» »

Bruselj sprašuje: prestavljati uro ali ne

1 2 3
4
»

starfotr ::

Moje so pa drugačne.

Zimski
Poletni
Premikanje, kot imamo sedaj.

V prvi vrsti bi se rad izognil premikanju. Zato prvi dve preferenci. Sem strogo za zimski čas. Vendar, če ne gre drugače, bi se sprijaznil tudi s stalnim poletnim, samo, da nimamo več premikanja.

Ni mi jasno, zvečer raje vlečete v noč in gledate TV ali pa nekaj delate, namesto, da bi šli spat in zjutraj zgodaj vstali. Meni recimo javna razsvetljava čisto nič dobrega ne prinese v lajf, zaradi mene tudi , če je ni.

Vsi ki govorite, da zjutraj ni odprtih upravnih enot, trgovin. Kot, da zvečer ob 20h pa so. Ok, trgovine imajo itak bolan delovnik, vendar upravne enote imajo čisto normalnega. Omislite si vrt, tam lahko 24/7 nekaj delate brez motenja sosedov.

Sploh ne razumem te obsedenosti s tem polet im časom. Kako bi šele živeli brez ur , brez koledarja. Le na kaj bi se opirali. Če prav razumem, sploh ne znate živet brez ur. Ne veste kdaj vstati, kdaj jesti, kdaj delati in kdaj iti ven. Civilizacija na psu, če mene kdo vpraša. Jaz spim, dokler se ne naspim, jem, ko sem lačen, grem ven, dokler je svetloba, grem spa, ko je noč. Wtf, tako enostavno je vse skupaj.

nekikr ::

Ampak moj mulc pa ne bi šel spat ko je noč. Se pravi ob 16:30. No, tudi jaz ne, če sem iskren.

thramos ::

Badwolff je izjavil:

Najbrž je razmerje ljudi, ki to počno zjutraj vs popoldne 1:10.


Čisto takšno razmerje verjetno ni, ampak čisto verjamem, da je več ljudi popoldanskih. S čimer ni nič narobe.

Narobe pa je, da se takšnim prilagaja merjenje časa. Čas naj bo, kakršen je, urniki pa se lahko sezonsko prilagajajo tako, kot se odloči večina uporabnikov teh urnikov.

MrStein ::

nekikr je izjavil:

Ampak moj mulc pa ne bi šel spat ko je noč. Se pravi ob 16:30. No, tudi jaz ne, če sem iskren.

Mulc bo seveda ponoči hotel žurati. Neodvisno od številke na uri.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

matobeli ::

Mulc bo sicer žural dokler mu tastari dovolijo ni to nekaj blazno z njegovimi željami povezano. Ponavadi začel okoli 20h in končal okoli polnoči. Če to pomeni da je poleti treba začet podnevi se pač začne podnevi.

Vajenc ::

Družinske aktivnosti se običajno - pri veliki večini - ne izvajajo pred šolo, vrtcem in službo. Kdor hodi v službo ob 9:00 ali si celo sam odreja delavnik je v manjšini. Podpiram takšno direktno demokracijo (predmetna anketa), kjer bi aktivni državljani sami glasovali o nečem in ne preko poslancev.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Vajenc ::

Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Evropski poslanci za ukinitev premika ure (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
8115034 (6563) Oberyn
»

V EU premikanje urinih kazalcev še vsaj do leta 2021 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
539374 (4873) Lonsarg
»

Bruselj sprašuje: prestavljati uro ali ne (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
15635790 (29119) Vajenc
»

Problemi zaradi premika kazalcev? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21843406 (30169) nsa_ag3nt

Več podobnih tem