» »

Davek na promet z nepremičninami

Davek na promet z nepremičninami

Killermode ::

Sem pred nakupom manjše nepremičnine, in imam sledeč primer.
Prodajalec in jaz sva se dogovorila, da plačam davek na promet z nepremičninami jaz.
Sedaj pa gledam našo zakonodajo
ZAKON
O DAVKU NA PROMET NEPREMIČNIN (ZDPN-2)
7. člen

(trenutek nastanka davčne obveznosti)

(1) Davčna obveznost nastane takrat, ko je sklenjena pogodba, 
na podlagi katere se prenese nepremičnina ali 
ustanovi oziroma prenese stavbna pravica ali s pravnomočnostjo sodne odločbe.


Ok vse lepo in prav, dokler ne ugotovim, da overit pogodbe ni možno dokler ni plačan davek.
Se res to ne da naredit tako, da bi plačal davek šele takrat ko postanem dejanski lastnik nepremičnine in ne vnaprej?

Ziga Dolhar ::

Ne, potrdilo o plačanem davku je pogoj, brez katerega notar ne sme overiti podpisa.
https://dolhar.si/

svecka ::

Upam da samo nisi rekel, da boš plačal tudi kapitalski dobiček (davek od prodaje) na promet pri nepremičnini (tukaj te prodajalec lahko nategne če nisi pozoren), ki lahko pride tudi 25%, poleg standardnega davka pri prodaji nepremičnine 2%. Sta dva davka, zato upam da si pazil.

Jaz sem namesto davka (ponavadi davek plača prodajalec) se zmenim, da plačam vse notarske storitve in vpis v Z.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: svecka ()

Smurf ::

Zakaj pa on ne placa davka in ti potem ta strosek vracuna v ceno nepremicnine?

Killermode ::

@Ziga hvala
@Svečka ne samo za davek na promet. kapitalskega plača sam.
@Smurf sedaj bom tak dal pogoj za nakup to da on plača davek in strošek vračuna v ceno, glede na to da mi nakup ni nujen, ter še nismo podpisali nikakršne pogodbe, lahko tudi obdrži če se ne bo strinjal.


hvala vsem za pomoč

Ziga Dolhar ::

Kaj pa, če bi vpregel enega spodobnega odvetnika? Nepremičnine človek ne kupuje ravno vsak dan ... pa ponavadi tudi niso najbolj poceni reč.
https://dolhar.si/

Killermode ::

Ziga Dolhar je izjavil:

Kaj pa, če bi vpregel enega spodobnega odvetnika? Nepremičnine človek ne kupuje ravno vsak dan ... pa ponavadi tudi niso najbolj poceni reč.

A misliš, da se v sloveniji dobi "spodobnega" odvetnika, ki mi nebi presegel cene 0,5%(tolk bi še mogoče dal) same nepremičnine?
pri vrednosti do 30k?

MadMicka ::

Če te skrbi, greš k notarju in ti vse on uredi..., če pa hočeš šparati, pa sam vpogledaš v zemljiško knjigo in se prepričaš, da ni kakih bremen, ni to glih znanost..in seveda sestaviš pogodbo..maš vzorce na netu..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMicka ()

jazjaz52 ::

MadMicka je izjavil:

Če te skrbi, greš k notarju in ti vse on uredi...,

In plačaš za 480EUR vredno parcelo 180EUR notarju +2%občini+2x 22,30EUR za potrdila, da ne govorim da ko notarju omeniš da se mudi in ti on obljubi pospešeno reševanje - se po 43 dneh (po podpisu pogodbe in pridobljenih vseh papirjih)obrneš na njega ob 11 00 kako se stvar odvija ti rečejo danes je zadnji dan dela in ste prepozni se vidimo čez 14 dni ko pridemo nazaj v pisarno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jazjaz52 ()

#000000 ::

jazjaz52 je izjavil:

MadMicka je izjavil:

Če te skrbi, greš k notarju in ti vse on uredi...,

In plačaš za 480EUR vredno parcelo 180EUR notarju +2%občini+2x 22,30EUR za potrdila, da ne govorim da ko notarju omeniš da se mudi in ti on obljubi pospešeno reševanje - se po 43 dneh (po podpisu pogodbe in pridobljenih vseh papirjih)obrneš na njega ob 11 00 kako se stvar odvija ti rečejo danes je zadnji dan dela in ste prepozni se vidimo čez 14 dni ko pridemo nazaj v pisarno.



43 dni je majka, v Belgiji imajo notarji zakonski rok (katerega se vsi do pikice natančno držijo) 2 ali celo dva in pol meseca časa da ti pripravijo vso papirologijo da se lahko naredi prepis, plačaš pa 2000-2400 eur ne glede al gre za pasjo uto ali megavilo, cena je fiksna, med vsem tem časom ne smeš NIČ delat na objektu NITI se vselit, ker po papirjih še ni TVOJE, tako niti ne moreš narest prijave bivališča na tem naslovu, ker ŠE nisi formalno lastnik.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

darilna pogodba za zemljišče (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6718832 (15467) kloko
»

Stroški nakupa stanovanja

Oddelek: Loža
143726 (2790) libreus
»

Dedovanje nujnega deleža (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7621269 (18520) Ziga Dolhar
»

Cena izbrisa služnosti ob smrti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13837230 (33804) dronyx
»

Prepis hiše - oče>sin

Oddelek: Loža
227943 (7579) Okapi

Več podobnih tem