» »

Kateri e-bralnik?

Kateri e-bralnik?

««
13 / 14
»»

a_borlak ::

Inkpad 3 Pro je kar zanimiv, pa še dostopen.

wwwampy ::

Kupil sem PocketBook InkPad 4. Odlična zadeva, toplo priporočam. Normalno delujejo tudi -eknjige preko Biblosa (najprej jih je samo potrebno uvoziti v Adobe Digital Editon in od tam izvoziti kot epub). Za lastno knjižnico sicer uporabljam Calibre. Iz njega se najlažje pošljejo knjige na PocketBook preko Send-to-device. Jaz ebralnik priklopim kar s kablom, ker je tako še najhitreje. Deluje kot mora.

Zaenkrat nimam ene slabe strvari za reči glede InkPad 4. DarkMode je odličen, osvetlitev je dovolj močna, izbiraš lahko tudi barvno toploto in vse to je zelo hitro dostopno med samim branjem. Seveda se moraš navaditi kje tapniti za določeno funkcijo, ker ima vsako območje na zaslonu svojo funkcijo (ki pa se jih da prilagoditi po meri).

Moj prvi ebralnik sploh (ker na iPadu nisem mogel brati) in sem več kot zadovoljen. Meni velikost ustreza, večji bi bil že prevelik. Ima tudi fizične gumbe, ki delujejo odlično.

Crucry ::

Rootan Amazon Kindle White (preko serijskega porta) z odstranjeno amazonovo nesnago je še vedno price-performance zmaga. Bi pa pasala A3 verzija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Crucry ()

wwwampy ::

Za Kindla se nisem odločil zaradi podpore formatov. Ne vem, mogoče sem se samo premalo informiral, ampak PocketBook je relativno odprt in podpira ogromno formatov. Ne izključujem, da kdaj kupim tudi Kindla, ker me sicer zanima.

Tidule ::

wwwampy je izjavil:

Za Kindla se nisem odločil zaradi podpore formatov. Ne vem, mogoče sem se samo premalo informiral, ampak PocketBook je relativno odprt in podpira ogromno formatov. Ne izključujem, da kdaj kupim tudi Kindla, ker me sicer zanima.

Ce uporabljas Calibre za side loading potem ni razlike. Edino Biblos zaradi njihovega DRM odpade.

wwwampy ::

Ja, vem, da Biblos ne bi delal. To mi je v bistvu prevagalo, da sem potem vzel PocketBook, da lahko iz čim več koncev berem eknjige.

Calibre pa je must-have za moje pojme. Koliko pa je tukaj enih možnosti...

jocoj ::

wwwampy je izjavil:

Za Kindla se nisem odločil zaradi podpore formatov. Ne vem, mogoče sem se samo premalo informiral, ampak PocketBook je relativno odprt in podpira ogromno formatov. Ne izključujem, da kdaj kupim tudi Kindla, ker me sicer zanima.

Kindle je popolna odrta naprava. Tudi vse knjige iz Biblosa delajo tudi na Kindlu. Seveda, če razbiješ zaščito v Calibre programu (kar itak moraš, če hočeš imeti knjige kjerkoli več kot 14 dni). V tvojem primeru uporabe, ti ne bi vzelo niti sekunde več časa, cena Kindle paperwhite v akciji je pa mnogo nižja od Inkpada4. No, če denar ni problem je itak vseeno.
Trade Republic - bonus povabilo - https://ref.trade.re/3qxk3pzb

wwwampy ::

To je res. Je pa PaperBook večji. Razlika je 100 evropskih. Pa še Jeffa ne podpiram preveč :)

jocoj ::

Razlika je precej več, ker paperwhite dobiš 4-5x letno za 100 EUR s poštnino vred iz amazon.de. To je, ko imajo akcije. Inkpadi so pa redko znižani sploh. Saj pravim, če denar ni problem, je vseeno. Ampak kar se tiče samega p&p razmerja, ga ni čez paperwhite.
Trade Republic - bonus povabilo - https://ref.trade.re/3qxk3pzb

wwwampy ::

Najbrž bo drugi ebralnik Paperwhite. Ker kot kaže, bomo doma rabili še enega. Ne vem, koliko je v resnici manjši (1 inch). Če se ga dobi za 100 € (model brez reklam, seveda, ker drugega ne pošiljajo v .si), potem je to res poceni.

jocoj ::

Splača se tudi na Bolho ali marketplace pogledati.Ljudje kupijo ali dobijo za darilo, potem pa ne uporabljajo. Sem že večkrat videl Kindle paperwhite za 100-120 eur, pa tudi ostale bralnike. Trenutno je en inkpad 3 pro za 130 eur, pa še malo zglihaš ceno in si zmagal. Tudi odličen bralnik.
https://www.facebook.com/marketplace/it...
Trade Republic - bonus povabilo - https://ref.trade.re/3qxk3pzb

Tidule ::

wwwampy je izjavil:

Najbrž bo drugi ebralnik Paperwhite. Ker kot kaže, bomo doma rabili še enega. Ne vem, koliko je v resnici manjši (1 inch). Če se ga dobi za 100 € (model brez reklam, seveda, ker drugega ne pošiljajo v .si), potem je to res poceni.

Zadnjega sem kupil med prime dnevi poleti za 100 eur, sicer kao neka kids akcija si dobil zraven se podaljsano garancijo in ovitek ter eno leto nek kidle kids narocnino, ki je nikoli nisem niti aktiviral. 1 inch se meni pri branju knjig nic ne pozna. Je pa razlika pri stripih/pdfjih، sam tam pa in general ebralniki niso prva izbira.

Stripy ::

Taška je izjavil:

Pozdravljeni,
Ker tudi jaz kupujem ebralnik me zanima kako je s slovenskim slovarjem na Kindlu oz. če priporočate kaj drugega.
Moje potrebe so branje angleških knjig(ker Biblos lahko berem na iPadu) in slovar.
Hvala!


Za angleško-slovenski slovar je povezava tukaj: Slovar

theStranger ::

Malo off-topic: Punca bi si za bralnik iz biblosa rada izposodila knjigo: Otok pogrešanih dreves Elif Shafak, vendar pa je ni v MKL. Če je kdo včlanjen v knjižnico v kateri je knjiga na voljo, se toplo priporočam. Hvala!

a_borlak ::

Če dobiš, sporoči, žal tudi v mojih knjižnicah ni.

wwwampy ::

Tidule je izjavil:

wwwampy je izjavil:

Najbrž bo drugi ebralnik Paperwhite. Ker kot kaže, bomo doma rabili še enega. Ne vem, koliko je v resnici manjši (1 inch). Če se ga dobi za 100 EUR (model brez reklam, seveda, ker drugega ne pošiljajo v .si), potem je to res poceni.

Zadnjega sem kupil med prime dnevi poleti za 100 eur, sicer kao neka kids akcija si dobil zraven se podaljsano garancijo in ovitek ter eno leto nek kidle kids narocnino, ki je nikoli nisem niti aktiviral. 1 inch se meni pri branju knjig nic ne pozna. Je pa razlika pri stripih/pdfjih، sam tam pa in general ebralniki niso prva izbira.

A to Kindle Paperwhite? Ker jaz tega gledam... Malo še čakam, če bo kakšno znižanje.


jocoj je izjavil:

wwwampy je izjavil:

Za Kindla se nisem odločil zaradi podpore formatov. Ne vem, mogoče sem se samo premalo informiral, ampak PocketBook je relativno odprt in podpira ogromno formatov. Ne izključujem, da kdaj kupim tudi Kindla, ker me sicer zanima.

Kindle je popolna odrta naprava. Tudi vse knjige iz Biblosa delajo tudi na Kindlu. Seveda, če razbiješ zaščito v Calibre programu (kar itak moraš, če hočeš imeti knjige kjerkoli več kot 14 dni). V tvojem primeru uporabe, ti ne bi vzelo niti sekunde več časa, cena Kindle paperwhite v akciji je pa mnogo nižja od Inkpada4. No, če denar ni problem je itak vseeno.

Torej lahko iz Calibre tudi na Kindle normalno preko USB-C naložim knjige? Morda prej samo pretvorim v njihov format iz epub?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: wwwampy ()

Tidule ::

ja, kindle paperwhite. Če ne prej bo julija spet veliko znišanje, ko so prime days.

Ne rabiš nič sam pretvarjat, naredi vse Calibre za tebe, ti samo klikneš pošlji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

wwwampy ::

Super, hvala!

jerry2 ::

Jaz imam tudi Kobo Libra 2 in kot kaže ne bom mogel več uporabljati Biblosa niti tega novega Ela sistema, ker gredo na oboji na LCP.

Kakšna nategancija je ta DRM, samo zaradi tega knjiga ne bo berljiva na Kobo, epub če ne bi bil zakodiran, bi bil berljiv na vsaki napravi. Samo omejevanje strank :-(
tom & jerry

cinderella ::

theStranger je izjavil:

Malo off-topic: Punca bi si za bralnik iz biblosa rada izposodila knjigo: Otok pogrešanih dreves Elif Shafak, vendar pa je ni v MKL. Če je kdo včlanjen v knjižnico v kateri je knjiga na voljo, se toplo priporočam. Hvala!

jst mam. sam povej kako naj ti posljem

wwwampy ::

cinderella je izjavil:

theStranger je izjavil:

Malo off-topic: Punca bi si za bralnik iz biblosa rada izposodila knjigo: Otok pogrešanih dreves Elif Shafak, vendar pa je ni v MKL. Če je kdo včlanjen v knjižnico v kateri je knjiga na voljo, se toplo priporočam. Hvala!

jst mam. sam povej kako naj ti posljem

Lahko še meni? Na zasebno spročilo.

a_borlak ::

Se tudi priporočam, lahko na ZS.

cinderella ::

lahko potrdim, da s calibre brez težav nalagaš .epub na kindle, samo prej izbereš da ti sproti še pretvori. imam kindle basic 2022 in vse dela kot mora.

vsak kindle ima tudi svoj email naslov in lahko tudi tja pošlješ .epub kot priponko pa potem amazon pretvori. ampak po mojih izkušnjah calibre pretvori bolje kar se tiče formatting, pa še page numbers lahko dobiš.

Zgodovina sprememb…

wwwampy ::

Calibre je top. Kot bi rekli lepo po slovensko, a must have. Trenutno imam PocketBook InkPad 4, ki je odličen, ampak čakam še na kakšno akcijo za Kindle Paperwhite Signature. Potem pa Calibre opravi svoje.

yayo ::

Se pravi, ko epube naložiš na Kindle s Calibre niso več epubi ampak konvertirani v nek Amazon format? A ne podpira K8ndle sedaj prav epub?

wwwampy ::

Jih podpira v toliko, da jih lahko naložiš na Amazon ali Calibre, ta pa pretvori v njihov azw3 format. Na samem Kindlu ne moreš imeti epub formata. (govori nekdo, ki še nima Kindla, ampak sem že toliko prebral o tem :) )

cinderella ::

točno tako, sam epub ne bo delal. podpora za epub je mišljena tako da zna amazon sam pretvorit, če uporabiš send to kindle metodo(za tiste bolj lene). calibre pa itak zna vse.

js izberem kar azw3. se da tudi v kfx, eni pravijo da je še boljše. rabiš pa za to še nek dodaten plugin, zato še nisem probala. kfx ima neke dodatne opcije v kindlu samemu pa baje še boljši formatting kakor azw3.

za kindle bi še omenila, da če vam je važno da vam kaže številke strani, potem je nujno treba nalagat s calibre, drugače pokaže samo location pa % prebrane knjige.

GupeM ::

Čist tko vprašanje. Zakaj rabite številke strani? Meni se pa to zdi neuporabno, ker stran na bralniku itak ni ekvivalent strani v fizični knjigi. Pa tudi fizične knjige imajo različne formate (hard cover, soft cover, žepna izdaja) in so strani lahko različne med formati.

Gregor P ::

Jaz si predstavljam, da se rado zgodi, da čez nekaj časa pozabiš, kje si ostal in tudi naprava to izbriše iz svojega spomina in potem je številka strani še edini podatek na katerega se lahko opreš. Ampak sam še nimam Kindla, to se mi običajno po določenem času zgodi v kakšnih drugih aplikacijah.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

wwwampy ::

V PocketBooku se mi še ni zgodilo, da bi "pozabil", kje sem ostal. Upam, da tako tudi ostane.

GupeM ::

Tudi meni Kindle še ni pozabil lokacijo. Pa tudi če bi jo, bi verjetno jaz še bolj pozabil številko strani kot Kindle :D verjetno že po par dneh, kaj šele po nekaj tednih ali mesecih.

Edino uporabnost vidim, če ti nekdo reče da nekaj piše na strani X, pa potem lažje poiščeš. Če se številke strani sploh ujemajo z izdajo ki jo bere nekdo drug. Ali pa če iz nekega razloga mešaš branje fizične in e-knjige.

Gregor P ::

Meni se med drugim v tej Kindlovi aplikaciji na tablici to rado zgodi. Odprem aplikacijo recimo čez nekaj mesecev in ni več označeno, kjer sem ostal nazadnje. Je pa res, da se vmes marsikaj zgodi z napravami, kjer je nameščena ta aplikacija, se kupi nova tablica, telefon, vse ponovno namesti itd.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

St235 ::

Pri namenskem bralniku se mi se ni zgodilo da bi pozabil kje je. Definitivno pa se tudi sam ne bi spomnil kje na katerinstraninsem koncal pred enim mesecem. Za take stvari se uporablja bookmarke, ce te skrbi da bo kindle pozabil kje si koncal.

GupeM je izjavil:

Tudi meni Kindle še ni pozabil lokacijo. Pa tudi če bi jo, bi verjetno jaz še bolj pozabil številko strani kot Kindle :D verjetno že po par dneh, kaj šele po nekaj tednih ali mesecih.

Edino uporabnost vidim, če ti nekdo reče da nekaj piše na strani X, pa potem lažje poiščeš. Če se številke strani sploh ujemajo z izdajo ki jo bere nekdo drug. Ali pa če iz nekega razloga mešaš branje fizične in e-knjige.

Problem je v tem, da so enjige drugace formatirane kot njihove fizicne izdaje. Tam je stran kjige fiksna in dolocena pri tisku. Pri e bralnikih pa je zadeva bistveno bolj fluidna. Razlike v veliksti zaslona, izbir fonta, velikost fonta... vse vpliva na to kaj se prikazuje kot stran knjige. Mogoce malo bolj uporaben je prikazzvalnik v %, tudi tako za obcutek kje v knjigi si ampak to je res iskanje dlake v jajcu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

GupeM ::

Kindle ti ne kaže strani, kot ti jih prikazuje na zaslonu. Če si daš font na največji možni in pogledaš recimo prve 3 ali 4 (virtualne) strani, ti bo kindle še zmeraj kazal stran 1, čeprav si že prelistal več virtualnih strani. Kaj točno ta 1 pomeni, pa ne vem. Ali je to odvisno od količine teksta, ali je preslikava z določenim formatom fizične knjige... Nimam pojma.

mihagr ::

Pozdravljeni, sem v pripravi, da kupim nek čitalnik, predvsem takega s katerim bi čital slovenske knjige iz Biblosa, ali Cobiss-ELA ko bo to delovalo. Sedaj pa uporabljam biblosovo aplikacijo za android telefon in deluje v redu, razen baterijo "žre" verjetno 10x hitreje, kot bi jo pravi bralnik.
No ampak vprašanje, ki ga imam pa je ali Kindle in PocketBook nimata možnosti "zaznamka", s katerim označiš kje v knjigi si?
Ta aplikacija ima tudi to in te kasneje vrne točno tja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mihagr ()

wwwampy ::

Imam PocketBook in ima možnost zaznamka, opomb itd. Sicer si bralnink sam zapomni, kje si ostal. Nikoli nisem uporabil zaznamka za to, da vem, kje sem ostal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: wwwampy ()

mihagr ::

Hvala, no če ga ima ga bom uporabljal.

cinderella ::

GupeM je izjavil:

Čist tko vprašanje. Zakaj rabite številke strani? Meni se pa to zdi neuporabno, ker stran na bralniku itak ni ekvivalent strani v fizični knjigi. Pa tudi fizične knjige imajo različne formate (hard cover, soft cover, žepna izdaja) in so strani lahko različne med formati.

jst zaradi občutka. je pa več nastavitev za to, od bolj hitrih za približno(glede na št. znakov, meni je tole top ker je hitro in presenetljivo natančno) pa do bolj natančnih, kjer lahko sam vstaviš isto številko strani, kot jo ima naprimer mehka izdaja knjige in potem calibre preračuna ko nalaga. je pa tako, da ko obračaš strani na kindlu, ti številke ne obrne vedno, tako da ni važno kakšne robove in pisavo uporabljaš. je vezano le na število znakov, ne na kindlove 'strani'.

mi pa kindle še ni pozabil strani, uporabljam to le za boljši občutek ob branju in da vem koliko sem prebrala.

Zgodovina sprememb…

cinderella ::

mihagr je izjavil:

Pozdravljeni, sem v pripravi, da kupim nek čitalnik, predvsem takega s katerim bi čital slovenske knjige iz Biblosa, ali Cobiss-ELA ko bo to delovalo. Sedaj pa uporabljam biblosovo aplikacijo za android telefon in deluje v redu, razen baterijo "žre" verjetno 10x hitreje, kot bi jo pravi bralnik.
No ampak vprašanje, ki ga imam pa je ali Kindle in PocketBook nimata možnosti "zaznamka", s katerim označiš kje v knjigi si?
Ta aplikacija ima tudi to in te kasneje vrne točno tja.


jst to lahko povem za kindla. si zapomni kje si ostal za čisto vsako knjigo, ki je naložena. lahko pa narediš zaznamke tudi ročno, kolikor jih pač sam želiš, v vsaki knjigi. aja pa računaj na to, da kindle ne podpira drm ki ga uporablja biblos, bo treba odstranjevat.

GupeM ::

cinderella je izjavil:

mi pa kindle še ni pozabil strani, uporabljam to le za boljši občutek ob branju in da vem koliko sem prebrala.

Za to so meni bolj uporabni odstotki. Ker se ponavadi ne pozanimam, koliko strani ima knjiga. Razen pri fizičnih, kjer pač lahko na hitro ocenim oz na hitro pogledam na konec.

Sicer pa vsakomur svoje :) Meni osebno se pač ne zdi uporabno, za nekoga drugega je pa lahko. Zato sem tudi vprašal, kakšna je uporabna vrednost. Mogoče me kdo prepriča, da je zadeva uporabna in bom začel tudi jaz uporabljat :)

Badwolff ::

GupeM je izjavil:

Kindle ti ne kaže strani, kot ti jih prikazuje na zaslonu.


Če prenašaš preko https://send.djazz.se/, kar itlz telefona recimo, se strani ob spremembi velikosti pisave sproti prilagajajo.

jocoj ::

Zakaj bi uporabljal strani, če imaš % prebrane knjige in tudi koliko časa rabiš do konca knjige ti tudi lahko preračuna.

Sicer pa Cobiss Ela predvidoma prihaja med uporabnike sredi junija.
Trade Republic - bonus povabilo - https://ref.trade.re/3qxk3pzb

wwwampy ::

Predvidevam, da bo Calibre poskrbel tudi za Elo ;)

jocoj ::

MKL, ki je knjižnica z daleč največ e-knjigami, že par mesecev ni naložila novih e-knjig na biblosa, kar pomeni da knjižnice verjetno že intenzivno interno testirajo Elo. Biblos bo itak umrl, sploh ko se bo zaprla državna pipica.
Trade Republic - bonus povabilo - https://ref.trade.re/3qxk3pzb

wwwampy ::

Ja, ni ravno veliko knjig na Biblosu, ki ima jasno monopol.

cinderella ::

upam da bo ela imela več izbire, ker tale biblos je kar mal bogi. moja knjižnica tudi ne nabalja več novih knjig tam, pomoje je to to. baje je bila tudi drama glede cen in knjižnice nočejo več plačevat. beletrina pa pripravlja en nov portal, beletrina digital, ampak še nisem zasledila datuma odprtja. me zanima kaj bo z biblosom nakoncu..

noob96 ::

A se že ve katere naprave bo podpirala cobiss ela? Da ne kupim zdej ravno napačnega bralnika...biblos in ti inkbooki so pokop..prodal vse

cinderella ::

readium lcp drm bo baje, nisem pa 100%. mislim da si lahko nekje pogledaš katere naprave podpirajo ta drm.

wwwampy ::

Clibre bo to vse poštimal. Sem prepričan.

noob96 ::

A potem ne obstaja neka najbolj safe bet futer proof naprava, da si ne kupiš problemov
««
13 / 14
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

eBook reader

Oddelek: Kaj kupiti
215523 (1626) bralnik98
»

Kobo Clara in nalaganje z Biblosa

Oddelek: Mobilne tehnologije
3214405 (6894) marko-mb
»

Biblos.si - slovenska spletna knjižnica z e-knjigami (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
7628408 (12097) GupeM
»

e-bralnik ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15143380 (24680) AgiZ

Več podobnih tem