» »

Elektricni skiro

Elektricni skiro

1
2
»

hojnikb ::

aha gotcha. Ti mislis da je slovenija center ljubljane. Ni cudno da imas tko zblojene komentarje ;)

Pojdi malo na primorski konc pa da te vidimo z 29km v vrhuncu senzone ;)
#brezpodpisa

gune64 ::

aha gotcha. Ti mislis da je slovenija center ljubljane.


Ne, tega ne mislim in tega nisem tudi nikjer rekel. Večina mest je večinoma čista ravnina.

Ni cudno da imas tko zblojene komentarje ;)

Ne nimam. To imaš ti. Sploh z tvojimi 12,8 Ah in podobnimi bedarijami.

Pojdi malo na primorski konc pa da te vidimo z 29km v vrhuncu senzone ;)


Primorska je večinoma ravnina!

hojnikb ::

hahah, se vid da ze dolg nisi bil izven centra lj. Kar sicer ni cudno, ce vozis C-Zero:))
#brezpodpisa

gune64 ::

Bremzanje: IZMERJENO z namensko merilno pripravo cca 1 dobro sekundo da hitrost pade iz 25 km/h na 10 km/h, pri 10 km/h lahko pa že stopiš do s skiroja. Not bad at all! :) In če bi tipo malo bolje nastavil bremze bi bilo pa še bolje:


Ps: motiš se, sem bil včeraj izven centra Lj. Dosti sem izven centra lj, vsak dan skoraj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gune64 ()

hojnikb ::

No potem si bil pa v domzalah al pa vrhniko. Sj kaj dalj pa czero tko negre:))
#brezpodpisa

gune64 ::

Ooo gre gre. Zadeva ima hitro filanje veš. ;) ;)

Tud do Nemčije gor ti pridem če je treba! :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gune64 ()

hojnikb ::

verjamem, tut js ce dam generator v nahrbtniku, pridem z pro2 cez celo slovenijo:))
#brezpodpisa

gune64 ::

Ja, ampak tle ni treba noben generator, tle imaš hitre javne polnilnice zelo na gosto posejane. ;) Sicer pa si gledal ene tipote ki so šli z električnim skirojem čez celo Florido na Youtubu? :DD In so prišli, bretz večjih problemov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gune64 ()

hojnikb ::

ja sam ti se mors skos ustavlja na kake 100km, js picim konstatno, ker skiro bp filas med voznjo:))
#brezpodpisa

scipascapa ::

BAN.

Magic1 ::

Ma to je vse zelo relativno. Kot smo ugotovili, polno zadev vpliva na doseg. Način vožnje, hitrost, klanci, teža, temperatura, višina človeka, obleka, gume,...

Pri bremzanju sem bil na kolesu velikokrat izsiljen in ravno kratka zavorna pot me je vedno rešila. V mestu imaš nešteto dovozov in če ti nekdo pravi čas pripelje ven, si hitro v težavah. Ni brez razloga veliko polomjenih skuterašev konstantno na urgenci. Na kolesu se hitreje ustaviš in med bremzanjem imaš tudi dosti večjo kontrolo, kot na skiroju. Logika je dosti enostavna, bolj kot bremzaš s sprednjim kolesom, več sile se prenese nanjo in posledično imaš večji oprijem. Pri skiroju to pride dosti manj do izraza, ker je guma tako majhna, težišče človeka pa toliko višje. Plus to, da motor bremza daleč od optimuma, se mi zdi, da kar konstantntno, ni boben fancy ABS.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

hojnikb ::

Defenitivno ni konstatno, ker sprednjega kolesa nemors lockat ;)
#brezpodpisa

gune64 ::

hojnikb je izjavil:

ja sam ti se mors skos ustavlja na kake 100km, js picim konstatno, ker skiro bp filas med voznjo:))


99 % voženj je pod 100 km, ne samo pri meni ampak pri 98 % Slovencev glede na statistike, zavedaj se tega. Če ti vsak dan furaš v Nemčijo iz Ljubljane se zavedaj da spadaš pod zelo redke IZJEME, ti si IZJEMA, ne pa pravilo.

hojnikb ::

js se ne pogovarjam o statisiki, ampak realnem dosegu:)
Z czero te do dunaja pac caka par polnjenj, brez tega ne gre ;)
Se do primorja skor ne prides z enim chargom ;)
#brezpodpisa

gune64 ::

Pri bremzanju sem bil na kolesu velikokrat izsiljen in ravno kratka zavorna pot me je vedno rešila. V mestu imaš nešteto dovozov in če ti nekdo pravi čas pripelje ven, si hitro v težavah.


Skiro lahko ustaviš v prej kot sekundi. Pritisneš na bremzo, po slabi sekundi stopiš dol s skiroja. Torej sekunda da se ustaviš in to pri polni hitrosti. Če si pa pameten pa itak sklepaš da bo kdo pripeljal iz dovoza in te izsilil in zato tam preko pelješ malo počasneje, toliko izkupenj pa že moraš imet. Sicer pa fak kok mi gredo na kurac tisti vozniki ki takole iziljujejo kolesarje, jaz bi vsem takoj izpit vzel!

Ni brez razloga veliko polomjenih skuterašev konstantno na urgenci.


Ker ne gledajo kje so udarne jame, in ne znajo vozit. Redko kateri voznik skiroja dela 2000 km na leto, večina je tako imenovanih "nedeljskih voznikov" z 100 km letne kilometrine. Če znaš vozit je zadeva ponavadi čisto varna.

Plus to, da motor bremza daleč od optimuma, se mi zdi, da kar konstantntno, ni boben fancy ABS.
Magic


Je ABS, še sliši se ga če boš pozono poslušal.Poleg bremzanja z motorjem imaš tudi MEHANSKO zavoro na zadnjem kolesu. Torej bremza ti oboje hkrati. Pri navadnem kolesu pa je samo mehanska zavora, elektromagnetne sploh ni..

hojnikb je izjavil:

js se ne pogovarjam o statisiki, ampak realnem dosegu:)
Z czero te do dunaja pac caka par polnjenj, brez tega ne gre ;)
Se do primorja skor ne prides z enim chargom ;)


Statistika in način uporabe je bistven, večina ljudi ne gre vsak dan "na Dunaj", ampak 1x do dvakrat na LETO. Prideš do primorja. Z C zerotom res par polnjenj do Dunaja. Vendar s Teslo in ostalimi modernimi električnimi avtomobili je čas potovanja ENAK kot z bencinarjem. Poglej si Bjornove čase 1000 km challengov in ti bo jasno. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gune64 ()

gune64 ::

Sicer pa fak kok mi gredo na kurac tisti vozniki ki takole iziljujejo kolesarje, jaz bi vsem takoj izpit vzel! Ma da kupim gopro in ga posnamem pol pa direkt na policijo ko mi sam še eden kej tazga nardi! Mislim en folk res ne zna vozit avta, ko da so izpite kupili na Bolšjaku. Če voziš takšen nevaren stroj kot je avto, potem IMA da ga obvladaš stoprocentno ne pa nekaj na pol! Res razmišljam o goproju in o striktnem prijavljanju na policijo za vsako takšno budalo.

Tole je moj idol (eden izmed idolov), ker car stari ej:

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gune64 ()

Magic1 ::

Tvoja kamera definitivno ne bo nikomur kazni zrihtala. Se ti bodo sam smejal na policiji. Če pa te bo nekdo polomu, potem pa bo mogoče kazen plačal. Tistih par 100€... Žal je tako. Zato pa pravim, da rabiš zavorno v metru ali dveh in ne petih.
Magic

Cupakabra123 ::

Se lahko prosim ne abuse-a thread-a za splosne debate o skirojih? Namen objave je bil, da najdem primeren skiro pa iskreno povedano se vedno nisem dobil nekega konkretnega predloga. Mi Pro 2 mi ni vsec, ker ima balanco prenizko.

Magic1 ::

Naslov teme je zelo splošen:D. Osnovno temo smo pa že pozabili. Se bomo preselil v drugo temo.
Magic

Likalnik ::

Cupakabra123 je izjavil:

Se lahko prosim ne abuse-a thread-a za splosne debate o skirojih? Namen objave je bil, da najdem primeren skiro pa iskreno povedano se vedno nisem dobil nekega konkretnega predloga. Mi Pro 2 mi ni vsec, ker ima balanco prenizko.


s tem skirojem nimaš kej za*ebat...ta te privleče povsod...je dovolj hiter, baterije drži super...in še v breg te potegne

https://varlascooter.com/products/varla...

samo je pa kakšen € dražji...ampak je super

gune64 ::

Tvoja kamera definitivno ne bo nikomur kazni zrihtala.


Kako ne? Si pogledal zgornji video? Tip snema z go projem, ima že preko 1000 prijav na policijo in okrog 1000 kazni so dobili vozniki za svoje prekrške.

Zato pa pravim, da rabiš zavorno v metru ali dveh in ne petih.


S pravilno nastavljenimi bremzami imaš lahko realno zavorno pot 3,5 metra iz polne hitrosti, iz manjše hitrosti pa še manj. Če uporabljaš trik da najprej zamremzaš pol pa stopiš dol s skriroja za tem se ustaviš zelo hitro (brez da bi padel).

Cupakabra123 je izjavil:

Se lahko prosim ne abuse-a thread-a za splosne debate o skirojih? Namen objave je bil, da najdem primeren skiro pa iskreno povedano se vedno nisem dobil nekega konkretnega predloga. Mi Pro 2 mi ni vsec, ker ima balanco prenizko.


Si probal da ima MI2 pro balanco prenizko, ali samo na pamet nekaj sklepaš? :)

Sicer pa KUGOO KIRIN M4 ti je ena alternativa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gune64 ()

gune64 ::

ps: Macic1: si probal kaj se zgodi ko pritisneš na bremzo in z roko probaš zavrteti zadnje kolo?

jb_j ::

gune64 je izjavil:

Tvoja kamera definitivno ne bo nikomur kazni zrihtala.


Kako ne? Si pogledal zgornji video? Tip snema z go projem, ima že preko 1000 prijav na policijo in okrog 1000 kazni so dobili vozniki za svoje prekrške.

Zato pa pravim, da rabiš zavorno v metru ali dveh in ne petih.


S pravilno nastavljenimi bremzami imaš lahko realno zavorno pot 3,5 metra iz polne hitrosti, iz manjše hitrosti pa še manj. Če uporabljaš trik da najprej zamremzaš pol pa stopiš dol s skriroja za tem se ustaviš zelo hitro (brez da bi padel).

Cupakabra123 je izjavil:

Se lahko prosim ne abuse-a thread-a za splosne debate o skirojih? Namen objave je bil, da najdem primeren skiro pa iskreno povedano se vedno nisem dobil nekega konkretnega predloga. Mi Pro 2 mi ni vsec, ker ima balanco prenizko.


Si probal da ima MI2 pro balanco prenizko, ali samo na pamet nekaj sklepaš? :)

Sicer pa KUGOO KIRIN M4 ti je ena alternativa.


balanca pri mi3 je defenitivno veliko prenizka, visok sem 191,
in moram biti skoraj malo sklonjen da jo držim,
ko se držim pokončno (balanco držim samo s prsti), ker je prenizka, da bi jo mel v dlaneh........

Cupakabra123 ::

Sicer nisem probal sem pa prebral da je visina od stojisca le 99cm. Ninebot Max G30LE jo ima recimo 102cm, kar je ze bolje samo se vedno ravno nekje na meji. Kakor sem bral bi za svojo visino potreboval nekaj okoli 105cm do 113cm. https://escooternerds.com/electric-scoo... Zakaj balance niso nastavljve po visini -.- To je pa res taka stvar, ki je pomembna. Kot, da pri kolesu ne bi mogel nastaviti sedeza ali pa volana na avtu.

Zgodovina sprememb…

gune64 ::

jb_j je izjavil:

gune64 je izjavil:

Tvoja kamera definitivno ne bo nikomur kazni zrihtala.


Kako ne? Si pogledal zgornji video? Tip snema z go projem, ima že preko 1000 prijav na policijo in okrog 1000 kazni so dobili vozniki za svoje prekrške.

Zato pa pravim, da rabiš zavorno v metru ali dveh in ne petih.


S pravilno nastavljenimi bremzami imaš lahko realno zavorno pot 3,5 metra iz polne hitrosti, iz manjše hitrosti pa še manj. Če uporabljaš trik da najprej zamremzaš pol pa stopiš dol s skriroja za tem se ustaviš zelo hitro (brez da bi padel).

Cupakabra123 je izjavil:

Se lahko prosim ne abuse-a thread-a za splosne debate o skirojih? Namen objave je bil, da najdem primeren skiro pa iskreno povedano se vedno nisem dobil nekega konkretnega predloga. Mi Pro 2 mi ni vsec, ker ima balanco prenizko.


Si probal da ima MI2 pro balanco prenizko, ali samo na pamet nekaj sklepaš? :)

Sicer pa KUGOO KIRIN M4 ti je ena alternativa.


balanca pri mi3 je defenitivno veliko prenizka, visok sem 191,
in moram biti skoraj malo sklonjen da jo držim,
ko se držim pokončno (balanco držim samo s prsti), ker je prenizka, da bi jo mel v dlaneh........


Pa je problem da si malo sklonjen za teh par centrimetrov? Sicer obstaja predelava balance da ti jo povišajo.

Zakaj balance niso nastavljve po visini -.- To je pa res taka stvar, ki je pomembna.


Zato ker balanca standardne višine zadosti 90 % populacije. 10 % je pa pač koleterialna škoda zato da ima ostalih 90 % ljudi cenejšo in manj koplicirano in bolj robustno zadevo. Vsaj nekje kjer imajo ljudje normalne rasti prednost, če že pri babah nimajo. Pa leg room pri letalih in zadnjih zicih pri avtu tudi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gune64 ()

Cupakabra123 ::

gune64 je izjavil:

jb_j je izjavil:

gune64 je izjavil:

Tvoja kamera definitivno ne bo nikomur kazni zrihtala.


Kako ne? Si pogledal zgornji video? Tip snema z go projem, ima že preko 1000 prijav na policijo in okrog 1000 kazni so dobili vozniki za svoje prekrške.

Zato pa pravim, da rabiš zavorno v metru ali dveh in ne petih.


S pravilno nastavljenimi bremzami imaš lahko realno zavorno pot 3,5 metra iz polne hitrosti, iz manjše hitrosti pa še manj. Če uporabljaš trik da najprej zamremzaš pol pa stopiš dol s skriroja za tem se ustaviš zelo hitro (brez da bi padel).

Cupakabra123 je izjavil:

Se lahko prosim ne abuse-a thread-a za splosne debate o skirojih? Namen objave je bil, da najdem primeren skiro pa iskreno povedano se vedno nisem dobil nekega konkretnega predloga. Mi Pro 2 mi ni vsec, ker ima balanco prenizko.


Si probal da ima MI2 pro balanco prenizko, ali samo na pamet nekaj sklepaš? :)

Sicer pa KUGOO KIRIN M4 ti je ena alternativa.


balanca pri mi3 je defenitivno veliko prenizka, visok sem 191,
in moram biti skoraj malo sklonjen da jo držim,
ko se držim pokončno (balanco držim samo s prsti), ker je prenizka, da bi jo mel v dlaneh........


Pa je problem da si malo sklonjen za teh par centrimetrov? Sicer obstaja predelava balance da ti jo povišajo.

Zakaj balance niso nastavljve po visini -.- To je pa res taka stvar, ki je pomembna.


Zato ker balanca standardne višine zadosti 90 % populacije. 10 % je pa pač koleterialna škoda zato da ima ostalih 90 % ljudi cenejšo in manj koplicirano in bolj robustno zadevo. Vsaj nekje kjer imajo ljudje normalne rasti prednost, če že pri babah nimajo. Pa leg room pri letalih in zadnjih zicih pri avtu tudi.

:D :D :D No sej razumem ja, samo je pa ful annoying iskat skiroje po netu, ker nikjer ne pisejo specifikacije za visino od stojisca. Moram potem za vsakega, ki mi je kul se posebi mere iskat.

gune64 ::

Ja kar je res je res. :D :D :D

spade93 ::

Živjo,

Ima kdo tele skiro? Priporocate nakup ali za isti dnar kaj drugega?

Hvala!

hojnikb ::

spade93 je izjavil:

Živjo,

Ima kdo tele skiro? Priporocate nakup ali za isti dnar kaj drugega?

Hvala!

raje poisci pro2 v kai akciji al pa malo rabljenga. Bolsi deal kt to.
#brezpodpisa

spade93 ::

hojnikb je izjavil:

spade93 je izjavil:

Živjo,

Ima kdo tele skiro? Priporocate nakup ali za isti dnar kaj drugega?

Hvala!

raje poisci pro2 v kai akciji al pa malo rabljenga. Bolsi deal kt to.


Kaj pa je razlika med Pro2 pa tem? Kolikor sem gledal je samo manjsa baterija in moc 250 vs 300w. Je to zelo obcutna razlika? Nimam pojma okrog tega, zato sprasujem. Tnx za pomoc.

hojnikb ::

spade93 je izjavil:

hojnikb je izjavil:

spade93 je izjavil:

Živjo,

Ima kdo tele skiro? Priporocate nakup ali za isti dnar kaj drugega?

Hvala!

raje poisci pro2 v kai akciji al pa malo rabljenga. Bolsi deal kt to.


Kaj pa je razlika med Pro2 pa tem? Kolikor sem gledal je samo manjsa baterija in moc 250 vs 300w. Je to zelo obcutna razlika? Nimam pojma okrog tega, zato sprasujem. Tnx za pomoc.

ja 50% vecja baterija
#brezpodpisa

spade93 ::

Ok, če je baterija največji faktor razlike potem bo najbrz dobr nakup, saj mi kapaciteta baterije ni kljucnega pomena.

hojnikb ::

spade93 je izjavil:

Ok, če je baterija največji faktor razlike potem bo najbrz dobr nakup, saj mi kapaciteta baterije ni kljucnega pomena.

Ni to edina razlika, je pa nabolj ocitna. Z vecjo baterijo pridobis vecji doseg (v praksi gres iz 17-20km na 30) in tudi daljso zivljensko dobo same baterije. Ker je vecja, jo bos mogu za isto st. kilometrov manjkrat filat, kar pomeni manj ciklov na celicah. In ker se tavecja polni enako pocasi kot tamala, je tudi iz tega naslova manjsa degradacija.

Pa seveda manj ocitne zadeve. Pri pro2 imas poleg vecje nazivne moci tudi malenkost daljsi prostor za noge, kar pride posebi prav če imas vecje noge, ker se da bolj udobno stat.

1S je dejansko za 400e zelo slab nakup. Ali primakni se kaksen evro za novga pro2 ali pa poisci kaksno malo vozeno varjanto za izbran budget. Skiro z 50 al pa 100km bo se vedno nov, bo pa vsaj kaksnih 100-150 cenej kot iz trgovine.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

tomlin ::

Tole me zanima, ima kdo kaj izkušenj? Manta MES1202H Flinstone II električni skiro, 30,48 cm, 25km/h, do 30km, 120kg, črn (MAN-MES1202H)?

https://www.mimovrste.com/smart-sport/m...

Kako vožnja po Ljubljani, po ravnem? Kako je s polnjenjem? Pnevmatike? Šibke točke??!
Ga priporočaš?

tomlin ::

tomlin je izjavil:

Tole me zanima, ima kdo kaj izkušenj? Manta MES1202H Flinstone II električni skiro, 30,48 cm, 25km/h, do 30km, 120kg, črn (MAN-MES1202H)?

https://www.mimovrste.com/smart-sport/m...

Kako vožnja po Ljubljani, po ravnem? Kako je s polnjenjem? Pnevmatike? Šibke točke??!
Ga priporočaš?




isto vprašanje še za ta skuter.

https://www.mimovrste.com/smart-sport/u...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tomlin ()

tomlin ::

Kaj mislite o tem skiroju, se ga splača kupiti. Je nov model. Kaj predlagate. Cena je relativno znosna. Rabim ga za Ljubljano.

T2 MI GA NUDI NA 24 OBROKOV, BREZ OBRESTI.

The Xiaomi Mi Electric Scooter 3 was first announced on July 26, 2021, and is due to go on sale in September.

https://www.mimovrste.com/smart-sport/x...

Jakkob ::

Kakšno mmenje o tem kitajcu?

https://electrotraveller.com/sl/trgovin...

Predvsem mi je zanimiv performance glede na težo. Mi deluje zelo portable.

hojnikb ::

tomlin je izjavil:

Kaj mislite o tem skiroju, se ga splača kupiti. Je nov model. Kaj predlagate. Cena je relativno znosna. Rabim ga za Ljubljano.

T2 MI GA NUDI NA 24 OBROKOV, BREZ OBRESTI.

The Xiaomi Mi Electric Scooter 3 was first announced on July 26, 2021, and is due to go on sale in September.

https://www.mimovrste.com/smart-sport/x...

za tak denar se kupi pro2
#brezpodpisa

permit ::

hojnikb ::

seveda je nateg.
#brezpodpisa

goriprimoz ::

Jaz bi vam priporočal, da obiščete https://evolt.si/. Tukej boste našli vse kar gre na štrom. Od zelo poceni do orng mašin. Jaz sem kupu https://evolt.si/izdelek/kukirin-g2-max/ kakšen mesec nazaj in sem z njim več kot zadovoljen.

slomakita ::

Pozdrav vsem, rabim zložljiv eskiro za najstnika.

Kriteriji so:
zložljiv
mehanska bremza ki ne zataji
možnost da "potegne" tudi v hrib

Problem je v tem, da imamo do avtobusne postaje cca kilometer lepe ceste, ki pa se vzpenja.
Zato rabi dobro bremzo/e in možnost da ga potegne nazaj gor.
Pa da ne stane premoženje, seveda.

Ima kdo izkušnje?
Predlogi dobrodošli.

DamijanD ::

Ni nasvet ampak samo vprašanje/pomislek: a potem bo skiro s sabo nosil na bus? A ni to kar razmeroma težka zadeva? In 1km sprehoda po cesti ne traja tako zelo dolgo, tako da bi raje priporočal hojo kot pa skiro.

slomakita ::

DamijanD je izjavil:

Ni nasvet ampak samo vprašanje/pomislek: a potem bo skiro s sabo nosil na bus? A ni to kar razmeroma težka zadeva? In 1km sprehoda po cesti ne traja tako zelo dolgo, tako da bi raje priporočal hojo kot pa skiro.

tako je, na bus s skirojem, zato mora biti zložljiv. cca 10 kg.
Ko prispe v MB na glavno avtobusno postajo, ima potem še 3 km do šole.
In oboje nazaj. Se nabere. Vseeno hvala za mnenje.

Magic1 ::

Odvisno od naklona. Xiaomi pro2 je še kar močan za svojih 14kg. Pro4 in primerljivi segwayi so že okoli 20kg. V glavnem moraš gledat skiroje, ki imajo večjo baterijo (40km+), saj max moč konkretno pade na vsakih -10% baterije. Ostali močni 1000€+ so pa sploh krave, ki jih težko prenašaš.
Magic

DamijanD ::

slomakita: ja če je na drugi strani še 3km, je to drugače - samo na začetku nisi tega omenil.
Verjetno je tukaj pametno tudi upoštevati težo uporabnika (pri vožnji v klanec)
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Električni skuter/skiro .... (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7824754 (4583) sds
»

Električni skiro

Oddelek: Loža
333729 (2078) Mare2
»

Motorne in električne rikše v Sloveniji? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30530483 (27424) hojnikb

Več podobnih tem