» »

NVIDIA Turing - Uvod v RTX

NVIDIA Turing - Uvod v RTX

Temo vidijo: vsi
««
43 / 84
»»

Treer ::

Nima to veze zanje - samo da lahko bashajo Nvidio...;((

D3m ::

Aja? A ne bo DLSS rešil vaših težav z ultra texturami?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

FlyingBee ::

VII z 16gb je sigurno 8k ready.

Furbo ::

Pripravljen na 8k diapozitive.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

D3m ::

Podpira 8k.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

Jst ::

8K je štirikrat več kot 4K. Če je 11GB za 4K, potem rabimo 44GB na grafi za 8K. Kupiš špil in dobiš še 256GB SSD za inštalacijo. :) PC Master Race does not compromise. :)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

D3m ::

A vi se o igrah pogovarjate. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: dxx ()

Treer ::

FlyingBee je izjavil:

VII z 16gb je sigurno 8k ready.

Hehehe, v crossfire mogoče 30fps, ponavljam - mogoče :))

ferjuc ::

Res mi ni jasno zakaj se o amd karticah debatira v RTX temi???
K1: i9 9900K 5.1GHZ, Prime Z390-A, NH-D15, 16GB 3400MHz, MSI RTX2080 TI
K2: i7 8700K 5.2GHZ, Prime Z370-A, Kraken X42, 16GB 3200MHz, MSI RTX2080
K3: i7 990X 4.8GHZ, Asus R3E, NH-D14, 12GB 2133MHz, MSI GTX1080 TI

MostWanted ::

ja res sprajte se v drugo temo

m0LN4r ::

Furbo je izjavil:

Naj raje naredijo AI za boljšo umetno pamet, ne pa za boljše luže.

To posreduj, razvijalcem iger.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

tikitoki ::

AI je precej nizko na lestvici, ker je pri poteznih strategijah kvecjemu nazadoval.

D3m ::

Če hočeš AI poženi Half-life 1
|HP EliteBook|R5 6650U|

FlyingBee ::

Pohvalno, da so našli uporabnost deep learninga tudi v igrah. Nvidia je na tem področju na splošno zelo napredovala, zadnjič so pokazali, da lahko AI iz tisočih fotografij obrazov resničnih ljudi naredi popolnoma nove, ki izgledajo kot, da bi bili realistični ljudje na fotografijah.

Zgodovina sprememb…

D3m ::

Take a selfie.

P.S.

Final Fantasy: The Spirits Within

Lp.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

FlyingBee ::

m0LN4r je izjavil:

Furbo je izjavil:

Naj raje naredijo AI za boljšo umetno pamet, ne pa za boljše luže.

To posreduj, razvijalcem iger.

Možno, da bo tudi to v uporabo prišlo. Recimo v gta igrah, kjer je nekakšna simulacija mesta in vse kar se dogaja, veliko možnosti.

Jst ::

AI in "število dogodkov" v igrah omejujejo konzole. To je skoraj edina omejitev, kjer ne moreš "sliderja potegniti na ultra" na PCju.

AI v igrah trenutno lahko reši samo Always Online politika. Zelo dvomim, da bo v naslednji generaciji konzol toliko močnejši CPU, da bi dobili pametnejšo umetno pamet, ker korelacija "pameti NPCjev/sovragov" ni linearna.

Always Online in živi sovragi. To nas čaka v kratkoročni prihodnosti...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

tikitoki ::

Ai v igrah je nazadoval in niti slucajno zaradi premajhne racunske moci, temvec prioritet in slabih programerjev.

FlyingBee ::

Konzole so sinonim za nazadovanje. Na AMD CES prestavitvi je na pc igral devil may cry s ploščkom in se je takoj videl problem pri vodenju, značilno za konzole, kjer se že pri input kontrolerju zatakne.Tudi grafika je bila ps4 pro worthy, aka slaba za 2019 igro.

Zgodovina sprememb…

tikitoki ::

Veliko strategij je se vedno PC only. Tko, da je zgovarjanje na konzole nesmiselno.

Govoriti o AI v streljacinah pa je tko nesmiselno, ker je bil vedno bolj ali manj neobstojec ali pa zelo osnoven.

FlyingBee ::

Nov pristop je potreben in enkrat bo tudi to. Strategij na konzolah ni točno zaradi kontrolerja, kar je pa že direktni pokazatelj omejenosti.

AI kot jo fura nvidia bo v igrah še veliko spremenila, verjetno pa jim največ denarja prinaša AI drugje.

Na primer tole:
https://hothardware.com/news/nvidia-ope...

Nimajo x86 licence in želijo na čim več ostalih področjih napredovati. Diversify in take fore.

Zgodovina sprememb…

tikitoki ::

Se strinjam, da je combo miska + tipkovnica izjemen za marsikater tip iger. Pri portih s konzol pa je problem, ker so zalozniki tolk skopi, da ne vlozijo nic v prilagoditev vmesnika, ki bi z majhnimi modifikacijami lahko mocno izboljsal igralsko izkusnjo.
Fallout 4 je krasen primer, ko imas katastrofo od vmesnika, ki mocno poslabsa izkusnjo.

Kar se tice AI pa bo cas pokazal, upamo lahko.

m0LN4r ::

RTX 2060 hitrejsa, 20c hladnejsa, 100w manj potratna od Vege64, FE pa celo cenejsa xD gratis RT in BFV.
Well played
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Predator X ::

Jap, dobra zadeva (RX 56 kuri okoli 200-220W tako, da ni take razlike). Škoda, da ne zrihtajo driverjev za ryzena.

Zgodovina sprememb…

gddr85 ::

je kr razlika, dobiš porabo in performance 1080ke, vega56 se splača, če bi cena padla na 300 bucks

FlyingBee ::

Vse še bo, Ryzen bo šele letos zares presegel Intela in samega sebe. Koliko časa bo trajalo bomo še videli. Kar se tiče GPUjev, žalost, ki bo vsaj do Navija trajala. Nvidia marketinško že lahko xx60 geforce in tudi tehnološko gx106 čip uvršča vse bližje bivšemu xx70 razredu oziroma gx104, žal tudi cenovno, dokler ji konkurenca to dopušča. S gk104 kot top gpu v novi geforce generacijo leta 2012 je začela s tem in kaj lahko hujšega AMD naredi kot, da potrdi vodstvo nvidije, s tem, da izda gaming first ever 7nm gpu, ki ne seže višje od 12nm konkurenčnega gx104 (zdaj je sicer tu104) pa še porabo predhodne Vege obdrži. Kdor ne vidi v tem velike slabosti amdja na gpu področju, nima pojma o teh stvareh ali pa ga fanboy ego ne pusti blizu.

gddr85 ::

no, Linus je bil kr zadovoljen z radeon 7, menda je dobra roba ;)

FlyingBee ::

Vsekakor je, ampak ne za gaming.

Testi aib 2060 na voljo


Zgodovina sprememb…

Predator X ::

FlyingBee je izjavil:

Vsekakor je, ampak ne za gaming.

Testi aib 2060 na voljo




Zakaj pa ne za gamign? Če je na nivoju RTX 2080?

neo5468 ::

Ker je 2080 varčnejša, ima podporo za AI, dlss in ray tracing, Radeon ma pa 16gb vrama, ki ga nihče ne rabi. Če pogledam na mindfactory, je nvidia celo cenejša. Zelo specifične osebe bojo kupile R7. Pač tisti, ki res rabijo 16gb in tisti, ki hočejo podpirat amd gpu division.

tikitoki ::

m0LN4r je izjavil:

RTX 2060 hitrejsa, 20c hladnejsa, 100w manj potratna od Vege64, FE pa celo cenejsa xD gratis RT in BFV.
Well played


Nova serija kartic je hitrejsa od starejse, res neverjetno, a zacuda videno vsake dve leti.

gddr85 je izjavil:

je kr razlika, dobiš porabo in performance 1080ke, vega56 se splača, če bi cena padla na 300 bucks


Sej je ze padla, mindfactory je ravno za toliko jih prodajal.

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

tikitoki je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

RTX 2060 hitrejsa, 20c hladnejsa, 100w manj potratna od Vege64, FE pa celo cenejsa xD gratis RT in BFV.
Well played


Nova serija kartic je hitrejsa od starejse, res neverjetno, a zacuda videno vsake dve leti.

gddr85 je izjavil:

je kr razlika, dobiš porabo in performance 1080ke, vega56 se splača, če bi cena padla na 300 bucks


Sej je ze padla, mindfactory je ravno za toliko jih prodajal.

Samo tega edino ne vidis ko rdeci predstavijo svoj nov GPU ;)
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

tikitoki ::

Sej ves, da to ni res. Polaris je popolnoma povozil midrange ponudbo nVidia, ki je sicer kmalu lansirala Pascala.
Od takrat pa res ni bilo nic pametnega za gaming od AMD. Mogoce bo Navi.
In trenutno je AMD se vedno bolj konkurencen pod 350 USD. RX 580 8 Gb si mel na Mindfactory za 170 EUR, ne vem zakaj bi kupil GTX 1060 za vsaj 60 EUR vec.

FlyingBee ::

Res je, 580 za 170eur je top p/p.
Pascal je siver bil pred Polarisom.

Navi bo real deal, vsaj v midrange, VII je sicer konkurenčna v performancu, vendar dokazuje, da je tudi 7nm ne more približat tu102.

Zgodovina sprememb…

Buggy ::

Kje so zdej reporti kako neverjetno gladko in neproblematicno dela novi Nvidin driver s Freesyncom? Driverji 417.71 so zunaj, DP kabel v stacuni, ce se ni priklopljen, zdej pa gasa testirat in porocat, da se poveca baza tistih ofišl potrjenih monitorjev :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

IvoJan ::

meni na LGju 24gm79g freesync dela lepo z novimi driverji, brez flickeringa in podobnih problemov, ga je pa bilo treba vklopit v Nvidia control panelu
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

meho7 ::

VANR ::

Kdo ve, zakaj RTX 2060 od OEM-ov nimajo USB-C priključka? Če prav gledam, ga ima samo Founders Edition. Obstaja kaka opcija, da si Founder Edition naročiš v Slovenijo?

DarwiN ::

Sej bodo imeli določeni AIB modeli USB-C.. Trenutno imaš Gigabyte Aorus, sicer pa počakaj, da se cene normalizirajo in izidejo še drugi modeli..

Drgač pa lahko naročiš FE kartico iz nvidia.de in porihtaš dostavo preko mailboxDE.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

VANR ::

Kako je pa s temi zastonj špili? Ko sem matično nakupil preko Mindfactoryja nisem mogel dobiti DOOM 2016,ker nimam nemškega/avstrijskega bančnega računa. Je povsod tako?

tikitoki ::

VANR je izjavil:

Kako je pa s temi zastonj špili? Ko sem matično nakupil preko Mindfactoryja nisem mogel dobiti DOOM 2016,ker nimam nemškega/avstrijskega bančnega računa. Je povsod tako?


Trenutno je to prepovedano in jih lahko prijavis, ker ti morajo omogociti cisto vse ugodosnosti, ki jih nudijo nemcu. Kako to v praksi izgleda je pa druga stvar, sem pa preprican, da na koncu potegnejo kratko ,ce ti zelijo te pravice kratiti.

AapocalypseE ::

IvoJan je izjavil:

meni na LGju 24gm79g freesync dela lepo z novimi driverji, brez flickeringa in podobnih problemov, ga je pa bilo treba vklopit v Nvidia control panelu


Me veseli, da ti deluje BP.

Sem gledal kje je opcija za G-SYNC in sem videl, da rabim DP kabel. Sem ga že naročil, tako da sporočim kako deluje, ko dobim kabel.

markic222 ::

Meni deluje super :D
 144hz, ips, 2560 x 1440 za 355 evrov

144hz, ips, 2560 x 1440 za 355 evrov

FlyingBee ::

Poor Vega!

D3m ::

A niste želeli FreeSync podpore?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

Filip8 ::

mislim, da sem storil vse korake, kako bom vedel, ali zadeva deluje oz. je sploh prižgana?

markic222 ::

Imas vec nacinov. En je da ce ti monitor podpira lahko na njem vkljucis (osd) da ti kaze fps-je, in potem vidis ce se ti fps-ji ujemajo recimo z temi, ki jih prikazuje afterburner.

Drug nacin je pa da gres pod Nvidia control panel -> display -> G-SYNC compatible indicator in potem bos v igri videl tale znak, kot je na moji zgornji sliki (ce ti gsync dela).

BTW, meni gsync ne dela ce imam v igrah vkljopljen DX12. Ce bo koga to mucilo.

Filip8 ::

nimam opcije indikatorja prižgat..

Jst ::

Cene padajo... Dobr sem plačal 2080. Hvala nvidia.

Sedaj moram probati, če bo delal freesync na 2080...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

IvoJan ::

Jst je izjavil:

Cene padajo... Dobr sem plačal 2080. Hvala nvidia.

Sedaj moram probati, če bo delal freesync na 2080...

odvisno od monitorja, na moji 2080 dela freesync tudi na noncertified freesync monitorju
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|
««
43 / 84
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD najavil Radeona RX 5700 XT (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
33947248 (38685) Mr.B
»

nakup grafične v letu 2019 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
26745739 (38973) Glugy
»

AMD Navi in EPYC 2 prispeta v tretjem četrtletju (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Rezultati
10214936 (12390) Mr.B
»

Nvidia prinaša podporo DXR raytracingu na kartice GTX (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
12223825 (20254) Cange

Več podobnih tem