» »

NVIDIA Turing - Uvod v RTX

NVIDIA Turing - Uvod v RTX

Temo vidijo: vsi
««
28 / 84
»»

Bwaze6 ::

RTX 2080 Founders Edition je le kakšnih 10% hitrejša od GTX 1080 Ti Founders Edition. Je pa Turing Founders Edition mnogo bolj overclockan od Pascal FE, tako da ko gledaš AIB kartice je razlika še manjša:

Factory Overclock RTX 2080 vs. Factory Overclock GTX 1080 Ti
This performance review made the factory overclocked RTX 2080 look really bad in terms of value. This is the first time we've evaluated a factory overclocked GeForce GTX 1080 Ti versus the factory overclocked RTX 2080. Throughout this review both video cards were very close in performance. They were under 10% in performance differences, and more often than not less then 5%. In some instances, performance was exactly the same. This is not good for the RTX 2080 considering the price.

If you can pick up a factory overclocked GeForce GTX 1080 Ti for less than the insane $869.99 price tag of a RTX 2080 (which you can) then the factory overclocked GTX 1080 Ti is the better value. The RTX 2080 simply has no value.


Glede na to, da se rabljeno GTX 1080 Ti vsake toliko na Bolhi dobi za 450 - 480 €, je mogoče malce nespametno plačevati 750 € za isto zmogljivost?

m0LN4r ::

Kako to mislis, AIB proti AIB? Ker drugo nima smisla.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

m0LN4r ::

Glede na to, da se rabljeno GTX 1080 Ti vsake toliko na Bolhi dobi za 450 - 480 €, je mogoče malce nespametno plačevati 750 € za isto zmogljivost?

Saj z 1080Ti bo redkokdo sel na 2080, prej na 2080Ti, ker money isnt an issue.
Je pa zanimivo vrzt v kanto kako 290/280 in glede na Wattazo, vrz not 2080 in sprobat nekaj novodobnega spet za nekaj casa.
Ne mores metati vseh ljudi v isti kos. Eni kupujejo samo midrange, eni samo high end, eni na vsake 2-3 leta, tretji pa spet sele takrat ko zadeva crkne 5+ let.

Jaz bi, pa ne bom. Za naslednje dve leti mi bo se 1080Ti odsluzila svoje, ker potem grem celoten overhaul z procesorjem in vsem vred. Takrat bo ze novi gen CPUjev zrel, PCIE 4.0 bandwagon in 7nm, pa se mogoce kake AIO variante padejo.

Prejsni teden sem enemu menjal 760 -> 1060, drugemu pa 680 -> 1070 (6 let folks) in pol rece, pa sej se dobro laufa xD
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Truga ::

Ja, jaz tud cakam na zen 2, pa nardim nov pc. Sicer ne vem se ce bom ze drugo leto menjal gpu, tale 980Ti se razen v elite dangerous drzi v vseh igrah ki jih igram..

AapocalypseE ::

Drugo leto ne bo nič pametnega glede kartic. Treba počakat na 2020.

Zgodovina sprememb…

Tr0n ::

Pac refresh RTX serije bo verjetno (manjsa poraba, tisje, manj segrevanja). Cene bodo pa po mojem iste.

AapocalypseE ::

Refresh 1080 Ti in 1080 je tudi bil?

Refreshajo samo 1060 kolikor vidim in vmes je še 1070 Ti prišla in to je to.

Pomoje bo 2020 pravo leto za menjat gpu.

m0LN4r ::

Jp, nekako proti koncu 2020 izgleda za mene obetaven upgrejd. Do takrat se verjetno vzpostavi novo ravnovesje med tabori v cpu in gpu segmentu. Nekako pa mocno upam, da ravno takrat ne naznanijo ddr5 za mobo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Bwaze6 ::

Ja, HardOCP je eden redkih, ki je testiral AIB Turinge proti AIB Pascalom:

RTX 2070 vs RTX 2080 vs GTX 1080 Ti vs GTX 1070

Alien123 ::

Bwaze6 je izjavil:

RTX 2080 Founders Edition je le kakšnih 10% hitrejša od GTX 1080 Ti Founders Edition. Je pa Turing Founders Edition mnogo bolj overclockan od Pascal FE, tako da ko gledaš AIB kartice je razlika še manjša:

Factory Overclock RTX 2080 vs. Factory Overclock GTX 1080 Ti
This performance review made the factory overclocked RTX 2080 look really bad in terms of value. This is the first time we've evaluated a factory overclocked GeForce GTX 1080 Ti versus the factory overclocked RTX 2080. Throughout this review both video cards were very close in performance. They were under 10% in performance differences, and more often than not less then 5%. In some instances, performance was exactly the same. This is not good for the RTX 2080 considering the price.

If you can pick up a factory overclocked GeForce GTX 1080 Ti for less than the insane $869.99 price tag of a RTX 2080 (which you can) then the factory overclocked GTX 1080 Ti is the better value. The RTX 2080 simply has no value.


Glede na to, da se rabljeno GTX 1080 Ti vsake toliko na Bolhi dobi za 450 - 480 €, je mogoče malce nespametno plačevati 750 € za isto zmogljivost?


Ne bom vrgel za grafo 500€, ko ji bo kmalu garancija potekla + tehnologija stara 2-3 leta :D dam malo vec zraven pa kasneje prodam ko pride nova generacija

Bwaze6 ::

Večina teh kartic je bila mlajših od 1 leta, očitno so bile kupljene za rudarjenje ob vrhuncu kriptobuma.

Je pa res stara tehnologija, ampak RTX in DLSS upscaling štartujeta tako počasi, da kamot prišparaš 300 € za drugo generacijo RTX, ko bo vsaj prgišče iger to podpiralo.

Blazz ::

https://wccftech.com/amd-pledges-to-tak...

morda pa bo kak premik v letu 2019....


pa novi driverji od nvidie pohitrijo RTX v BF 5 do 50 %, video tu:

FlyingBee ::

Impresivno. Zdaj je 2080ti z rtx na 1440p kot prej na 1080p z rtx, kar je že top dog worthy. Lepo se to razvija in DICE je očitno zmagovalec pri pogonu za množice. Verjetno se bo najdel kakšen boljši, ampak ne bo tako kmalu mainstream.

Furbo ::

Torej, če ti ni všeč BF...
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

ziga1990 ::

torej mi lahko nekdo po domače pove kaj je novega npr pri RTX 2070 v primerjavi z mojo GTX 1070?
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Tr0n ::

ziga1990 je izjavil:

torej mi lahko nekdo po domače pove kaj je novega npr pri RTX 2070 v primerjavi z mojo GTX 1070?

Razen performance increase-a in RTX podpore? Nic. :)

FlyingBee ::

Furbo je izjavil:

Torej, če ti ni všeč BF...

Frostbite engine je kar razširjen.

Tr0n ::

Pa Shadow of Tomb Raider bi se naj dobil RTX patch letos. Mogoce se vedno cakajo na uraden Windows 10 1809 build release, ki so ga ze dva krat zakasnili?

FlyingBee ::

ziga1990 je izjavil:

torej mi lahko nekdo po domače pove kaj je novega npr pri RTX 2070 v primerjavi z mojo GTX 1070?

Real time ray tracing v še zelo okrnjeni verziji, vendar začetek nečesa, kar velja za sveti gral real time grafike.

Predator X ::

FlyingBee je izjavil:

Furbo je izjavil:

Torej, če ti ni všeč BF...

Frostbite engine je kar razširjen.


A bejž in AMD je kr hitr v frostbitu.

FlyingBee ::

Key word: rtx

Bwaze6 ::

GTX 1070 vs. RTX 2070
Finally, if you are looking for a performance upgrade from an aging GeForce GTX 1070, then you are in luck. The RTX 2070 smashes the GTX 1070 in performance. We experienced up to a 50% performance improvement (mostly around 40% plus) there are some exceptions, depending on the game and resolution. This is the kind of performance jump we like to see. Anything below 30% just isn't enough to justify the price.

With the performance improvements we were seeing here RTX 2070 is worth it as an upgrade. The price is still higher than we'd like it for the RTX 2070, but at least it does provide a massive gameplay experience improvement.

D3m ::

ziga1990 je izjavil:

torej mi lahko nekdo po domače pove kaj je novega npr pri RTX 2070 v primerjavi z mojo GTX 1070?


Možnost jajca na oko in popečeni toast + joker komponent.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Blazz ::

Tr0n je izjavil:

Pa Shadow of Tomb Raider bi se naj dobil RTX patch letos. Mogoce se vedno cakajo na uraden Windows 10 1809 build release, ki so ga ze dva krat zakasnili?


1809 je sedaj sproščen, sam sem ga že dobil...

Tr0n ::

Blazz je izjavil:

Tr0n je izjavil:

Pa Shadow of Tomb Raider bi se naj dobil RTX patch letos. Mogoce se vedno cakajo na uraden Windows 10 1809 build release, ki so ga ze dva krat zakasnili?


1809 je sedaj sproščen, sam sem ga že dobil...

Ce si ga instaliral takoj ob releasu ali si ga rocno dol potegnil, ga verjetno imas. Avtomatski rollout pa je menda se vedno upocasnjen in ga nimajo vsi.

https://support.microsoft.com/en-us/hel...


December 1, 2018 5:20 PM PT Upgrade block in place

Microsoft and Morphisec have identified an issue on devices that have installed Morphisec Protector or another application that uses the Morphisec Software Development Kit (SDK) including: Cisco AMP for Endpoints. These applications may impact customers’ ability to save Microsoft Office documents.

Workaround: Uninstall affected applications and get updated versions from respective vendors when available.

Next Steps: We are working with Morphisec and Cisco to address this issue in updated versions of their applications.

Alien123 ::

Tr0n je izjavil:

Pa Shadow of Tomb Raider bi se naj dobil RTX patch letos. Mogoce se vedno cakajo na uraden Windows 10 1809 build release, ki so ga ze dva krat zakasnili?


Upam da zrihtajo tole, ker meni tudi vun meče pri dx12
https://steamcommunity.com/app/750920/d...

FlyingBee ::

Opa, Alien123, preskok iz r9 390 na 2080 je pa poštena razlika. Kako je gigabyte oc glede glasnosti in temperatur, stranico ohišja imaš gor?

AapocalypseE ::

Zdaj pa bi moralo delat vse na max. @ 3440x1440, razen RTX.

FlyingBee ::

Ziga1990, s 1700 in 1070 lahko še počakaš. Ko boš menjal na 3700, bo zate ravno prav 3070. AMD+Nvidia FTW!

Treer ::

FlyingBee je izjavil:

Opa, Alien123, preskok iz r9 390 na 2080 je pa poštena razlika. Kako je gigabyte oc glede glasnosti in temperatur, stranico ohišja imaš gor?


To je kot iz Fića na Ferarija :))

D3m ::

Ermmm ne. Iz FIAT na Ferarija.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

AapocalypseE ::

Fiat Group currently produces vehicles under twelve brands: Abarth, Alfa Romeo, Chrysler, Dodge, Ferrari, Fiat, Fiat Professional, Jeep, Lancia, Maserati, Ram Trucks, and SRT.

D3m ::

Ne pišemo o FCA.

P.S.
Pozabil si na Mopar, ko že pišeš.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

AapocalypseE ::

Napisal sem ti samo kaj je Fiat, če ga že zaničuješ.

D3m ::

Daj odrasti že mulo.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

AapocalypseE ::

8-O

D3m ::

Kaj si začuden?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

ferjuc ::

Verjetno nad vsem idiotizmom, kater je tu na vseh temah prisotno?

Vcasih je bil to res koristen forum, danes pa......

FlyingBee ::

D3m vedno podpihuje, zakaj se ga ne bana?

Alien123 ::

FlyingBee je izjavil:

Opa, Alien123, preskok iz r9 390 na 2080 je pa poštena razlika. Kako je gigabyte oc glede glasnosti in temperatur, stranico ohišja imaš gor?


Je kar lep preskok ja :D sploh se je nič ne sliši, temperatura mi pride nekje do 70 stopinj. Morm pa kupit proc naslednje leto ker mi jo moj malo štopa :D..
Mam pa stranico zdaj gor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Alien123 ()

AapocalypseE ::

NVIDIA Unveils GeForce GTX 1070 with GDDR5X Memory

https://www.techpowerup.com/250266/nvid...

Dr_M ::

Naslov je zelo zavajujoc. Zotac =/ Nvidia.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

tikitoki ::

FlyingBee je izjavil:

Nekaj novic in sicer:
Physx je ratal open source https://www.techpowerup.com/250193/nvid...

Patch za bf5 dxr bo izšel, up to 50% perf gain. https://www.techpowerup.com/250201/dice...

Nov Titan je monster, blagor tistim, ki ga bodo znali izkoristiti, takim je 2.5k usd mala malica.


BF5 patch bo ziher downgrade Raytracinga, ze sedaj je bolj boga kvaliteta. Pohitritve NVIDIA style! Tko, k tist upscale:)

Zgodovina sprememb…

klinker ::

Pohitritve Nvidia style so vsaj pohitritve in to opazne, ne pa neskoncno prepakiravanje Polarisov s 10% vec FPSov in 20% visjo porabo.

AapocalypseE ::

Battlefield V RTX patch.

RTX Ultra:

1080p

2080 Ti - 89 fps
2080 - 78 fps
2070 - 69 fps

1440p

2080 Ti - 74 fps
2080 - 65 fps
2070 - 55 fps

4K

2080 Ti - 47 fps
2080 - 39 fps
2070 - 32 fps

https://www.techpowerup.com/reviews/Per...

Zgodovina sprememb…

Treer ::

Torej že po prvem patchu almost playable ray-traycing pri 4k na 2080Ti (oziroma za marsikoga že playable) - not bad, not bad at all! 8-)

LeQuack ::

Problem je ker z visokimi cenami sami sebi kopljejo grob, ker bo zaradi tega vedno manjši PC trg napram konzolam, posledično seveda tudi vedno manj iger za PC itd. Saj to se že zdaj dogaja ampak ne še v taki meri, do sedaj si imel argument da se da konkurenčno gaming mašino sestavt dokaj poceni, sedaj pa to ne bo več. In če maš na izbiro ali za $300 kupit konzolo al pa dat $600 samo za grafično kartico, potem sploh ni več debate.

V Sloveniji je bolj specifično ker je vsak pirat in posledično raje da 2000+€ za računalnik, da prišpara potem 20€ na ukradeni igrci recimo, itak zgrešena logika. Ampak mi smo majhen trg, globalno pa visoke cene GPU vsekakor negativno vplivajo na trg. Ni to tako Apple, kateremu kljub visokim cenam popularnost raste oz. ne pojenja.
Quack !

Alien123 ::

LeQuack je izjavil:

Problem je ker z visokimi cenami sami sebi kopljejo grob, ker bo zaradi tega vedno manjši PC trg napram konzolam, posledično seveda tudi vedno manj iger za PC itd. Saj to se že zdaj dogaja ampak ne še v taki meri, do sedaj si imel argument da se da konkurenčno gaming mašino sestavt dokaj poceni, sedaj pa to ne bo več. In če maš na izbiro ali za $300 kupit konzolo al pa dat $600 samo za grafično kartico, potem sploh ni več debate.

V Sloveniji je bolj specifično ker je vsak pirat in posledično raje da 2000+EUR za računalnik, da prišpara potem 20EUR na ukradeni igrci recimo, itak zgrešena logika. Ampak mi smo majhen trg, globalno pa visoke cene GPU vsekakor negativno vplivajo na trg. Ni to tako Apple, kateremu kljub visokim cenam popularnost raste oz. ne pojenja.



Nič si ne kopljejo grob.. ti gledaš z vidika običnega slovenca kateri ima povprečno plačo 800EUR, poglej malo širše po svetu kateri imajo dosti večji standard.. niso vsi reveži kot mi.
+ tega nvidia ima high end grafe in se trudi z novo tehnologijo, kot naprimer rtx in dlss.. najboljše bi blo da bi prišel nov ponudnik grafičnih s katerim bi se lahko kosal z dražjimi karticami, amd pa naj ostane v midrange.. to bi blo zanimivo. Do takrat pa nvidia molze in žal ni karitas da ti bo zastonj jih prodajal.. tak je.. jaz bi delal isto

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Alien123 ()

Treer ::

LeQuack je izjavil:

Problem je ker z visokimi cenami sami sebi kopljejo grob, ker bo zaradi tega vedno manjši PC trg napram konzolam, posledično seveda tudi vedno manj iger za PC itd. Saj to se že zdaj dogaja ampak ne še v taki meri, do sedaj si imel argument da se da konkurenčno gaming mašino sestavt dokaj poceni, sedaj pa to ne bo več. In če maš na izbiro ali za $300 kupit konzolo al pa dat $600 samo za grafično kartico, potem sploh ni več debate.

V Sloveniji je bolj specifično ker je vsak pirat in posledično raje da 2000+€ za računalnik, da prišpara potem 20€ na ukradeni igrci recimo, itak zgrešena logika. Ampak mi smo majhen trg, globalno pa visoke cene GPU vsekakor negativno vplivajo na trg. Ni to tako Apple, kateremu kljub visokim cenam popularnost raste oz. ne pojenja.


Gre za bleeding edge tehnologijo in to relevantno, ne tako kot 3d televizorji, jasno da bo zadeva (sploh pa 4k capable) relativno draga; ampak 2080TI je še vedno skoraj povsod razprodana in to je edino merilo, ne pa stokajoči revni Slo(l)venčki (ps: tudi jaz je ne bom kupil, samo si ne zatiskam oči pred realnostjo)

LeQuack ::

Alien123 je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Problem je ker z visokimi cenami sami sebi kopljejo grob, ker bo zaradi tega vedno manjši PC trg napram konzolam, posledično seveda tudi vedno manj iger za PC itd. Saj to se že zdaj dogaja ampak ne še v taki meri, do sedaj si imel argument da se da konkurenčno gaming mašino sestavt dokaj poceni, sedaj pa to ne bo več. In če maš na izbiro ali za $300 kupit konzolo al pa dat $600 samo za grafično kartico, potem sploh ni več debate.

V Sloveniji je bolj specifično ker je vsak pirat in posledično raje da 2000+EUR za računalnik, da prišpara potem 20EUR na ukradeni igrci recimo, itak zgrešena logika. Ampak mi smo majhen trg, globalno pa visoke cene GPU vsekakor negativno vplivajo na trg. Ni to tako Apple, kateremu kljub visokim cenam popularnost raste oz. ne pojenja.



Nič si ne kopljejo grob.. ti gledaš z vidika običnega slovenca kateri ima povprečno plačo 800EUR, poglej malo širše po svetu kateri imajo dosti večji standard.. niso vsi reveži kot mi.
+ tega nvidia ima high end grafe in se trudi z novo tehnologijo, kot naprimer rtx in dlss.. najboljše bi blo da bi prišel nov ponudnik grafičnih s katerim bi se lahko kosal z dražjimi karticami, amd pa naj ostane v midrange.. to bi blo zanimivo. Do takrat pa nvidia molze in žal ni karitas da ti bo zastonj jih prodajal.. tak je.. jaz bi delal isto


Če ne vidiš da gaming industrija že vztrajno prehaja na konzole in mobilce, potem si pač slep. Kdo pa misliš da bo drug kupoval grafične, minerji spet? Mogoče bo res spet kak bum vmes ampak to bo spet kratkoročno. In ja tud nek Američan s 3x našo plačo ne bo šel kar zapravljat denarja, če dobi nekaj primerljivega ceneje.
Quack !
««
28 / 84
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD najavil Radeona RX 5700 XT (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
33947760 (39197) Mr.B
»

nakup grafične v letu 2019 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
26746089 (39323) Glugy
»

AMD Navi in EPYC 2 prispeta v tretjem četrtletju (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Rezultati
10215120 (12574) Mr.B
»

Nvidia prinaša podporo DXR raytracingu na kartice GTX (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
12224070 (20499) Cange

Več podobnih tem