» »

Nemški mediji: večina Evropejcev za celoletni poletni čas

1
2
»

m0LN4r ::

verjetno otroci tega hororja ne bodo preživeli. tudi mi ga nismo...
sploh če bodo morali sami hoditi v šolo, kot smo mi, razen čisto prvega dne...

Kako ne? Ob kolkih gredo otroci pozim na bus, ki so od sole oddaljeni vec kot 10km in se pouk zacne ob 8:00 ali prej.
*Hint, bus se pripelje v solo ob 7:40, do sole se ustavi v se 6 vaseh, in do busne mora solar se vsaj 15 minut pes.
Zdaj pa pomisli, da se vozis 20km z busom v solo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

antonija ::

Samo da ukine sekret od prestavljanja ure.

Osebno bi mi zimski cas (==soncni cas) bolj ustrezal, ampak ze da ukinemo jebeno prestavljanje me bo neizmerno osrecilo.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Master_Yoda ::

Mah si bodo pa otroci s svojimi 700 eur telefoni svetili da bodo videli priti do avtobusa. Dobra stran tega je tudi da se jim bo malo baterije pokurilo in da bodo imeli vec casa za ucenje in manj za prckanje po telefonu. Ce jim ne kupite powerbanka.

Ganon ::

Celoletni poletni čas?! So ljudje res tako neumni?

TESKAn ::

m0LN4r je izjavil:

nekikr je izjavil:

Dan as in "popoldne". Zjutraj ne rabim svetlobe, če sem v pisarni.

Tista ena ura ne bo spremenila kaj dosti, poleti in pozimi, najvecje spremembe so opazne spomladi in jeseni.
Poleti je ze tako ali tako dolgo svetlo zvecer.

Vas bolj motijo meseci marec, april, sept, okt, ampak takrat pa vec ni toplo.

Meni tista ura pozimi pomeni, da grem iz službe, ko je svetlo, na pol poti se začne temnit, ko sem doma je že trda tema.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

AndrejO ::

Ganon je izjavil:

Celoletni poletni čas?! So ljudje res tako neumni?

Zakaj pa ne? Če boš želel celoletni zimski čas, pa se preseli v Varšavo, ki je po Soncu cca. 1h nazaj.

gendale2018 ::

m0LN4r je izjavil:

Nevem kako je otrokom danes, ampak hodit v temi v osnovno solo do busne in nato v temi v solo in gledati kako se sele prvo solsko uro pocasi zdani, do takrat pa sedis notr pod lucmi, prisel pa iz teme.
Za otroke se gre!

otrokom je verjetno boljše če je zjutraj prej dan

če moraš itak vstat zgodaj za v šolo se lažje zbudiš ko je sonce in ti ni treba špricat prvih par ur

popoldan je pa boljše da je prej tema ker te ne vidijo vsi ko piješ v parku
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

McHusch ::

Iz Evropske komisije so sporočili, da bomo odslej uro premikali dvakrat dnevno. Vsak dan ob 3.00 zjutraj na 2.00, in popoldne ob 14.00 na 15.00. Na ta način bo zjutraj in zvečer več svetlobe.

nekikr ::

No, končno nekaj pametnega :)

m0LN4r ::

Kr dve uri vec na dan. MFG. Poleti svetlo od treh pa vse do enih zjutraj, imagine produktivnost.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Magic1 ::

Bodo zelo produktivni dopusti.
Magic

gendale2018 ::

m0LN4r je izjavil:

Kr dve uri vec na dan. MFG. Poleti svetlo od treh pa vse do enih zjutraj, imagine produktivnost.

da bi blo tko ustrelim odgovorne vse skupi ker se bi mi sfukal od te svetlobe
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

[D]emon ::

McHusch je izjavil:

Iz Evropske komisije so sporočili, da bomo odslej uro premikali dvakrat dnevno. Vsak dan ob 3.00 zjutraj na 2.00, in popoldne ob 14.00 na 15.00. Na ta način bo zjutraj in zvečer več svetlobe.


Nestoj trolat.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Malajlo ::

Meni je pa ideja za dnevni premik všeč :D

Še vedno pa ne razumem, kaj je tak problem dvakrta(!) na leto premaknit uro. Dobro, da ljudje na treh izmenah niso že pomrli. Pa dohtarji na dežurstvih. Pa jaz, ko moram kdaj eno uro prej vstat, da se na drugem koncu Slovenije naslikam.

[D]emon ::

Glej, nismo vsi ljudje enaki, ampak neizpodbitno dejstvo je, da premiki ure povzrocajo veliko zdravstvenih tezav in povisanje delovnih nesrec ter nesrec na cestah. Cirkadijski ritem se sicer relativno hitro rekalibrira, ampak preden se, se dogajajo pizdarije.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Malajlo ::

Kje je razlika, če moram vstati uro prej dva dni kasneje zadnji ponedeljek v marcu, kot pa npr. 6. februarja?

Unknown_001 ::

[D]emon je izjavil:

Glej, nismo vsi ljudje enaki, ampak neizpodbitno dejstvo je, da premiki ure povzrocajo veliko zdravstvenih tezav in povisanje delovnih nesrec ter nesrec na cestah. Cirkadijski ritem se sicer relativno hitro rekalibrira, ampak preden se, se dogajajo pizdarije.


Bunch of bullcrap
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

[D]emon ::

Unknown_001 je izjavil:

[D]emon je izjavil:

Glej, nismo vsi ljudje enaki, ampak neizpodbitno dejstvo je, da premiki ure povzrocajo veliko zdravstvenih tezav in povisanje delovnih nesrec ter nesrec na cestah. Cirkadijski ritem se sicer relativno hitro rekalibrira, ampak preden se, se dogajajo pizdarije.


Bunch of bullcrap


https://www.newscientist.com/article/21...
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Malajlo ::

Še vedno Bunch of bullcrap, pa lahko lepiš link stokrat.
Nekaj podobnega kot polna luna. Gravitacija nima veze z obsijanostjo z Zemlje vidne površine.

starfotr ::

MostWanted je izjavil:

starfotr je izjavil:

Razočaran, ker so izbrali poletni čas, namesto zimskega. In hkrati vesel, da bo te bedarije enkrat konec. Upam da. Španija in Francija naj prestavi svoje ure časovnemu pasu primerno.


ne prehitevat, to so neuradni rezultati ankete, da bonsploh prišlo do sprejema kakršnekoli odločitve, bo še trajalo.

[D]emon je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Parafraziram profesorjevo izjavo:

Komur enourni premik ure tako zjebe bioritem, da še cel mesec jamra kake težave ima, bi mu bilo treba prepovedat potovat med območji z različnimi časovnimi pasovi.


No, ta profesor je idiot. Zaradi enournega razmika se ti komot sesuje cirkadni cikel, ki zato, da se uskladi nazaj, potrebuje cas. Sesut cirkadni cikel pa je povezan s celim kupom zdravstvenih tezav.

Pa preberi si malo statistik o tem, kako poraste stevilo prometnih/delovnih nesrec ob vsakem premiku ure.


tudi ti ne pretiravat.


Mah, kar obupal sem. Nemci so tata mata v EU. Kar bodo oni rekli, bo držalo. Tako, da pri nas smo itak bolj papežki od papeža.
Tudi za vse informacije in arhivi o npr. vremenu, se uporablja zimski čas. Resne budale bomo, če bomo izbrali poletni čas za stalni čas.

cleanac ::

Celotna EU je imela možnost glasovati zato ne krivi Nemcev, da je rezultat kakršen je. Jaz sem glasoval in očitno večina deli moje mnenje.
Meni sicer premik ure ne povzroča nobenih težav, bi pa rad imel pozimi malo dalje svetlo.

shock ::

[D]emon je izjavil:

Glej, nismo vsi ljudje enaki, ampak neizpodbitno dejstvo je, da premiki ure povzrocajo veliko zdravstvenih tezav in povisanje delovnih nesrec ter nesrec na cestah. Cirkadijski ritem se sicer relativno hitro rekalibrira, ampak preden se, se dogajajo pizdarije.


1.
Če si že poln informacij, ali mogoče imaš kje kako tabelo glede število prometnih/delovnih nesreč na dan skoz celo leto? Rad bi videl te "kredibilne" podatke.

2.
Grem stavit, da v času okoli 31.12. in 1.1. je precej več nesreč ponoči. Jaz priporočam, da se ukine novo leto!!!

gendale2018 ::

cleanac je izjavil:

Celotna EU je imela možnost glasovati zato ne krivi Nemcev, da je rezultat kakršen je. Jaz sem glasoval in očitno večina deli moje mnenje.
Meni sicer premik ure ne povzroča nobenih težav, bi pa rad imel pozimi malo dalje svetlo.

res je, vsi smo lahko glasovali, jst sm dal da se odpravi premikanje ure in da me za drugo ne zanima (pač raje bi imel tudi poleti daljšo noč in krajši dan, ampak to ni možno torej mi dol visi).. tko da meni je kul

edino škoda da ni bil to zavezujoč referendum po celi eu

>Grem stavit, da v času okoli 31.12. in 1.1. je precej več nesreč ponoči. Jaz priporočam, da se ukine novo leto!!!
1.1. je praznik, ob prazniki se ne dela, vsi smo bolj veseli če nam ni treba delat IN 1.1. je pozimi, zima je najboljši letni čas -> priporočam da je vsak dan 1.1.
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

Zgodovina sprememb…

shock ::

gendale2018 je izjavil:

cleanac je izjavil:

Celotna EU je imela možnost glasovati zato ne krivi Nemcev, da je rezultat kakršen je. Jaz sem glasoval in očitno večina deli moje mnenje.
Meni sicer premik ure ne povzroča nobenih težav, bi pa rad imel pozimi malo dalje svetlo.

res je, vsi smo lahko glasovali, jst sm dal da se odpravi premikanje ure in da me za drugo ne zanima (pač raje bi imel tudi poleti daljšo noč in krajši dan, ampak to ni možno torej mi dol visi).. tko da meni je kul

edino škoda da ni bil to zavezujoč referendum po celi eu

>Grem stavit, da v času okoli 31.12. in 1.1. je precej več nesreč ponoči. Jaz priporočam, da se ukine novo leto!!!
1.1. je praznik, ob prazniki se ne dela, vsi smo bolj veseli če nam ni treba delat IN 1.1. je pozimi, zima je najboljši letni čas -> priporočam da je vsak dan 1.1.


Če nisi dobro prebral sem napisal "31.12. in 1.1. je precej več nesreč ponoči"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shock ()

gendale2018 ::

sem prebral, ti si napisal eno nemogočo stvar jst pa tudi 8-)
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

MostWanted ::

[D]emon je izjavil:

MostWanted je izjavil:


tudi ti ne pretiravat.


https://www.newscientist.com/article/21...

Ne bodi prevec glasen, ce si nerazgledan.


ka jokaš, si eden teh Hipohonderjev? o ne ponoči bom eno uro manj spal, jutri me čaka težak dan,se morem napravlat da je fejst prtisnilo to prestavljanje ure name.

lep prosim, kaj pa v ameriki športniki, nba, nfl,... ko se parkat tedensko letijo iz ene strani države na drugo? pa majo v nbaju 82tekem plus čeje končnica. pa razni menedžerji, poslovneži, ko potujejo iz mesca v mesec po svetu. veš čez kolk časovnih pasov grejo???!

Zgodovina sprememb…

[D]emon ::

Jaz ti govorim s stalisca povprecnega Janeza, ki gre zjutraj na siht. Koga boli kurac za dripce v NFL NBA in podobno sranje ? Polovica tistega niti sporti niso, samo preseravanje. :))
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

dexterboy ::

Ako bila bi možnost, bi se preselil na drug planet.
Ker toliko idiotizma, ki se povečuje na tedenski ravni, pa res ni več vzdržno...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Tody ::

EU je rekla da bo zdaj samo še poletni čas

https://siol.net/novice/svet/premikanje...

Okapi ::

Že kar vidim jamrarijo, ko bodo ljudje ugotovili, da pozimi poletni čas mogoče le ni najboljša rešitev>:D

nekikr ::

To ni tak problem, bomo rekli, da je Janša, kriv pa bo.

MostWanted ::

[D]emon je izjavil:

Jaz ti govorim s stalisca povprecnega Janeza, ki gre zjutraj na siht. Koga boli kurac za dripce v NFL NBA in podobno sranje ? Polovica tistega niti sporti niso, samo preseravanje. :))

aja ti misliš une janeze delomrzne socialce, alkoholike, ?

http://www.rtvslo.si/evropska-unija/jun...

Zgodovina sprememb…

starfotr ::

No, kaj sem rekel včeraj. Živo sranje, da bo stalni poletni čas. Oziroma, to je manjše zlo, bolje kot obstoječe stanje s premikanjem.

s1m0n ::

Ne razumem v čem je problem?
Eno uro gor/dol, če bo poletni bo poletni samo, da te zgage več ni treba premikat!

Folk se sekira za čas, ki ga tak ne ve dobro izkoristit ne z lastnimi otroki ne z družbo...

nekikr ::

Moti jih, ker jim bo sonce popoldne/zvečer eno uro dlje svetilo v zaslon in se potem slabo vidi FB ;)

ginekk ::

En odstotek (nekaj milijonov) Evropejcev, ki smo odgovarjali je kar lepo reprezentativen vzorec. Vsekakor bolje kot zgolj mnenje male množice birokratov.

Meni je super. Dan bo vseskozi daljši.

antonija ::

Dan bo cisto enako dolg kot je bil do sedaj tudi noc bo cisto enako dolga kot je bila do sedaj.

Ce pa komu ne odgovorja njegov _urnik_ naj si ga pa prilagodi.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: antonija ()

Qcube ::

ginekk je izjavil:

En odstotek (nekaj milijonov) Evropejcev, ki smo odgovarjali je kar lepo reprezentativen vzorec. Vsekakor bolje kot zgolj mnenje male množice birokratov.

Meni je super. Dan bo vseskozi daljši.


Kdo pa bo šel izpolnjevat anketo če mu je vseeno. Rezultate bi lahko interpretirali tudi tako, da vsi ki je niso izpolnili so za obstoječ sistem, torej samo 1% za stalno uro.

cleanac ::

In tisti, ki ne gredo volit so za obstoječo vlado?

jype ::

Smo, ja. Pa vseeno nam je, če neki poslanci Levice trolajo par invictusilnih histerikov, ki grozijo s preselitvijo biznisa iz države vsakič, ko se omeni, da bodo najbogatejši morali prispevati skoraj toliko, kot so pred 20 leti, ko je šlo državi vedno bolje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

LeQuack ::

Zakaj pa poslanci Levice ne prispevajo več v proračun, če ga imajo tako radi? Zakaj so taki prasci da hočjo kar celo neto plačo zase?
Quack !

jype ::

LeQuack je izjavil:

Zakaj pa poslanci Levice ne prispevajo več v proračun, če ga imajo tako radi? Zakaj so taki prasci da hočjo kar celo neto plačo zase?
Zakaj pa poslanci SDS ne odidejo v Sirijo, Eritrejo in Bangladeš uredit varnih zatočišč za ljudi tam, če ne marajo migrantov?

Shegevara ::

jype je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Zakaj pa poslanci Levice ne prispevajo več v proračun, če ga imajo tako radi? Zakaj so taki prasci da hočjo kar celo neto plačo zase?
Zakaj pa poslanci SDS ne odidejo v Sirijo, Eritrejo in Bangladeš uredit varnih zatočišč za ljudi tam, če ne marajo migrantov?


Drugač dobro vprašanje.
Ker so neokapitalistični idioti, ki skrbijo samo za svojo rit.

Zgodovina sprememb…

jype ::

Shegevara je izjavil:

Drugač dobro vprašanje.
Primitivna logična napaka, s katero poizkušate diskreditirati sogovornike na podlagi lažne dileme, je dobro vprašanje?

Dokler ne boste sprejeli znanstvenih dejstev, se bomo težko zmenili o čemerkoli, itak pa ni razloga, da bi se pogovarjali, ker že vemo, kakšen bo videti jutri: Tisti, iz katerih se norca delate, ko med vašim jamranjem, kako podjetniki ne morejo kupiti še ene jahte in zato ni gospodarske rasti, garajo za nezadostne osebne dohodke, bodo volili še več revolucije in pri tem imeli prav - krčenje srednjega razreda je posledica demontaže socialne države, ne pa samoupravljanja.

cleanac ::

jype je izjavil:

Smo, ja. Pa vseeno nam je, če neki poslanci Levice trolajo par invictusilnih histerikov, ki grozijo s preselitvijo biznisa iz države vsakič, ko se omeni, da bodo najbogatejši morali prispevati skoraj toliko, kot so pred 20 leti, ko je šlo državi vedno bolje.
Meni se pa zdi, da je tistim, ki ne oddajo svojega glasu, prav vseeno, zato naj prevlada volja tistih, katerim ni. Torej bo prehod na poletni čas ustrezal večini.

gruntfürmich ::

jype je izjavil:

najbogatejši morali prispevati skoraj toliko, kot so pred 20 leti, ko je šlo državi vedno bolje.
če bi to bilo res potem s tem ne bi imeli problemov.

jype je izjavil:

Dokler ne boste sprejeli znanstvenih dejstev, se bomo težko zmenili o čemerkoli
tovariš jure, vaša politična korektnost in cenzura nam prepoveduje to.

jype je izjavil:

bodo volili še več revolucije in pri tem imeli prav
prav imajo samo to, da so zabiti in ne vidijo vzrokov in posledic svojega prepričanja, ki bodo kontra temu za kar se zavzemajo

jype je izjavil:

krčenje srednjega razreda je posledica demontaže socialne države, ne pa samoupravljanja.
ni zgodovina pokazala drugače?

dosti nesmislov v samo enem postu, se strinjam
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

gendale2018 ::

>lep prosim, kaj pa v ameriki športniki, nba, nfl,... ko se parkat tedensko letijo iz ene strani države na drugo? pa majo v nbaju 82tekem plus čeje končnica. pa razni menedžerji, poslovneži, ko potujejo iz mesca v mesec po svetu. veš čez kolk časovnih pasov grejo???!

za par deset milijonov letno bi potrpel, za ta drobiž ki ga dobi večina ljudi pa ne vem zakaj bi se obremenjeval s tem
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Evropski poslanci za ukinitev premika ure (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
8115034 (6563) Oberyn
»

V EU premikanje urinih kazalcev še vsaj do leta 2021 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
539374 (4873) Lonsarg
»

Bruselj sprašuje: prestavljati uro ali ne (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
15635789 (29118) Vajenc
»

Problemi zaradi premika kazalcev? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21843406 (30169) nsa_ag3nt

Več podobnih tem