» »

Kateri e-bralnik?

Kateri e-bralnik?

««
6 / 14
»»

St235 ::

no vidiš, eno je tvoje (ničvredno) mnenje, drugo pa je objektivno dejstvo, ki si ga dokazal z zgornjim postom.

tikitoki ::

St235 je izjavil:

no vidiš, eno je tvoje (ničvredno) mnenje, drugo pa je objektivno dejstvo, ki si ga dokazal z zgornjim postom.


Naziv PNG je ocitno vec kot zasluzen. Jaz bi v tvojem primeru dodal et idiota.

mtosev ::

Jaz, če je stuff na voljo vedno kupim. Se mi zdi normalno kupiti nekaj kar uporabljam. Isto velja za software in drugo.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

tikitoki ::

mtosev je izjavil:

Jaz, če je stuff na voljo vedno kupim. Se mi zdi normalno kupiti nekaj kar uporabljam. Isto velja za software in drugo.


Vceraj sem testiral, ce je kupovanje knjig kaj napredovalo. Sem dobil odgovor: Not avaliable in your region! Debili pa se kleceplazite, da lahko priviligiranecem, ki jim niste dovolj pomembni, da uredili dostop do vsebin tlacite dnar v denarnico preko obvodov. Tko, k nekateri uporabljajo mailbox, ker se kmetavzom na Mindfactory ne zdi vredno obracunati slovenskega daveka. Ne hvala. Se posebaj, ko je na voljo enostavna resitev, ki boli zgolj tiste, ki nas obravnavajo kot nepomembno trzisce, nevredno polnopravne obravnave. Nekateri ste pac dobro oprani in verjamete v pravljice, ki vam jih servirajo. Pa smesno je, k ponavadi isti bedaki opravicujejo velike korporacije, ki se izogibajo davkom. Dihotomija vlada nekaterim v glavi.

mtosev ::

Super, da si ti tako pameten in da veš, da tebe ne nategujejo. Jaz imam princip, da kupim stuff in to je to. Do sedaj sem vedno našo software, DVD/Blu-raye, etc in dobil to kar sem iskal.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

GupeM ::

Sicer se strinjam s tem, da je treba zadeve kupit oz. si jih legalno sposodit (knjižnice recimo), ampak če je pa nekaj unavailable in your region, potem se pa strinjam s tikitokijem. Če mi nočeš prodat, bom pa zastonj nekje dobil. Simple.

mtosev ::

Dosti filmov kateri mene zanimajo ni na voljo v Sloveniji. Jaz rešim to tako, da kupim DVD/Blu-ray release na Amazonu. Po potrebi si ripam v ISO format in gledam kjerkoli.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

St235 ::

tikitoki je izjavil:

St235 je izjavil:

no vidiš, eno je tvoje (ničvredno) mnenje, drugo pa je objektivno dejstvo, ki si ga dokazal z zgornjim postom.


Naziv PNG je ocitno vec kot zasluzen. Jaz bi v tvojem primeru dodal et idiota.

Seveda je zasluzen, saj kurjim tatovom z majnimi ticki kot si ti pokazem ogledalo in potem veselo cvilite kot pujski. Ti si kar pridno izmisljaj primitivne izgovore za svoje ravnaje, ce nimas jajc da bi se sprijaznil, da si pac kurji tat in se okoriscas kjer imas priliko. Pa nimam problema s tem, to je pa ja nacionalna posebnost, je pa pomilovanja vredno, ko si kretencki tvojega kova morate izmisljat primitivne izgovore, da opravicujete svoje ravnanje. Saj bos zrasel pa bos mogoce sposoben zivet sam s sabo brez idiotskih izgovorov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

tikitoki ::

Ubozecn, a ne mores ziveti sam s seboj in sedaj zalis po netu? V zivo bi itak poprpavil.

T440 ::

mtosev je izjavil:

Super, da si ti tako pameten in da veš, da tebe ne nategujejo. Jaz imam princip, da kupim stuff in to je to. Do sedaj sem vedno našo software, DVD/Blu-raye, etc in dobil to kar sem iskal.

Kupiš ti ali kupi mama zate?
Eni imamo princip, da to ni eno in isto.

St235 ::

tikitoki je izjavil:

Ubozecn, a ne mores ziveti sam s seboj in sedaj zalis po netu? V zivo bi itak poprpavil.

Haha, kurji tatek z majhnim tickom si domislja kako je pogumen za tipkovnico. Saj bos zrasel, pa bo boljse. Do takrat pa kar pridno prodajaj primitivne izgovore.

Smartydug ::

Ali ima mogoče kdo bralnik od InkBook (ta je zelo podprt za Slovence) ali pa PocketBook mogoče. Obadva poleg Kobota podpirata Cobiss.

Sem tudi namenjen naročit Libra2, ampak poleg bralnika iščem tudi za poslušanje audiobookov.

Kobo ima nek svoj store za audioknjige, dela samo v določenih državah
Inkbook ima podprto
PocketBook za razliko ima celo zvočnik spodaj (ni waterproof i guess)

Bi bilo pa zanimivo, če mogoče kdo od telih podpira še slovenski jezik za audioknjige. Tudi slovenske.

Tidule ::

Audiobook je popedenan mp3, tako da ne vem o kaki podpori zq slovenscino govoris. E-brqlnik pqc predvaja kar je posneto in to je to, pa naj bo v anglescini, slovenscini ali cem tretjem.

Je pa ponudba zvocnih knjig v slovenscini (z izjemo pravljic in recimo lahkonocnic) mizerna.

Smartydug ::

Ali nima Kindle nek feature da deluje celo tako da bere angleško knjigo in jo v zvok predvaja kot audioknjigo.

Tidule ::

text to speach in audiknjige so svetlobna let narazen. To je rešitev v sili za slepe in slabovidne, ne pa nekaj kar bi človek prostovoljno uporabljal za poslušanje knjig.

Smartydug ::

Določene knjige imajo v amazon storu, TTS mark kar pomeni da so prilagojene in jih prebere zvokovno. Mislm da anglešcina kr gre, ostalo pa bolj ne(vsaj kar sem videl).

Tidule ::

TTS je rešitev v sili. In ne, tudi angleščina, za leposlovna dela, niti pod razno ne gre, ker tudi s strojnim učenjem, še nismo tam, da bi lahko računalnik na random besedilu zadel karkoli več od dobesednega pomena besed. Kakšen suhoparen tekst lahko v sili preživiš, ampak to je pač to. Tega pač ne moreš primerjat z zvočnimi knjigami.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

Smartydug ::

Ok hvala. Torej se moram še vseeno odločit med temi 3emi firmami. Najboljše nekje stestirati potem..

Han ::

Pocketbook InkPad 3 ima priložen USB adapter za slušalke, ker nima Bluetooth tako kot dražji InkPad 3 Pro. Noben od teh nima zvočnika.

yayo ::

Moj stari Kindle Touch je imel TTS in zvočnik, ampak bolj kot za razkazovaje radovednim kolegom to ni bilo. Libra 2 podpira avdioknjige, ima pa bolj malo spomina. Drugače, če nosiš pametni telefon s seboj avdioknjige raje nanj naloži pa poslušaj preko kake aplikacije. Še v avtu jih lahko poslušaš preko bluetootha.

Smartydug ::

V lokalni knjižnici so mi svetovali inkBook ker naj bi bil najbolj native za Cobiss, ...

Groot ::

Smartydug je izjavil:

V lokalni knjižnici so mi svetovali inkBook ker naj bi bil najbolj native za Cobiss, ...


Haha seveda da so ti svetovali inkBook, če ga pa Biblos sam prodaja :))

Rias Gremory ::

Nameravam kupiti prvi e-bralnik.
Trenutno je v izboru PocketBook Touch Lux 5 in inkBOOK Calypso Plus.
InkBOOK je strojno močenjši, sem kaj zgrešil? Sicer mi je najbolj pomemben zaslon (PPI je enak), a baterija je pri inkBOOKu boljša a vendar ima močnejši CPU, ki verjetno požre več.
PocketBook podpira 19 formatov, inkBOOK pa le 8. Verjetno se da večino formatov pretvoriti v drugega tako, da ta faktor nima take uteži, ali pač?
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Rias Gremory ::

Sem pobrskal po tej temi in glede na negativne komentarje sem se odločil, da ne bom vzel inkBOOKa.
A se zelo pozna manjša resolucija (Pocketbook Touch Lux 5) v primerjavi z Kobo Clara 2E?
Bi bil to za vas "deal breaker"?
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Han ::

Jaz pod 300 ppi ne bi šel, poleg tega bi vzel večji InkPad 3 (Pro).

Rias Gremory ::

Ker sem bil finančno omejen sem vzel Touch Lux 5.
Sicer si še nisem vzel časa in gor naložil kakšne svoje knjige, zato berem že naloženo A Christmas Carol od Dickensa. S kvaliteto sem zadovoljen, všeč mi je da je naprava lahka.
PPI me ne moti oziroma mi je pisava dovolj ostra.

Sicer sem bralnik že priklopil na prenosnik (GNU/Linux distribucija, ki bazira na Debianu) a mi ga upravitelj datotek ni pokazal. Kernel ga sicer vidi.

Nakup ovitka:
Naši trgovci sicer imajo v ponudbi ovitek za omenjen bralnik a ga nisem nikjer našel na zalogi. Ebay je rešil zadevo za isti denar (18€) ter brezplačno poštnino. Naj bi prišel naslednji teden.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Bosstja ::

TheHijacker je izjavil:

Če komu prav pridejo slovarji za Kobo bralnike.

Angleško slovenski
Italijansko slovenski
Slovar slovenskega knjižnega jezika

https://gofile.io/d/CmeFlN


Živjo, je tole še kje na voljo, bi mi prišlo prav. Na linku ni nobene datoteke za download.

yayo ::

Rias Gremory je izjavil:

Ker sem bil finančno omejen sem vzel Touch Lux 5.
Sicer si še nisem vzel časa in gor naložil kakšne svoje knjige, zato berem že naloženo A Christmas Carol od Dickensa. S kvaliteto sem zadovoljen, všeč mi je da je naprava lahka.
PPI me ne moti oziroma mi je pisava dovolj ostra.

Če si ti zadovoljen potem je vse ok. Jaz sem po kakih osmih letih prešaltal od KOBO Aura H2O mk1 na KOBO Clara 2 pa na koncu zaključil, da bi komot ostal na starem bralniku dokler ne crkne. Izboljšave niso kot dan in noč. Malce ostrejša slika, malce bolj črne črke, osvetlitev kateri tweakaš toplino barve. Software isti. Pa starega sem podaril sestri, ki ga niti ne povoha. :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yayo ()

sirotka ::

Zdravo,

ženi bi kupil nek e bralnik (njen prvi), podpirat mora biblos. Gledam pocket inkpad3 in kobo libra 2, kateri bi bil boljši? Kakšni so tisti "uradni" biblos bralniki, nekih pohval ni najti za le te.

Cveto ::

Tega uradnega ima žena. Saj dela, samo v primerjavi z mojim deset let starim Kobo-tom je opazno bolj "poceni", ima čudne gumbe in neumen način prižiganja. Sam prikaz je pa ok in tudi Biblios dela dobro.

ToniT ::

Sam sem ženi kupil Inkbook (uradni biblos bralnik) samo zato, da ni težav z izposojo. Meni se zdi za branje knjig čisto OK. Dela to kot mora, pa tudi izposoja knjig dela brez težav, kar je najbolj pomembno.
Sam uporabljam Kindle.

sirotka ::

Kolikor berem, ima inkpad 3 podobno glede izposoje?

Ima pa najbrž inkbook focus boljši CPU, quad napram dual coru. Ne vem pa koliko se to pozna, nisem nikoli uporabljal e-čitalnikov. Kindle žal odpade, ker bi rada imela izposojo.

Groot ::

Ne najdem točnega podatka za Inkpad 3 glede podpore spremembe tona osvetlitve (v rumeno). Če tega nima, bi zame to bil deal breaker ker je ob večerih zelo zelo koristna funkcija.

sirotka ::

Naj bi podpiral neke temperaturne profile:

SMARTligh technology allows attuning not only brightness, but also the colour temperature of the frontlight. In automatic mode, SMARTlight offers the best option of light intensity and temperature, taking into account the time of day and human biorhythms.


PocketBook InkPad 3 gives new opportunity to create daily frontlight templates, assigning the settings for any hour of a day depending on the schedule and personal preferences. A convenient tuning scale displays 24 hours of the day, and allows easily set any dynamics and colour temperature of the lighting on any time of a day. It is possible to create an unlimited number of such daily frontlight templates, and give them names. The user can easily switch from one template to another, depending on the plans for a day.

Škorc ::

Živjo,

odločam se za nakup e-bralnika. Najprej sem razmišljal o tablici (malo branja, malo youtube, kakšna igra..), a sem prišel do tega, da bom vseeno največ bral in poslušal knjige. Naredil sem hiter pregled in se nekako ustavil pri Onyx Boox Poke 4 Lite (6") ali Leaf 2 (7"), ker ju poganja Android in lahko nanju naložim aplikacijo Scribd, katere naročnik sem.
Zanima me kakšne imate izkušnje glede velikosti, je velika razlika med 6" in 7"? Bi priporočali kakšen drug bralnik, ki ga poganja Android? Cena okoli 200€.

Lahko kdo svetuje kakšno trgovino, kjer so ugodne cene e-bralnikov (poleg npr. idealo)?

Hvala!

Tidule ::

Osebno mi je za knjige 6" vrh glave, ga je pa lazje drzat v roki. Vecje dimenzije pridejo prav v kolikor beres pdf, ki jih ni mozno reformatirat (slike) ali pa recimo stripe.

Škorc ::

Tnx.
Kako pa je z resolucijo, npr. 212 vs 300 ppi? Je nižja resolucija opazno moteča?

ales85 ::

Škorc je izjavil:

Tnx.
Kako pa je z resolucijo, npr. 212 vs 300 ppi? Je nižja resolucija opazno moteča?

Manjse crke kot nastavis, bolj opazna je. Mogoce pogledas na racunalniku vzorce vrknv razlicnih velikostih in obeh ppi.

Smartydug ::

A bi znal kdo povedati, ali je možno na Kobo Libra 2 iz Biblosa knjigo namestit direktno iz vgrajenega brskalnika v bralniku. Nekaj sem poskušal ampak neuspešno.

Če to ne gre, ali je možno potem na android telefon namestit Adobe digital editions in poslati knjigo preko bluetootha npr.
Če pač nimaš možnost PC priklopa s kablom.

sirotka ::

Poleg ostalih gledam tudi Boox leaf 2, je to, da teče na Androidu pomembno pri teh stvarcah?

TheHijacker ::

@Smartydug: Brez PC-ja in pravilno namščenega Adobe Digital Editions in povezanega s tvojim ID-ji iz knjižnice, žal ne bo šlo.

@sirotka: Boox leaf 2 kot vidim ne podpira Adobe Digital Editions, torej knjige iz Biblosa ne boš mogel brati na njem.
http://www.google.si

sirotka ::

Uf, hvala! Bi bil kar velik zaj*.

Škorc ::

@sirotka
imam Boox Poke4 Lite z Androidom in Biblos deluje preko aplikacije Biblos2. Nimam sicer podrobnejših izkušenj, ker sem ga ravnokar namestil, ampak brati se da.

sirotka ::

Hvala, sem ravno predvčerajšnjim kupil inkpad 3. Zaenkrat izgleda ok, tudi knjige se da prenašat brez računalnika, direktno iz Biblosa, žena je zadovoljna.

Go-ahead ::

sirotka je izjavil:

Hvala, sem ravno predvčerajšnjim kupil inkpad 3. Zaenkrat izgleda ok, tudi knjige se da prenašat brez računalnika, direktno iz Biblosa, žena je zadovoljna.


Kje si ga pa kupil in za koliko?

sirotka ::

Mimovrste. Je pa povsod samo temno rjav na zalogi, ampak je lepe rjave. 230€

yayo ::

Če kdo kupuje kobo so na Amazon.de včasih dobri warehouse deali za "used, very good condition". Very good ponavadi pomeni, da ga je nekdo prižgal, se z njim igral en dan in ga potem vrnil.Je pa res, da sem svojega dobil brez usb-c kabla, kar ni rečeno, da se bo drugim zgodilo. (imam jih drugače že nekaj doma od drugih naprav). Npr. zdaj mi kaže tole za LIBRA 2, če dam v košarico.
Order Summary
Items: EUR179.24 (cena s slovenskim ddvjem)
Postage & Packing: EUR11.99
Order Total: EUR191.23

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yayo ()

Stari bralec ::

Evo. Sam uporabljam ta večji biblosov Inkbook, na katerega pa težko nalagam kupljene knjige (zaščitene DRM) iz Francije. To počasi rešujem, mpak nisem prevelik optimist. Biblos sicer deluje super, telefon in wifi pa gre brez težav od koderkoli (bistveno mi je, da si knjigo lahko izposodim, kadar sem dlje v tujini). Me pa zanima, kako neposredno iz knjižnice nalagate knjige na pocketbooke (nekdo je napisal, da gre na Pocketbook Color in Inkpad 3). Ker sem računalniško boolj slabo pismen oz. se mi res ne da doktorirati iz nalaganje knjig na bralnik, bom zelo vesel, če mi kdo pojasni, kako to storim brez račuunalnika (ADE je precej nerodna zadeva, pa še stalno jo je treba avtorizirati).
Hvala za pomoč!

sirotka ::

Na inkpad se samo v brskalniku logiraš na biblos, preneseš knjigo in jo odpreš.

astrolog ::

Rabim pomoč, prosim:
knjigo (biblos) mi čez ADE naloži na Kobo Clara in ko jo hočem odpreti, napiše, da bralnik ni avtoriziran za odprtje knjige in da naj avtoriziram ADE. ADE pravi "this computer is already authorized". Ali kdo ve, kaj naj storim? To se mi dogaja prvič po dobrem letu uporabe brez težav.
««
6 / 14
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

eBook reader

Oddelek: Kaj kupiti
215503 (1606) bralnik98
»

Kobo Clara in nalaganje z Biblosa

Oddelek: Mobilne tehnologije
3214353 (6842) marko-mb
»

Biblos.si - slovenska spletna knjižnica z e-knjigami (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
7628274 (11963) GupeM
»

e-bralnik ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15143200 (24500) AgiZ

Več podobnih tem