» »

Rad bi izboljšal tehnično znanje v programiranju

Rad bi izboljšal tehnično znanje v programiranju

eric_cartman ::

Vidim, da mi predvsem težave povzroča preslabo razumevanje če se tako izrazim "naprednih" osnov v programiranju. Recimo funkcije z večimi argumenti, kako jih klicati, scoping in še kar nekaj drugih stvari. Včasih ne vem kako se lotit kakšne naloge in res ne želim samo copy-paste-at z googla v mojo kodo. Po enem letu programiranja, kar sicer ni veliko, mi še vedno veliko težav povzroča to, ker si vsako stvar preveč zakompliciram etc.

Zato sem mislil, da bi začel delati tako kot pri vsaki stvari po stopnjah in samo z drillom. Se pravi naloge od najlažjih proti težkim. Pa sem naletel na 2 spletni strani in me zanima če imate kakšne izkušnje z njimi?

https://www.codewars.com/?language=java...

https://coderbyte.com/challenges

Vesel bi bil vsakršnega nasveta. Dobra knjiga za Javascript? Kako izpopolniti tehnično znanje do te stopnje, da postaneš zaposljiv brez problema? Glede razgovorov je vedno tako, da sem večini podjetjem zanimiv kandidat glede na znanje, ki ga že imam iz druge stroke. Ampak potem pridem na razgovor, mi dajo par testnih nalog in pri vsaki imam težave. :| In seveda se ne čudim odgovoru, da so žal našli kandidata, ki ima boljše tehnično znanje.

Delal sem tudi že kar nekaj osebnih projektov, ampak nikoli ne veš ali si si izbral najtežjo in najslabšo pot, ker nimaš mentorja, da bi te opomnil, da obstajajo tudi boljši načini in ne vem če je to potem prava pot. :)

Hvala!
Lp

Invictus ::

Najbolj se naučiš ob pravem delu.

Zato pojdi nekam delat za manjšo plačo, kot da se doma učiš nekaj brez plače...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

eric_cartman ::

Ubistvu je tako, da sem pripravljen delat dokler se učim brez problema zastonj oz. celo plačam, ker vem, da rabiš mentorja, ki te bo spremljal in te popravljal. :) Res mi ni problema.. Tako, da če kdo išče znanja željnega fanta, potem se absolutno javim v podjetje, ki bi me bilo pripravljeno vzeti na prakso. :) Službo imam popoldne, tako da dopoldne za polovični delovni čas bi BP lahko delal. :)

moose_man ::

Delo zastonj? Open source projekt, ampak ne vem kako dobra varianta je to za čistega začetnika ...
Plačaš za učenje? Obstajajo tečaji, ampak na dolgi rok je za začetnika bolje to, kar je predlagal Invictus.

It delat zastonj v firmo? Če hoče bodoči zaposleni uletavat s takimi predlogi, je to kvečjemu rdeči alarm da se je dobro človeku izognit.

Daleč najboljša opcija je, da se zmeniš nekje za junior pozicijo. To ali boš dobil v redu mentorstvo ali ne, je bolj kot ne gamble, ampak v vsakem primeru je delo na rednem šihtu najboljša odskočna deska, če nimaš drugih možnosti (zmnožnost da napreduješ sam, možnost da se priključiš projektom na faksu ali v šoli, ali frendom, ki programirajo).

Sicer nimam veliko pregleda nad tem, ampak po vsem kar vidim in slišim, se mi dozdeva da dandanašnji do začetniške ""programerske"" službe pri nas pride kdorkoli ki je vsaj od daleč kdaj vsaj nekaj malega povohal programiranje. Ni treba, da je prvi job dobro plačan, pri prvem jobu je najbolj pomembno da osvajaš novo znanje ...

Pa če si res čisti začetnik in če hočeš resno računat na to, da se boš s tem preživljal na dolgi rok, se bo treba stvari za nekaj časa posvetit 100% in pustit trenuten job. V nasprotnem primeru se ti pomoje ne splača sploh začet resneje ubadat s tem.

Zgodovina sprememb…

eric_cartman ::

It delat zastonj v firmo? Če hoče bodoči zaposleni uletavat s takimi predlogi, je to kvečjemu rdeči alarm da se je dobro človeku izognit.


Dobro s tem se ravno ne strinjam. Tečaje se plačuje, izobraževanja se plačuje. Mentorstvo bi moralo biti plačano oz. se ga v večini podjetij tudi plačuje oz. nagrajuje. :) Potrebno se je pač znajti na tisoč in en način. Lahko bi katero podjetje pričakovalo v zameno za učenje tudi denar. V nasprotnem primeru se bo pa našel kakšen CEO, ki bo rekel da sem nor in da me lahko učijo brezplačno v kolikor bi ostal pri njih recimo.

Ampak tečaji niso to kar potrebuješ za resen zagon kariere. Ko prideš v neko podjetje to deluje na čisto drugačen način kot tečaj.

moose_man ::

eric_cartman je izjavil:

It delat zastonj v firmo? Če hoče bodoči zaposleni uletavat s takimi predlogi, je to kvečjemu rdeči alarm da se je dobro človeku izognit.


Dobro s tem se ravno ne strinjam. Tečaje se plačuje, izobraževanja se plačuje. Mentorstvo bi moralo biti plačano oz. se ga v večini podjetij tudi plačuje oz. nagrajuje. :) Potrebno se je pač znajti na tisoč in en način. Lahko bi katero podjetje pričakovalo v zameno za učenje tudi denar. V nasprotnem primeru se bo pa našel kakšen CEO, ki bo rekel da sem nor in da me lahko učijo brezplačno v kolikor bi ostal pri njih recimo.

Ampak tečaji niso to kar potrebuješ za resen zagon kariere. Ko prideš v neko podjetje to deluje na čisto drugačen način kot tečaj.



Sem prejle videl, da si dal tudi v neko developersko grupo na FB objavo s CVjem. Pravilno, upam da ti kaj uspe.

Ne da se mi pisat obširnih razlag, zakaj je tvoje sklepanje napačno. Na kratko povedano je tako: mentorjem plačuje denar firma in ne mentoriranec - junior. Kljub temu, da se tebi zdi drugače, je mentoriranje proces, ki se bolj izplača delodajalcu kot tebi. Tu ne bo šlo za štiriletno uvajanje, med katerim bi ti lahko postal splošno zaposljiv programer, ampak za enoletni (ali več ali manj, odvisno od learning curvea v vaši firmi) crash course, med katerim se boš ti izobrazil dovolj, da boš lahko postal zadostno samostojen pri svojem delu, da bo začela firma nekaj met od tebe. Ena podjetja se seveda zavedajo, da je pomembna tudi širina znanja in ne samo čimprejšnji začetek samostojnega "kucanja kode", zato so ponekod ta uvajanja zastavljena kar dosti na široko, ampak tudi v tem primeru podjetja počnejo zato, ker se jim to splača. :)

Če boš imel srečo, bodo morda ta znanja vključevala dovolj področij tehnologije, da se boš za silo na splošno izobrazil, ampak v vsakem primeru boš moral ogromno efforta vložit sam (zato je pomembno, da imaš prosti čas na voljo). Delo v firmi pa pri tem služi kot pomembna vstopna točka v ta svet, brez katere sploh ne bi mogel učinkovito začet. Če sam ne skrbiš za širino znanja, boš na koncu specializiran za nekaj specifičnih opravil, ki jih (morda na čisto napačen način) dela tvoja firma, v vseh ostalih pogledih pa boš še vedno začetnik. Ampak tukaj že drsim v offtopic ...

Do takih zaključkov sem vsaj jaz prišel po izkušnjah po nekajletnem delu v tej industriji. Naj me kdo popravi, če se motim.

Zgodovina sprememb…

mlamat ::

Za spletno programiranje je pomoje najboljše da v poljubnem frameworku narediš grobe kopije (brez vseh funkcionalnosti) strani bolha.com, nepremicnine.net, 24ur.com...

Ko osvojiš to znanje (forme, css, nalaganje slik v oblak, integracija cms), pomoje ni problema za delo.

eric_cartman ::

moose_man

Lepo napisano. Razumem tvoj pogled na to. To kar sem storil sem storil zato, ker se mi zdi, da ne morem nič izgubiti. Lahko kvečjemu pridobim. Zdaj če me kakšno podjetje vzame, ne glede na pogoje je to win/win situacija za mene. Če ne, pa še vedno velja: "Več sreče prihodnjič."

Skratka sem se pa znašel v nekem začaranem krogu med trenutno službo in omenjeno spremembo kariere. Za programiranje rabiš čas in ogromno vaje. Meni pa predvsem časa zmanjkuje. Tudi o odpovedi sem že razmišljal, da bi se lahko v popolnosti posvetil programiranju. Ampak resnično ne vem če je kaj takšnega sploh pametno storiti, niti če imam pogum to storiti. Tako nekako na kratko..

kakob ::

Never take a financial advice from someone who works for a living.

nejcr ::

@eric_cartman

Kot povedano, če si najdeš nov job kot junior developer, definitivno razmisli o odpovedi pri trenutnem zaposlovalcu. Če te programiranje veseli in je to tisto kar bi rad delal, potem že imaš odgovor. Prišlo je kar zajetna količina investicij v Slovenijo z zadnjimi ICO-ti in blockchain tehnologijo. In vedno več firm najema kakšne juniorje, zato mislim da če pokažeš zagnanost in veselje do dela ti iskanje službe nebo problem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Začetki programiranja

Oddelek: Programiranje
359984 (2801) TheBlueOne
»

Ali so v Sloveniji sploh še kakšni developerji? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
28061948 (31545) LeQuack
»

Vsa podjetja rabijo "seniorčke" (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6714182 (11008) krneki0001
»

Kako mentorirati začetnika na delovnem mestu?

Oddelek: Programiranje
325299 (2751) codeMonkey
»

Kako priti iz nič čim hitreje do službe v IT industriji? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6319861 (16989) vostok_1

Več podobnih tem