi sistemi, morda na kaj je treba biti pozoren?

jype ::

Seveda so dragi, saj so iz Avstrije. Nimam nobenih izkušenj s temi rečmi, vse reči, ki sem jih do zdaj testiral, so prodajali za precej več kot jurja, je pa to IMO še vedno zgolj potuha. Kitajski električni skuter do 25km/h je cenejši od tistega zgoraj, ni pa tolk hipsterski.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

TheBlueOne ::

jype je izjavil:

Seveda so dragi, saj so iz Avstrije. Nimam nobenih izkušenj s temi rečmi, vse reči, ki sem jih do zdaj testiral, so prodajali za precej več kot jurja, je pa to IMO še vedno zgolj potuha. Kitajski električni skuter do 25km/h je cenejši od tistega zgoraj, ni pa tolk hipsterski.


Sem opazil, se nahajam manj kot 10km od njih. :) Drugace meni je ponujal frend, ki prodaja Cube E-bike za 1500€+. On nekako zivi za picikl, pa so mu E-Bajki kul, pravi da ko mu ni toliko za svicat vzame E-Bike in eventualno naredi daljso turo, ki je prej popoldne ni uspel. Drugace nisem mislil kitajski skuter ampak kitajski kit za predelavo. Pogosto izgeldajo isto kot KTMovi, ki je edini, ki sem ga malo preizkusil.

jype ::

Ja, saj meni je vseeno, če se vsi okoli mene vozijo na električnih biciklih, le meni se zdi, da to nima smisla. Če stara mama z električno cizo vozi otroke v vrtec je to nekaj drugega, kot če tip v tridesetih na specjalki kadi pipo in se čoha po jajcih med vzponom v hud klanec.

TheBlueOne ::

Ja to bi bilo malo smesno. :) Drugace sam vidim tudi kar dosti situacij kjer se mi zdi OK.

noob96 ::

Mal je bedno da po tej vročini prideš prešvican na šiht ne

rdecaluc ::

Poglej za "bafang 700 ali 1000w motorček. Namesti se ga tja kjer so pedala. Cena ~700€
Est modus in rebus. ,typos

energetik ::

noob96 je izjavil:

Mal je bedno da po tej vročini prideš prešvican na šiht ne
To bi bila za mene največja dodana vrednost. Za na šiht uporabiš max pomoč elektromotorja in ne švicaš. Za nazaj ga magari izklopiš in se razmigaš.
Čeprav zaenkrat imam 2x11km in še gre na nožni pogon brez švicanja na šiht, seveda je povprečna hitrost temu primerna (poleti < 19km/h). Sem škrt in cene teh kitov in nasplošno e-koles se mi zdijo absurdne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

multitron ::

V spodnji temi smo se pogovarjali o predelavi kolesa:
E-kolo uporabniške izkušnje

jype ::

noob96 je izjavil:

Mal je bedno da po tej vročini prideš prešvican na šiht ne
Huh? A na šihtu nimaš tuša?

martincek1 ::

Vse zaposlene na bicikle, zjutraj ob pol osmih pa skupinski teambuilding pod tušem.

Ampak resno, jaz kolesarim 100-200km/teden 27-28km/h, pa bom prešvican tudi pri 10 min na 15km/h. Nismo vsi enaki, tko da je čist od človeka(in tušev) odvisno, če je kolo sploh sprejemljiva opcija.

Assass1n ::

Kako je pa zakonsko če dodaš električni motor na kolo. Je to še vedno kolo ali je kolo z pomožnim motorjem moped...
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

m3k ::

rdecaluc je izjavil:

Poglej za "bafang 700 ali 1000w motorček. Namesti se ga tja kjer so pedala. Cena ~700€

bafanging 8-)

Mirko tipka na radirko ////

FoxKnox ::

Električna kolesa so bila prvo mišljena kot pomoč pri rekreaciji starejših, invalidov in pomoč pri okrevanju poškodovancev, zdaj pa jih s pridom uporabljajo lenuhi in mentalni invalidi.
Vsak papak se zdej hvali, da je bil na Vršiču s kolesom, celo kategorijo na Franji imajo. Bruh

darkolord ::

FoxKnox: ti povsod hodiš peš? Upam, da se slučajno ne usedeš kdaj v avtomobil ...

FoxKnox ::

darkolord je izjavil:

FoxKnox: ti povsod hodiš peš? Upam, da se slučajno ne usedeš kdaj v avtomobil ...


Se, se, seveda. Vsak dan. Ampak za rekreacijo pa na kolo, tisto navadno, brez motorja.

tomy5 ::

Pri teh predelavah je tko da vse kar ti Kitajc napiše v specifikacija deli z dve, doseg ipd
Kvaliteta te poceni kitajske robe je tud zaenkrat še bolj tko tko, večina spozna to šele ko kupi, zmontira in mu je čez 3 mesece žal

Boljša rešitev je mestno ali treking ekolo ki je že v osnovi zasnovano kot ebike

noob96 ::

FoxKnox je izjavil:

darkolord je izjavil:

FoxKnox: ti povsod hodiš peš? Upam, da se slučajno ne usedeš kdaj v avtomobil ...


Se, se, seveda. Vsak dan. Ampak za rekreacijo pa na kolo, tisto navadno, brez motorja.


Pa kako rekreacijo, o čem se mi pogovarjamo. A ste res tako zahojeni? Eni res vidite samo mamino klet z notranje strani. TUDI KOLO JE NAČIN PREVOZNEGA SREDSTVA.

Avenger ::

Kaj pa bafang 8fun 350w mid drive? Je kdo sprobal kako gre v klanec?
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

alese ::

noob96 je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Za 4 km je dober tudi Xiaomijev scooter. Mislim da za 250EUR zmore slabe 10km dosega, je zlozljiv in ga lahko das pod mizo. Ce je asfalt...


prej 500 eur, ja
v zvezi s temi električnimi zadevami skuterji pa to, bi vam rad povedal, da se ne bo kdo nasankal, nič od tega ni dovoljeno za na cesto, to je mišljeno za na igrišča pa podobno, če te dobi policija boš nasankal pa kazen plačal na cesti, tega ne moreš ne registrirat ne nič, kar je pogoj za na cesto za vsako vozilo, ki ni kolo ali električno kolo do moči največ 250 watov

tomy5 ::

v LJ je že ogromno električnih skirojev, vozijo se po kolesarskih in pločnikih in še nihče ni bil kaznovan
Je treba bit pameten in strpen ko si na skiroju, pa pazit ker avtomobili ne pričakujejo take hitrosti brez da bi vidli gibanje človeka ki je na miru

alese ::

tomy5 je izjavil:

v LJ je že ogromno električnih skirojev, vozijo se po kolesarskih in pločnikih in še nihče ni bil kaznovan
Je treba bit pameten in strpen ko si na skiroju, pa pazit ker avtomobili ne pričakujejo take hitrosti brez da bi vidli gibanje človeka ki je na miru
ampak če hoče te kaznuje pa tudi lj je lj, tukaj pri na sna vasi bi te takoj zaustavili, še ko sem šel brez luči na kolesu me je takoj ustavil z mano je šel s sireno pa plavo lampo, sicer mi je kazen spregledal opozoril me pa je

tomy5 ::

skiro ima luči, tudi zavorno

blackbfm ::

TheBlueOne je izjavil:

Za 4 km je dober tudi Xiaomijev scooter. Mislim da za 250EUR zmore slabe 10km dosega, je zlozljiv in ga lahko das pod mizo. Ce je asfalt...


Problem skirojev sploh ni doseg, ampak udobje-vibracije. Za 5-10km je bolje kolo.

tikitoki ::

noob96 je izjavil:

Hej,

imam cruiser bike in bi ga želel predelati na električen pogon (ali na pomoč pri pogonu no). Vsak dan prekolesarim v službo cca 4km v vsako smer.

Ima kdo kakšen dobre izkušnje, ponudbo, opozorila in ideje?
Hvala


Da raje naredis kaj na svoji kondiciji, ker 4 km prekolesariti ni nic.

c3p0 ::

alese je izjavil:

v zvezi s temi električnimi zadevami skuterji pa to, bi vam rad povedal, da se ne bo kdo nasankal, nič od tega ni dovoljeno za na cesto, to je mišljeno za na igrišča pa podobno, če te dobi policija boš nasankal pa kazen plačal na cesti, tega ne moreš ne registrirat ne nič, kar je pogoj za na cesto za vsako vozilo, ki ni kolo ali električno kolo do moči največ 250 watov


Imaš kako CPP referenco? Policajo sicer z zanimanjem opazujejo, zaenkrat pa ne ustavljajo.

tomy5 ::

blackbfm je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Za 4 km je dober tudi Xiaomijev scooter. Mislim da za 250EUR zmore slabe 10km dosega, je zlozljiv in ga lahko das pod mizo. Ce je asfalt...


Problem skirojev sploh ni doseg, ampak udobje-vibracije. Za 5-10km je bolje kolo.


Vibracij ni, če imaš zračnico kot Xiaomi, eni skiroji imajo pa res polno gumo, to je pa neudobn
Itak stojiš in mini vibracije s pokrčenimi koleni ublažiš, enako kot na kolesu pri spustu

c3p0 ::

Ti s polnimi gumami imajo zato ponavadi amortizerje, vsaj ES*. Ni pa prijetno z nobeno varianto po grdem terenu.

Apofis ::

tikitoki je izjavil:

noob96 je izjavil:

Hej,

imam cruiser bike in bi ga želel predelati na električen pogon (ali na pomoč pri pogonu no). Vsak dan prekolesarim v službo cca 4km v vsako smer.

Ima kdo kakšen dobre izkušnje, ponudbo, opozorila in ideje?
Hvala


Da raje naredis kaj na svoji kondiciji, ker 4 km prekolesariti ni nic.

Jah, ni vse v kondiciji, jst mam kondicije na tone, pa mi je muka it une 3kmje do šihta z biciklom...se sploh nebi branu kakega ebajka...

TehDucky ::

V študentskih letih sem tudi jaz po 10km kolesaril na študentsko delo, kjer sem 8h fizično delal, imel par sodelavcev in to je bilo to. Pa sem šel tudi ob 9h ponoč ali pa ob 6h zjutraj, ne glede na izmeno.
Sedaj ko delam z ljudmi, si ne predstavljam priti prešvican na šiht, pa imam tudi 10km do njega. Pa imamo tuš, ampak mi ne potegne zaradi tega 45min prej hodit na šiht, da pol ure po makadamu vozim pa potem še, da se normalno zrihtam. Sem šel enkrat s Specialized E-bikom, polnovzmeten, pa je bilo res dobro, tisto je res vse luknje po makadamu pobiralo pa vleklo 25km/h ne glede na teren.

SinkIn ::

..Glede predelave kolesa jo zelo priporočam, vendar močno odsvetujem, da le-to urejate s podjetjem HribiTec, na Ižanki. Z njimi imam slabo izkušnjo v vseh pogledih. Najpomembnejši manjko je bil, da niso znali skonfigurirat krmilnika tako, da bi enakomerno povečeval brzine (brez cukanja). Niti niso znali omejiti brzino na 25km/h, kot je dovoljeno po zakonu. Našli so vse mogoče izgovore,.. na koncu mi je zadevo rešil kolega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: SinkIn ()

sdafsda ::

Večina folka k zdej uporablja električna kolesa in eskiroje, se prej ni vozila z navadnimi kolesi. Je kr hodila peš. Ga ni, in ga ne bo razloga, da bi iz specialke prešaltat na ebike. No, mogoče invalidnost.

stratosD ::

sdafsda je izjavil:

Večina folka k zdej uporablja električna kolesa in eskiroje, se prej ni vozila z navadnimi kolesi. Je kr hodila peš. Ga ni, in ga ne bo razloga, da bi iz specialke prešaltat na ebike. No, mogoče invalidnost.


Večina folka v SLO misliš?..tu se strinjam - vendar večina folka v EU in po svetu ki si predeluje/nadgrajuje navadna commute in gorska kolesa v e-bike so še kako kolesarili prej - in to počno še naprej s pomočjo el.motorja. Mogoče ne veš da je na svetu, v EU najbolj v UK in Skandinaviji ogromno ljudi ki avta praktično sploh ne uporabljajo več, vse vsakdanje opravke in rekreacijsko vožnjo opravijo z e-bikom...
Slovenska folklora je pa da si kupiš za 2k dražji e-bike kot sosed in se potem ob vikendih kažeš....

sicer pa več o predelavah v lastni režiji v namenski temi
https://slo-tech.com/forum/t763581/0

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: stratosD ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Elektricni skiro (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8911042 (8253) hojnikb
»

Hitrost skiroja? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
817449 (5101) c3p0
»

Električni skuter/skiro .... (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7824588 (4417) sds
»

Zakaj Kanadčani(in Slovenci) ne kolesarijo pozimi, Finci pa! (presenetljiv razlog za (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
956944 (3677) internet_txt
»

Električna transportna sredstva

Oddelek: Na cesti
225009 (4344) TehDucky

Več podobnih tem