» »

Bančne kartice zloraba

Bančne kartice zloraba

morosito ::

Sem opazil na izpisek bančne kartice da sem odobril plačilo na POS terminal (2 krat, isti naslovnik) neko podjetje iz romunije. Predvidevam da mi je polozil pos terminal na torbo. Odtrgal mi je 2x 10€ (2 razlicna datuma, predvidevam da je bilo v podzemni ko grem ob tej isti uri). Klical sem banko in reku da so me pokradli, oni pa nic ne morejo (kako naj dokazem da nisem bil v romunijo?).
Sem zahteval pin na 1€ pa mi ne odobrijo ker Visa ne dopusca pin do 15€.

Gledam pa da nisem edini ki imam ta problem..pisejo na ita forume da vsi imajo ta problem. Baje da so neki ponarejeni pos-i ki lahko do 1meter lovijo zrtve.

Kaj kdo ve kako dobit nazaj klasicno kartico na pin?

OvCa77 ::

Na banki sproži chargeback postopek za vračilo. Klasičnih kartic ni več.
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

starfotr ::

Klasične kartice se še vedno dobijo. Recimo moja jo ima. Ali pa imajo možnost blokade brezstičnega plačila.

Predlagam nakup ovitka ali denarnice, ki preprečuje take zlorabe.

WaterBoy ::

Pa vklopi si obveščanje po mobitelu. Da dobiš SMS ko kupiš kaj z kartico. Takrat boš takoj vedel da nekaj ni OK

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: WaterBoy ()

Mare2 ::

morosito je izjavil:

Predvidevam da mi je polozil pos terminal na torbo. Odtrgal mi je 2x 10€ (2 razlicna datuma, predvidevam da je bilo v podzemni ko grem ob tej isti uri). Baje da so neki ponarejeni pos-i ki lahko do 1meter lovijo zrtve.


Izgleda precej znanstveno fantastično, vendarverjetno. Seveda ne na en meter.

starfotr ::

Sms obvestila so bolj ali manj neuporabna. Ravno tako moraš reklamirat zadeve, ne vem kaj pridobiš s tem.

TOP ::

starfotr je izjavil:

sms obvestila so bolj ali manj neuporabna. ravno tako moraš reklamirat zadeve, ne vem kaj pridobiš s tem.

kaj pridobiš stem, uporabi logiko, da že po prvem dvigu dobiš obvestilo sms, da nekdo nekaj kupuje ne pa da tole ugotoviš, ko greš na net pogledat stanje ali pa kje drugje, do takrat ti počasi spraznejo račun. mene je že rešilo.

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()

smacker ::

Z 2x15€ transakcijo ti bolj težko spraznijo račun (razen če je seveda že prej skoraj prazen). Prvi SMS te kvečjemu lahko obvaruje pred drugo transakcijo za 15eur, če je storitelj dovolj počasen.

Mare2 ::

smacker je izjavil:

Prvi SMS te kvečjemu lahko obvaruje pred drugo transakcijo za 15eur, če je storitelj dovolj počasen.


Tako je, ja. Jaz imam Diners in po mojem nimam te možnosti. Tudi ni brezstična. :)

_Denny_ ::

Mare2 je izjavil:

morosito je izjavil:

Predvidevam da mi je polozil pos terminal na torbo. Odtrgal mi je 2x 10€ (2 razlicna datuma, predvidevam da je bilo v podzemni ko grem ob tej isti uri). Baje da so neki ponarejeni pos-i ki lahko do 1meter lovijo zrtve.


Izgleda precej znanstveno fantastično, vendarverjetno. Seveda ne na en meter.

https://www.liveleak.com/view?t=T8ih_15...

Ravno zaradi tega sem si nabavil "rfid protector" ovitke, čeravno ne hodim dosti v večjih množicah ljudi. Na AE so za ~1€/kom, na Ebayu pa jih za isti denar dobiš 10.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

WaterBoy ::

Mare2 je izjavil:

smacker je izjavil:

Prvi SMS te kvečjemu lahko obvaruje pred drugo transakcijo za 15eur, če je storitelj dovolj počasen.


Tako je, ja. Jaz imam Diners in po mojem nimam te možnosti. Tudi ni brezstična. :)

Če na dinersu nimaš sms obveščanja, če ti kaj ukradejo nimaš možnosti pritožbe


Hec sms obveščanja je v tem da ko dobiš sms o nakupu, pa ga nisi opravil, veš da je nekaj narobe in kličeš banko...

Blumper ::

Hm, jaz imam na Lon neki za plačat za sms obveščanje, če se ne motim.
Drgač sm pa kar dosti v gužvi, in kot zgleda je rfid protector nuja. Že imate kakšne izkušnje z njimi? Katere priporočate?

bastadu ::

starfotr je izjavil:

Sms obvestila so bolj ali manj neuporabna. Ravno tako moraš reklamirat zadeve, ne vem kaj pridobiš s tem.

Recimo nepridipravu lahko vidiš faco, morda ga celo obvladaš in zadržiš do prihoda policije ...

Markus386 ::

starfotr je izjavil:

Sms obvestila so bolj ali manj neuporabna. Ravno tako moraš reklamirat zadeve, ne vem kaj pridobiš s tem.


Večina ljudi ne opazi manjkajočih 10eur konec meseca, ker ne greš vsakič čez celoten izpisek gledat kaj si kupoval, sploh ne take nizke zneske.

Če ti pa zapiska telefon, medtem ko nisi v trgovini, pa pogledaš, pa vidiš takoj romunijo, pa že takoj več, da je nekaj narobe.

telexdell ::

starfotr je izjavil:

Sms obvestila so bolj ali manj neuporabna. Ravno tako moraš reklamirat zadeve, ne vem kaj pridobiš s tem.

Lahko greš takoj na banko, da te vidijo in ti ni potrebno dokazovati, da nisi takrat bil npr. v Bukarešti in opravil nakupa. Pa še pogledaš lahko takoj okrog sebe in vidiš kdo je v tvoji bližini. Tako lahko policiji podrobneje opišeš morebitnega osumljenca.
Pa pri SMS sporočilu tudi takoj vidiš ali ti je blagajnik vpisal pravi znesek ali pa se je zmotil v kakšni cifri.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

hp98 ::

morosito je izjavil:

Predvidevam da mi je polozil pos terminal na torbo. Odtrgal mi je 2x 10€ (2 razlicna datuma, predvidevam da je bilo v podzemni ko grem ob tej isti uri).


Kje je bilo to?

zmaugy ::

starfotr je izjavil:

Sms obvestila so bolj ali manj neuporabna. Ravno tako moraš reklamirat zadeve, ne vem kaj pridobiš s tem.

To da si obveščen o zlorabi takoj in ne šele čez nekaj tednov, ko pogledaš izpisek. Če to sploh opaziš in ne ostane pod radarjem dlje časa.

zunno ::

Za preventivo pa razišči možnost izklopa brezstičnega poslovanja.

gendale2018 ::

naj raje omogočijo sms podrditev

za vsako transakcijo dobiš še sms, če ne odgovoriš za 'DA' je zavrnjena

Mare2 ::

starfotr je izjavil:

Sms obvestila so bolj ali manj neuporabna. Ravno tako moraš reklamirat zadeve, ne vem kaj pridobiš s tem.


Pridobiš ne. :)

Mikrohard ::

Moja denarnica ima blokado RFID-ja. Mislim, da je to čisto ok rešitev za take težave.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple Pay bo tudi v Sloveniji (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
11023926 (3502) Curve Ball
»

Hrvaška dobila Google Pay (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
6018098 (13413) Jerry000
»

Teoretični napad na plačilne kartice s PIN-om tudi v praksi

Oddelek: Novice / Varnost
2711959 (9224) Uranij
»

Obrali so me za 1000€ prek spleta !! pomoč/izkušnje!? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7518267 (13747) Daedalus
»

Dobra izbira banke za spletno bančništvo

Oddelek: Loža
4615667 (13521) ...:TOMI:...

Več podobnih tem