» »

Google Duplex govori kot človek

Google Duplex govori kot človek

Slo-Tech - Ko je Google minuli mesec predstavil glasovnega pomočnika Duplex, ki v našem imenu pokliče v restavracijo in se v povsem človeškem glasu in jeziku dogovori za rezervacijo, so bili odzivi mešani. Po eni strani moramo pohvaliti dovršenost tehnologije, saj sintetiziran glas zveni resnično človeško, stavki pa imajo rep in glavo, po drugi strani pa se je marsikdo počutil nelagodno ob misli, da bi lahko govoril z robotom, ne da bi to vedel. Google je kmalu zagotovil, da se bo Duplex v vseh primerih jasno identificiral. V tedaj predvajanem posnetku namreč ni bilo videti, da bi sogovornik to ugotovil, a so dvomljivci tudi izpostavili dejstvo, da bi bil celoten pogovor kaj lahko zmontiran ali odigran. Google je seveda trdil, da to ni res.

Duplex je sedaj še korak bliže. Včeraj je Google v New Yorku izbrane novinarje povabil v restavracijo, kjer so imeli priložnost spoznati Duplex po bliže. Drugi podoben dogodek je potekal v Kaliforniji v Mountain Viewu. Google je novinarjem v praksi pokazal, kako se Duplex dogovarja z ljudmi in ureja rezervacije. Končna ideja (glej posnetek desno) je imeti Duplex, ki bo integriran z obstoječim Google Assistentom, tako da mu bomo lahko ustno dali navodilo, kam naj pokliče in kaj naj se dogovori, Duplex pa bo potem tja telefoniral. Na včerajšnjem dogodku je Google predstavil le drugi del, torej pogovor Duplexa, medtem ko je predhodno navodila dobil od inženirjev. Vseeno to ne zmanjšuje uspeha, saj je prav to težji del. Da Gogole Assistent deluje in razume uporabnike, že vemo.

Nato so novinarji prevzeli mesto natakarja, ki ureja rezervacije, in odgovarjali na Duplexov klice. Čeprav niso imeli izkušenj in so spraševali neumna vprašanja, je Duplex mirno zvozil situacijo in uspel rezervati termin. Duplex zna počakati, ponoviti, govori normalno in z običajnim premori ... In seveda nima vedno istega glasu! Včasih se mu seveda zatakne, denimo pri črkovanju ime ali elektronskih naslovov, a končni rezultat je osupljiv. Google ni dovolil snemanja včerajšnjega dogodka, so pa na YouTube naložili (promocijski) posnetek, ki prikazuje sposobnosti Duplexa. Prihodnost je danes.

20 komentarjev

D3m0r4l1z3d ::

Dogovarja se z duplexom namesto, da bi se z restavracijo, kjer misli rezervirati. Ampak, ja, strašljivo dobra tehnologija.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

bMozart ::

Pravkar sem pogledal tole:

Stargate SG-1 Revisions

Ti da misliti...
I NEED The Point of View Gun effectible on girls too! And then...

Elysium ::

Če bi tale zadeva funkcionirala tako kot je treba, bi bilo cool. Ker pa vemo, da bo prihajalo do zlorab podatkov, pa niti ne.
Sam vidim ta servis kot nekaj, kar imajo direktorji za tajnico. Sam bi se včasih žalel preslikati v n oseb, da bi lahko naredil vse kar bi si želel. No in tu vskoči tale Duplex, ki naredi naloge, ki bi jih lahko naredilo teh n oseb / tajnic, in ki niso tako bistvene, da bi se jaz osebno moral z njimi ukvarjati.

starfotr ::

Ni prihranka časa, ni dodane vrednosti. Pač nekatere tehnologije niso tako zelo uporabne, čeprav so lahko superiorne. V tem primeru, je celo velika verjetnost, da nekdo (recimo natakar v restavraciji, ki skrbi za rezervacije) vrže slušalko dol, ker se mu ne da ukvarjat s tem ali pa misli, da je nateg. Poleg tega v tem videu jasno kaže, da je pomanjkljivo, ker bi moral asistent takoj povedati, da je miza za 2. Zelo pomemben podatek je izpustil.

carota ::

A bi znal poklicat v kakšen vojaški štab in naročit, da izstrelijo par raket?

janezvalva ::

mogoče bi duplex lahko služil kot prevajalec?

Jerry000 ::

Skeri bo ko se bota 2 duplexa menla med seboj v ozadju, mi pa ne bomo vedeli o tem...

D3m0r4l1z3d ::

janezvalva je izjavil:

mogoče bi duplex lahko služil kot prevajalec?

To bi bilo še najbolj uporabno.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Bezukhoff ::

bMozart je izjavil:

Pravkar sem pogledal tole:

Stargate SG-1 Revisions

Ti da misliti...


Tale del je ravno zdajle na Sci-Fiju @ channel 163 @ Telemach, lol. :))

mrTwelveTrees ::

Že vidim zlorabe, ko bo nekdo rezerviral 100 rezervacij, pa bo v vse restavracije prazne .... lol :))

bMozart ::

Jerry000 je izjavil:

Skeri bo ko se bota 2 duplexa menla med seboj v ozadju, mi pa ne bomo vedeli o tem...

Je že:
Robot bartenders on the Royal Caribbean

Z roboti nas bodo probali zamenjati čisto čisto povsod. Oziroma bolj natančno, nas že zamenjujejo.
I NEED The Point of View Gun effectible on girls too! And then...

Markoff ::

Jerry000 je izjavil:

Skeri bo ko se bota 2 duplexa menla med seboj v ozadju, mi pa ne bomo vedeli o tem...

Ampak predvsem zato, ker se bosta "uporabna Duplexa" pogovarjala v XML po npr. EDIFACT, kar je strojno veliko bolj učinkovit način komuniciranja kot pa človeška slovnica.

Ali res kdo verjame, da ima predmetna tehnologija kakšen smisel in uporabno vrednost? Mimika človeškega videza in obnašanja pri avtomatizaciji je ABSURD. Pejte pogledat robote v proizvodnjo in povejte, kaj na njih vas spominja na človeka.
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

Cash ::

Sej veste, da je cilj 500 miljonov ljudi na Zemlji in basta. Ostalo bodo roboti, ljudje bodo pa uživali od rojstva do smrti brez ure delovne dobe.

carota ::

bMozart je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Skeri bo ko se bota 2 duplexa menla med seboj v ozadju, mi pa ne bomo vedeli o tem...

Je že:
Robot bartenders on the Royal Caribbean

Z roboti nas bodo probali zamenjati čisto čisto povsod. Oziroma bolj natančno, nas že zamenjujejo.

Zakaj bi človek delal tisto, kar lahko počne stroj bolj učinkovito?

bMozart ::

Zato, ker drugače ne bo več obstajal.
I NEED The Point of View Gun effectible on girls too! And then...

kuall ::

roboti bodo prevzeli od nas dolgočasna dela in tista dela, ki jih človek ne more narediti. bodo pa še vedno dela, ki jih roboti ne bodo znali, predvsem taka, v katerih človek uživa, sem spada tudi kakšno intelektualno zanimivo delo.
mi je pa zanimivo ja, kako neuporaben je tale konkreten primer in na splošno kako težko se je spomniti uporabnosti AIja. to je samo zato, ker je za zdaj še preneumen. ko bo enkrat dovolj pameten bo neverjetno uporaben, ko bo enkrat začel prevzemat dela, v katerih se človek muči od monotonosti. ampak za zdaj ni prevzel skoraj še nobenega takega dela, torej je razvoj še precej na začetku.

MrStein ::

Ja, full je neumno. Ne vem zakaj neumni direktorji za točno to uporabljajo tajnice že N let...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

bMozart ::

kuall je izjavil:

roboti bodo prevzeli od nas dolgočasna dela in tista dela, ki jih človek ne more narediti. bodo pa še vedno dela, ki jih roboti ne bodo znali, predvsem taka, v katerih človek uživa, sem spada tudi kakšno intelektualno zanimivo delo.
mi je pa zanimivo ja, kako neuporaben je tale konkreten primer in na splošno kako težko se je spomniti uporabnosti AIja. to je samo zato, ker je za zdaj še preneumen. ko bo enkrat dovolj pameten bo neverjetno uporaben, ko bo enkrat začel prevzemat dela, v katerih se človek muči od monotonosti. ampak za zdaj ni prevzel skoraj še nobenega takega dela, torej je razvoj še precej na začetku.

Ignorance is bliss.
I NEED The Point of View Gun effectible on girls too! And then...

carota ::

bMozart je izjavil:

kuall je izjavil:

roboti bodo prevzeli od nas dolgočasna dela in tista dela, ki jih človek ne more narediti. bodo pa še vedno dela, ki jih roboti ne bodo znali, predvsem taka, v katerih človek uživa, sem spada tudi kakšno intelektualno zanimivo delo.
mi je pa zanimivo ja, kako neuporaben je tale konkreten primer in na splošno kako težko se je spomniti uporabnosti AIja. to je samo zato, ker je za zdaj še preneumen. ko bo enkrat dovolj pameten bo neverjetno uporaben, ko bo enkrat začel prevzemat dela, v katerih se človek muči od monotonosti. ampak za zdaj ni prevzel skoraj še nobenega takega dela, torej je razvoj še precej na začetku.

Ignorance is bliss.

Iz članka: Robots Do Not Destroy Employment, Politicians Do
The most robotized societies do not suffer more unemployment, they have much less. According to data from the OECD of 2016, South Korea, Singapore, Japan, and Germany have the highest rates of robotization of work functions (530, 400, 305 and 301 robots per 1,000 employees respectively) and unemployment is less than 3.9%. Meanwhile, countries that subsidize low-productivity sectors and place the State as a “protective” agent have higher unemployment rates. France, which has less than half the robots of South Korea or Singapore (127 per thousand employees), has almost a three times higher unemployment rate than highly robotized countries. Spain has less still, 60% fewer robots than the leaders, and five times higher unemployment rate. McKinsey estimates that almost half of the competitiveness gain of the next 50 years will be explained by digitization and automation. This means higher salaries in all sectors, even lower-skilled labor.


Ignorance is bliss.

MrStein ::

Relevant picture:

Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Qualcomm predstavil nov čip za 5G

Oddelek: Novice / Procesorji
257286 (5085) louser
»

Google Duplex govori kot človek

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
206381 (3391) MrStein
»

Google I/O 2018 napoveduje pamet, ki prihaja

Oddelek: Novice / Android
3312357 (7812) 7982884e
»

Unidentified network **Prosim za Pomoč***

Oddelek: Omrežja in internet
141612 (1377) tony1
»

Mreža, master browser in problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
161595 (1431) lojze_car

Več podobnih tem