» »

napetost na motorčku

napetost na motorčku

mulc007 ::

Majhna vodna pumpa za akvarij ima v specifikacijah 5-12 V
Ker imam napajalnik 3V ga napajam pač s 3V kar mi zadošča. Zanima me če nižja napetost od predpisane slabo vpliva na motor.
Druga stvar pa se navezuje na nepričvrščenost motorja....zanima me če se nepričvrščen motor (visi v zraku) in med delovanjem niha okoli osi, prej pokvari kot tisti ki je pričvrščen.

Že parkrat se mi je zgodilo da je isti tip vodne pumpe crknil.....pretok je sicer še bil ampak brez pritiska.

mulc007 ::

Sprašujem zato ker zadeva relativno hitro crkne. Pumpa sicer še ima pretok ampak je brez tlaka. Napajam s 3V.

Pobes ::

A si siguren da crkne? Si poskusil to crknjeno pumpo dat na 12V? Jaz mislim da pumpa nima moči na 3V da bi delala prav. Pa še odvisno kako visoko mora vodo vlečt. Brez podatka pumpe je težko rečt, vendar pomoje ni narejena za neke hude višinske razlike.

TheBlueOne ::

Glede 3v, je mozno, se lahko in verjetno se pregreva.

Crpalke in ventilatorji imajo zaradi tega pogosto tri zice, kjer je ena tam, da obrate regulira skozi vklapljanje in izklapljanje motorja.

Kar se tice "visecega motorja" pa je malo premalo podatkov. Teoreticno je lahko problem.

mulc007 ::

Pretok vode je zaradi drobnih cevk (zaradi posebnega namena uporabe) otežen zato sem mislil da bo nižja napetost boljša izbira.

Ta motor ima samo 2 žici (plus minus)
Motor je priklopljen na časovno stikalo ki deluje 15 minut in potem 15 minut miruje. Na otip bi rekel da temperatura motorčka naraste do 40 stopinj.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Omejiti ele. tok pri 220V?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
263059 (2279) zvery1
»

VPP Naprava za dodajanje vodika v diesel motorje (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
7816234 (12500) overman
»

TT Aquqrius2 Pumpa POWER-UP!

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
251313 (965) WinsuckeR
»

Vodno hlajenje nekoliko drugače

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
121657 (1437) Jaka83
»

Hipoteza: "VODNO HLAJENJE" >>>>resnica čaka

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
252251 (1678) VASkO

Več podobnih tem