» »

Kateri e-bralnik?

Kateri e-bralnik?

««
7 / 14
»»

Groot ::

Poizkusi odstranit bralnik in ga še enkrat avtorizirati od začetka.

sfaljk ::

Pozdravljen.
Sam sem imel identično težavo z bralnikom Kobo Clara in Kobo Libra 2. Rešil sem jo na način,da sem odstranil ADE in namestil starejšo različico ADE. Mislim, da je verzija 3.0 in še nekaj.
Sedaj deluje normalno.

LP

monaco ::

Kako na remarkable2 spravit knjige iz boblosa?
www.ramsak.si

scipascapa ::

tikitoki ::

Vecji e readerji so bolano dragi. A so res tolk dragi za proizvodnjo?

ales85 ::

Najbrz ekonomija obsega.

tikitoki ::

Mozno. Sam sicer sumim pomankanja konkurence.

monaco ::

Ima kdo Noox2
www.ramsak.si

ekran ::

Kateri e-bralnik tam za do 150 € bi mi priporočali? Vem, da je to najnižji cenovni razred, ampak bo to moj prvi e-bralnik, tako da bi rada najprej malo testirala, koliko ga bom sploh uporabljala, preden si mogoče kaj boljšega privoščim. Verjetno je tudi najcenejši bralnik boljši od branja na telefonu?

Pomembno mi je predvsem to, da lahko uporabljam Biblos, sicer pa ne vem, kaj gledati, ko primerjam te najcenejše modele. So si bolj ali manj vsi podobni ali mogoce tudi v tem cenovnem razredu izstopajo kakšni modeli? Super bi bilo, če bi kje kakšno akcijo ujela, da bi
šlo nekako v moj budzet ...

Badwolff ::

Za biblos afaik kindle ni kompatibilen, tako da ti predlagam Kobo Clara 2e. Tudi sicer bi bil prvi izbor imo, ampak tko na hitro tko ni razlike med njima.

Na Amazonu je 140

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Badwolff ()

ekran ::

Hvala za tako hiter odgovor. Načeloma bi raje v Sloveniji naročala, zaradi garancije oz. potencialnih težav. Vidim, da so v Sloveniji ti modeli okoli 190 €. Saj bi tudi malo več dala, ampak ne vem, ali res kaj bistvenega profitiram. Se ta model res bistveno razlikuje od bralnikov, ki so najcenejši, recimo Kobo Nia? na hitro sem opazila predvsem to, da ima 16 GB prostora (namesto 8 GB), ampak to lahko po potrebi itak s pomnilniško kartico razširim?

ekran ::

Kaj pa ti "uradni" bralniki za Biblos? https://beletrina.si/izdelek/inkbook-ca...

Na prvi pogled kar solidno deluje. Ampak kot rečeno ... se ne spoznam zares. Če prav razumem, je tukaj možen direkten prenos izposojenih knjig (in ni treba prek računalnika prenašati)?

Alamar ::

Badwolff je izjavil:

Za biblos afaik kindle ni kompatibilen
S Calibre programom in par kliki lahko enostavno naložiš tudi knjige iz Biblosa. Trenutno so Amazonovi dnevi in Kindle Paperwhite 16 GB brez reklam dobiš iz Nemčije za 130 EUR s poštnino vred.

Sicer pa tudi za Kobo in biblosove bralnike rabiš kabel in Adobe digital editions program, saj je spletni vmesnik na vseh e-ink bralnikih katastrofalno počasen in neuporaben, da bi nalagal knjige direktno iz biblosove strani. Kindle paperwhite je pa po kvaliteti svetlobna leta pred temi njihovi jajčki, ki jih drago prodajajo.

Badwolff ::

Kot rečeno kindle paper-white in kobo clara sta si zelo podobna, nezahteven user komaj opazi razliko. Men bolj leži Kobo ekosistem, predvsem zaradi epubov in direktnega prenosa s telefona (morda gre sedaj tudi na kindlu, ze dolgo nisem probaval,od zacetka me je privlacilo tudi več moznosti osvetlitve, ampak sedaj ne uporabljam vec. Kindle je bolj primeren, če kupuješ knjige na amazonu.

Nia ima predvsem slabo resolucijo za danasnje dni gigabajti so prek glave, ce nimaš audiobookov ali mange. V specsih pise tudi, da je clara hitrejša...

Podrobnosti o biblosu pa ne poznam, ne uporabljam.

Ps - browser je na obeh slab, ampak za knjigo naložit z biblosa bi najbrž bil.

Ps 2 - isti app pošlje knjjgo tako na kobo kot kindle

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Badwolff ()

Tidule ::

Kindle paperwhite je trenutno 100 eur (prime days), kar je IMO best buy za ta denar.

tikitoki ::

Si zgresil del, da ni kompatiblizno s Cobisom?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

drzni86 ::

Tidule je izjavil:

Kindle paperwhite je trenutno 100 eur (prime days), kar je IMO best buy za ta denar.


Kje si ga našel za 100€?

Groot ::

Tudi jaz priporočam katerega izmed Kobo bralnikov.

Kindle Paperwhite pa samo če se ti da ukvarjati z odstranjevanjem DRM zaščite (ob predpostavki da je Biblos relevanten). S tega vidika je Paperwhite popolnoma enako "praktičen" kot Kobo bralniki, v vsakem primeru rabiš še računalnik pred nalaganjem knjige. Da ne bo kdo prehitro glasen, da lahko na Kindlu stvari nalagaš direktno. Je pa Paperwhite sedaj postal bolj enakovredna izbira, ko so končno dodali tudi možnost spreminjanja barve osvetlitve. Pred tem si bil obstojen na neon belo. Edino oglase dobiš zraven "gratis" ob cenejšem modelu, ampak načeloma to ni tako moteče, ker so omejeni na ugasnjen zaslon.

yayo ::

drzni86 je izjavil:

Tidule je izjavil:

Kindle paperwhite je trenutno 100 eur (prime days), kar je IMO best buy za ta denar.

Če ga pošljejo pa itak zaračunajo naš davek, torej bo dražji.

Kje si ga našel za 100EUR?

Amazon.de verzija z reklamami. Mislim, da ne pošiljajo v Slovenijo torej se moraš znajti. Plus poštnina.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yayo ()

Alamar ::

Groot je izjavil:

Tudi jaz priporočam katerega izmed Kobo bralnikov.

Kindle Paperwhite pa samo če se ti da ukvarjati z odstranjevanjem DRM zaščite (ob predpostavki da je Biblos relevanten).
Ni to zdaj neko težko ukvarjanje. V Calibre namestiš en plugin za razbijanje zaščite in povlečeš datoteko s knjigo na Kindle. Torej en korak več, kot pri Kobo, kjer moraš v vsakem primeru preko kabla naložiti knjige razen, če si mazohist in se ti da ukvarjati s prenosom knjig preko vgrajenega brskalnika v Kobotu. Vsekakor je kindle brez reklam za 130 EUR s poštnino trenutno najboljši nakup.

tikitoki je izjavil:

Si zgresil del, da ni kompatiblizno s Cobisom?

Seveda je, s tremi kliki miške več, kot na kobotu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Alamar ()

Badwolff ::

A zaščito se sedaj tako enostavno rqzbije?

tikitoki ::

Imam vprasanje glede Amazonovih e bralnikov. Lahko na njih beres knjige in clanke z libgen (ePUB in PDF)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

Alamar ::

Badwolff je izjavil:

A zaščito se sedaj tako enostavno rqzbije?

Ja, samo DeDRM plugin namestiš. Je nekje tema na slotech forumu, malo pobrskaj.

tikitoki je izjavil:

Imam vprasanje glede Amazonovih e bralnikov. Lahko na njih beres knjige in clanke z libgen (ePUB in PDF)?

Lahko, če jih naložiš preko Calibre programa na Kindle. Samo pdf format je bolj tako na ebralnikih, ker so premajhni, bolje tablica za tole.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Alamar ()

Badwolff ::

Ze kar nekaj let nisem rabil. Če se prav spomnem, se takrat ni dalo razbit applovga drmja.

Alamar ::

Evo, s tem da zadnji korak ne rabiš pretvarjati v mobi, samo pošlješ na Kindle preko kabla

1. Namestiš Calibre ali pa ga posodobiš na najnovejšo verzijo
2. Snameš DeDRM iz prej omenjene povezave in ga namestiš v programu kot vtičnik (postopek namestitve najdeš v Read Me datoteki znotraj snetega DeDRM-ja). Ne pozabi pred tem datotek nekam razširiti, saj je RAR znotraj RAR-a
3. Snameš knjigo v Biblosu, jo odpreš v Adobe Digital Editions, nakar skočiš v Raziskovalca in pod Dokumenti/My Digital Editions najdeš epub
4. Epub enostavno povlečeš na Calibre, ki DRM odstrani, nato samo še pretvoriš v MOBI in si pošlješ na Kindle

tikitoki ::

Hvala.

Vecji ereadrji niso majhni, sam dragi so.

drzni86 ::

Ima kdo namen naročat kakšnega Kindla iz .de?

Badwolff ::

Večji so samo če beres veliko pdfjev ali stripov. V obeh primerih je pomoje bols tablica. Na tamalih so pdfji skrajno neuporabni. Oz obratno.

Irbis ::

Jaz sem si za pdfje nabavil InkPad X, tam se lepo bere (imam ga že tri leta in sem prebral kup pdfjev razne dokumentacije in tehničnih knjig na njem). Je pa drag in ni ravno priročen. Tako da uporabljam Kindla za normalne knjige (ki jih večinoma tudi kupujem na Amazonu, slovenske (npr. od založbe Sanje) se pa da tudi lepo brati, ker jih dobiš kot nezaščiten epub), InkPad X pa za pdfje in Biblos (čeprav bi se to zdaj dalo tudi na Kindlu z nekaj telovadbe).

Ales ::

Alamar je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Imam vprasanje glede Amazonovih e bralnikov. Lahko na njih beres knjige in clanke z libgen (ePUB in PDF)?

Lahko, če jih naložiš preko Calibre programa na Kindle. Samo pdf format je bolj tako na ebralnikih, ker so premajhni, bolje tablica za tole.

Bolj točno, ePUB na Kindlu ne moreš brati, ga pa Calibre lahko pri nalaganju pretvori v Kindlov mobi oz. še bolje, v AZW3 format.

PDF je lahko OK za branje tudi na majhnem Kindlu, če je v njem dejansko tekst in ne grafika (slike teksta, sken npr.). PDF tekst se prilagaja na velikost ekrana, naredi reflow. S slikami se tega ne da delati.

Irbis ::

Ales je izjavil:

Bolj točno, ePUB na Kindlu ne moreš brati, ga pa Calibre lahko pri nalaganju pretvori v Kindlov mobi oz. še bolje, v AZW3 format.

Vsaj za pošiljanje po e-pošti (Send to Kindle) se je to lani spremenilo, ne podpira več mobi formata, podpira pa epub (ampak prej prenesene knjige v mobi formatu delujejo).

Ales ::

Irbis je izjavil:

Ales je izjavil:

Bolj točno, ePUB na Kindlu ne moreš brati, ga pa Calibre lahko pri nalaganju pretvori v Kindlov mobi oz. še bolje, v AZW3 format.

Vsaj za pošiljanje po e-pošti (Send to Kindle) se je to lani spremenilo, ne podpira več mobi formata, podpira pa epub (ampak prej prenesene knjige v mobi formatu delujejo).

Storitev "Send to Kindle" naredi pretvorbo iz ePUB (in drugih) v Kindlove formate, preden dostavi knjigo na Kindle e-bralnik.

To je storitev z svojimi lastnostmi in omejitvami. Ne vpliva pa to na lastnosti ne samega bralnika, še manj pa programa Calibre. Te storitve ni sploh potrebno uporabljati.

Za uporabo Kindle z Calibre, se na "Send to Kindle" torej ni treba nič ozirati.

Badwolff ::

Ne vem če poznate, ampak jaz uporabljam skoraj izključno samo še tole.

https://send.djazz.se/

Ps na androidu mi dela na Chromu, ne pa na Firefoxu

Tidule ::

tikitoki je izjavil:

Si zgresil del, da ni kompatiblizno s Cobisom?

Si zgresil del, da sem podal splosno informacijo v temi o e-bralnikih?

drzni86 je izjavil:

Tidule je izjavil:

Kindle paperwhite je trenutno 100 eur (prime days), kar je IMO best buy za ta denar.


Kje si ga našel za 100€?

V okviru prime days, oziroma pre prime offer je bil za 100 eur z ovitkom in 2 leti kindle kids narocnine. Dostavijo pa brez tezav brezplacno v kak locker ob si-at meji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

Irbis ::

Ales je izjavil:

Irbis je izjavil:

Ales je izjavil:

Bolj točno, ePUB na Kindlu ne moreš brati, ga pa Calibre lahko pri nalaganju pretvori v Kindlov mobi oz. še bolje, v AZW3 format.

Vsaj za pošiljanje po e-pošti (Send to Kindle) se je to lani spremenilo, ne podpira več mobi formata, podpira pa epub (ampak prej prenesene knjige v mobi formatu delujejo).

Storitev "Send to Kindle" naredi pretvorbo iz ePUB (in drugih) v Kindlove formate, preden dostavi knjigo na Kindle e-bralnik.

To je storitev z svojimi lastnostmi in omejitvami. Ne vpliva pa to na lastnosti ne samega bralnika, še manj pa programa Calibre. Te storitve ni sploh potrebno uporabljati.

Za uporabo Kindle z Calibre, se na "Send to Kindle" torej ni treba nič ozirati.

Meni se je po nekaj letih Kindle spuntal in ga nisem mogel več priklopiti s kablom na računalnik, zato zdaj pač uporabljam Send to Kindle in ne Calibre. Moram pa enkrat spet preizkusiti, ali je kakšna vmesna nadgradnja Kindla/računalnika slučajno kaj rešila.

monaco ::

6' kindle je na amazon.de v prime days 69 eur, če koga mika nakup ;)
www.ramsak.si

fujmoderator ::

Irbis je izjavil:

Moram pa enkrat spet preizkusiti, ali je kakšna vmesna nadgradnja Kindla/računalnika slučajno kaj rešila.


Kupiš, jailbreakaš in ne "nadgrajuješ" (oz. danes "podgraduješ") več.

ekran ::

Hvala vsem. Bom verjetno kar Kobo Clara 2e naročila. Big Bang ga ima za 190 € + brezplačna poštnina + 2 leti garancije. Ugodnejše ponudbe v Sloveniji verjetno ni trenutno?

Pa samo še eno vprašanje: avdioknjig sicer ne poslušam, bi mi bilo pa fajn, če bi lahko imela kaj glasbe in par podcastov gor (da lahko čim bolj zminimiziram uporabo telefona). Kako zahtevna je tukaj pretvorba oz. ali je to sploh izvedljivo pri tem bralniku, ki ga gledam?

Badwolff ::

Škoda zgubljat cas s tem imo, če imas.precej boljšo naprao za to v žepu.

Amazon garancija velja tudi pri nas, pršparaš skor 50 evrov. Kobota svet nisem popravljal, ampak za slušalke in telefon je vredno veljala.

ekran ::

Saj ravno to je problem telefona, da je "predober", potem pa hitro kaj zmoti pozornost, zato ga paše včasih v kakšen predal pospraviti. :) Ampak dobro, to ni bistveno.

A res? Kako gre pa to potem v praksi? Koga kontaktiras oz. kako prideš do seznama servisov, kamor lahko neseš?

Badwolff ::

Google da kup zadetkov, evetus, piara... Nisem pa nikoli imel težav s kobotom, no en mi je vrknil po 6,7 letih, tako da še nisem preizkušal. Isti kot če kupiš v BB uglavnem.

Tidule ::

ekran je izjavil:

Saj ravno to je problem telefona, da je "predober", potem pa hitro kaj zmoti pozornost, zato ga paše včasih v kakšen predal pospraviti. :) Ampak dobro, to ni bistveno.

A res? Kako gre pa to potem v praksi? Koga kontaktiras oz. kako prideš do seznama servisov, kamor lahko neseš?

Pri amazonu za kindle je zelo enostavno. Ce crkne v garanciji, posljes nazaj in dobis novega. Ce crkne po garanciji, pa je odvisno od visje sile. Do sedaj sem v 15 letih rabil 2x, prvic sem dobil zamenjavo z refurbished z doplacilom za postnino, drugic so mi dali 50% popusta za nakup novega.

house ::

monaco je izjavil:

6' kindle je na amazon.de v prime days 69 eur, če koga mika nakup ;)

1. Na tega Kindla lahko naložiš PDF-je?
2. Ima 8 GB prostora?
3. Obstaja slovenski vmesnik?
4. Se poveže z Biblos?
5. Prosim za link.

Hvala.

-ninja-91- ::

Jaz imam kobo libra 2, super zadovoljen tako z ergononijo, zaslonom kot s tem da bp nalagam gor epub/mobi knjige kot tudi biblos naslove.

yayo ::

Tidule je izjavil:


Pri amazonu za kindle je zelo enostavno. Ce crkne v garanciji, posljes nazaj in dobis novega. Ce crkne po garanciji, pa je odvisno od visje sile. Do sedaj sem v 15 letih rabil 2x, prvic sem dobil zamenjavo z refurbished z doplacilom za postnino, drugic so mi dali 50% popusta za nakup novega.

Kolikor mi je znano je s Kobotom podobno. Če crkne, ko je v garanciji ga zamenjajo, drugače nudijo popust na novega, nisem slišal, da bi servisirali pokvarjene bralnike. Če kupiš pri uradnih distributerji seveda, bojim se, da gre pri nas bolj za sivi uvoz, po cenah sodeč. Svojega zadnjega sem vzel na Amazon.de.

Alamar ::

house je izjavil:

monaco je izjavil:

6' kindle je na amazon.de v prime days 69 eur, če koga mika nakup ;)

1. Na tega Kindla lahko naložiš PDF-je?
2. Ima 8 GB prostora?
3. Obstaja slovenski vmesnik?
4. Se poveže z Biblos?
5. Prosim za link.

Hvala.



1. Ja
2. 16 GB
3. Ne
4. Ne. Ampak lahko naložiš knjige iz Biblosa s par dodatnimi kliki preko Calibre programa.
5. Si že zamudil ponudbo, ampak nič bati, ene 5x na leto je znižanje vseh Kindle bralnikov. Sicer pa tega z reklamami ne boš mogel naročiti za dostavo v SLovenijo,. Brez reklam je nekaj malega dražji.

-ninja-91- je izjavil:

Jaz imam kobo libra 2, super zadovoljen tako z ergononijo, zaslonom kot s tem da bp nalagam gor epub/mobi knjige kot tudi biblos naslove.
Saj je odličen bralnik, samo cena je 2x Kindle Paperwhite.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Alamar ()

-ninja-91- ::

Mene je prepričala ergonomija in kvaliteta zaslona, da sm požrl razliko v ceni. Pa da ni od amazona :D

Tidule ::

house je izjavil:

monaco je izjavil:

6' kindle je na amazon.de v prime days 69 eur, če koga mika nakup ;)

1. Na tega Kindla lahko naložiš PDF-je?
2. Ima 8 GB prostora?
3. Obstaja slovenski vmesnik?
4. Se poveže z Biblos?
5. Prosim za link.

Hvala.

Noben kindle se direktno ne poveze z Biblos, niti nima slo vmesnika. Prime days so mimo, tako da dvomim da ga se dobis za to ceno.

Groot ::

Alamar je izjavil:


-ninja-91- je izjavil:

Jaz imam kobo libra 2, super zadovoljen tako z ergononijo, zaslonom kot s tem da bp nalagam gor epub/mobi knjige kot tudi biblos naslove.
Saj je odličen bralnik, samo cena je 2x Kindle Paperwhite.


Zakaj zavajaš in primerjaš cene dveh popolnoma različnih razredov bralnikov? Saj je očitno da si fan Kindla, ampak bodi vsaj toliko pa povej da je Paperwhite povsem osnovni vstopni model, Kobo Libra 2 je pa vsaj ene dva razreda nad tem (večji in boljši enkran, fizični gumbi, branje pokončno in ležeče itd.).

Na koncu se vsak sam odloči kaj vzeti. Več nas je tukaj že izpostavilo dobro izkušnjo s Kobo bralniki. Ampak tudi s Kindlom pač ne bo noben zgrešil. Ni pa vseeno za zanemarit omejenosti na Kindle ekosistem, sploh če želiš uporabljati tudi knjige iz Biblosa. Trenutno sicer obstaja možnost razbitja aktualne DRM zaščite, ampak to leta in leta ni bilo mogoče. Pa sem tudi precej prepričan da bo hitro prišlo do popravkov in bo vse skupaj spet onemogočeno.

Badwolff ::

Sam osebno ne stekam, zakaj so fizični gumbi prrdnost, pa vedno to poudarjajo kot ful prednost tej nekoliko drazjih bralnikov.

Sem se odlocla med libro in claro 2e nazadnje, pa se mi je, dela clara dosti boljši izbor.
««
7 / 14
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

eBook reader

Oddelek: Kaj kupiti
215517 (1620) bralnik98
»

Kobo Clara in nalaganje z Biblosa

Oddelek: Mobilne tehnologije
3214390 (6879) marko-mb
»

Biblos.si - slovenska spletna knjižnica z e-knjigami (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
7628354 (12043) GupeM
»

e-bralnik ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15143315 (24615) AgiZ

Več podobnih tem