» »

NVIDIA Turing - Uvod v RTX

NVIDIA Turing - Uvod v RTX

Temo vidijo: vsi
««
21 / 84
»»

m0LN4r ::

Furbo je izjavil:

m0LN4r je izjavil:


Indeed zato pa od takih ki ne kupujejo, ampak samo cakajo ne bo napredka... Tiste ko kupijo se tega zavedajo, tisti ki pa cakajo da bo to na voljo za 200eur naj se 10 let pocakaji

Potem je bolje razpisati gofundme, ne pa prodajati polizdelke in to kar hočeš-nočeš turiti vsakemu kupcu nove generacije graf.

AMD deluje po principu "gofundme" pa jim slabo uspeva, ko bojo splavili prvo DXR kartico, sigurno ne bo imela vec FPS, kot jo ima 2080Ti trenutno, tudi poceni ne bo in to je dejstvo.
Dejansko, ampak ne bos verjel, lahko generacijo preskocis ali pa prestopis in nababis boljse pri konkurenci... oh wait... kaj se turi ne vem. Imas opcijo, da sprobas, ni pa mus.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

m0LN4r ::

Bwaze6 je izjavil:

Recimo da je Battlefield V reprezentančen za uporabo ray-tracinga v igrah to generacijo. Za 60 fps na 1080p in ray-tracane odseve potrebuješ top of the line kartico za 1200€, ostale so bolj za okras.

Leta 2020 pride (7nm) naslednik, ki v 1080p lahko hkrati ray-traca tako odseve kot global illumination. Ali sence. Leta 2022 pa zares prva ray-tracing sposobna kartica, ki v sapo jemajočih 1080p obenem pri 60fps podpira odseve, global illumination in sence. Seveda takrat 4080Ti stane že 1800€, ampak ni panike, za 1200€ še vedno lahko kupiš 2080Ti.

V vmesnem času pa VR izumre, ker pač tam nimaš kaj početi z 1080p in 60 fps, Nvidia pa se tako osredotoča na RTX, da rasterizacija praktično ostane na istem v treh generacijah...

Prav tako iger za PC praktično ni več, ker se ves razvoj premakne na konzole, na PC še porti ne prihajajo več - za koga pa, tistih nekaj 1000 kupcev tako dragih kartic so v bistvu popolnoma nepomembni. Pretiravam?

Nominees for Game Awards Show 2018 Outed - And There are a Lot of PS4 Exclusives

The nominees for the 2018 Game Awards have been announced, and... It seems that us PC gamers are missing out.

Ze ze, lahko nabavis 1800eur kartico ali pa 300eur od konkurence, samo tam bos se vedno gledal plasticno, staticno, umetno grafiko in na koncu dneva z bistveno manj FPS, kot na 1800eur kartici z RTX off.
Tudi ce ne uporabis RTX na 2080Ti, imas se vedno kartico, ki je sposobna gonit 4K 2x boljse od najhitrejse konkurencne. Fakt.

FlyingBee je izjavil:

Furbo je izjavil:

Ja saj zanimivo mi je to, da folk govori, kako je večina na 1920x1080. Nek mali procent pa na več. Ok.
Kolikšen procent od tega malega procenta pa ima RTX?
Jaz ne vidim možnosti za blazno podporo, razen kakega dodatnega bombončka, kakšne malo lepše luže itd. Ekonomsko ni smiselno.
Da bi kar prešli na RTX only in si omejili bazen kupcev na 1% ali manj? Komaj čakajo.

1% je neskončno več od 0. Začetek nečesa novega, že samo po sebi nekaj vredno.

Jah prvi barvni TVji so bili tudi svinjsko dragi ni ga imel vsak na vasi, je pac trebalo par let pocakat na strica iz njemacke, dobri OLED TVji so tudi dragi, kljub temu jih nekateri kupijo. Skoda casa o tem debatirat, sej lahko na novem OLEDu tudi gledas SD kanale.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

tikitoki ::

FlyingBee je izjavil:

Ni prav, da napišeš, da je AMD posredno kriv, je pa ok, če napišeš, da so kupci krivi ker več od nvidie pokupijo. Kakšne bedarije.

tikitoki je izjavil:

Wrop je izjavil:

Če če če. Če bi ti kupoval AMD kartice, bi imeli dovolj denarja za ravzoj, da bi bili konkurenčni.


TO je res, ce sam jokas, da ni konkurence, da bi kupoval svojo najljubso znamko poceni. Potem si zasluzis, da te olupijo.

Kako ti osebno potegne nobenega ne zanima. So pa jasne metode oblikovanja cen glede na konkurenco. To je tako enostavno za razumeti, da očitno zanalašč delaš bedaka iz sebe.

Podobno pri procesorjih, amd mora nižat cene, da bi povečal market share. Ryzen 2000 serije je dovolj dober, da bi v času Broadwella imel višje cene od Intelovih, pa bi vseeno dobro prodajal.


Bedaka se delas ti, ker pises taken bedarije. Ce ne dojames sporocila, potem itak nimas pojma o pojmu in je skoda besed.

Furbo je izjavil:

Ja saj zanimivo mi je to, da folk govori, kako je večina na 1920x1080. Nek mali procent pa na več. Ok.
Kolikšen procent od tega malega procenta pa ima RTX?
Jaz ne vidim možnosti za blazno podporo, razen kakega dodatnega bombončka, kakšne malo lepše luže itd. Ekonomsko ni smiselno.
Da bi kar prešli na RTX only in si omejili bazen kupcev na 1% ali manj? Komaj čakajo.


Vecina folka, k nima 4K, tud ni pripravljenga dati 1200 EUR za GPU.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

Truga ::

Dr_M je izjavil:

Mi bos pokazal kdaj to ni blo res.


To smo videli pri AMDju. Serija 7000, GCN gen 1. Skoraj dvojna cena napram stari generaciji. Fpsji pa dalec od dvojnih.

Hmm, pa res lej:

13% slabsi performance per dollar. Nisem vedel, takrat res nisem spremljal graficnih.

fukken lmao tho:

literally worse than vega 64.

FlyingBee ::

Ja, saj ni treba kupiti, vse je ok, umiri se.

Poglej 2080 tho, boljše od vega64, 1080 je tudi kar visoko, 2070 pa še višje, če bi jo vključili. Moraš pa upoštevati, da je pri zgornjih 470 do 590 upoštevan amd začetna priporočena cena, pa smo videli da teh cen ne bo zares, pa še stock blower sranje pri 4x0 Polarisu.

Zgodovina sprememb…

Wrop ::

AapocalypseE je izjavil:


Boš rekel, da ni res kar sem napisal?

Zdaj pa spreminjaj temo.

Sem že zadnjič napisal, da sem v svojem življenju kupil 5 radeon kartic in 5 nvidia kartic, tako da je to tvoje bluzenje pol k vredno.

9000, HD 2900 XT, HD 4850, HD 6950, HD 7950 Boost, R9 390.

6 vs. 5 za radeon celo.

Večina tukaj pa vas niti ne pozna 9000, a ne?

Pa ste glasni nekateri...


Seveda ni res. AMD ni kriv, da ti Nvidia računa 1300 € za kartico. Nvidii nobeden ne drži pištolo nad glavo, da mora toliko računati. Lahko bi jih prodajala tudi po 500 €, pa jih ne, ker je tudi pri ceni 1300 € dovolj kupcev.
Število kupljenih kartic ne pomeni nič.

Šele pri ATI seriji 9000 si začel. Si pa pozen.

Treer ::

Pred 9000 je capljal odzadaj...tako kot sedaj

FlyingBee ::

Treer je izjavil:

Pred 9000 je capljal odzadaj...tako kot sedaj

True, true.

Celo 2900xt je preživel, car. Le kaj je takrat mislil, bila je draga in slabša, 2080ti pa je še dražja, ampak jo amd ne bo dohitel še kar nekaj časa.

Zgodovina sprememb…

Treer ::

Da je street takrat kupil 2900XT je moral biti svoj čas praktično AMD fanboy! :D Jaz sem jo tudi čakal, pa se je hitro izkazalo, da gre za drago in nekonkurenčno pečko...

AapocalypseE ::

wrop se prav norca dela... škoda zgubljat čas za trolla.

Glede 2900 XT pa ja... ko sem to takrat videl sem moral kupit :D

Sem pa še kupil zraven LC Power 850W Arkangel za ziher haha

Zgodovina sprememb…

gendale2018 ::

Truga je izjavil:

Dr_M je izjavil:

Mi bos pokazal kdaj to ni blo res.


To smo videli pri AMDju. Serija 7000, GCN gen 1. Skoraj dvojna cena napram stari generaciji. Fpsji pa dalec od dvojnih.

Hmm, pa res lej:

13% slabsi performance per dollar. Nisem vedel, takrat res nisem spremljal graficnih.

fukken lmao tho:

literally worse than vega 64.

amd se ubistvu drži zelo dobro v kategorijah, ki zanimajo večino ljudi
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

Truga ::

Ja, ampak zal se to ne prenese v market share.

FlyingBee ::

V najbolj zagamanih netehnološko usmerjenih podjetjih vse skozi inovacije spodbujajo, amd pa misli stagnirat in market share dvigovati. Jok brate, miniranja je konec.

tikitoki ::

Truga je izjavil:

Ja, ampak zal se to ne prenese v market share.


Nvidioti raje preplacajo. Skoda, da nas to potem vse drago stane.

FlyingBee ::

Kaj bi šele bilo, da nvidia max 700eur za 2080ti računa, 2080 500eur, 2070 300eur? Amd bi padu na 4%.

Truga ::

Ja, ampak jaz bi mel boljso graficno za 700e, zdaj je pa nimam. Boli mene kurac za amd.

FlyingBee ::

Truga je izjavil:

Ja, ampak jaz bi mel boljso graficno za 700e, zdaj je pa nimam. Boli mene kurac za amd.

Napaka, ne deluje tako trg.

ferjuc ::

Danes mi je bil zanimiv test in primerjava dveh 980 ti in ene rtx2080.

Dve naviti palit 980 ti super jetstream(core +130 in ram +450) sta enakovredni eni msi 2080 gaming x trio navita na core +130 in ram +1000.

Moram rect, da me 980 ti se vedno pozitivno preseneca!

m0LN4r ::

Wrop je izjavil:

AapocalypseE je izjavil:


Boš rekel, da ni res kar sem napisal?

Zdaj pa spreminjaj temo.

Sem že zadnjič napisal, da sem v svojem življenju kupil 5 radeon kartic in 5 nvidia kartic, tako da je to tvoje bluzenje pol k vredno.

9000, HD 2900 XT, HD 4850, HD 6950, HD 7950 Boost, R9 390.

6 vs. 5 za radeon celo.

Večina tukaj pa vas niti ne pozna 9000, a ne?

Pa ste glasni nekateri...


Seveda ni res. AMD ni kriv, da ti Nvidia računa 1300 € za kartico. Nvidii nobeden ne drži pištolo nad glavo, da mora toliko računati. Lahko bi jih prodajala tudi po 500 €, pa jih ne, ker je tudi pri ceni 1300 € dovolj kupcev.
Število kupljenih kartic ne pomeni nič.

Šele pri ATI seriji 9000 si začel. Si pa pozen.

Res je, prodajajo, ker lahko. Zakaj bi kasirali 600eur za 2080Ti, ce tolko hoce AMD za Vego64 ?
Ocitno je folk, pripravljen placati ceno. V kolikor ne, bi ze imeli krizni sestanek pri zelenih.

Kaj pa bi se zgodilo z AMD, ce bi Nvidia res dala 600$ na 2080Ti ? Bi letela spet neka tozba verjetno od jokalic zaradi monopola. V to sem 100% preprican. Druga stvar pa, ce bi bila 2080Ti 600eur, kaj bi potem AMD prodajal? Vego za 300, 580 za 100, ostale pa vrgel v smeti?

Jaz ne izkljucujem opcije, da tu ni slucajno kak kartelni dogovor pod mizo med AMDjem in Nvidio in del tega dovora je, da AMD tudi malo proda svoje kartice preden Nvidia spusti cene.
V primeru lansiranja 2070 = 299$, 2080 = 499, in 2080Ti 599, bi bil AMD v najvecjem dreku, Nvidia niti priblizno ne. Tudi ce vrzejo vse Pascale na smetisce, si bi to lahko privoscili, AMD pa bi propadel, ker bi svoje trenutne GPUje moral dat za manj, kot jih stanejo, drugih pa nimajo.

Over.

Truga je izjavil:

Ja, ampak jaz bi mel boljso graficno za 700e, zdaj je pa nimam. Boli mene kurac za amd.

Pol pa cakaj, da ti AMD naredi tako kartico, ce je pac noces preplacati pri NV.

tikitoki je izjavil:

Truga je izjavil:

Ja, ampak zal se to ne prenese v market share.


Nvidioti raje preplacajo. Skoda, da nas to potem vse drago stane.

A ce presedlas iz kake starejse AMD na neko hitrejso Nvidio, si avtomatsko Nvidiot? Samo vprasam?

PS: Starejse mislim zadnja 4 leta.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

D3m ::

Bi letela spet neka tozba verjetno od jokalic zaradi monopola.


Monopola ne prej zaradi poslovnih praks in bi čutila posledice tega.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Bwaze6 ::

NVIDIA stock collapsed in the after-market hours by more than 17.5%:



Finančno poročilo za Q3:



1.8% rast v četrtletju in 20.6% letna rast prihodkov ni dovolj za vlagatelje, očitno. Sem šel pogledat za FY2017 Q2 (julij 2016), ko so prišle prve Pascal grafične kartice ven - letna rast je bila dokaj podobna, 24% (takrat so letno zaslužili $1.43 milijarde, pol manj kot sedaj), vendar je bila rast glede na prejšnje četrtletje 9% - prihod nove generacije grafičnih kartic bi moral imeti tak vpliv, Turing pa je praktično flatlinal...

ferjuc ::

Saj ne more biti drugace, ce so pa ze mnoga leta dalec pred amdjem in s tem logicno, da bojo ljudje kupovali njihove boljse produkte.

Ce bi pri amdju izdajali novosti kot pri nvidiji, ne pa sam stare sekrete preimenovali, bi jih ljudje pokupili veliko vec. Kdo je pa se dandanes tak bebec da bi kupil recimo temu njihov high end gpu kot je vega 64?

m0LN4r ::

Bwaze6 je izjavil:

NVIDIA stock collapsed in the after-market hours by more than 17.5%:



Finančno poročilo za Q3:



1.8% rast v četrtletju in 20.6% letna rast prihodkov ni dovolj za vlagatelje, očitno. Sem šel pogledat za FY2017 Q2 (julij 2016), ko so prišle prve Pascal grafične kartice ven - letna rast je bila dokaj podobna, 24% (takrat so letno zaslužili $1.43 milijarde, pol manj kot sedaj), vendar je bila rast glede na prejšnje četrtletje 9% - prihod nove generacije grafičnih kartic bi moral imeti tak vpliv, Turing pa je praktično flatlinal...

Ni glih gamer roba, kaj vlagatelje zanima pri nvidiji.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Bwaze6 ::

Ampak "gamer roba" še vedno predstavlja levji delež prihodka Nvidie - več kot 55%. In je edini segnemt, ki je dejansko padel glede na prejšnje četrtletje, kljub izidu nove generacije grafičnih kartic (kar je po mojem prvič v zgodovini Nvidie).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bwaze6 ()

FlyingBee ::

Turingi so dragi, pascali izginjajo s polic, rabljenih pa je po boljšjih internetnih trgih kot bolh na potepuškem psu v Beogradu.

tikitoki ::

Pascali zginjajo s polic? Zato NVIDIA predvideva, da bo rabila cca. pol leta, da se znebi stare zaloge:)?

m0LN4r ::


4K 26fps z RTX na Ultra, pa tu neki jokate. Zadeva vsaj za razliko od konkurence deluje in to boljse, kot Fury X pred leti, ko jo je AMD reklamiral za 4K..... na obicni grafiki.

Ko pa ste gledali tole, brez revolucinarne novosti v grafiki niti ne tako dolgo nazaj:


Ste pa bili glasni, ko je blo 20fps na Fury X in je bla 1fps boljsa od 980Ti.

No sicer pa anyway, ce se vam zdi 1200eur predrago za performance 2080Ti pa si lahko za ta dnar nabavis 2x Vego64 in uzivas v RTX Off xD in hkrati podpiras AMD xD
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

AapocalypseE ::

1.5kW napajalnik si še pozabil :))

Zgodovina sprememb…

Treer ::

Pa še vedno ne bo performance na nivoju 2080Ti, ker nikjer ni 100% skaliranja, niti v najboljših primerih, bo pa tak setup lepo dupliral kot kalorifer sedaj, ko prihaja mraz, to pa bo...:))

FlyingBee ::

tikitoki je izjavil:

Pascali zginjajo s polic? Zato NVIDIA predvideva, da bo rabila cca. pol leta, da se znebi stare zaloge:)?

Ne spremljaš ponudb trgovin?

tikitoki ::

FlyingBee je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Pascali zginjajo s polic? Zato NVIDIA predvideva, da bo rabila cca. pol leta, da se znebi stare zaloge:)?

Ne spremljaš ponudb trgovin?


Trol s slotecha al pa CEO NVIDIA. Komu bi verjel?

gendale2018 ::

>4K 26fps z RTX na Ultra, pa tu neki jokate. Zadeva vsaj za razliko od konkurence deluje in to boljse, kot Fury X pred leti, ko jo je AMD reklamiral za 4K..... na obicni grafiki.

teh 26 fps na rtx ultra je bv, ne verjamem da bo kdo zadovoljen s tem na 2080 ti.. po drugi strani je pa tistih 46 fps na rtx low (sej niedrig je low a ne?) dost bolj zanimivih
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

FlyingBee ::

tikitoki je izjavil:

FlyingBee je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Pascali zginjajo s polic? Zato NVIDIA predvideva, da bo rabila cca. pol leta, da se znebi stare zaloge:)?

Ne spremljaš ponudb trgovin?


Trol s slotecha al pa CEO NVIDIA. Komu bi verjel?

Ja, moraš še časovno opredeliti kdaj je ceo to rekel. Trenutno je stanje v trgovinah jasen pokazatelj, tudi pisali so že pred kratkim o tem. Če bi ti kaj spremljal, bi vedel o čem se gre.

gendale2018 je izjavil:

>4K 26fps z RTX na Ultra, pa tu neki jokate. Zadeva vsaj za razliko od konkurence deluje in to boljse, kot Fury X pred leti, ko jo je AMD reklamiral za 4K..... na obicni grafiki.

teh 26 fps na rtx ultra je bv, ne verjamem da bo kdo zadovoljen s tem na 2080 ti.. po drugi strani je pa tistih 46 fps na rtx low (sej niedrig je low a ne?) dost bolj zanimivih

4k že brez dxr dela probleme z msaa recimo. Sicer pa saj bo, ko bo, tudi 4k z dxr ultra high nad 60fps.

Zgodovina sprememb…

gddr85 ::

daš komot stran msaa, sploh na 4k monitorju

tikitoki ::

Letecacebela, ocitno ne spremljas scene. CEO je to rekel med zadnjim porocilom. Fresh as can be. Pascala imajo kolikorhoces.

m0LN4r ::

4k že brez dxr dela probleme z msaa recimo. Sicer pa saj bo, ko bo, tudi 4k z dxr ultra high nad 60fps.

Ce je trenutno avg. 26 niti nismo tako dalec. Zato sem pa dal primer iz casa Fury X, ki je imela brez RTX grafike enako ali manj FPS na 4K in to samo 3 leta nazaj, pa se nam je zdel cilj 60fps nedosegljiv in se je ta skret kljub temu kupoval.
Danes, samo 3 leta pozneje imamo ze graficno, ki je v 4K dobesedno 3x hitrejsa. Draga je to je dejstvo, ampak manj kot 2x drazja od takratne FuryX/980Ti in 3x hitrejsa, 3 leta pozneje.
Hoces uzivati v 4K ? Jah bos pac dal za ceno dveh FuryX/980Ti. Sicer pa ni treba vsako generacijo skocit na vlak, ce si ne more clovek privoscit.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

FlyingBee ::

tikitoki je izjavil:

Letecacebela, ocitno ne spremljas scene. CEO je to rekel med zadnjim porocilom. Fresh as can be. Pascala imajo kolikorhoces.

V trgovinah jih pa ni prav več veliko na izbiro, grafičnih kartic namreč. Ti imaš veze in boš mogoče direkt od nvidie samo čipe kupil in jih prodal asusu, da ti grafično naredi.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Buggy ()

Bwaze6 ::

Nvidia Has A Crypto-Hangover, Mid-Range Turing Cards Likely Delayed

Po novem ima Nvidia ogromne zaloge 1060, tako da bodo 2060 predstavili po četrtletju, dveh. Kaj se je zgodilo z ogromnimi zalogami 1080, 1080 Ti je neznanka, vsekakor pa se cene teh kartic zaradi "pomanjkanja" spet dvigajo.

tikitoki ::

FlyingBee je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Letecacebela, ocitno ne spremljas scene. CEO je to rekel med zadnjim porocilom. Fresh as can be. Pascala imajo kolikorhoces.

V trgovinah jih pa ni prav več veliko na izbiro, grafičnih kartic namreč. Ti imaš veze in boš mogoče direkt od nvidie samo čipe kupil in jih prodal asusu, da ti grafično naredi.


Bom pocakla, da bos ti odprl mega rudarsko podjetje in bo kaksna padla s tovornjaka.

FlyingBee ::

Se posipaš s pepelom?

Buggy ::

@FlyingBee: ti delas na tem forumu kaksen socaialni preizkus ali si tak dejansko? Komplekse se zdravi drugje, pri ljudeh, ki so za to usposobljeni. S trolanjem samo blazis simptome, bojo pa morda strokovnjaki vec povedali.

tikitoki ::

FlyingBee je izjavil:

Se posipaš s pepelom?


Cakam, da se bos ti. Kot sem rekel, besede trola proti CEO. Trol zgubi.

Dr_M ::

Kaj se je zgodilo z ogromnimi zalogami 1080, 1080 Ti je neznanka, vsekakor pa se cene teh kartic zaradi "pomanjkanja" spet dvigajo.


Par dni nazaj je bila nekje novica, da se cena 1080 TI dviguje, ker zmankuje zalog. Folk raje to kupi, kot rtx2080. Za gtx 1080 bo pa verjetno drzalo, da jih imajo veliko. So kar drage nove, bo treba mal ceno spustit, ce jih hocejo prodat. 400e za en soliden model nebi bila slaba cena.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

FlyingBee ::

tikitoki je izjavil:

FlyingBee je izjavil:

Se posipaš s pepelom?


Cakam, da se bos ti. Kot sem rekel, besede trola proti CEO. Trol zgubi.

Najprej bom počakal, da ti skapiraš razliko med gpu in grafično kartico.

Dr_M je izjavil:

Kaj se je zgodilo z ogromnimi zalogami 1080, 1080 Ti je neznanka, vsekakor pa se cene teh kartic zaradi "pomanjkanja" spet dvigajo.


Par dni nazaj je bila nekje novica, da se cena 1080 TI dviguje, ker zmankuje zalog. Folk raje to kupi, kot rtx2080. Za gtx 1080 bo pa verjetno drzalo, da jih imajo veliko. So kar drage nove, bo treba mal ceno spustit, ce jih hocejo prodat. 400e za en soliden model nebi bila slaba cena.

Ogromno jih je tudi rabljenih. Sicer pa koliko 2080 bi prodali, če bi bila 1080ti 500eur, 1080 pa 300?

Buggy je izjavil:

@FlyingBee: ti delas na tem forumu kaksen socaialni preizkus ali si tak dejansko? Komplekse se zdravi drugje, pri ljudeh, ki so za to usposobljeni. S trolanjem samo blazis simptome, bojo pa morda strokovnjaki vec povedali.

Ti se ne sekiraj, imaš nov comp in vse poštimano. Tiki pa poganja molekulske simulacije in že dve leti čaka na amd kartico v perf rangu 1080ti za 300eur. Nič ne bo kupil še dolgo časa.

Zgodovina sprememb…

Buggy ::


Buggy je danes ob 00:05:22 izjavil:

@FlyingBee: ti delas na tem forumu kaksen socaialni preizkus ali si tak dejansko? Komplekse se zdravi drugje, pri ljudeh, ki so za to usposobljeni. S trolanjem samo blazis simptome, bojo pa morda strokovnjaki vec povedali.


Ti se ne sekiraj, imaš nov comp in vse poštimano. Tiki pa poganja molekulske simulacije in že dve leti čaka na amd kartico v perf rangu 1080ti za 300eur. Nič ne bo kupil še dolgo časa.


Seveda se sekiram, ker v vsaki temi s svojim doprinosom zgolj zastrupljas debato in prilivas olje na ogenj se vsem ostalim trolom. Mpj komp sploh ni nobeno merilo, je pa smiselno da imas za vsako stvar, kjer zelis argumerntirano oportunirati, za seboj vsaj nekaj prakticnih izkusenj in stvari ne jemljes tako zlahka. Ker sam ves (ker si inteligenten), da vsebino na tem forumu soustvarjamo sami, smo tukaj da delimo izkusnje in ne da se dokazujemo...no vsaj vcasih je bilo tako! Ker si tako zagnan bi od tebe pricakoval kaj vec prakticnega, ne samo blodenj kaj in kako bi lahko bilo, kjer je tvoj doprinos enak nic.

gendale2018 ::

Bwaze6 je izjavil:

Nvidia Has A Crypto-Hangover, Mid-Range Turing Cards Likely Delayed

Po novem ima Nvidia ogromne zaloge 1060, tako da bodo 2060 predstavili po četrtletju, dveh. Kaj se je zgodilo z ogromnimi zalogami 1080, 1080 Ti je neznanka, vsekakor pa se cene teh kartic zaradi "pomanjkanja" spet dvigajo.

najlažje bi jim blo, če bi naredili rebrand:

1080 ti -> 2060 ti
1080 -> 2060
1070 ti -> 2050 ti
1070 -> 2050
1060 -> 2030
ostalo -> smet
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

AapocalypseE ::

Zgleda te molekulske simulacije niso tako zahtevne, da lahko čaka.

tikitoki ::

Eni ste bogi v glavi:). Se mi skor smilte.

Leteca cebela, ASUS se pritozuje, da ne more prodati dovolj in mu je promet hudo upadel. NVIDIA pa verjetno sedi na cipih in jih iz inata noce prodati:).

Pa tudi, ce to velja za en cip izmed kupa pascalov, je tvoja trditev napacna.

Pri trenutnih cenah pa sploh ne vem kdo bi hotel kupiti GTX 1080 ti.

AapocalypseE ::

Gledam cene na MF.

Vega 56 389€
GTX 1070 399€
Vega 64 480€
GTX 2070 509€
GTX 2080 739€
GTX 2080 Ti 1198€

GTX 2070 best buy.

GTX 1080 in 1080 Ti pa praktično ni za dobit.

Zgodovina sprememb…

FlyingBee ::

ja, seveda, 2070 med 500 eur in 600 eur je že ok, 1080 in 1080ti pa bi ji le škodo delali, še posebej, če bi jih po akcijski ceni 1080 za 350eur in 1080ti okoli 500 eur prodajali. Prehitro so šli z 20 serijo ven.
««
21 / 84
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD najavil Radeona RX 5700 XT (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
33947817 (39254) Mr.B
»

nakup grafične v letu 2019 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
26746117 (39351) Glugy
»

AMD Navi in EPYC 2 prispeta v tretjem četrtletju (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Rezultati
10215123 (12577) Mr.B
»

Nvidia prinaša podporo DXR raytracingu na kartice GTX (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
12224093 (20522) Cange

Več podobnih tem