» »

Hitrost skiroja?

Hitrost skiroja?

«
1
2

Netrunner ::

Kakšna je povprečna potovalna hitrost klasičnega skiroja za neko povprečno osebo? Hodimo hitro cca 5km/h, sklepam da z skirojem bi povprečno šel nekaj malega čez 10km/h?

Razmišljam ali se mi za hodit v službo 3.6km v eno smer splača vzeti električnega ali bi raje kar klasičnega.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Scaramouche3 ::

meni je dal kolega sprobat, 25km/h max....

Bi pa rekel da je to smešno da za tako malo razdaljo uporabit skiro!

Zgodovina sprememb…

Horas ::

klasičnega j3b*t3! ka ste leni vsi skup, če ne pa picikl.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Scaramouche3 ::

Horas je izjavil:

klasičnega j3b*t3! ka ste leni vsi skup, če ne pa picikl.


nova generacija, tamali so nehal športati in to je za njih da vozijo kolo, kao nekaj kar spada v 90ta in prej, zdaj so in telefoni,igrice,scooterji in skiroji...

Goran's Blog ::

Jst ti priporočam, da hodiš saj boš samo dobro naredil zase in za svoje telo.
Verjento že tako cel dan sediš tako, da ti verjetno ne bo škodilo.

Še boljše priporočilo ko greš domov namesto hodit teči boš prej.

sentiš ::

Si probal cruiser board ali podobne skate variante?

harvey ::

3.6 km je za malico peš, ne rabiš nobenih gadgetov. Vedno se čudim ljudem, ki čakajo na avtobus in se potem peljejo eno postajo.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

c00L3r ::

Vidim, da je tukaj spet ekipa ekspertov, katera pozna tvoje zahteve in živlenje.

Peš je super za it, ampak ni vedno časa. V vročini pa tudi ni prijetno. Časovni prihranek v obe smeri je slaba ura vsak dan. Kolo je OK, razen, če ne bi rad prišel z vonjem po potu v službo. Potem pa je še faktor, kam s kolesom, da ga ne ukradejo. Nimajo vsi kolesarnic v službi in/ali v bloku. Skiro pa lahko načeloma vzameš zraven v notranjost.

Če si misliš kupit skiro, vzemi električnega. Imaš tudi posebej temo na slo-tech. Preberi zadnje strani, boš ugotovil katerega vzet.

kow ::

Ne pozabi, da imas moznosti miksanja. Odvisno od dneva. Nobene potrebe ni, da ne gres vsaj 2x na teden pes. Tudi, ce si kupil skiro.

Ecoo ::

E-enostezec je imun na vročinske vale, drugače pa:
5kmh = dobrih 40 minut
Če realno ne gre več kot 12.5kmh = ~17minut
25kmh = ~9minut

Scaramouche3 ::

kow je izjavil:

Ne pozabi, da imas moznosti miksanja. Odvisno od dneva. Nobene potrebe ni, da ne gres vsaj 2x na teden pes. Tudi, ce si kupil skiro.


Večja je verjetnost da ko boš imel ta skiro ne boš miksal ampak vzel lažjo pot vsakič in kolo bo samevalo,. kaj šele peš...

tusi ::

Netrunner je izjavil:

Kakšna je povprečna potovalna hitrost klasičnega skiroja za neko povprečno osebo? Hodimo hitro cca 5km/h, sklepam da z skirojem bi povprečno šel nekaj malega čez 10km/h?

Razmišljam ali se mi za hodit v službo 3.6km v eno smer splača vzeti električnega ali bi raje kar klasičnega.


Jaz imam za podobno razdaljo klasičnega, 205 kolesa. Po LJ je nekako povprečna 16 km/h, ko sem naštudiral poti in semaforje. Tako da ne razmišljam o električnem.

Miki N ::

c00L3r je izjavil:

Vidim, da je tukaj spet ekipa ekspertov, katera pozna tvoje zahteve in živlenje.

Peš je super za it, ampak ni vedno časa. V vročini pa tudi ni prijetno. Časovni prihranek v obe smeri je slaba ura vsak dan. Kolo je OK, razen, če ne bi rad prišel z vonjem po potu v službo.


Ta wtf sem že večkrat zasledil tukaj. Kaj je s tem švicanjem na kolesu vs. hoji peš na šiht? Če greš na šiht s kolesom (na šiht, ne na Franjo) boš kvečjemu MANJ prešvican, sploh poleti. Kolo kot vozilo za na šiht je z lagano sportskim tempom prihranek energije, ne napor. Pa ne mi zdaj z nekimi klanci v obe smeri. V bistvu... poleti lahko bolj švicaš na busu, kot na kolesu - včasih. In obratno... na kolesu je pogosto večji problem mraz, kot švicanje.

Ma... kje je jype, ko ga rabiš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

DamijanD ::

na 3,6km nimaš kaj zašvicat - saj se lahko čisto na izi pelješ. Pa za to razdaljo tudi ne rabiš fancy kolesa. Lahko imaš kakšno staro podrtijo, ki jo nekam zakleneš in če ti ga pljunejo se niti ne sekiraš...

SmolWhale ::

Zako ::

Hi,
se moja izkusnja, dva dni na teden grem v pisarno, in se vozim s e-skirojem 3.8 km v eno smer, do tocke, kjer me pobere sodelavc in greva skupaj z njegovim avtom v pisarno. Vsakic me tudi odlozi na istem mestu, kot me pobere, tako da grem nazaj od pickup pointa, se dodatnih 3,8 km. Skupaj prevozim tako 7,8 km.
E-skiro za to razdaljo zmaga, ni mi zal, da sem ga kupil. Edino razmisljam o malo mocnejsem, saj imam 90 kg (sem kar visok in nisem debel:) in ta na klancu ze zgublja moc. Moja partnerka ima 50 kg in trenutni e-skiro je zanjo cist dovolj, Max hitrost je pa 25 km/h in menim, da je to dovolj.

E-skiro, se splaca, ce imas neko kratko razdaljo, vendar racunaj na dezevni dan, ko verjetno ne bos mogel z e-skirojem na pot.
Zako je zakon!!!

SmolWhale ::

e skiro ni za v klance...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: SmolWhale ()

Netrunner ::

Scaramouche3 je izjavil:

Bi pa rekel da je to smešno da za tako malo razdaljo uporabit skiro!


Razdalja res ni velika, vendar časovno ne gre skozi da bi hodil peš

Horas je izjavil:

klasičnega j3b*t3! ka ste leni vsi skup, če ne pa picikl.

Wtf je "j3b*t3!" ?? Tukaj lenoba ne igra nobene vloge.

Goran's Blog je izjavil:

Jst ti priporočam, da hodiš saj boš samo dobro naredil zase in za svoje telo.
Verjento že tako cel dan sediš tako, da ti verjetno ne bo škodilo.

Še boljše priporočilo ko greš domov namesto hodit teči boš prej.

Se popolnoma strinjam, vendar žal časovno ne gre skozi.

sentiš je izjavil:

Si probal cruiser board ali podobne skate variante?

Ne, nisem za tako :)

harvey je izjavil:

3.6 km je za malico peš, ne rabiš nobenih gadgetov. Vedno se čudim ljudem, ki čakajo na avtobus in se potem peljejo eno postajo.

Ja je enostavno vendar je razlika če greš na sprehod 3.6km ali pa če moraš ob določeni uri biti na cilju s tem da imaš pred odhodom še opravke.

... ok malo preveč za vsem odpisovat :)

Post je dovolj jasen in nevem zakaj morate nekateri pametovat z karnekimi predlogi. Peš iti je super ideja vendar ni tako enostavno kot se sliši. Za prehodit 3.6km mi gre cca 40min, kar ni panike če nimaš obveznosti. Večina vas tu sklepam da nima otrok in ne veste, da je lahko otrok v vrtecu max. 9 ur in če zamudiš moraš plačevati dodatne ure varstva. Delam od 8 do 16 in z 40 minutno oddaljenostjo je to neizvedljivo. Otroka ne vozim jaz vsaki dan, vendar to je en primer zaradi katerega hoja odpade oz. potrebujem nekaj bolj efektivnega.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

mtosev ::

Moj Xiaomi gre max 25km/h.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

sentiš ::

Zakaj namesto e-skirojev nimamo kar motoriziranih pisarniških stolov? Od doma do pisarne, brez napora.

Rias Gremory ::

sentiš je izjavil:

Zakaj namesto e-skirojev nimamo kar motoriziranih pisarniških stolov? Od doma do pisarne, brez napora.

Tole idejo pa takoj v en podjetniški inkubator! >:D
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Netrunner ::

sentiš je izjavil:

Zakaj namesto e-skirojev nimamo kar motoriziranih pisarniških stolov? Od doma do pisarne, brez napora.

Žal zaradi takih komenarjev postane prej ali slej vsaka tema na slo-techu neuporabna.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

sentiš ::

Hmm, kaj pa a si probal štopat? Al si preveč pusi za kaj takega

Phantomeye ::

folk z avti: "peš pejt 4 km"

SmolWhale ::

Najbolj pametni so ljubljančani, njim je vse blizu pa javni promet funkcionira, ostali smo pa leni...

Rad bi vas videl vsak dan pešačit 8km v žgočem soncu, pizde neuvidevne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: SmolWhale ()

Scaramouche3 ::

SmolWhale je izjavil:

Najbolj pametni so ljubljančani, njim je vse blizu pa javni promet funkcionira, ostali smo pa leni...

Rad bi vas videl vsak dan pešačit 8km v žgočem soncu, pizde neuvidevne.



Vidi se da iz požiralnika redko odideš v beli svet, to je bolj prisotno v mestih kjer je mladina že zamenjala kolo za skiro!
Razkol je med staro in novo generacijo!

Netrunner ::

sentiš je izjavil:

Hmm, kaj pa a si probal štopat? Al si preveč pusi za kaj takega


Pusi?
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

CopiumRovte ::

Scaramouche3 je izjavil:

SmolWhale je izjavil:

Najbolj pametni so ljubljančani, njim je vse blizu pa javni promet funkcionira, ostali smo pa leni...

Rad bi vas videl vsak dan pešačit 8km v žgočem soncu, pizde neuvidevne.



Vidi se da iz požiralnika redko odideš v beli svet, to je bolj prisotno v mestih kjer je mladina že zamenjala kolo za skiro!
Razkol je med staro in novo generacijo!


svetujem v branje Slovenski Razkol - dr. Možina

Scaramouche3 ::

CopiumRovte je izjavil:

Scaramouche3 je izjavil:

SmolWhale je izjavil:

Najbolj pametni so ljubljančani, njim je vse blizu pa javni promet funkcionira, ostali smo pa leni...

Rad bi vas videl vsak dan pešačit 8km v žgočem soncu, pizde neuvidevne.



Vidi se da iz požiralnika redko odideš v beli svet, to je bolj prisotno v mestih kjer je mladina že zamenjala kolo za skiro!
Razkol je med staro in novo generacijo!


svetujem v branje Slovenski Razkol - dr. Možina


To ni razkol med domobranci in partizani! To je razkol med generacijami pred 2000 in po....

ToniT ::

Že 4 leta se vozim v službo s Xiaomi M365 3,5 km v eno smer. Do zdaj sem naredil 5000 km. Z avtom grem samo, ko je sneg na cesti. Prej sem se vozil s kolesom in so mi ga enkrat zaklenjenega odpeljali (sem ga na srečo dobil nazaj). Skiro pa dam v pisarno in ni problema. Nimam nobene slabe vesti. To je bila ena boljših investicij.

kow ::

Miki N je izjavil:


Ta wtf sem že večkrat zasledil tukaj. Kaj je s tem švicanjem na kolesu vs. hoji peš na šiht? Če greš na šiht s kolesom (na šiht, ne na Franjo) boš kvečjemu MANJ prešvican, sploh poleti. Kolo kot vozilo za na šiht je z lagano sportskim tempom prihranek energije, ne napor.


Sam se s kolesom nekako ne znam voziti počasi. Neki instinkt se prebudi in vedno vozim hitro. Enostavno uživam v tem in se ne znam zadržati. Je pa res, da zgodaj zjutraj gre. Iz službe domov pa greš itak direkt pod tuš.

IL_DIAVOLO ::

Ja ful se mu da, da pride ze v službo zasvican.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

stara mama ::

Netrunner je izjavil:


Razmišljam ali se mi za hodit v službo 3.6km v eno smer splača vzeti električnega ali bi raje kar klasičnega.

Glede na tvoje vprašanje mislim, da si se že kar odločil kaj hočeš, zdaj še samo prepričuješ samega sebe, da to res rabiš.
Premisli mal o svojih gibalnih navadah in natrpanosti urnika, pa se poskusi odločit na podlagi tega.

Reycis ::

Jaz imam do službe 700m. Peš porabim osem minut, s kolesom pa dve. Prihranek na času se na koncu kar precej pozna. Ne ga srat s pešakanjem.
Diversity is our greatest strength

kow ::

Glavni problem je... da je hoja dobra za psihofizicno zdravje. Mimo tega je tezko iti. Vecina ljudi ze tako premalo hodi, zato je za vecino - hoja v sluzbo smiselna pri taki razdalji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

SmolWhale ::



Takole zgleda moj teden.. A si lahko kupim skirco?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: SmolWhale ()

stara mama ::

Reycis je izjavil:

Jaz imam do službe 700m. Peš porabim osem minut, s kolesom pa dve. Prihranek na času se na koncu kar precej pozna. Ne ga srat s pešakanjem.

Ja, dejstvo je, da rekreacija zahteva svoj čas.
Vrjamem, da se nekemu rudarju nima smisla fijakat peš ali s kolesom in izgubljat čas, za pisarniškega molja je pa še pol ure dnevno nizka cena za njegovo zdravje.
Zato sem pa napisal, naj se odloči na podlagi svojega dnevnega urnika in vsakdanje fizične aktivnosti.

Zmajc ::

Osebno imam do službe cca 4 km. Ravno nabavil zložljivo e-kolo. Super stvar, zložljivo, dovolj malo, še v pisarno komot odnesem. Če nočeš zašvicat samo pustiš da te kolo samo poganja. Super zadeva.

Zložljivo električno kolo Robbo S6+

sentiš ::

SmolWhale je izjavil:



Takole zgleda moj teden.. A si lahko kupim skirco?


Razlika je med nekom, ki ima v življenju kaj za delat, in gnilobami, ki razen kuca-poso itak nič drugega nimajo ali razmišljajo in lahko tako izgubljajo čas za brezveze.

SmolWhale ::

sentiš je izjavil:

SmolWhale je izjavil:



Takole zgleda moj teden.. A si lahko kupim skirco?


Razlika je med nekom, ki ima v življenju kaj za delat, in gnilobami, ki razen kuca-poso itak nič drugega nimajo ali razmišljajo in lahko tako izgubljajo čas za brezveze.


Imam 10 let mlajšo, dela dovolj. Veš zakaj imam lahko 10 let mlajšo? Razmisli malo, drugače pa hvala za komplimente.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: SmolWhale ()

Zmajc ::

Dokler se ne naveliča tvoje lene riti ter si poišče drugega. :))

SmolWhale ::

fouuušijaaaaa ahaaaaaahahaha

Zmajc ::

Ne vem zakaj naj bi bil fouš, neizobraženemu socialcu. Uživaj stari!

sentiš ::

SmolWhale je izjavil:



Imam 10 let mlajšo


S tem stavkom si vso svojo inteligenco dokazal. Pa lep pozdrav

SmolWhale ::

Bajseki jezni na cel svet lmfao. Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: SmolWhale ()

Zmajc ::

Prej bi rekel, da si na cel svet jezen ti. Razen trollanja itak nisi sposoben kake resne debate. Saj ok, ti ni bilo z rožicami poslano pa doma socialno vlečeš. Ne moreš nič.

Live and let be.

sentiš ::

Ma ne, ni fora, da ima čas toliko okoli hodit. Ampak pri njegovih letih, ko še nima izpita za avto ali motor, mu kaj drugega ne preostane. Električnega skiroja pa mu starši ne zmorejo kupiti, na žalost. Od tu ta gnev in potem pešači in brska po telefonu. Normalno situirani ljudje s službo in družbo takih hitrih odgovorov skozi cel dan ne zmorejo.

jur3 ::

Dejstvo je, da živimo v svetu hitrega tempa, kar pomeni, da nekateri ne želimo izgubljati preveč časa z vožnjo. Če si iz večjga mesta, je E-skiro je zelo dobra alternativa avtu, javnemu prevozu, tudi kolesu. Praktično to pomeni, da greš od doma do vhoda cilja, zložiš in neseš skiro s sabo, ga polniš doma/v službi.

Plusi: ne švicaš, skoraj nič vzdrževanja, je prenosljiv (zložjiv do take mere, da gre v avto bp), ne raibš iskat parkinga, dela normalno tudi v dežju in pozimi.
Minusi: lahko je nevaren zaradi majhnega radija gum (treba je paziti, da ne zapelješ v kako luknjo). Treba je tudi paziti, ker si zaradi hitrosti precej slabše opazen za pešče in avtomobile.

Uradna max hitrost skirojev je 25km/h, vendar jih je možno programsko nastavit na višjo. Tega sicer ne priporočam, ker so lahko poškodbe pri hitrosti 25km/h že precej nevarne. Uporabljajte čelado!!!

Sam sem imel Xiaomija, ni mi bil všeč zaradi prešvoh motorja in premalo kapacitete baterije. Trenutno imam Ninebot G30, odličen doseg ter močnejši motor (gre tudi v klance) in večji radij gum kot pri Xiaomijih.

Za pot iz npr Trzina v Lj in nazaj je zelo primeren.
Dead enemy always smell good

SmolWhale ::

Če se voziš s skirco si len, če pešačiš nimaš lajfa in si na sociali. what? :))

Si bom kar avto kupil in postal jezen debeluh. Ford Focus mi je všeč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: SmolWhale ()

issak ::

Miki N je izjavil:

c00L3r je izjavil:

Vidim, da je tukaj spet ekipa ekspertov, katera pozna tvoje zahteve in živlenje.

Peš je super za it, ampak ni vedno časa. V vročini pa tudi ni prijetno. Časovni prihranek v obe smeri je slaba ura vsak dan. Kolo je OK, razen, če ne bi rad prišel z vonjem po potu v službo.


Ta wtf sem že večkrat zasledil tukaj. Kaj je s tem švicanjem na kolesu vs. hoji peš na šiht? Če greš na šiht s kolesom (na šiht, ne na Franjo) boš kvečjemu MANJ prešvican, sploh poleti. Kolo kot vozilo za na šiht je z lagano sportskim tempom prihranek energije, ne napor. Pa ne mi zdaj z nekimi klanci v obe smeri. V bistvu... poleti lahko bolj švicaš na busu, kot na kolesu - včasih. In obratno... na kolesu je pogosto večji problem mraz, kot švicanje.

Ma... kje je jype, ko ga rabiš.


Jaz na dobrih 10km kar zašvicam, še posebaj zdaj ko je že zjutraj soparno. Vzamem s sabo hlače in majico za preoblečti, in mislim da ne oddajam nobenega vonja. Na 3,5km pa res nimaš kaj švicati.

https://www.decathlon.si/kolo-elops-500... evo tole je super za tako razdaljo, bo dosti hitrjši od navadnega skiroja, in pol cenejši od električnega
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: issak ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Predelava kolesa na elektriko

Oddelek: Loža
4012052 (2957) stratosD
»

Električni skuter/skiro .... (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7824798 (4627) sds
»

24 ur anketa: Ali zagovarjate prepoved elektičnih skirojev? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22833600 (29478) c3p0

Več podobnih tem