» »

vodno hlajenje

vodno hlajenje

Vikking ::

rad bi kupu vodno hlajenje za svojo kišto, edini pogoj je tiho delovanje, navijanje zaenkrat nima prednosti, ker je važna samo tišina! zanima me katere komponente (znamka, model, firma) naj kupim za mojo abit nf7-s v2.0 in grafično fx5600! pogoj je da se vse da dobit v trgovini. Ne zanima me iskanje radiatorjev po smetiščih itd.... se splača kupit kit komplet, ki ga prodajajo v cool-pc? ali me pride ceneje če kupim po delih vodno hlajenje?

pa še nekaj, kr sm nekaj bral o vodnem hlajenju, majo nekateri vodno na južnem mostu in severnem mostu, a mi lahko kdo pove kje sta ta dva "mosta" na moji plati!

JustVi ::

>pa še nekaj, kr sm nekaj bral o vodnem hlajenju, majo nekateri vodno na južnem mostu in severnem mostu, a mi lahko kdo pove kje sta >ta dva "mosta" na moji plati!

preseravanje

zate ne pride v poštev

za tiho delovanje so najbolj problematični diski
bom ta teden poiskusil naredit svojo vodno res silent kletko.

jaz vem samo za COOL-PC..... res cool

Vikking ::

vem da diski niso krivi, in mene zanima samo vodno hlajenje in ne tišanje diskov!

JustVi ::

>rad bi kupu vodno hlajenje za svojo kišto, edini pogoj je tiho delovanje, navijanje zaenkrat nima prednosti, ker je važna samo tišina!

ne opletaj, če pozabiš kaj si napisal pred manj kot eno uro

večino diskov bo postalo glasnejših že od Zalmana

mihec87 ::

Njega ne moti glasen disk ampak sam hlajenje torej glasen vent na coolerju.Sj ko si bo vodno naredu si bo pa disk tisu.

JustVi ::

Potem naj sam coolerje zamenja..kaj potem vodno če ga ne zanima OC

tudi vodno ni neslišno

P.S.

in ohišje naj zamenja za Thermaltake

Chieftech je itak največ ropotarnica

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: JustVi ()

mihec87 ::

Kakiga sk7 pa en tih vent gor.

JustVi ::

tega v Thermaltake ohišju ne slišim če ni OC

od šestih WD-ev se pa res miza trese

;(

Wox ::

Trgovini za kateri vem pri nas sta: Cool PC in EK bloki. Verjetno še kje, naj me kdo dopolni.
Glede na to, da sta črpalka in ventilator(ji) na radiatorju najglasnejša dela vodnega hladilnega sistema, ti priporočam, da tema dvema elementoma posvetiš največ pozornosti. Gleda na to, da te navijanje ne zanima in da je čim tišje delovanje sistema, ti priporočam črpalko z manjšim pretokom (večji pretok - večja glasnost), npr. Hydor Seltz L20. Radiator naj bo velik, da boš ga lahko hladil z dvema ali štirimi 120mm ventilatorji pri nizkih obratih. Če finance niso problem, priporočam Black Ice "Xtreme 2" in ventilatorje Vantec Stealth, Papst 4412 F/2GL ali YS-Tech FD 121225LB. Vodni blok izberi po želji, cevi pa naj so premera 11-12mm.
Kar se diskov tiče, mislim da danes to več ni problem. Seagate Barracuda in novi Hitachi/IBM diski so zelo tihi. Pa tudi Maxtorjevi v quiet načinu so izredno tihi.
Kar se tiče Chieftec ohišij, gre za zelo dobra ohišja in ne vem od kod podatek uporabniku tega foruma, da so ta ohišja glasna.
8-O Pa še, severni most (northbridge) in južni most (southbridge) sta vezna čipa (chipset). Severni je ponavadi hlajen pasivno ali pa še z ventilatorjem. Južni pa ponavadi ne.
Mater me maček daje danes.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Wox ()

BaRtMaN ::

8-) Northbridge je severni vezni čip, na katerega so priključeni procesor, pomnilnik in grafična kartica. Southbridge je pa južni vezni čip, na katerega so vezane PCI naprave, IDE naprave (diski/optični pogoni), serijska/paralelna vodila, USB, firewire, avdio čip...
Je pa res, da AMD pri svojih 64-bitnikih DEL severnega veznega čipa (pomnilniški kontroler) integrira v procesor.

Res je, da so Chieftec ohišja precej glasna, ampak vse se da rešiti na poceni način. Preden se kdo na hitro odloči za vodno, naj si dodobra utiša disk - levitacija na elastičnih gumah je zelo dobra, ker se vibracije ne prenašajo več na ohišje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaRtMaN ()

JustVi ::

>Kar se tiče Chieftec ohišij, gre za zelo dobra ohišja in ne vem od kod podatek uporabniku tega foruma, da so ta ohišja glasna


Pri Chieftech je kot bi vse drobovje v kozolec ubesu. Diski so pritrjeni direkt na pleg, da ja bolj odmeva

npr. Thermaltake ohišja so tesna, drobovje bistveno manj slišno, med diski in ohišjem plastični vložki filtri na kvalitetnih ventih.....

Maxtorjev program je neuporaben ( zame)

o neslišnosti Hitachi diskov iz tvojih ust tudi ne bi komentiral očitno vse bolj na pamet

Wox ::

Nihče ne govori o neslišnih diskih. Zame je Hitachijev/IBM-ov disk tih. Ne govorim na pamet. Delam namreč v računalniški trgovini. Sicer pa o tem ne bi debatiral, ker so te zadeve zelo relativne.

rkb2 ::

Če hočeš tišino bo poleg procesorja in grafične kartice potrebno utišati še napajalnik in diske, pri čemer največjo težavo predstavlja predvsem napajalnik. Za tiho hlajenje procesorja in grafične kupi ustrezne vodne bloke (kolikor sem videl Eddy-evo stran ima res super narejene vodne bloke za še bolj ugodno ceno). Za radiator vzemi npr. Aqua-Computer Airplex EVO 240 ali pa 360 (Cool-PC). Ker hočeš tišino ventilatorjev za radiator sploh ne rabiš, če ga postaviš na primerno mesto (npr. 2 cm nad računalnikom, v horizontalnem položaju). Na tej link so nemci preizkusili oba radiatorja v pasivnem načinu (brez ventilatorjev) in dobili super rezultate (42-46 st. celzija).

JustVi ::

@Viharnik

verjetno nisi zrave njega spal, posebno če je v Chieftech ohišju
ponoč ko se sproži antivirusni program, človek lahko sanja da ima god.

napajalnik sem preizkusil 500W z dvema ventoma na potencimeter in stvar je kewl... celo uspava
problem so samo tiste pokrovke

P.S.

o tistem da delaš na servisu

sem mal nazaj serviserja v Mlaomu vprašal:
"Katera grafična je hitrejša, Radeon 9200 ali Inno 5200?"
Odgovoril mi je: "Ni razlike, vse so narejene na Taiwanu."
"In katero mi priporočate?"
"Innovision."
"A ima 64 ali 128 Bitni krmilnik"
"To boste pa morali v trgovini vprašat"
Pridem v trgovino vprašam trgovca.
Mi odgovori:
"Ne vem, jih trenutno nimamo."


to je sam ena cvetka

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: JustVi ()

Vikking ::

disk sem vpel v gumice in rezultat je presenetljiv, vendar pa sto najglasnejši ventilatorji na procesorju (BOX verzija je gor) na grafični je nek glasen ventilator od winfast-a in je tudi najglasnejši, pa na sami plati na chipsetu je tud ventilator glasen!

navijanje zaenkrat ne pride v upoštev zaradi ram-ov ki so pc2700 firme QDI, in menjava pride v upoštev šele žez čas!

najprej bi blo verjetno res treba zamenjat samo ohišje, en predlog je bil od thermaltake, mogoče še kateri! študiral sem o nakupu bigtower ohišje chieftec cs2001 vendar pravite da ne primore k tišjemu delovanju!

JustVi ::

Nekje boš moral začet

Na CPU-ju imaš kakšen Volcano
Na GPU-ju je ta vent tud glasen posebno če je že potreben malo olja
Na osnovno ploščo probaj namestiti kakšen večji hladilnik brez venta

obišči COOL-PC. Lastnikje zelo prijazen in si vzame čas... bosta našla 100% najtišjo rešitev.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kupujem kvalitetno ohišje (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6710205 (8815) M-XXXX
»

Računalnik z vodnim hlajenjem

Oddelek: Kaj kupiti
131824 (1639) MeGreat
»

Vodno ali zračno za P4? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
835325 (4237) mimax
»

Kaksne oblike vodnega obstajajo?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
91172 (868) WinsuckeR

Več podobnih tem