» »

Smartwatch

Smartwatch

Excavator ::

Iscem nek smartwatch v rangu 100-150e max.

Must have:
-phone notifications
-merilec utripa
-gps
-dolg battery life
-always on display ali nekaj v tem smislu, da ne rabim vedno klikati na uro da mi prikaze cas/datum

Gledam amazfit bip, je kaj boljsega v tem rangu?

tadejkan ::

Jaz imam Ticwatch E (https://www.mobvoi.com/eu/products/ticw... in sem precej zadovoljen.
Trenutno je sicer cena 160 EUR, ampak je pogosto znižana na 130 EUR, kolikor sem dal tudi sam.

Battery life je 1-2 dni (jaz jo polnem dnevno na 3D sprintanem nastavku), ostalo iz seznama ima.

Všeč mi je, da zna delovati tudi popolnoma samostojno - v mojem primeru to npr. pomeni, da ne potrebujem telefona, ko grem na kolo in na uri zaženem Stravo, da mi zapisuje pot (GPS) in hkrati konstantno meri utrip.

Všeč mi je tudi, da na njej teče Wear OS, kar seveda pomeni kopico aplikacij (čeprav niso vse ravno omembe vredne).

Tomson ::

V tem cenovnem rangu je med najboljšimi opcijami tudi Xiaomi Amazfit 2 Stratos, ga dobiš s kodo: stratos za 139€ (+RegsiteredAirMail Belgium za 0€). Avtonomija baterije cca. 5-6 dni, ala eInk, AlwaysOnDisplay in vse ostale lastnosti, ki jih naštevaš, kvaliteta materialov in izdelave je na nivoju, malo morje aplikacij, meni super služi ... (TEST)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Karen ::

Jaz imam Stratosa in Bip... Bip me je v bistvu precej navdušil, predvsem baterija je super (6 dni, vmes laufanje, pa je še 3/4 baterija polna - Stratos bi bil zdajle že mrtev brez polnjenja), vidljivost zaslona praktično boljša kot na Stratosu. Tudi lahka je... Stratos me je malce razočaral, sem imel prej Amazfit 1, pa je dvojka še debelejša... ob praktično enaki vsebini in bateriji. Edina razlika je da ima Stratos še možnost muske, to je plus k za tečt ni treba telefona s seboj vlečt. Pa SW je bolj dodelan. Mi je pa zanimivo da je merilec pulza precej boljši oz. natančnejši - sem dobil občutek - kot na Bit-u. Tudi Amazfit 1 je meril pulz precej visoko, pa izgubljal stik, dvojka je pa super glede zaznavanja. Enkrat moram iti z obema laufat da vidim razliko v meritvah pulza.

barossa45 ::

Ce si lahko malo sposodim temo,iscem smartwach, vendar se ne ukvarjam z sportom. Bolj kot ne si zelim videti obvestila z telefona, se pravi sms-je. Na smsje bi rad kdaj tudi odgovoril z ure. Naslednja zahteva pa je da je okrogla. Drugo mi ni toliko pomembno. Telefon imam samsung zato se nagibam k gear S2, s3 mi je malo drag. Stratos mi je vsec vendar ne vem ce se da odgovarjati sporocila na njej. Mi lahko kdo to pove? Pa kaksna je primerjava med stratosom in samsungom...
Lp.

Karen ::

Na Stratosu se ne da, samo branje.

TOP ::

Tukaj nimaš kej izbirat za vse to kar ti rabiš je Sasmung gear s3 edina opcija kjer tole dela fantastično.

tadejkan ::

Tudi na vseh Wear OS (npr. na omenjeni moji Ticwatch E) vse to deluje super.
Ampak po pravici povedano, je takšno odgovarjanje zelo mučno (razen, če boš odgovarjal z voice recognition) :/ Preprosto veliko lažje je vzeti ven telefon z velikim ekranom.
Je pa seveda super, da se lahko že vnaprej odločiš (prek ure), če boš na sporočilo sploh odgovoril :)

barossa45 ::

tadejkan je izjavil:

Tudi na vseh Wear OS (npr. na omenjeni moji Ticwatch E) vse to deluje super.
Ampak po pravici povedano, je takšno odgovarjanje zelo mučno (razen, če boš odgovarjal z voice recognition) :/ Preprosto veliko lažje je vzeti ven telefon z velikim ekranom.
Je pa seveda super, da se lahko že vnaprej odločiš (prek ure), če boš na sporočilo sploh odgovoril :)

Katere ure vse imajo potem ta wear OS ?
Lp.

Gear S2 je veliko slabši od Gear S3?
LP.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: barossa45 ()

tadejkan ::

barossa45 ::

Sem se ogrel za gear S3 classic. Kje bi jo dobil najbolj ugodno ? Se cene kar razlikujejo za 100€

Excavator ::

Tomson je izjavil:

V tem cenovnem rangu je med najboljšimi opcijami tudi Xiaomi Amazfit 2 Stratos, ga dobiš s kodo: stratos za 139€ (+RegsiteredAirMail Belgium za 0€). Avtonomija baterije cca. 5-6 dni, ala eInk, AlwaysOnDisplay in vse ostale lastnosti, ki jih naštevaš, kvaliteta materialov in izdelave je na nivoju, malo morje aplikacij, meni super služi ... (TEST)


Imas kak EU warehouse deal s kodo?

barossa45 ::

Gear s3 ima slo meni?
je kasna razlika ce narocim iz anglije ali nemcije?

Ce jo dobim iz druge drzave bo imela slo meni?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: barossa45 ()

Karen ::

Aja še nekaj glede Amazfit Bit vs. Amazfit Stratos 2 - mogoče koga moti: Stratos je kot Amazfit 1 narejen tako, da ko klikneš ekran ti naredi update ekrana, ter potem drži prižganega (sekunde se spreminjajo) eno minuto, potem gre spet spat. Ko gre spat, preklopi na "energy saving" in naredi render nizkoenergijskega zaslona, kjer uro update-a na 1 minuto - sekunde ne laufajo. Pri Bit-u se ekran osvežuje sekundno, ne glede na to ali je prižgan ali ne. Mimogrede, zdajle imam 8 dni Bit-a odkar je bil 100% napolnjen, trenutno ima 43%, vmes sem naredil teka za 22km, pa na 10 minut meri pulz, zjutraj alarm ipd. Kar je glede na Stratos-a impresivno. Računam da bo 15 dni zdržal pri taki uporabi, kar je ful dobro. Če bi izklopil merilec srčnega utripa in ga ne uporabljal za laufanje (GPS pozicioniranje, stalni pulzmeter), bi verjetno res mirno prišel na kakih 30 dni, to je pa že uporabno... Stratos je annoying ker ga moraš vseeno če si aktiven vsaj 2x tedensko filat, pa je že skoraj kot mobitel filanje potem.

RUready ::

Tomson je izjavil:

V tem cenovnem rangu je med najboljšimi opcijami tudi Xiaomi Amazfit 2 Stratos, ga dobiš s kodo: stratos za 139€ (+RegsiteredAirMail Belgium za 0€). Avtonomija baterije cca. 5-6 dni, ala eInk, AlwaysOnDisplay in vse ostale lastnosti, ki jih naštevaš, kvaliteta materialov in izdelave je na nivoju, malo morje aplikacij, meni super služi ... (TEST)


Ta mi je všeč. Si ga kupil na Gearbest?

MadMax ::

Ima katera od teh ur ki merijo pulz, tudi možnost logiranja (direkt ali app na telefonu), v smislu intervala med posameznimi pulzi? Konkretno me zanima zaradi občasne aritmije (preden ti nataknejo holter pa že mine).
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMax ()

Karen ::

Pri Amazfit Bit-u lahko nastaviš interval (1 minuta, 10 minut, 30 minut so opcije), pa potem ti uploada v aplikacijo ob sinhronizaciji.

MadMax ::

Brskam in berem reviewe, ampak kot vidim zgolj logira bpm (hitrost) , ne pa natančno čas med utripi, prek katerega bi našel izpuščene utripe.
Poenostavljeno, lahko izriše graf hitrosti bitja srca v času logiranja, ne more pa izrisati nekaj podobnega EKGju. Slednje je namreč to kar iščem.
Jasno da popoln ekg taka stvar že tehnično nikakor ni sposobna izvesti, ampak zaporedje utripov na časovnici pa naj ne bi bil problem-za telefon npr je nekaj appov ki prek prsta na kameri naredijo željeno (npr. Kardiograf), to funkcijo pa iščem da bi bila na uri.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Jst ::

Obujam temo. Imam Forerunner, katera je že stara.

Na voljo so "fitness" ure, ki so namenjene samo športanju in imajo temu primerno 5-7 dni baterijo in razne senzorje. Vse delajo brez telefona.

Potem imamo SmartWatches, katere pa se večina zanaša na povezavo s telefonom. Pri teh zdrži baterija par dni, senzorji so manj natančni od fitness ur.

Rad bi "best of both worlds".

Gledal sem ta spisek:

https://gadgetdecision.com/best-smartwa...


Kaj bi kupili vi?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

BladE_ ::

Škoda, da na temu seznamu ni Stratosa, ne vem zakaj je recimo GalaxyWatch "najboljša"? Ker ima super moteč bright in verjetno tudi drag AMOLED zaslon? Ko premakneš roko/pogledaš na uro je kot bi posvetil z megalightko. Stratos je cenovno velikooo bolj dostopen in v funkcionalnosti ne zaostaja, dizajnersko tudi zelo lep pa še reflective zaslon. Moj glas za Stratos(ga imam tudi sam, top zadeva), če nisi res nek hud športnik.
Akcija - Reakcija

klinker ::

Mas en kup clankov po spletu, zakaj sta iWatch in S3 top smart uri, vsaka za svoj ekosistem.
Samo ta skrti bote vedno nasli kup izgovorov za kupit nek Xiaomi, ki sicer ni slab, ampak pac slabsi od S3.

Jst ::

Ne vem, zakaj bi dajal 700/800/1100 EUR za Garmin Fenixa? 800 EUR verzija nima Blood Oxygen, 700 EUR nima glasbe prek bluetootha. Vseeno je Smartwatch omejen na apps.garmin in z povezavo s telefonom, baterija zdrži 2 dni.

Vsi Smartwatchi, ki so izšli lani, imajo pa zelo nenatančne senzorje. Recimo pulz nad 160 jih vse je*e. Samsung Gear 2+ (ali kateri je izšel 2017), baterija ne zdrži več niti celega dneva. Če uporabiš fitness funkcijo (gps, pulz) je prazna v dobri uri. (First hand experience - ima kolega.)

Amazfit: 1. Sumljivo nizka cena - 200EUR. 2. Nima training backend servisa (kjer recimo Polar blesti), kjer analaziraš in nastavljaš cilje/treninge. Lahko pa vsaj izvoziš podatke v boljši training software. Kako se pa obnese kot Smartwatch, pa ne vem.

--

Forerunner je (še vedno?) plastičen/gumijast, tako da če bi kupil od Garmina, bi kupil Fenixa - je lep za nošnjo tudi ko ne športaš. Forerunner, ki si ga lastim, je postal že tako švoh, star, da si moram nekaj izbrati. Ampak, glede na to, da nisem hud športnik, mi je cena Fenixa previsoka. Če pa bi imela zraven še Mobile Phone Smartwatch funkcije, bi se stegnil do 800 EUR.

Moram raziskati še Suunto in Polar.

Ampak mi je po parih dneh branja o Smart in Fitness urah jasno, da "best of both worlds" verjetno ne obstaja.

Pa še nekaj: Smartwatchi, ki so podaljšek telefona, me niso nikoli privlačili. Nočem vsakih 10 minut, da me ura obvešča o vsem kar se dogaja. Ampak ker smo v letu 2019, sem pričakoval, da bodo fitness ure dobile možnost povezave s telefonom, a je kompromisov preveč.


---

Sorry za zmeden post. Pisal po presledkih, medtem ko sem bral o raznih urah in iskal, kje so kompromisi in omejitve.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Smart watch, kaj kupiti? (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Kaj kupiti
1071158982 (790) buttcrack
»

Katero Pametno uro kupiti? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14441587 (2357) GupeM

Geekbuying nakupi in kuponi (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11620143 (10628) bluefish
»

Prsni merilec srčnega utripa z blutooth povezavo na telefon

Oddelek: Šport
164324 (3925) Alamar
»

Športna ura za cca 250€

Oddelek: Kaj kupiti
104381 (3665) libreus

Več podobnih tem