» »

Star Trek: Picard

Star Trek: Picard

Temo vidijo: vsi
««
3 / 19
»»

oo7 ::



Cviček :)

drvo ::


Nov trailer!
7of9 :) in......... DATA

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: drvo ()

oo7 ::

Dober trailer :)

7of9 še vedno izgleda odlično :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

MrNighthawk ::

Emmm... to zgleda freaking awesome!

hendriks ::

Tea, earl gray, hot. Engage! \o/

BigWhale ::

"This facility has gone 5843 days without assimilation." To je 16 let. :)

Na SDCC seje pojavilo kar nekaj znanih imen in znanih obrazov. Zato je spekulacij kaj vse in koga bomo videli v seriji, kar precej. Med drugim je na enem panelu sedel tudi Jonathan Del Arco, ki je v TNGju igral Hugh-a. Borga, ki so ga odklopili iz collective-a in ga hoteli okuziti z virusom, ki bi onesposobil vse Borge. Na koncu tega niso naredili, je pa sama reasimilacija Hugh-a med Borgi vseeno povzrocila mali kaos.

Fun times ahead!

oo7 ::

STAR TREK: PICARD | Comic Con 2019 Full Panel (Patrick Stewart, Brent Spiner, Jeri Ryan)

MrNighthawk ::

oo7 je izjavil:

STAR TREK: PICARD | Comic Con 2019 Full Panel (Patrick Stewart, Brent Spiner, Jeri Ryan)



Skoraj polovica casta so ex borgi :))

Gregor P ::

Pa tudi tista kocka je imela modro in ne zeleno svetlobo.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

BigWhale ::

Highlight panela, ki mi je najboljs vsec, je tist del proti koncu k sprasujejo Stewarta kako je blo delat s starimi kolegi spet in ce je bil vesel zarad tega in pol Stewart deraila vse skupi in pove, da je blo sicer kul ampak, da majo zdej tle nov team in da je srecen, da lahk dela z njimi in da so tolk dobri kot si.

MrNighthawk ::

BigWhale je izjavil:

Highlight panela, ki mi je najboljs vsec, je tist del proti koncu k sprasujejo Stewarta kako je blo delat s starimi kolegi spet in ce je bil vesel zarad tega in pol Stewart deraila vse skupi in pove, da je blo sicer kul ampak, da majo zdej tle nov team in da je srecen, da lahk dela z njimi in da so tolk dobri kot si.

Po moje je želel namignit, da ni to TNG reunion pa, da so novi tut pomembni :D

oo7 ::

MrNighthawk je izjavil:

oo7 je izjavil:



Jaz upam, da mu bo ime Barkley :))



Menda je psu ime Number one :)

Gregor P ::

The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

oo7 ::

William Riker :)

MrNighthawk ::

Gregor P je izjavil:



Če bo serija tako dobra kot trailerja so zmagal :D
Se mi pa zdi, da je nostalgična bomba, vsaj za tiste, ki smo odraščal s TNG, DS9, in Voy.

BigWhale ::

Darilo za rojstni dan so mi dali. :>

Nikec3 ::

Efekti so videti slabi, ostalo pa precej ok.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

oo7 ::

BigWhale je izjavil:

Darilo za rojstni dan so mi dali. :>


Vse najboljše.

imagodei ::

BigWhale je izjavil:

Darilo za rojstni dan so mi dali. :>

Fak... Spomnil si me, da ima danes moja stara mama rojstni dan... ;((:( Jao...
- Hoc est qui sumus -

BigWhale ::

Jaz nisem imel vceraj rojstnega dne. :>

imagodei ::

Nima veze, mene si vseen spomnil. :) Sem bil danes že pri njej, pa je bila razumevajoča. 93 jih ima, je preživela 2 svetovno vojno, pri 17. letih so jo italijani zaprli in mučili, ker so jo domobranci izdali, da je partizanska kurirka. Tako da kar zna stvari v perspektivo postavit. Zdej štarta na 100 let :) Vse najboljše!
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

opeter ::

imagodei je izjavil:

Nima veze, mene si vseen spomnil. :) Sem bil danes že pri njej, pa je bila razumevajoča. 93 jih ima, je preživela 2 svetovno vojno, pri 17. letih so jo italijani zaprli in mučili, ker so jo domobranci izdali, da je partizanska kurirka. Tako da kar zna stvari v perspektivo postavit. Zdej štarta na 100 let :) Vse najboljše!


Lepo, čestitke! Še na dolga leta ter oblico zdravja! :)
Moja babica je letos dopolnila 96 let in upamo, da bo prvi januarski dan v novem letu doživela 97 let starosti.
To je tista stara, žilava generacija.

***

Saj Jean Luc tudi ni dvajsetletnik. Galaksija ga je konkretno predelala. ;)
Patrick Stewart bo naslednje leto menda v resničnem življenju imel obletnico, star bo 80 let.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

scipascapa ::

Zakaj so efekti slabi v primerjavi z preteklimi serijami?

Tudi novi TERMINATOR je bogi proti unemu iz 90's...30 let razlike moj bog.

Phantomeye ::

scipascapa je izjavil:

Zakaj so efekti slabi v primerjavi z preteklimi serijami?

Tudi novi TERMINATOR je bogi proti unemu iz 90's...30 let razlike moj bog.


Če je zgodba dobra, slabih efektov ne opaziš. Če pa hočeš gledat zaradi efektov, si pa izbral napačno serijo, buddy.

Gregor P ::

Še posebej pri ST TOS nam je bilo čisto vseeno za efekte, samo da je bilo ZF, smo že sami z mislimi zapolnili "praznine" (vrvice, ceneno plastiko, koreografijo pretepov itd.):D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

MrNighthawk ::

scipascapa je izjavil:

Zakaj so efekti slabi v primerjavi z preteklimi serijami?

Tudi novi TERMINATOR je bogi proti unemu iz 90's...30 let razlike moj bog.


Včasih je bil tole vrhunec efektov v TNG :))


5 scen, ki jih reciklirajo 7 sezon TNGja in še po 3 v DS9 in Voyager. Kakšne so pa še iz starejših filmov privlekel.
Osebno se mi efekti ne zdijo slabi, so pa "drugačni". Občutek, ko gledaš nekaj na full HD HDR ali pa 4k je drugačen kot pa ko smo gledal na starem SD tvju.

T2 je bil pa mejnik. In nekje sem bral, da ima tako "dober" izgled ravno zaradi slabše tehnologije.

opeter ::

Meni je bila nekdaj top tista ZF serija s podmornico, Seaquest ali kaj je blo.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Gregor P ::

Drži, Seaquest DSV ...

... zgleda da nisem gledal 3. sezone
Seaquest and its crew reappear on earth 10 years after disappearing.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

MrNighthawk ::

Gregor P je izjavil:

Drži, Seaquest DSV ...

... zgleda da nisem gledal 3. sezone
Seaquest and its crew reappear on earth 10 years after disappearing.

Jap... 3. sezona Discovery 3. se zgleduje po njih :))

Sicer je pa bila serija prekinjena sredi 3. sezone.

Spock83 ::

opeter je izjavil:

Meni je bila nekdaj top tista ZF serija s podmornico, Seaquest ali kaj je blo.


Sem bil z Ted Raimi v avionu na poti v LA. Sem ga vprašal, če je to on pa je bil vesel in rekel, da ja. Pa se je kar peljal v economic razredu :D

Drugače gledam zdaj prvič Star Trek serijo s Kirkom. Ta remastered verzija je super in zelo gledljiva zadeva.

opeter ::

Točno, Seaquest DSV. A se niso nekateri igralci pozneje pojavili tudi v kakšni epizodi serij Zvezdnih stez?

Spock83 je izjavil:

opeter je izjavil:

Meni je bila nekdaj top tista ZF serija s podmornico, Seaquest ali kaj je blo.

Sem bil z Ted Raimi v avionu na poti v LA. Sem ga vprašal, če je to on pa je bil vesel in rekel, da ja. Pa se je kar peljal v economic razredu :D


Najs, si prosil kakšen avtogram? 8-)

Spock83 je izjavil:

Drugače gledam zdaj prvič Star Trek serijo s Kirkom. Ta remastered verzija je super in zelo gledljiva zadeva.


Hm, katera je ta serija? Izvirna serija?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

Spock83 ::

Nisem, ker mi je vseeno za avtograme in slavo :)

Jp izvirna serija. Jaz gledam na netflixu.

Evo primerjava.

Invictus ::

A je tudi 16:9 format ali ostajajo pri 4:3?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Izi ::

Invictus je izjavil:

A je tudi 16:9 format ali ostajajo pri 4:3?

Star Trek Remastered je v 16:9 formatu in HD resoluciji.
To je že več kot 10 let stara zadeva. Ob 40. obletnici, ki je bila leta 2006, so vse 3 sezone obdelali med leti 2006-2008 in leta 2009 je vse skupaj izšlo na BluRay.

Vsako sliko posebej so poskenirali iz originalnega 35mm filma v 2K formatu, jo očistili umazanije in prask ter osvežili zbledele barve. Pa seveda vse skupaj prirezali na 16:9 format.
Na BluRay sta 2 verziji in sicer ena z originalnimi VFX efekti in ena z novimi CGI efekti.

Phantomeye ::

Izi je izjavil:

Invictus je izjavil:

A je tudi 16:9 format ali ostajajo pri 4:3?

Star Trek Remastered je v 16:9 formatu in HD resoluciji.
To je že več kot 10 let stara zadeva. Ob 40. obletnici, ki je bila leta 2006, so vse 3 sezone obdelali med leti 2006-2008 in leta 2009 je vse skupaj izšlo na BluRay.

Vsako sliko posebej so poskenirali iz originalnega 35mm filma v 2K formatu, jo očistili umazanije in prask ter osvežili zbledele barve. Pa seveda vse skupaj prirezali na 16:9 format.
Na BluRay sta 2 verziji in sicer ena z originalnimi VFX efekti in ena z novimi CGI efekti.




ponekod je CGI tok slab, da joj

Zgodovina sprememb…

Izi ::

Phantomeye je izjavil:

ponekod je CGI tok slab, da joj

Menda je namenoma tak, da še vedno zgleda starinski. Trekiji so hudi puristi in vsaka modernizacija njihovih relikvij je svetoskrunstvo, zato so na plošči tudi pustili verzijo z originalnimi efekti, ob katerih današnji moderni gledalci umirajo od smeha :))

Izi ::

Prej sem se zlagal. Sem pogledal na Amazon in Star Trek Remastered na BluRay je ostal v originalnem 4:3 formatu.
Je v HD resoluciji, z obnovljenimi barvami, s 5.1 zvokom in novimi CGI efekti, ampak format je pa še vedno 4:3, ker bi bilo preveč kadra izgubljenega, če bi rezali v 16:9 format.

MrNighthawk ::

Phantomeye je izjavil:

ponekod je CGI tok slab, da joj

Izi je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

ponekod je CGI tok slab, da joj

Menda je namenoma tak, da še vedno zgleda starinski. Trekiji so hudi puristi in vsaka modernizacija njihovih relikvij je svetoskrunstvo, zato so na plošči tudi pustili verzijo z originalnimi efekti, ob katerih današnji moderni gledalci umirajo od smeha :))

In kaj bi rad? CGI na nivoju Avengers filmov?
Naredili so remake 30 let stare serije za BluRay verzijo. Nima to veze o "modernizaciji" ampak samo v denarju ;)

Izi ::

MrNighthawk je izjavil:

Naredili so remake 30 let stare serije za BluRay verzijo.

53 let stare serije.

MrNighthawk ::

Izi je izjavil:

MrNighthawk je izjavil:

Naredili so remake 30 let stare serije za BluRay verzijo.

53 let stare serije.

Bom picajzl... leta 2006 so začel. Takrat je bila starost 40 let in sem falil samo za 10 let :))

Phantomeye ::

MrNighthawk je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

ponekod je CGI tok slab, da joj

Izi je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

ponekod je CGI tok slab, da joj

Menda je namenoma tak, da še vedno zgleda starinski. Trekiji so hudi puristi in vsaka modernizacija njihovih relikvij je svetoskrunstvo, zato so na plošči tudi pustili verzijo z originalnimi efekti, ob katerih današnji moderni gledalci umirajo od smeha :))

In kaj bi rad? CGI na nivoju Avengers filmov?
Naredili so remake 30 let stare serije za BluRay verzijo. Nima to veze o "modernizaciji" ampak samo v denarju ;)


Kakšna ekstrapolacija je pa to? :D

Originalni praktični efekti originala mi zgledajo veliko boljše kot ta cenen CGI.

Drugače pa ko že omenjaš, ja lahko bi zadevo nadgradili, ampak kot je Izi rekel, zadeva je namenjena fanom - če fani hočejo tako, potem je smiselno, da je tako.

Zgodovina sprememb…

BigWhale ::

Men se zdi, da bi super-duper efekti v remastered TOS-u zgledal se bolj butasto kot original efekti. :>

Kar se pa tice efektov v ST:Picard, pa ne vem. Iz tistih dveh minut trailerja je tezko in rahlo butasto kar generalno proglasit efekte za grde po celi crti.

Phantomeye ::

BigWhale je izjavil:

Men se zdi, da bi super-duper efekti v remastered TOS-u zgledal se bolj butasto kot original efekti. :>

Kar se pa tice efektov v ST:Picard, pa ne vem. Iz tistih dveh minut trailerja je tezko in rahlo butasto kar generalno proglasit efekte za grde po celi crti.


jst mislim, da bi se dalo narediti moderne efekte, ki bi bili estetsko kompatibilni s TOS estetiko. nisem imel v mislih teh modernih over the top (npr. discovery), hkrati pa ne bi delovali plastično in ceneno kot zdaj remastered deluje.

Zgodovina sprememb…

Gregor P ::

Najbrž večina hoče pri gledanju TOS doživeti čar tistega časa, ko so to snemal.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

BigWhale ::

Phantomeye je izjavil:

jst mislim, da bi se dalo narediti moderne efekte, ki bi bili estetsko kompatibilni s TOS estetiko. nisem imel v mislih teh modernih over the top (npr. discovery), hkrati pa ne bi delovali plastično in ceneno kot zdaj remastered deluje.


Seveda bi se dal. Samo vprasanje za kolk denarja in cemu. Samo zato, da to imas? Tega noben pri zdravi pameti ne bo sel delat. :)

Phantomeye ::

BigWhale je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

jst mislim, da bi se dalo narediti moderne efekte, ki bi bili estetsko kompatibilni s TOS estetiko. nisem imel v mislih teh modernih over the top (npr. discovery), hkrati pa ne bi delovali plastično in ceneno kot zdaj remastered deluje.


Seveda bi se dal. Samo vprasanje za kolk denarja in cemu. Samo zato, da to imas? Tega noben pri zdravi pameti ne bo sel delat. :)


Ne, sej se čist strinjava glede tega.

MrNighthawk ::

Phantomeye je izjavil:

jst mislim, da bi se dalo narediti moderne efekte, ki bi bili estetsko kompatibilni s TOS estetiko. nisem imel v mislih teh modernih over the top (npr. discovery), hkrati pa ne bi delovali plastično in ceneno kot zdaj remastered deluje.

Hollywood dela za denar in ne za (neprofitabilni) gušt trekkijev. Iz istega razloga DS9 in Voy ne bosta nikoli v konkretni kvaliteti, razen ta takšen način

Že za Ds9 dokumentarec so moral imet kickstarter za nekaj minut filma.

Spock83 ::

Enkrat me je na Instagramu dodal Manu Intiraymi. Icheb (mladi borg iz ST Voyagera). Pa mu napišem, se veselim ponovnega snidenja s teboj. Pa mi odgovori, kdaj sva se midva spoznala? Sem mu rekel, da grem še enkrat gledat ST Voyager. :D

Še ena zanimivost...

https://gfycat.com/showyagedflyingfox-j...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spock83 ()

MrNighthawk ::

Spock83 je izjavil:

Enkrat me je na Instagramu dodal Manu Intiraymi. Icheb (mladi borg iz ST Voyagera). Pa mu napišem, se veselim ponovnega snidenja s teboj. Pa mi odgovori, kdaj sva se midva spoznala? Sem mu rekel, da grem še enkrat gledat ST Voyager. :D

Še ena zanimivost...

https://gfycat.com/showyagedflyingfox-j...


Edin problem je, da se te "zanimivost" v seriji ne držijo ;)

oo7 ::

Star Trek: Picard: First Look at Admiral Picard

««
3 / 19
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Star Trek: Strange New Worlds (TV serija) (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Sedem umetnosti
39861122 (6665) predi
»

Star Trek: Lower Decks

Oddelek: Sedem umetnosti
111629 (1221) Gagatronix
»

Star Trek 2 (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
9726756 (22384) Dami
»

StarTrek fan? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6810651 (9212) nicjasno

Več podobnih tem