» »

NVIDIA Turing - Uvod v RTX

NVIDIA Turing - Uvod v RTX

Temo vidijo: vsi
««
36 / 84
»»

D3m ::

1/3 STEAM uporabnikov?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Predator X ::

D3m je izjavil:

1/3 STEAM uporabnikov?


jah vrjetn.
dej mi še ti rzalož kako je mogoče, da je DDR3 CPu hitrejši od DDR4 CPuja?


tuki maš primerjavo, kaj se zgodi z i7 8700K če bi šel na dual channel DDR3 1600MHz. Mislim,... buče prodajajo. Pa tud, če ga daš na 6GHz nima šanse.

Zgodovina sprememb…

D3m ::

jah vrjetn.
dej mi še ti rzalož kako je mogoče, da je DDR3 CPu hitrejši od DDR4 CPuja?


Kje? A imaš primer?

Prva misel je nižje latence od DDR4 modulov. Catch novejših modulov je v bandwight prepustnosti in nižja voltaža in več MHz napram DDR3.

Potlej je pa še odvisno od igre.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Predator X ::

D3m je izjavil:

jah vrjetn.
dej mi še ti rzalož kako je mogoče, da je DDR3 CPu hitrejši od DDR4 CPuja?


Kje? A imaš primer?

Prva misel je nižje latence od DDR4 modulov. Catch novejših modulov je v bandwight prepustnosti in nižja voltaža in več MHz napram DDR3.

Potlej je pa še odvisno od igre.


Mah nižje latnce ja?
2133MHzCL9? ~ 8,4ns
3200CL14? ~ 8,75ns
3600CL15? ~ 8,3ns

Jah mnogi mešajo te stvari... tiu rabš sam dobr izkoristek GB/s kar pa dosežeš pri ramu z nižjo latenco ter dobrim IMCjem
3200CL14 ma super izkoristek pri ryzenu.

Furbo ::

D3m je izjavil:

Steam ni 100% absolutni pokazatelj dejanskega stanja.

Daj pa ti link na absolutni pokazatelj dejanskega stanja, glede na to, da govorimo o grafah za igre in zmogljivostih v igrah.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

D3m ::

|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

Furbo ::

Emm, kolk je to, 78%? Wau, 4% pa res vse spremeni lol. Ker seveda vsi benčmarkajo vsak dan.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furbo ()

D3m ::

na trgu je 4% veliko.

Verjetno ne bi bil tiho, če bi ti plačo spustili za 4%.

Ane?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

Treer ::

Haha, ne seri, D3m, dejansko je procent Intela še višji, ker je v ogromni večini pisarniških računalnikov, na katerih se nikoli ne nalaga Steam in poganja cpu benchmark, ne bi se čudil če je dejansko blizu 90%...

Dr_M ::

Predator X je izjavil:

D3m je izjavil:

jah vrjetn.
dej mi še ti rzalož kako je mogoče, da je DDR3 CPu hitrejši od DDR4 CPuja?


Kje? A imaš primer?

Prva misel je nižje latence od DDR4 modulov. Catch novejših modulov je v bandwight prepustnosti in nižja voltaža in več MHz napram DDR3.

Potlej je pa še odvisno od igre.


Mah nižje latnce ja?
2133MHzCL9? ~ 8,4ns
3200CL14? ~ 8,75ns
3600CL15? ~ 8,3ns

Jah mnogi mešajo te stvari... tiu rabš sam dobr izkoristek GB/s kar pa dosežeš pri ramu z nižjo latenco ter dobrim IMCjem
3200CL14 ma super izkoristek pri ryzenu.


Zdej si pa poglej cene, pa povej, ce si zlahka privoscis 32GB 3600MHz C15 rama. Imas tak ram?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

D3m ::

Treer je izjavil:

Haha, ne seri, D3m, dejansko je procent Intela še višji, ker je v ogromni večini pisarniških računalnikov, na katerih se nikoli ne nalaga Steam in poganja cpu benchmark, ne bi se čudil če je dejansko blizu 90%...


Saj steamu tudi ne dajejo, kar pravico za HW steam survey.

Namesto 90% dajmo reči 99%, da boš imel mirno dušo.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

Treer ::

Ni potrebno pretiravat - je že okoli 80% dovolj zgovorno...

D3m ::

Aye. Se čujemo, ko bo na 70%.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

IvoJan ::

odprem temo NVIDIA Turing - Uvod v RTX, in zdej berem o ramih. wtf?
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

D3m ::

Get over it.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

Treer ::

IvoJan je izjavil:

odprem temo NVIDIA Turing - Uvod v RTX, in zdej berem o ramih. wtf?


AMD fani ne morejo preboleti, da z nekim povprečnim ramom Intel zmaga, da se kar kadi in potem to vlačijo v vsako temo...

D3m ::

To sam trdiš.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

Furbo ::

D3m je izjavil:

na trgu je 4% veliko.

Verjetno ne bi bil tiho, če bi ti plačo spustili za 4%.

Ane?

Za potrebe igranja bo od steama kar relevanten podatek. Tudi če velikodušno sprejmemo tvoj graf, to ne spremeni veliko. Lahko zapenjaš za procent ali dva, ampak to ne spremeni dejstev.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Jst ::

>Steam ni 100% absolutni pokazatelj dejanskega stanja.

Očitno sem edini tukaj, ki se giblje v krogih, ki že dve leti kupujejo samo 4K monitorje. 2x 4k monitorja sta super za programiranje, 3x 4K pa za skoraj vsako nošenje kruha domov.

Ne razumem parih stvari. Monitor kupiš za vsaj pet let. To sta vsaj več kot dve generaciji GPUjev. Zakaj bi sedaj kupoval manj? Dve leti nazaj razumem, lani tudi, vendar danes?

Nvidia 2000 serija, kar je bilo izdanega, je zame pač evolucija kot smo navajeni zadnjih nekaj let. Glede na to, da AMD nima odgovora, nima veze. Sicer je pa od X.One tu odločilni faktor konzola. Od Voodoja do X.360 smo imeli na eni strani izboljšavo grafike vsako leto, na drugi pa GPUje, ki so to prebavljali. Zadnjih nekaj let je pa "konzola-quality" enaka "PC quality."

Dlje v razmišljanju sploh ne rabiš iti. Žal.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

D3m ::

Furbo je izjavil:

D3m je izjavil:

na trgu je 4% veliko.

Verjetno ne bi bil tiho, če bi ti plačo spustili za 4%.

Ane?

Za potrebe igranja bo od steama kar relevanten podatek. Tudi če velikodušno sprejmemo tvoj graf, to ne spremeni veliko. Lahko zapenjaš za procent ali dva, ampak to ne spremeni dejstev.


Za potrebe igranja se kupi laptop.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

FlyingBee ::

Jst, konzola quality je le od daleč enaka PC quality, če se gre o vizualni podobi, grafiki. Žal je konzola zaviralec napredka, zato je tako stanje, posredno je seveda problem v piratiziranju PC iger in s tem se je resen dobiček preselil h konzolam in tako tudi kvaliteta igre, čeprav je manjko kombinacije miška in wasd velik problem pri fps in rpg igrah. Žal je AMD le še za konzole dober, kar je zelo zgovoren podatek. Po drugi strani pa je kvazi real time ray tracing naletel na kritiko, v bistvu pa znanilec pomladi v PC grafiki, še se dogaja.

VANR ::

-> 9:35

-> 0:57

Ista kvaliteta, ja.. :D

D3m ::

Resni zaviralec ja. ;)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Furbo ::

Seveda zavira, če tlačijo tista podhranjena jajca v konzole, softverske hiše se temu prilagodi in to copy/pejstajo v windows.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Predator X ::

Nekateri pravijo, da na PCju dela TR bolj na VULKANU.

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

Samo nekateri? Sment.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

gustek_si ::

V čem je fora da se večina iger prikroji za PC in so v štartu narejene za konzole?

gddr85 ::

najbrž v velikosti studia, kešu in delu
očitno je še vedno v povprečju konzola first ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

gustek_si ::

Mogoče zato ker je na PCjih že od nekoč bilo vse skrekano in ni bilo prave prodaje?

FlyingBee ::

Seveda, to je že dolgo znano. Vsaj 15 let je že od p2p deljenja oziroma, ko so torrenti zaživeli in adsl prevladal nad dial-up povezavami. Konec 2018 pa gre vse na isto vižo, 100x hitreje. Za PC morajo tudi miljavžent kombinacij HWja podpred pa take fore. MP nekak še rešuje PC gaming, ampak mislim, da vsi pogrešamo dobro SP igro, ki bi bila PC first AAA title.

m0LN4r ::

Pirati mislijo, da jim bodo razvijalci zastonj sprogramirali igro, snemali zvok, dodajali glasbo, kupovali teksture, pisali scenarije, rezijo, animirali karakterje in rendrirali cinematicse, dodali se kaksn graficni bonboncek povrh zastonj in seveda gratis optimizacijo za vsako se tako bedno sestavljeno kombinacijo hardvera in potem na pladnju servirali AAA naslov s katerim bodo imeli ure in ure uzitka.
In potem se oglasita dva pirata z zelo globokimi izjavami tipa: "jaz vlecem dol prespilam in ce mi bo vsec kupim (srsly, kdo to verjame?)" ali pa "ce jst ne potegnem dol, bo pac nekdo drug (in to si misli vsak pirat ane)"

Oh well, grem jaz jutri v trgovino, pokradem par izdelkov in ce mi bodo vsec jih kupim oz. zakaj bi jih kupil, sej jih bo nekdo drug...

In pol se 10-14 letna mularija na internetu dere, zakaj stane nov spil 60-100 evrov in rabi se nekaj patchov, da pomirijo jokalice, ki zaradi nekaj bugov popisejo vse forume, igre pa verjetno se niti kupili niso, ker jim mama ne da.

Vsak dan se moram soocati s tako mularijo na sihtu, mi kr pritisk dvigne ko stars zagoni celo placo za bozic, ker mali zganja tako histerijo, da bi on igral to kaj koleki, imel monitor kot kolegi itn. Itak da ima froc ze dve konzoli doma, pa se to mu ni dovolj.

Zadnjic se je en preseraval in zajebaval starse, prisli so 3x v stacuno in za vsako si je premislil, kaksn Gaming setup si zeli. Starsi so tudi krivi, ampak mularija danes res ni normalna.

Imamo raztavljene tablice in nekaj opreme, pa pridejo vsak dan eno in isti nabijat fortnite, verjetno jim stari doma vec ne dovolijo. Pa jim poves, da bi si drugi ljudje tudi radi pogledali npr. Tab S4 pa mu ne mores dopovedati, cez 5 minut spet gori visi al tolcejo po tipkovnicah, ker so PCji zaklenjeni... jesus.

PS:
Ja in potem jokajo, ker mami ne da za RTX in BFV.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

gustek_si ::

Še malo pa se bo splačalo samo še razvijat igre za iOS in Android:

louser ::

Tale mit o piratstvu je že davno zavržen, sploh v letu 2018.

Kar se tiče mobilnega igričarstva, prevladujejo Azijci.

Bwaze6 ::

Se mi pa zdi, da je vedno več "Game of the Year" iger, ki so ekskluzive na konzolah in na PC sploh ne pridejo. In precej studijev je PCju čisto obrnilo hrbet.

Jaz krivim tudi kriptorudarjenje. Prodaja hardvera je bila dokaj visoka, ampak če te grafične kartice ne pristanejo v rokah gamerjev, imajo razvijalci iger figo od tega... Še več, marsikdo se je ob zadnjih podražitvah - najprej spomina, nato grafičnih kartic in zdaj procesorjev čisto odpovedal gamingu. Hobijev je še dovolj, če en postane nezabaven, se že najde kaj drugega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bwaze6 ()

gustek_si ::

Tudi meni se zdi, da bo počasi odklenkalo PC gejmingu. Predvsem zaradi deprivilegiranega položaja zaradi konzolističnih ekskluziv, ki zadnje čase res fantastične. Ogromno ljudi kupi komplet konzole in igre zaradi ene ekskluzive. Lepa dodana vrednost bi lahko rekli takemu produktu. Potem preigra tisto igro in kupi še kakšno in še kakšno. Pri PC-ju kupiš 2 ključa in potegneš dol 20 iger in to je to in zdaj je uletel še miška+tipkovnica support za XBOX, kar tudi ni voda na mlin za PC.

Predator X ::

RoTR tud podpira VULKAN na ostalih OSjih, škoda ker ni nobene konkretne primerjave. SoTR je pač druga stvar, ki bo dobil podporo, če kako leto.

AapocalypseE ::

Miška + tipkovnica... to manjka pri konzolah.

Če bi to delovalo tako kot treba, kar upokojim desktop pc.

D3m ::

Konzola že podpira Miško in tipkovnico.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

AapocalypseE ::

Torej lahko na moj PS4 priključim miško in tipkovnico?

D3m ::

Da.

|HP EliteBook|R5 6650U|

gustek_si ::

Začelo se bo izdajat popravke, še boljše pa bo to delovalo na novih igrah. Govorim za XBOX in pravo podporo tipkovnic in mišk. Lažna obstaja že vrsto let.

Machete ::

Sploh mi ni jasno, da temu ni tako že 15 let.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

VANR ::

PC ima še vedno veliko multiplayer ekskluzivov. Konzole pa več single-player. Konzole tudi nimajo podpore za wltrawide monitorje (kar je bil zame večji deal-breaker, kot pa slabša grafika in nižji fps). Tako da ene 10-15 let nas ziher še ni treba skrbeti za PC gaming. Sploh pa se mi zdi, da gre XBOX ravno v to smer, da želijo povezati PC in konzole (če kupiš nekatere špile v njihovem store-u, ti licenca velja na obeh). Pa RTX (in ostale real-time raytracing implementacije, ki mu bodo sledile) zna narediti development lažji/hitrejši za PC. Tako da bi se znalo obrniti in bodo igre prihajale prej na PC, kot pa na konzole. Pa verjamem, da bo z Intelom na trgu šel napredek še hitreje naprej.

Mi je pa zanimivo, da ni enega API-ja na trgu, na katerem bi lahko za vse platforme razvijal. Playstation ima nek svoj proprietary API, DX12 deluje samo na Windows in XBOX One (s tem, da se DX12 za xbox razlikuje od tistega za PC), Vulkan deluje na Windows, Linux in na Nintendo Switch-u (čeprav ta native uporablja spet nek svoj API on NVidie), Mac OS pa ima Metal (čeprav obstaja MoltenVK, ampak ne vem, koliko dela je, da potem narediš build za Mac).

Mobilne platforme sem izpustil tu.

gustek_si ::

Torej Microsoft vs the World?

Dr_M ::

Tudi meni se zdi, da bo počasi odklenkalo PC gejmingu.


Hja, od tega precej veliko kasirajo 3 velike firme, oz smetano pobereta predvsem dve in ce gaming na PCju umre, bosta te dve firmi tenko piskale, ker bo potreba po visoko zmogljivih consumer komponentah prakticno nic. Potem je pa se mali miljon drugih firm, ki zivijo od gaming naprav.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Machete ::

Sem mislil, da ti je jasno, da je za intel, nvidio in amd gaming čisto obstranski trg, ki ga zajmejo, ker ga pač lahko in poberejo tisti drobiž. Če danes gaming izgine, tega v računovodstvu verjetno niti zaznali nebi.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Bwaze6 ::

Machete je izjavil:

Sem mislil, da ti je jasno, da je za intel, nvidio in amd gaming čisto obstranski trg, ki ga zajmejo, ker ga pač lahko in poberejo tisti drobiž. Če danes gaming izgine, tega v računovodstvu verjetno niti zaznali nebi.


Vsaj za Nvidio to ne drži.

NVIDIA Announces Q3 FY 2019 Results

V poročilu za tretje četrtletje 2018 (Q3 2019, po Nvidia štetju) je bil prohodek 3.181 milijarde dolarjev. Od tega je gaming segment prinesel 1.764 milijarde dolarjev.

Tako da če računovodstvo ne zazna 55% izpada dohodka, je z njim nekaj močno narobe. :|

Nvidia (in za njimi članki na tech straneh) res zadnja leta dajejo močan poudarek na prihodku iz področja strežnikov, AI, avtomatizacije v avtih, profesionalnih grafičnih karticah... A je vseeno gaming tisti, ki zaenkrat še prinaša kruh.

Dr_M ::

Machete je izjavil:

Sem mislil, da ti je jasno, da je za intel, nvidio in amd gaming čisto obstranski trg, ki ga zajmejo, ker ga pač lahko in poberejo tisti drobiž. Če danes gaming izgine, tega v računovodstvu verjetno niti zaznali nebi.



Prosim, ne vmesavaj se v stvari, ki jih ne poznas. Hvala.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Machete ::

Ne morem, ker potem bi kvaril povprečje.
*ok, Nvidia me je presenetila, da ji gre tako slabo in ima igračarski kolač tako velik.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

D3m ::

Machete sedaj si pa dreznil v sršenje gnezdo.
|HP EliteBook|R5 6650U|
««
36 / 84
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD najavil Radeona RX 5700 XT (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
33948064 (39501) Mr.B
»

nakup grafične v letu 2019 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
26746284 (39518) Glugy
»

AMD Navi in EPYC 2 prispeta v tretjem četrtletju (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Rezultati
10215215 (12669) Mr.B
»

Nvidia prinaša podporo DXR raytracingu na kartice GTX (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
12224163 (20592) Cange

Več podobnih tem