» »

Razgovor za službo in kadrovski odnos

Razgovor za službo in kadrovski odnos

1
2
3 4 5

Smurf ::

Jaz sem imel s headhunterji tudi izkusnje na drugi strani (najela jih je moja firma). Plus je da dobis ok psiholoski profil kandidatov (ki kar drzi), minus je, da jim v pol leta ni uspelo dobiti nobenega top kandidata. Enostavno je kultura iskanje sluzb v ITju taka, da se vecina sluzb ponudi na neformalni kavi, med stanovskimi kolegi.

KAVINSKY ::

Barbarpapa2 je izjavil:

"čuva obraz"



Ne vem zakaj je to potrebno. Še vedno lahko firma ignorira prijavo. Preostale podatke pa tako ali tako dobi iz socialnih omrežij.

Vazelin ::

Smurf je izjavil:

Jaz sem imel s headhunterji tudi izkusnje na drugi strani (najela jih je moja firma). Plus je da dobis ok psiholoski profil kandidatov (ki kar drzi), minus je, da jim v pol leta ni uspelo dobiti nobenega top kandidata. Enostavno je kultura iskanje sluzb v ITju taka, da se vecina sluzb ponudi na neformalni kavi, med stanovskimi kolegi.

Kaj je mišljeno pod psihološkim profilom?

KraitPay ::

Ma tele agencije so tudi en biser. Ko sem enkrat vprašal za katero firmo gre, mi sploh niso hoteli povedati. Izvedel naj bi ko pošljem CV in ko pridem na razgovor... Sem gospo prijazno odslovil in odložil. Na klice nisem odgovarjal.

Normalno da hočem vedet za katero podjetje gre.

PrihajaNodi ::

V Sloveniji je delovnih mest ogromno seveda iščejo nizkokvalificirance z minimalno plačo. 1000EUR je mizerija za dostojno življenje je potrebno nekje 5k dalje/mesec. Ali za začetek 2.5k.
Ne razumem pa nekaterih, kaj hudiča vas toliko veže na domačo grudo? Saj pa od nje ni ostalo ničesar več:)

Zgodovina sprememb…

TheBlueOne ::

feryz je izjavil:

Zato ker ostali, na primerljivih delovnih mestih, že leta gradijo firmo, da lahko vi, ki imate odlične službe, le te zamenjate za boljše.

Zanimivo je, da pričakujete v drugih firmah, ki ponujajo primerljiva dela in usluge, kot je vaša trenutna, boljšo plačo zase.
Morate se namreč vprašati, zakaj vam trenutna firma tega ne omogoča. Ker vi, s svojim delom, ne prinašate dovolj dodane vrednosti? In se želite šlepati na račun boljših?


Boljso placo se pricakuje se posebej ce ti ponujajo boljso sluzbo. Se ti ne zdi logicno?

Boljsa placa ni nujno samo "zase" temvec je morda na podjetju kamor gres normativ.

Ni se treba nic vprasati zakaj trenutno podjetje ne da vec. To se bo moralo vprasati podjetje, ki izgublja kadre.

Resni ljudje se ne slepajo na drugih. Jaz ti predlagam, da malo razmislis o tem, kako vidis sodelavce in kadrovske potrebe podjetij. To, da predvidevas, da so efektivni samo pridni do smrti lojalni ne glede na okoliscine je morda tvoj resen problem. Problematicno je tudi tvoje razmisljanje, da ti samo staz na podjetju podeli benifite in polozaj, nove pa bi dal na zacetek. To je recept za kadrovsko katastrofo pri visje rangiranih kadrih.

Wrop ::

Smurf je izjavil:

Jaz sem imel s headhunterji tudi izkusnje na drugi strani (najela jih je moja firma). Plus je da dobis ok psiholoski profil kandidatov (ki kar drzi), minus je, da jim v pol leta ni uspelo dobiti nobenega top kandidata. Enostavno je kultura iskanje sluzb v ITju taka, da se vecina sluzb ponudi na neformalni kavi, med stanovskimi kolegi.


Mogoče pa bi morali najeti tudi firmo, ki bi dobila top headhunterja, ki bi znal poiskati top kandidata. Sploh pa, kaj je za vas top kandidat? Top 10 % v določeni branži?

Vazelin ::

Če hočeš top kandidate se mrežiš s profesorji na FRI. Oni potem predlagajo mojstre z 9.3 povprečjem in navzgor. Hence, imate top kandidata.:D Sam ti mojstri ne bodo drkali za jurja mesečno seveda. Mislim da je slednje srž problema. Za plačo peasanta bi rabi top10% kandidata

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Invictus ::

feryz je izjavil:

To je pa domet pametnjakovičev na forumu.
Da vprašaš po višini plače in na podlagi tega ocenjuješ kvaliteto kadrovnikov.
Res je, se strinjam, skrajno glupi so. Ker vam že v štartu ne ponudijo 5000 jurjev plus, neto jasno. Samo stran od takih firm.

Glupi so, ker ne povedo koliko je budžet za delovno mesto. In mi kradejo čas...

Ali tega ne vedo ali nočejo povedat, je meni čisto vseeno. Te informacije pač ne dajejo.

Pač njihov blef, kjer mislijo, da bodo z mehkimi zadevami (teambuilding, zastonj kava, sadje, team spirit, in ostalo new age sranje) ter nizko plačo privabili top šit developeje. Le taki ponavadi ved(m)o koliko s(m)o vredni ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

111111111111 ::

feryz je izjavil:

A ti res misliš, da ti bo nekdo ponudil super plačo le zato, ker ti trdiš, da si najboljši na svetu? Veliko sreče.
Ko menjaš službo, vedno štartaš na dnu. Vsaj logika tako veli. Na dnu v svojem rangu.

Ne menjam službe, da bi začel na dnu. Misliš da pridem v naslednjo firmo nepopisan list? Prinesem določeno znanje in reference, kar je pa treba plačat.

feryz je izjavil:

Zato ker ostali, na primerljivih delovnih mestih, že leta gradijo firmo, da lahko vi, ki imate odlične službe, le te zamenjate za boljše.

Zanimivo je, da pričakujete v drugih firmah, ki ponujajo primerljiva dela in usluge, kot je vaša trenutna, boljšo plačo zase.
Morate se namreč vprašati, zakaj vam trenutna firma tega ne omogoča. Ker vi, s svojim delom, ne prinašate dovolj dodane vrednosti? In se želite šlepati na račun boljših?

Očitno je moje mnenje, da me trenutna firma plača premalo in če drugje za isto delo dobim več denarja imam prav. Drugače pa po 10 letih v IT-ju kot developer, pač iščeš mesto vodje projekta ali Seniorja. Gledaš naprej in na rast, ne samo menjavo službe.

Zgodovina sprememb…

Smurf ::

Wrop je izjavil:


Mogoče pa bi morali najeti tudi firmo, ki bi dobila top headhunterja, ki bi znal poiskati top kandidata. Sploh pa, kaj je za vas top kandidat? Top 10 % v določeni branži?

Pac probavali smo razlicne opcije za zaposlitve in smo jim dali sanse. Neki bistveno bolje, slovenski trg ne ponuja. Pac vse te agencije so naravnane na povprecni trg (kar je logicno, ker je tam najvec posla).

Vazelin je izjavil:

Če hočeš top kandidate se mrežiš s profesorji na FRI. Oni potem predlagajo mojstre z 9.3 povprečjem in navzgor. Hence, imate top kandidata.:D Sam ti mojstri ne bodo drkali za jurja mesečno seveda. Mislim da je slednje srž problema. Za plačo peasanta bi rabi top10% kandidata

Ja sej, to se je potem izkazalo za bistveno bolje.

Vazelin je izjavil:

Kaj je mišljeno pod psihološkim profilom?

Npr. IQ, abstraktno razmislanje, konfliktnost, komunikativnost, sposobnost dela v skupinah. Take stvari.

Wrop je izjavil:


Mogoče pa bi morali najeti tudi firmo, ki bi dobila top headhunterja, ki bi znal poiskati top kandidata. Sploh pa, kaj je za vas top kandidat? Top 10 % v določeni branži?

Nekje top 5% bi rekel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smurf ()

tryhard ::


Nekje top 5% bi rekel.

Npr. IQ, abstraktno razmislanje, konfliktnost, komunikativnost, sposobnost dela v skupinah. Take stvari.

Saj jih ni težko najti. Večina teh je zamaskiranih v navadne ljudi in svojih sposobnosti ne izpostavljajo.
Bi rekel, da je lažje ustvariti ali privleči od drugod bodočega top 5% človeka, kot ga iskati v že obstoječem trgu.
Well, delodajalci so načeloma neumni.

Wrop ::

Mislim, da tistih top 5 %, ne menjajo služb tako, da gredo skozi 3 in več krogov razgovorov.

3p ::

feryz je izjavil:

To je pa domet pametnjakovičev na forumu.
Da vprašaš po višini plače in na podlagi tega ocenjuješ kvaliteto kadrovnikov.
Res je, se strinjam, skrajno glupi so. Ker vam že v štartu ne ponudijo 5000 jurjev plus, neto jasno. Samo stran od takih firm.


Neumnost. O tem smo že govorili pred časom.

Iskalec z zasposlitvijo ima že vnaprej predstavo, koliko denarja hoče (običajno več, kot dobi trenutno...).

Če delodajalec išče razvijalca, ki ga je pripravljen plačati 1-1.5k (odvisno od ozkušenj), iskalec pa službo za 2.5-3k, je vse nadaljevanje le izguba časa, ne glede na kvaliteto kandidata.

(No, mogoče ne za kadrovnika, če je plačan po urah.)

tryhard ::

Wrop je izjavil:

Mislim, da tistih top 5 %, ne menjajo služb tako, da gredo skozi 3 in več krogov razgovorov.

Zato pravim, da bi morda bilo lažje na trg prepeljati talente iz drugih področij, še ceneje, tiste neodkrite. Mimo šolstva, mimo delovnih izkušenj, mimo vsega.
Na princip
Tule je šiht, tule jest 5 čukov za ta mesec, čez tri tedne pričneš.

PrihajaNodi ::

Kadrovniki so zabiti kot noč, prav tako meneđerji slovenskih firm. Ok, dajmo razvijalcu (pa čeprav ni experienced) 5 k na mesec, se mu da projekt in naj dela po milestonesih. Ampak roko na srce ali firme na veliko škrtarijo ali pa nimajo keša. So si pa developerji sami krivi če jemlejo šihte za 1000k/mesec. Firme pa itak še vedno pričakujejo da bo developer delal po 8 ali več ur na dan. Če je sposoben zadevo rešit v dobrem časovnem okvirju se seveda teh 5k še kako obrestuje.

feryz ::

3p je izjavil:

Če delodajalec išče razvijalca, ki ga je pripravljen plačati 1-1.5k (odvisno od ozkušenj), iskalec pa službo za 2.5-3k, je vse nadaljevanje le izguba časa, ne glede na kvaliteto kandidata.
(No, mogoče ne za kadrovnika, če je plačan po urah.)
Tule pa nekaj ne bo šlo skupaj. Se ti ne zdi tako? Verjamem, da si karikiral, ampak vseeno se načeloma ve, koliko kaj stane.
Ker prvi ni neumen, da bo denar skozi okno metal. Drugi pa tudi verjetno ne, da misli, da lahko dela 2x več (ali doprinese) kot ostali, ki že delajo po takih cenah, v uspešni firmi. Najbrž je uspešna, če se širi, ne glede na to, kaj si vi mislite.

680x0 ::

Trg delovne sile je trg kot vsak drug - uravnava ga povpraševanje in ponudba. Trenutno smo v obdobju konjukture, ko je povraševanja bistveno več kot ponudbe, zato je večji trud potreben na strani delodajalcev.

Ko sem pred več leti menjal službo, sem privolil v proces, ki mi je vzel vsaj 40 ur (priprava CVja, priprava na razgovore, razgovori, domača naloga, ...), prinesel pa službo za določen čas s plačo v spodnji polovici intervala v podjetju. Trg je bil na strani delodajalcev in naredil sem kar je bilo potrebno, da sem dobil željeno službo.

Danes sem s službo zadovoljen, izpopolnjuje me, spodobno sem plačan in imam dobre sodelavce, seveda pa so tu tudi stvari, ki me motijo in se ne slepim, da ne obstajajo boljše službe. Trg se je obrnil in je na strani delojemalcev. Vsak teden v povprečju dobim na LinkedIn eno ponudbo slovenskega headhunterja (in nekaj tujih), ki jo z zanimanjem preberem in na njo odgovorim z nekaj enostavnimi vprašanji o podjetju, delu, ekipi in plačilu.

    100% headhunterjev poleg tega, kar je zapisano v oglasu ne ve ničesar drugega o delu in podjetju

    50% headhunterjev ne želi izdati imena podjetja, 80% od teh lahko ime podjetja ugotovim s tem, da opis službe vržem v Google in pridem na stran podjetja.

    40% jih ne želi povedati niti približne višini plačila, 40% jih pove približne okvire, le 20% jih pove številko znotraj recimo 20% intervala

    Nihče me do sedaj ni vprašal kakšna so moja pričakovanja glede plačila.


Od vseh ponujenih vlog je bila ena, kjer sem iz opisa dela, javnih podatkov o podjetju in informacij iz svoje socialne mreže ter podanega intervala plačila sklepal, da gre za zanimivo službo in sem vstopil v proces. Proces mi je vzel 5 ur za zbiranje informacij o podjetju, 2 uri za urejanje CVja, 6 ur za poti na razgovore, 5 ure za razgovore, 15 ur za izdelavo domače naloge. Končna ponudba je bila na dnu vnaprej podanega intervala plačila in pod mejo mojih pričakovanj, ki sem jim jih poslal že headhunterju. Menda sem odličen kandidat, vendar zaradi standardizacije delovnih mest ne morejo, so pa izboljšave mogoče na letnem razgovoru po letu zaposlitve, ipd. Za ponudbo sem se zahvalil in je nisem sprejel. Na koncu sem za proces zapravil 35 ur svojega časa, ki si ga ob redni službi težko privoščim. Vsemu temu bi se lahko izognili, če bi bil že headhunter dovolj pošten pri navajanju zahtev in pričakovanj. Headhunterju je seveda vseeno, on dobi plačilo za vsakega uspešnega kandidata, ga pa ne boli, če kandidatu in naročniku brez potrebe trati čas.

Od tu naprej se headunterjem prijazno zahvalim, če iz kratke pisne izmenjave ni razvidno, da delo ustreza mojim željam in da so ponudba in povpraševanje glede plačila usklajeni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 680x0 ()

tryhard ::

feryz je izjavil:

3p je izjavil:

Če delodajalec išče razvijalca, ki ga je pripravljen plačati 1-1.5k (odvisno od ozkušenj), iskalec pa službo za 2.5-3k, je vse nadaljevanje le izguba časa, ne glede na kvaliteto kandidata.
(No, mogoče ne za kadrovnika, če je plačan po urah.)
Tule pa nekaj ne bo šlo skupaj. Se ti ne zdi tako? Verjamem, da si karikiral, ampak vseeno se načeloma ve, koliko kaj stane.
Ker prvi ni neumen, da bo denar skozi okno metal. Drugi pa tudi verjetno ne, da misli, da lahko dela 2x več (ali doprinese) kot ostali, ki že delajo po takih cenah, v uspešni firmi. Najbrž je uspešna, če se širi, ne glede na to, kaj si vi mislite.

Neumen as in slabi pogoji, slabo plačilo v poljubni obliki in prevelika pričakovanja. Bi rekel, da že zrela za psihiatrijo. Potem pa še po možnosti javno jokanje, kjer so jezni, ker jih delojemalci nimajo radi.
Delodajalci: Please, love us!
Delojemalci: Nope!

AndrejO ::

njyngs je izjavil:

feryz je izjavil:

A ti res misliš, da ti bo nekdo ponudil super plačo le zato, ker ti trdiš, da si najboljši na svetu? Veliko sreče.
Ko menjaš službo, vedno štartaš na dnu. Vsaj logika tako veli. Na dnu v svojem rangu.

Ja, če si hlapec res začneš na dnu. Pa če nimaš službe. Al pa v takem podjetju, kjer nočejo, da zaposleni napreduje.

Meh. V idealnem svetu začneš kot pripravnik, zaposliš se kot "najnižji junior", ko obtičiš, zamenjaš službo za "najnižji senior", ko obtičiš zamenjaš službo za "obroben tehnični vodja", ko obtičiš si potem že dovolj zrel, da zamenjaš službo za "en izmed direktorjev" in na koncu, če se ti še da, končno prispeš do "glavni izvršni direktor".

Saj pri vsaki menjavi res začneš na dnu ... naslednjega višjega razreda.

3p ::

feryz je izjavil:

3p je izjavil:

Če delodajalec išče razvijalca, ki ga je pripravljen plačati 1-1.5k (odvisno od ozkušenj), iskalec pa službo za 2.5-3k, je vse nadaljevanje le izguba časa, ne glede na kvaliteto kandidata.
(No, mogoče ne za kadrovnika, če je plačan po urah.)
Tule pa nekaj ne bo šlo skupaj. Se ti ne zdi tako? Verjamem, da si karikiral, ampak vseeno se načeloma ve, koliko kaj stane.
Ker prvi ni neumen, da bo denar skozi okno metal. Drugi pa tudi verjetno ne, da misli, da lahko dela 2x več (ali doprinese) kot ostali, ki že delajo po takih cenah, v uspešni firmi. Najbrž je uspešna, če se širi, ne glede na to, kaj si vi mislite.


Ne, nisem karikiral. Vsak delodajalec lahko išče vsak profil za minimalca. Saj ljudje dejansko kodirajo za jurja. In lastnik firme pač ve, da jih je nekaj (že) dobil za ta denar. Kadrovnik pa preko linkedina novači nekoga, ki šiht ima. Seveda običajno ljudje tam ne napišejo, koliko trenutno služijo.

In ravno v ITju je razpon plač (in znanja) precej velik. Delodajalci pa zelo neradi objavijo svoj budžet za delovno mesto.

Smurf ::

feryz je izjavil:

Tule pa nekaj ne bo šlo skupaj. Se ti ne zdi tako? Verjamem, da si karikiral, ampak vseeno se načeloma ve, koliko kaj stane.
Ker prvi ni neumen, da bo denar skozi okno metal. Drugi pa tudi verjetno ne, da misli, da lahko dela 2x več (ali doprinese) kot ostali, ki že delajo po takih cenah, v uspešni firmi. Najbrž je uspešna, če se širi, ne glede na to, kaj si vi mislite.

Se mi je ze zgodilo, da je kadrovnik povedal okvirno placo, ki je bila na 50% vrednosti moje trenutne. Ravno zato _vedno_ vprasam za placo se pred intervjuji.

pegasus ::

Hehe ... ko je mene klical fejsbuk in me vabil v kalifornijo, se najprej rekel, da če hočejo, da dvignem rit iz evrope mi morajo ponudit najmanj $150k letno ... teta je slišno pogoltnila cmok, rekla "that can be arranged", nakar smo hitro zaključili pogovor in naslednjega klica od njih ni bilo več.

blabla80 ::

feryz ... a si ti kadrovnik ... al delodajalec ?

ker vkolikor nisi mi potem res ni jasno kaj je vzrok da imaš tak pogled na to tematiko

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blabla80 ()

AndrejO ::

680x0 je izjavil:


    100% headhunterjev poleg tega, kar je zapisano v oglasu ne ve ničesar drugega o delu in podjetju

    50% headhunterjev ne želi izdati imena podjetja, 80% od teh lahko ime podjetja ugotovim s tem, da opis službe vržem v Google in pridem na stran podjetja.

    40% jih ne želi povedati niti približne višini plačila, 40% jih pove približne okvire, le 20% jih pove številko znotraj recimo 20% intervala

    Nihče me do sedaj ni vprašal kakšna so moja pričakovanja glede plačila.

To niso "headhunterji".

"Headhunter" je oseba, ki intimno pozna podjetje s katerim sodeluje in njihove potrebe, pri tem pa se zanese na majhen a izbran seznam kontaktov profesionalcev, ki jih pozna tako dobro, da ve koga poslati h komu.

Kar si ti opisal, so zaposlene pare, ki naokoli besno listajo po CV-jih (LinkedIn in razni "mojedelo" portali) in še bolj besno utrujajo podjetjem z nepregledno množico kvečjemu pogojno relevantnih kandidatov v upanju, da bo kateri izmed kombinacij uspelo, da bodo lahko poravnali telefonske račune za naslednji mesec.

Prav headhunter natančno ve koga in kdaj kontaktirati in še bolj natančno ve, da bo ostal pri podjetjih relevanten samo, če bo podjetjem predstavil relevanten jagodni izbor kandidatov, občasno morda celo nobenega, ne pa, da bo upe polagal v pristop "s šrotarco".

Smurf ::

Pravilen izraz bi verjetno bil "slovenski kadrovniki".

imagodei ::

680x0 je izjavil:

Trg delovne sile je trg kot vsak drug - uravnava ga povpraševanje in ponudba. Trenutno smo v obdobju konjukture, ko je povraševanja bistveno več kot ponudbe, zato je večji trud potreben na strani delodajalcev.

V bistvu trg delovne sile ni tak kot vsak drug. Moral bi biti, to je res, a ni. Ker so nas prepričali, da ni lepo govorit o svoji plači, baje je to tajen podatek, baje je to... ... Plus, ljudi je sram povedat, koliko dobijo. Ali jim je nerodno, ker dobijo premalo, ali pa jim je nerodno, ker dobijo več kot njihovi sogovorniki, pa se ne želijo izpostavljat.

Zato imaš situacije, ko si nasproti sedita sodelavca, ki imata za 25% različno plačo, delata pa iste stvari. Kar bi bilo čisto kul, če bi bil eden res 25% boljši oz. bolj učinkovit kot drugi. V resnici pa je največkrat tako, da je en boljši pogajalec ali pa je k podjetju prišel v času konjunkture in si uspel v štartu zdilat boljšo plačo. To je situacija, ki ustreza samo delodajalcu.

Delodajalec je zainteresiran, da se o plačah čim manj govori. Zaposleni bi morali biti zainteresirani, da se o tem čim več govori. Ne samo znotraj podjetja, ampak tudi širše.
- Hoc est qui sumus -

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Tako je, da si plačan toliko, kolikor se uspeš spogajati, prodati in ne toliko, kot si vreden, sploh pa ne toliko, kot si misliš, da si vreden....

Lp

jože

PrihajaNodi ::

Fantje dober developer bo šel na projekt z dobro ekipo in če bo vedel, da je/bo projekt uspešen tudi za veliko manjši denar kot ga ima v prvem podjetju. Roko na srce, kdo pa želi štancat cel lajf računovodske programe. Če je pa plača slaba plus slabi pogoji kot v večini slovenskih firm pa jok brate.

gruntfürmich ::

blabla80 je izjavil:

feryz ... a si ti kadrovnik ... al delodajalec ?

ker vkolikor nisi mi potem res ni jasno kaj je vzrok da imaš tak pogled na to tematiko

je pač navaden favšen slovenček ki se boji za svoj šiht in svojega 'malo nad' minimalca... taprava ovca ki je samo za striči
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

feryz ::

blabla80 je izjavil:

feryz ... a si ti kadrovnik ... al delodajalec ?

ker vkolikor nisi mi potem res ni jasno kaj je vzrok da imaš tak pogled na to tematiko
Oboje.
Pa tudi delojemalec oz. deloiskalec sem že bil. Dostikrat.

Kilometrina dela svoje. Poznavanje omejitev in bontona tudi.

Smurf ::

PrihajaNodi je izjavil:

Fantje dober developer bo šel na projekt z dobro ekipo in če bo vedel, da je/bo projekt uspešen tudi za veliko manjši denar kot ga ima v prvem podjetju. Roko na srce, kdo pa želi štancat cel lajf računovodske programe. Če je pa plača slaba plus slabi pogoji kot v večini slovenskih firm pa jok brate.

Bolj pogosto so projekti z veliko denarja tudi zanimiv, kot obratno. Pri racunovodskih programih imas tezje visoko placo, kero so tudi dodane vrednosti manjse. Dober developer bo iskal zanimivo in dobro placano sluzbo.

feryz ::

Sicer, če smo pošteni, sposobni ljudje niso v službah.
Imeti samo nebo nad sabo, je neprecenljivo. Tisti, ki je probal, to že ve.

PrihajaNodi ::

Smurf je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Fantje dober developer bo šel na projekt z dobro ekipo in če bo vedel, da je/bo projekt uspešen tudi za veliko manjši denar kot ga ima v prvem podjetju. Roko na srce, kdo pa želi štancat cel lajf računovodske programe. Če je pa plača slaba plus slabi pogoji kot v večini slovenskih firm pa jok brate.

Bolj pogosto so projekti z veliko denarja tudi zanimiv, kot obratno. Pri racunovodskih programih imas tezje visoko placo, kero so tudi dodane vrednosti manjse. Dober developer bo iskal zanimivo in dobro placano sluzbo.



Ni res. Če govoriva za start up projekte, bo dober devloper takoj zaznal kje lahko dobi in zasluži velike denarje, če se pa najdejo 3 ali 4 na kupu dobri in razvijajo je pa motivacija za vse še toliko večja.

Smurf ::

feryz je izjavil:

Sicer, če smo pošteni, sposobni ljudje niso v službah.
Imeti samo nebo nad sabo, je neprecenljivo. Tisti, ki je probal, to že ve.

Osebno mi je bolj vsec moje trenutno delo, kjer imam pod sabo sposobno skupino developerjev, support in testing ekipo, odprte roke za razvojne ideje, postavljeno svetovno prodajno mrezo in zanimive stranke. S hisno firmo/spjem bi bilo to nemogoce.

Ampak to je cisto subjektivno. Mogoce mi bo enkrat enkrat pasalo bolj umirjeno delo, z polovicnim delavnikom.

feryz ::

Saj "hišna" firma to tudi počne. Le da tvoja ni.

PrihajaNodi ::

feryz je izjavil:

Saj "hišna" firma to tudi počne. Le da tvoja ni.



SP. ali hišna firma pomeni, en sam developer, ki išče projektna dela.

Smurf ::

feryz je izjavil:

Saj "hišna" firma to tudi počne. Le da tvoja ni.

Ne more, ker si ne more privosciti toliko zaposlenih.

Smurf ::

PrihajaNodi je izjavil:


Ni res. Če govoriva za start up projekte, bo dober devloper takoj zaznal kje lahko dobi in zasluži velike denarje, če se pa najdejo 3 ali 4 na kupu dobri in razvijajo je pa motivacija za vse še toliko večja.

Startup podjetja izkuseni programerji precej redko izbirajo, ravno zaradi slabega ROIja. Izjeme so tista zagonska podjetja, ki so nabrali toliko sredstev, da si lahko tudi privoscijo placevanje senior programerje za nekaj let. Ampak to vse sovpada z mojo prvotno trditvijo. Oz. z drugimi besedami izkusen programer ne bo nikoli sel delati za drobiz placo + delez (razen v kaksnih primerih, kjer je vecinski lastnik se s parimi kolegi). Vecina jih hoce zanesljivi vir prihodkov (ponavadi so tudi ze v teh letih kjer imajo kredite in otroke) ter tako delo, ki jih veseli (in jim tudi omogoca nadaljno karierno rast).

AndrejO ::

Smurf je izjavil:

Pravilen izraz bi verjetno bil "slovenski kadrovniki".

To ni slovenska posebnost, samo morda si nekateri pravijo, da so "lovci na glave", čeprav ne ustrezajo pomenu izraza, kot se ga uporablja naokoli mene.

"recruiter" bi takšnim rekli tukaj in z njimi praviloma nihče nima rad opravka ali pa si želi imeti opravka. Nekatera podjetja celo izrecno napišejo, da bo ves drek od naključnih "recruiterjev" letel v kanto za smetje, skupaj s kakšnimi provizijami, ki si bi jih ti umišljali.

680x0 ::

AndrejO je izjavil:


To niso "headhunterji".

"Headhunter" je oseba, ki intimno pozna podjetje s katerim sodeluje in njihove potrebe, pri tem pa se zanese na majhen a izbran seznam kontaktov profesionalcev, ki jih pozna tako dobro, da ve koga poslati h komu.


Res je! Ampak se mi zdi, da na IT področju headhunterji v Sloveniji ne obstajajo, vsaj jaz jih še nisem videl, ne kot delojemalec ne kot delodajalec v podjetju. Verjetno za to, ker si headhunterji gradijo svoj krog profesionalcev dlje časa, v Sloveniji pa so IT podjetja šele zadnja leta pripravljena odpret denarnico za zunanjega iskalca kadrov.

imagodei je izjavil:

V bistvu trg delovne sile ni tak kot vsak drug. Moral bi biti, to je res, a ni. Ker so nas prepričali, da ni lepo govorit o svoji plači, baje je to tajen podatek, baje je to...


Drži, ampak se mi zdi da je slovenski IT trg tu zelo specifičen v primerjavi z zahodnimi trgi v tem, da slovenski IT delavci vedno bolj delajo za zahodne trge in tarife, posledično pa so na trgu razlike v plači za mnoge nepredstavljivo velike. Polovica delodajalcev in delojemalcev se sploh ne zaveda, da nekateri slovenski IT delavci delajo iz Ljubljane za 4, 6, 10k EUR neto. Največkrat si takšnega delavca ne morejo privoščit ne finančno, še manj pa organizacijsko. Če podjetje kjer programerji zaslužijo 2500 bruto, vodstveni kader pa 4000 bruto, zaposli programerja, ki dela za 10k bruto, je to potencialna ekološka katastrofa za moralo in odnose v podjetju. Zaradi teh razlik je še toliko bolj pomembno, da je vprašanje plače razrešeno predno se izgublja čas z ostalim.

AndrejO ::

680x0 je izjavil:

AndrejO je izjavil:


To niso "headhunterji".

"Headhunter" je oseba, ki intimno pozna podjetje s katerim sodeluje in njihove potrebe, pri tem pa se zanese na majhen a izbran seznam kontaktov profesionalcev, ki jih pozna tako dobro, da ve koga poslati h komu.


Res je! Ampak se mi zdi, da na IT področju headhunterji v Sloveniji ne obstajajo, vsaj jaz jih še nisem videl, ne kot delojemalec ne kot delodajalec v podjetju. Verjetno za to, ker si headhunterji gradijo svoj krog profesionalcev dlje časa, v Sloveniji pa so IT podjetja šele zadnja leta pripravljena odpret denarnico za zunanjega iskalca kadrov.

K temu dodaj še to, da so ti običajno domena podjetij, ki imajo visoko dodano vrednost na zaposlenega in so hkrati dovolj velika, da jim je "kadrovski bazen", ki ga vidijo običajni pristopi preprosto preplitev. Včasih se je na ta način iskalo samo vodstveni kader, danes pa, kot si opazil, imamo tudi IT kot kategorijo v kateri je vedno težje najti ustrezen kader in posledično bi to moralo tudi pripeljati "headhunterje" naokoli. Pač do naslednje spremembe v potrebah trga dela.

Čeprav, kot razmišljam o tem ... mislim, da headhunterji v Sloveniji so, samo ne slovenski in tudi ne za slovenska podjetja. Kadrovski bazen za določene IT profile v EU je že tako plitev in suh, da sem prepričan, da headhunterji tudi v Sloveniji že imajo svoje kontakte in tudi vedno več njih. Kako bi sicer drugače pojasnil to, da ...

680x0 je izjavil:

Drži, ampak se mi zdi da je slovenski IT trg tu zelo specifičen v primerjavi z zahodnimi trgi v tem, da slovenski IT delavci vedno bolj delajo za zahodne trge in tarife, posledično pa so na trgu razlike v plači za mnoge nepredstavljivo velike. Polovica delodajalcev in delojemalcev se sploh ne zaveda, da nekateri slovenski IT delavci delajo iz Ljubljane za 4, 6, 10k EUR neto.


... to napisano verjetno res velja.

Utk ::

Zakaj bi taki hodili na razgovore v slovenske firme? Imajo prevec casa, ker prehitro zasluzijo 10 jurjev?

Invictus ::

V bistvu malo za zabavo, da vidimo primitivizem slovenske kadrovske službe.

In da potrdijo svojo odločitev o sprejemu službe v tujini...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

TheBlueOne ::

Utk je izjavil:

Zakaj bi taki hodili na razgovore v slovenske firme? Imajo prevec casa, ker prehitro zasluzijo 10 jurjev?


Zakaj ne? Fino bi bilo najti doma kar imas drugje in se usluga za domace je, ker se podjetjem malo ponastavi kompas.

knesz ::

Invictus je izjavil:

V bistvu malo za zabavo, da vidimo primitivizem slovenske kadrovske službe.

In da potrdijo svojo odločitev o sprejemu službe v tujini...

Zakaj pa ne bi potem hodili še na razgovore v Bolgarijo, Makedonijo, ... da bi iz zabave videli še večji primitivizem tamkajšnjih kadrovskih služb in firm, ki plačujejo delavce še manj.
Če vsi ugotavljate, da (skoraj) vse slovenske firme plačujejo med 900 in 1500€, potem po mojem to pomeni, da je to domet slovenskega trga. Seveda so v vsaki državi tudi izjeme.
S tem bolj kažete svoj primitivizem in pumpanje lastnega ega in superiornosti, kot pa primitivizem kadrovskih služb. Par % vam je pač uspelo (nekateri to kažete skoraj v vsakem postu), ostali so pač tu.

Smurf ::

Utk je izjavil:

Zakaj bi taki hodili na razgovore v slovenske firme? Imajo prevec casa, ker prehitro zasluzijo 10 jurjev?

Zato najprej vprasas v katerem razponu placila se nahaja delovno mesto, da ne zapravljas casa.

PrihajaNodi ::

Zakaj pa ne bi potem hodili še na razgovore v Bolgarijo, Makedonijo


Tako malo za zraven v Romuniji IT jevci zelo dobro zaslužijo, bi bil zelo presenečen. Zaposlitvenih agencij praktično ni, vse gre direktno preko firm. Oprosti, še enkrat 900 do 1500EUR je žaljenje devoloperjev. Če firma ni sposobna zagotoviti več naj pač crkne ali po drugi strani so si developerji sami krivi ker sprejemajo takšno mizerijo.
Normalno da Slovenija crkuje s temi "home" podjetji z dvema ali tremi zaposlenimi, ko pa se jo vse korporacije izogibajo. Naslednje leto pridemo v Slovenijo, (Koper) prevzeti določene posle in nadzor popeljati v Romunijo (gre pa za ogromno podjetje).
Mlad človek mora doživeti korporacijsko življenje, da se nauči strukture podjetja in vodenja, tega v Sloveniji ni.

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

knesz je izjavil:

Invictus je izjavil:

V bistvu malo za zabavo, da vidimo primitivizem slovenske kadrovske službe.

In da potrdijo svojo odločitev o sprejemu službe v tujini...

Zakaj pa ne bi potem hodili še na razgovore v Bolgarijo, Makedonijo, ... da bi iz zabave videli še večji primitivizem tamkajšnjih kadrovskih služb in firm, ki plačujejo delavce še manj.
Če vsi ugotavljate, da (skoraj) vse slovenske firme plačujejo med 900 in 1500€, potem po mojem to pomeni, da je to domet slovenskega trga. Seveda so v vsaki državi tudi izjeme.
S tem bolj kažete svoj primitivizem in pumpanje lastnega ega in superiornosti, kot pa primitivizem kadrovskih služb. Par % vam je pač uspelo (nekateri to kažete skoraj v vsakem postu), ostali so pač tu.

Dečko, to ti bolj kažeš domet sebe kot lastnika firme...

Hočeš top šit ljudi za slovenske plače. Jok brate, to pač ne gre...

Poleg tega sem sam spravil nekaj ljudi v tujino, oz. sem jim pomagal z nasveti. Se nihče ne pritožuje. Samo slovenski lastniki firm in managerji pljuvajo po takih kot sem jaz, ker malo nastavimo ogledalo, pa malo pokažemo, da v Sloveniji ne tečeta med in mleko razen za lastnike.

Sam delam trenutno za nemško firmo, ki dobro plačuje, tudi dobro služi, pa si lastnik ne kupi jahte po 2 letih na plečih nizko plačanih izkoriščenih podrejenih kot pri nas...

PrihajaNodi je izjavil:

Oprosti, še enkrat 900 do 1500EUR je žaljenje devoloperjev.

Ni žaljenje, če je to dnevna tarifa ;). no, ali pa vsaj 2-dnevna :)).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

PrihajaNodi ::

Ni žaljenje, če je to dnevna tarifa ;). no, ali pa vsaj 2-dnevna :)).


Najboljše plačilo je po milestonsih. Še vedno ste zadaj, meni je vseeno ali ti delaš 4 ali 8 ur na koncu je važno da se do datuma dokonča to kar je bilo začrtano. P/P pa določa trg in ne ti, če bom dobil boljšega developerja z ugodnejšo ceno in vidnimi projekti bom vzel raje njega.

Zgodovina sprememb…

1
2
3 4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dobra vprasanja za novo delovno mesto (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8112090 (8414) Invictus
»

Smešni oglasi zavoda za zaposlovanje (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15636594 (29005) Vitez
»

Kaj vam je najbolj pomembno na delovnem mestu? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
17429484 (25696) videc
»

Jamranje (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
699072 (6574) ZLOky

Več podobnih tem