» »

Dovoljeno parkiranje na cesti

Dovoljeno parkiranje na cesti

Temo vidijo: vsi

Bellzmet ::

Iz Dnevnika:
https://www.dnevnik.si/1042831909/lokal...

Se pravi lahko parkiram na katerikoli cesti, če je sredinska črta prekinjena in ni znaka za prepovedano parkiranje/ustavljanje ali kako? Ali je samo ta cesta "posebna"?

St235 ::

Manjkati ti najmanj se tale dva pogoja:
Mora bit med tvojim vozilom in nasprotnim robom najmanj 3m.
Mora bit v naselju

Potem je pa se kup omejitev (oddaljenost od prehoda za pesce, mostovi, , hidranti....)...

Ampak ja, v grobem lahko v naselju parkiras ob desnem robu, ce je med tabo in oviro (polna crta, rob vozisca...) vsaj tri metre in ni s prometnosignalizacijo predpisan sistem parkiranja oziroma prepoved le tega.

residual ::

to sem jaz pred kratkim doživel v MB na Vrbanski... zaradi premalo parkirišč pri blokih so pričeli parkirati na nasprotni strani na pločniku. Ko so pričeli dobivati kazni za nepravilno parkiranje, so pričeli parkirati ob robniku ceste (seveda vsi na eni strani). Problem je, ker so bili avti ponoči slabo vidni oziroma cesta premalo široka za srečanje s kamioni. Verjetno so res izigravali zakon, saj je občina kakšna dva meseca kasneje to uredila in na vsakih 50m (za vsakim dovozom do bloka) postavila znak prepovedano ustavljanje in parkiranje... sedaj parkirajo zopet na pločnikih.

LeQuack ::

Jp, v Ljubljani lahko parkiraš povsod, na zelenicah, pločnikih, cesti, krožnih. Povsod lahko.
Quack !

Invictus ::

LeQuack je izjavil:

Jp, v Ljubljani lahko parkiraš povsod, na zelenicah, pločnikih, cesti, krožnih. Povsod lahko.

Sploh dnevni migranti. Oni imajo odpustek vseh...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

St235 ::

LeQuack je izjavil:

Jp, v Ljubljani lahko parkiraš povsod, na zelenicah, pločnikih, cesti, krožnih. Povsod lahko.


ROFL, torej so vse teme o prekrških, ki jih pišejo redarji fake news? Al sta z invictusom, sam navadna nakladača?

https://www.dnevnik.si/1042388066

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Invictus ::

To je 6 let staro.

Sam redarjev niti ne vidim nikjer, pridejo pa tudi ne, če jih kličeš.

Sicer pa uporabljam bicikl, Trenutno najbolj na udaru tako policajev kot redarjev. Kot da ni drugih prekrškov, recimo voženj v rdečo luč...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

imagodei ::

St235 je izjavil:

Manjkati ti najmanj se tale dva pogoja:
Mora bit med tvojim vozilom in nasprotnim robom najmanj 3m.
Mora bit v naselju

Potem je pa se kup omejitev (oddaljenost od prehoda za pesce, mostovi, , hidranti....)...

Ampak ja, v grobem lahko v naselju parkiras ob desnem robu, ce je med tabo in oviro (polna crta, rob vozisca...) vsaj tri metre in ni s prometnosignalizacijo predpisan sistem parkiranja oziroma prepoved le tega.

Torej imamo tudi odgovor na vprašanje, kje ustaviti policaju, ko te v naselju ustavlja z mordimi lučmi? Nobene potrebe ni peljat do naslednje avtobusne postaje ali parkirišča - če te ustavlja na običajni 2-pasovni cesti s prekinjeno sredinsko črto, lahko ustaviš kjer koli?
- Hoc est qui sumus -

St235 ::

Invictus je izjavil:

To je 6 let staro.

Sam redarjev niti ne vidim nikjer, pridejo pa tudi ne, če jih kličeš.

Sicer pa uporabljam bicikl, Trenutno najbolj na udaru tako policajev kot redarjev. Kot da ni drugih prekrškov, recimo voženj v rdečo luč...


a če ti dam ta link https://svetkapitala.delo.si/ikonomija/... boš končno priznal, da nakladaš?

kalbert ::

Mi lahko razložiš kdo je golazen ki vsak dan pride v Ljubljano?. Se ti ne zdi da ti ljudje pridejo delat v Ljubljano in občini prispevajo znatno veliko denarja. Ti pa kot mestni človek........nima kanček pameti v čemu je smisel vskodnevne migracije v mesto

St235 ::

imagodei je izjavil:

St235 je izjavil:

Manjkati ti najmanj se tale dva pogoja:
Mora bit med tvojim vozilom in nasprotnim robom najmanj 3m.
Mora bit v naselju

Potem je pa se kup omejitev (oddaljenost od prehoda za pesce, mostovi, , hidranti....)...

Ampak ja, v grobem lahko v naselju parkiras ob desnem robu, ce je med tabo in oviro (polna crta, rob vozisca...) vsaj tri metre in ni s prometnosignalizacijo predpisan sistem parkiranja oziroma prepoved le tega.

Torej imamo tudi odgovor na vprašanje, kje ustaviti policaju, ko te v naselju ustavlja z mordimi lučmi? Nobene potrebe ni peljat do naslednje avtobusne postaje ali parkirišča - če te ustavlja na običajni 2-pasovni cesti s prekinjeno sredinsko črto, lahko ustaviš kjer koli?


če so izpolnjeni pogoji za parkiranje potem so tudi za ustavitev. Ni ravno kjerkoli, je pa ob desnem robu.

imagodei ::

Ja, seveda, to sem privzel. :)

Hočem povedat/vprašat, da če te policaj ustavlja ob 22h v naselju z modrimi lučmi, da ni treba vozit 100, 200 (400?) metrov do prve avtobusne postaje, iskat parkirišče ali parkirne boxe ob desnem robu? Če pač v neposredni bližini ni te možnosti, prižgeš desni smernik, zapelješ k desnemu robu in vklopiš vse štiri, policist pa nima kaj težit, češ zakaj nisi zapeljal 100m naprej do avtobusne?

Mimogrede - kako je s tovrstnim ustavljanjem izven naselja (ja, imam ravno delo in se mi ne da googlat)? In kaj v naselju pomeni desni rob - a lahko zapeljem na kolesarsko stezo?
- Hoc est qui sumus -

St235 ::

Hočem povedat/vprašat, da če te policaj ustavlja ob 22h v naselju z modrimi lučmi, da ni treba vozit 100, 200 (400?) metrov do prve avtobusne postaje, iskat parkirišče ali parkirne boxe ob desnem robu?

načeloma ja, pač v skladu s pravili, ki urejajo ustavitev/parkiranje

policist pa nima kaj težit, češ zakaj nisi zapeljal 100m naprej do avtobusne

težit ne, lahko ti pa to odredi.

Mimogrede - kako je s tovrstnim ustavljanjem izven naselja

načeloma ni dovoljeno, ker tudi parkiranje ob desnem robu ni dovoljeno izven naselja.

In kaj v naselju pomeni desni rob - a lahko zapeljem na kolesarsko stezo?

absolutno ne, kolesarska steza je ločen vozni pas na katerem avto nima kaj delat, enako kot ne smeš zapeljat na pločnik. Parkiranje tako na kolesarski stezi kot pločniku je izrecno prepovedano. Parkiranje ob desnem robu je definirano kot max 30cm od roba vozišča.

tryhard ::

imagodei je izjavil:

St235 je izjavil:

Manjkati ti najmanj se tale dva pogoja:
Mora bit med tvojim vozilom in nasprotnim robom najmanj 3m.
Mora bit v naselju

Potem je pa se kup omejitev (oddaljenost od prehoda za pesce, mostovi, , hidranti....)...

Ampak ja, v grobem lahko v naselju parkiras ob desnem robu, ce je med tabo in oviro (polna crta, rob vozisca...) vsaj tri metre in ni s prometnosignalizacijo predpisan sistem parkiranja oziroma prepoved le tega.

Torej imamo tudi odgovor na vprašanje, kje ustaviti policaju, ko te v naselju ustavlja z mordimi lučmi? Nobene potrebe ni peljat do naslednje avtobusne postaje ali parkirišča - če te ustavlja na običajni 2-pasovni cesti s prekinjeno sredinsko črto, lahko ustaviš kjer koli?

Če je v skladu z zakonom, da. Načeloma so mene zmerom usmerili na neprometno križišče ali pločnik.
Kažena to, da vseeno niso tako trqpasti, da bi stali na sredini ceste.

LeQuack ::

Tukaj pred našimi bloki se je na veliko parkiral na pločnikih, potem so parkrat redarji dajal kazni () in sedaj nekateri parkirajo kar na cesti cesti sami, ob robu. Sicer je slepa ulica, ampak sedaj je stanje še slabše kot prej, ker je polovica ceste neprevozna. Težko verjamem, da je to dejansko legalno, recimo en parkira ob desni rob ceste, jaz ob levega, noben ne more več mimo, ampak redarji ne morejo nobenega kaznovati?
Quack !

mikhaair ::

Zaposleni prinasajo denar obcini kjer imajo prebivalisce.

Miha 333 ::

St235 je izjavil:

Ampak ja, v grobem lahko v naselju parkiras ob desnem robu, ce je med tabo in oviro (polna crta, rob vozisca...) vsaj tri metre in ni s prometnosignalizacijo predpisan sistem parkiranja oziroma prepoved le tega.

Če ni sredinske črte in je dvosmerni promet, ne smeš parkirat. To je na novo. Prej si lahko, če je bilo do nasprotnega roba vsaj 3 metre.

LeQuack ::

Miha 333 je izjavil:

St235 je izjavil:

Ampak ja, v grobem lahko v naselju parkiras ob desnem robu, ce je med tabo in oviro (polna crta, rob vozisca...) vsaj tri metre in ni s prometnosignalizacijo predpisan sistem parkiranja oziroma prepoved le tega.

Če ni sredinske črte in je dvosmerni promet, ne smeš parkirat. To je na novo. Prej si lahko, če je bilo do nasprotnega roba vsaj 3 metre.


Mislim da je sredinska črta, a to pomeni da se lahko legalno blokira promet?
Quack !

joze67 ::

LeQuack je izjavil:

Tukaj pred našimi bloki se je na veliko parkiral na pločnikih, potem so parkrat redarji dajal kazni () in sedaj nekateri parkirajo kar na cesti cesti sami, ob robu. Sicer je slepa ulica, ampak sedaj je stanje še slabše kot prej, ker je polovica ceste neprevozna. Težko verjamem, da je to dejansko legalno, recimo en parkira ob desni rob ceste, jaz ob levega, noben ne more več mimo, ampak redarji ne morejo nobenega kaznovati?

Legalno. Imate četrtno skupnost, dosežite ureditev stanja (urejeno parkiranje, enosmerni promet, prepovedano parkiranje, U name it). So pa sedaj pločniki prehodni? Vsaj nekaj.

starfotr ::

Rešitev za te zaposlene v IJSje (iz članka) je naslednja:

Začnrjo naj zaračunavat parkirnino svojim zaposlenim (na primer 200 eur na mesec), kot to dela sicer fuknjeni Šešok v Iskri. Zaposlenim naj dajo karto za javni prevoz, namesto denarja.

MrStein ::

starfotr je izjavil:

Rešitev za te zaposlene v IJSje (iz članka) je naslednja:

Začnrjo naj zaračunavat parkirnino svojim zaposlenim (na primer 200 eur na mesec), kot to dela sicer fuknjeni Šešok v Iskri.

Torej če to predlagaš ti, je OK, če pa to počne neki Šešok, pa je narobe?
Kaj pa če to izvaja javni zavod? Je OK ali ni?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Miha 333 ::

LeQuack je izjavil:

Miha 333 je izjavil:

St235 je izjavil:

Ampak ja, v grobem lahko v naselju parkiras ob desnem robu, ce je med tabo in oviro (polna crta, rob vozisca...) vsaj tri metre in ni s prometnosignalizacijo predpisan sistem parkiranja oziroma prepoved le tega.

Če ni sredinske črte in je dvosmerni promet, ne smeš parkirat. To je na novo. Prej si lahko, če je bilo do nasprotnega roba vsaj 3 metre.


Mislim da je sredinska črta, a to pomeni da se lahko legalno blokira promet?

Mora biti najmanj 3 metre bodisi do polne črte, če pa je prekinjena, pa do nasprotnega roba vozišča.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miha 333 ()

LeQuack ::

Miha 333 je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Miha 333 je izjavil:

St235 je izjavil:

Ampak ja, v grobem lahko v naselju parkiras ob desnem robu, ce je med tabo in oviro (polna crta, rob vozisca...) vsaj tri metre in ni s prometnosignalizacijo predpisan sistem parkiranja oziroma prepoved le tega.

Če ni sredinske črte in je dvosmerni promet, ne smeš parkirat. To je na novo. Prej si lahko, če je bilo do nasprotnega roba vsaj 3 metre.


Mislim da je sredinska črta, a to pomeni da se lahko legalno blokira promet?

Mora biti najmanj 3 metre bodisi do polne črte, če pa je prekinjena, pa do nasprotnega roba vozišča.


Je prekinjena, nisem pa zihr o širini.
Ampak še vedno se mi zdi da bi bil tak zakon precej nesmiseln? Se pravi jaz lahko na katerikoli cesti ki ima prekinjeno črto enostavno parkiram ob rob in mi noben nič ne more, wtf? Tudi če s tem naredim 10 kilometrsko kolono?
Quack !

Malajlo ::

Ne pozabi metra, da izmeri širino ceste ;)

starfotr ::

MrStein je izjavil:

starfotr je izjavil:

Rešitev za te zaposlene v IJSje (iz članka) je naslednja:

Začnrjo naj zaračunavat parkirnino svojim zaposlenim (na primer 200 eur na mesec), kot to dela sicer fuknjeni Šešok v Iskri.

Torej če to predlagaš ti, je OK, če pa to počne neki Šešok, pa je narobe?
Kaj pa če to izvaja javni zavod? Je OK ali ni?


Podjetja in javni zavodi bi morali delat na tem, da zaposleni prihajajo v sluzbo drugace, kot z avtom.

In, ce je treba zaracunat, naj zaracunajo. Sesok je sicer bedak na kubik, vendar ta njegova ideja je vedno bolj smiselna. In jo pozdravljam. Mnogi niso sposobni pohvalit ideje nekoga, ki ga ne marajo.

Ustavitev je v bistvu čisto smiselna in življenjska. Če se ti karkoli naredi, da lahko avto ustaviš brez sankcij. Vendar ker to folk izkorišča, da jim ni treba plačevat, bodo naredili ukrepe, ki bodo neživljenjski, samo zaradi nekaterih škrtih posamznikov.

Zadnnič je bil plaz na uno vedeževalko, ki parkira na inv. parkingih. Te ljudje, ki pakirajo takole, kot v članku zgoraj so enako mentalno bolni, oziroma še bolj. Una vsaj parkira na parkirišču, te pa kar na cesti.

MrStein ::

Ustavitev in parkiranje ni isto.

LeQuack je izjavil:


Ampak še vedno se mi zdi da bi bil tak zakon precej nesmiseln? Se pravi jaz lahko na katerikoli cesti ki ima prekinjeno črto enostavno parkiram ob rob in mi noben nič ne more, wtf? Tudi če s tem naredim 10 kilometrsko kolono?

Ne, če narediš kolono, potem ne smeš.

(lahko se sicer zgodi, da je vse po pravilih, a se vseeno naredi kolona, ampak to se lahko zgodi tudi v vseh drugih situacijah)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

St235 ::

LeQuack je izjavil:

Miha 333 je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Miha 333 je izjavil:

St235 je izjavil:

Ampak ja, v grobem lahko v naselju parkiras ob desnem robu, ce je med tabo in oviro (polna crta, rob vozisca...) vsaj tri metre in ni s prometnosignalizacijo predpisan sistem parkiranja oziroma prepoved le tega.

Če ni sredinske črte in je dvosmerni promet, ne smeš parkirat. To je na novo. Prej si lahko, če je bilo do nasprotnega roba vsaj 3 metre.


Mislim da je sredinska črta, a to pomeni da se lahko legalno blokira promet?

Mora biti najmanj 3 metre bodisi do polne črte, če pa je prekinjena, pa do nasprotnega roba vozišča.


Je prekinjena, nisem pa zihr o širini.
Ampak še vedno se mi zdi da bi bil tak zakon precej nesmiseln? Se pravi jaz lahko na katerikoli cesti ki ima prekinjeno črto enostavno parkiram ob rob in mi noben nič ne more, wtf? Tudi če s tem naredim 10 kilometrsko kolono?


Če parkiraš pravilno imajo ostala vozila najmanj 3m prostora, da nemoteno vozijo dalje.
Če pa upravljalec cest kjerkoli presodi, da bi takšna ureditev ogrožala varnost ali pretočnost, pa lahko to mirno prepove.

LeQuack je izjavil:

Tukaj pred našimi bloki se je na veliko parkiral na pločnikih, potem so parkrat redarji dajal kazni () in sedaj nekateri parkirajo kar na cesti cesti sami, ob robu. Sicer je slepa ulica, ampak sedaj je stanje še slabše kot prej, ker je polovica ceste neprevozna. Težko verjamem, da je to dejansko legalno, recimo en parkira ob desni rob ceste, jaz ob levega, noben ne more več mimo, ampak redarji ne morejo nobenega kaznovati?


Po kaki logkigi je sedaj splabše? To, da avtomobili ovirtajo druge avtomobile, je bistveno manj nevarno in problematično, kot da prakirani avtomobili prisijo šibkejše udeležence v prometu, da morajo uporalbjat vozišče namenjeno motornim vozilom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Mare2 ::

MrStein je izjavil:

Ustavitev in parkiranje ni isto.

LeQuack je izjavil:


Ampak še vedno se mi zdi da bi bil tak zakon precej nesmiseln? Se pravi jaz lahko na katerikoli cesti ki ima prekinjeno črto enostavno parkiram ob rob in mi noben nič ne more, wtf? Tudi če s tem naredim 10 kilometrsko kolono?

Ne, če narediš kolono, potem ne smeš.


Ko parkiraš, ne veš, ali bo nastala kolona. Lahko nastane. Vendar to že laufa. Ni novost. V naseljih je vse polno znakov "Prepovedano parkiranje in ustavljanje" tako da ni panike. :)

LeQuack ::

MrStein je izjavil:

Ustavitev in parkiranje ni isto.

LeQuack je izjavil:


Ampak še vedno se mi zdi da bi bil tak zakon precej nesmiseln? Se pravi jaz lahko na katerikoli cesti ki ima prekinjeno črto enostavno parkiram ob rob in mi noben nič ne more, wtf? Tudi če s tem naredim 10 kilometrsko kolono?

Ne, če narediš kolono, potem ne smeš.

(lahko se sicer zgodi, da je vse po pravilih, a se vseeno naredi kolona, ampak to se lahko zgodi tudi v vseh drugih situacijah)


Tistih 3m ki mora ostati ni dovolj, da se vozi dvosmerni promet. Razen na kaških res širokih cestah, ampak povprečna dvosmerna cesta ima nekje 5-6m širine.
Quack !

St235 ::

LeQuack je izjavil:

MrStein je izjavil:

Ustavitev in parkiranje ni isto.

LeQuack je izjavil:


Ampak še vedno se mi zdi da bi bil tak zakon precej nesmiseln? Se pravi jaz lahko na katerikoli cesti ki ima prekinjeno črto enostavno parkiram ob rob in mi noben nič ne more, wtf? Tudi če s tem naredim 10 kilometrsko kolono?

Ne, če narediš kolono, potem ne smeš.

(lahko se sicer zgodi, da je vse po pravilih, a se vseeno naredi kolona, ampak to se lahko zgodi tudi v vseh drugih situacijah)


Tistih 3m ki mora ostati ni dovolj, da se vozi dvosmerni promet. Razen na kaških res širokih cestah, ampak povprečna dvosmerna cesta ima nekje 5-6m širine.


Tam kjer je to tak problem praviloma ni črtkana črta, ali pa ni dovoljeno parkiranje. Tako, da dajmo link te ulice, kjer nastajajo 10km zastoji.

joze67 ::

Imaš na voljo naslednjo situacijo:
====================
  [avtoA]
- - - - - - - - - -
          [avtoB]
====================

Pri vsakem je vsaj 3m do polne črte na drugi strani, pa je promet vseeno blokiran. Še bolj pogosto pa je
=============================
  [avtoA] [avtoC] [avtoD]
- - - - - - - - - - - - - - -
        [avtoB]
=============================

pri čemer ni jasno, kdo je povzročil tak položaj (je avtoB ustavil prej kot avtoC ali kasneje?)

jernejl ::

joze67 je izjavil:

Imaš na voljo naslednjo situacijo:

====================
  [avtoA]
- - - - - - - - - -
          [avtoB]
====================

Pri vsakem je vsaj 3m do polne črte na drugi strani, pa je promet vseeno blokiran.


ZPrCp pravi:
Ustavitev in parkiranje je prepovedano:
...
na delu ceste, kjer bi bil prost prehod med ustavljenim oziroma parkiranim vozilom in neprekinjeno ločilno črto ali usmerjevalnim poljem na vozišču ali nasprotnim robom vozišča ali kakšno drugo oviro na cesti širok manj kot 3 m;
...

Torej, ne smeš parkirati tako, da je med avtom A in avtom B manj kot 3 m prehoda.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jernejl ()

St235 ::

joze67 je izjavil:

Imaš na voljo naslednjo situacijo:

====================
[avtoA]
- - - - - - - - - -
[avtoB]
====================

Pri vsakem je vsaj 3m do polne črte na drugi strani, pa je promet vseeno blokiran. Še bolj pogosto pa je

=============================
[avtoA] [avtoC] [avtoD]
- - - - - - - - - - - - - - -
[avtoB]
=============================

pri čemer ni jasno, kdo je povzročil tak položaj (je avtoB ustavil prej kot avtoC ali kasneje?)


kako vezo ima to s temo? tako parkiranje je izrecno prepovedano.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mestno redarstvo (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
59396690 (14556) UganiKdo
»

Miti, zmote in nepoznavanje predpisov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11738266 (33137) St235
»

Napačna registracija na plačilnem nalogu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10412435 (9965) enadvatri
»

Prometna nesreča na vhodu v osnovno šolo

Oddelek: Na cesti
293532 (2701) gulfstream

Kje je slovenska policija in parkirani butci

Oddelek: Loža
381790 (1282) Gandalfar

Več podobnih tem