» »

Pametni števec za elektriko res laže?

Pametni števec za elektriko res laže?

1
2
»

xardas ::

poweroff ::

Pa Arduino Nano uporabiš, ki je cenejši in manjši.
sudo poweroff

matobeli ::

Mogoče pa res, arduino nano imam celo doma že, ampak se nisem nikoli spravil delat nič z njim, skrajni čas :)

Sej je pa saga z mojo elektriko uspešno zaključila (nimam sicer še nove položnice, ampak vse kaže da bo) in kot že večkrat dokazano je bil šibki člen biomasa ki se mora vmešavati v delovanje bolj definiranih sistemov.
Sekvenca podatkov se na ekranu rola: Skupna tarifa, visoka tarifa, nizka tarifa. In če opica vpiše skupno tarifo v okence za VT bo nekaj seveda zelo, zelo, narobe. Škoda edin da sem v tem primeru opica jaz. ;((
Nauk zgodbe: če rabiš servis poklič serviserja (Elektro Gorenjska, thumbs up) in ne help desk pri prodajalcu (Geni, thumbs down).

Sem pa dobil informacijo da bodo zelo kmalu začeli z avtomatskim mesečnim odčitavanjem.

connel ::

Glavno da ti je uspelo rešit zagato :)

matobeli ::

Samo še dodam da so pri Geniju zelo OK ko je treba dejansko račune urejat, torej, ko ni nič "tehničnega", smo prišli do najbolj optimalne rešitve ki so jo njihovi okviri ponujali.

misek ::

Torej si sam povzročil to napako?

kixs ::

Meni so danes menjali stari analogen stevec za novega digitalnega. Moram se prid domov, da vidim kateri model. Na, pa bo takoj 15-20% visja poloznica :(

kuglvinkl ::

Ker? Prej ni bilo prav oz je bilo premalo? Al digitalc laze?
Your focus determines your reallity

kixs ::

Se monter je rekel, da bo zdaj sigurno vec. Ker kao analogni ne zaznajo malih porabnikov!? Bom videl kWh glede na prejsnje leto.

madebenc ::

kixs je izjavil:

Meni so danes menjali stari analogen stevec za novega digitalnega. Moram se prid domov, da vidim kateri model. Na, pa bo takoj 15-20% visja poloznica :(


Šele sedaj so menjali ?

Pentium ::

Še malo pa bodo začeli upoštevati jalovo moč oz. Power Factor < 1.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prevelika poraba električne energije (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5712441 (10759) feryz
»

Pametni merilniki porabe električne energije množično lažejo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
12855049 (35296) link_up
»

Koliko plačate elektriko (stanovanje)? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9330446 (26887) BorutK-73
»

Poraba elektrike (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14749762 (36386) Duhec

Več podobnih tem