» »

Unidentified network **Prosim za Pomoč***

Unidentified network **Prosim za Pomoč***

Ibrahimovic ::

Pred dnevi sem kupil prenosnik... Vse deluje super, edino kar mi ne uspe je da ko priklopim internet mi ga ne zazna in napipe "unidentified network". Ubistvu zazna ga toliko da potem okoli minute piše IDENTIFYING potem pa naredi KLICAJ na znaku in konec... Drugače Prenosnik ima prednaložene windowse 7 PRO in vse driverje ze avtomatsko gor. tako da to nisem nič spreminjal...
Drugače pa sem na ta kabel imel prikloplen do sedaj "namizni" PC pa dela brez problema, ko pa prelopim na prenosnik pa ne uspe...

Najprej sem gledal na googlu seveda, in je veliko napisanega na to temo.
Recimo da resetiras modem....Vendar ni pomagalo...
Ni mi jasno kak da internet dela na namiznemu, če pa ga preklopim pa ne dela.

Prosim za pomoč

MonkeyHead ::

Poglej kako imaš nastavljanje priddobivanje IP-ja in DNSev. Poglej še duplexe včasih pomaga.

Ibrahimovic ::

Mhm... Sem bolj svoh glede tega.:| Mi lahk poveš kam moram to pogledat...
Pa ptem sporocim kako imam nastavljeno

MonkeyHead ::

Stisneš start> napišeš v search CMD > odpreš cmd.exe > napišeš not ncpa.cpl > se ti odprejo omrežja > poiščeš aktivno lokalno omrežje oz local area connection > Desni klik odpreš lastnosti oz. properties > internet protocol V4 poiščeš > klikneš da se ti obarva modro > desno odspodaj imaš ponovno properties > se ti odpre okenco > vse označi pod automatic oz samodejno.

To imaš Ip pridobivanje

Stisneš start> napišeš v search CMD > odpreš cmd.exe > napišeš not ncpa.cpl > se ti odprejo omrežja > poiščeš aktivno lokalno omrežje oz local area connection > Desni klik odpreš lastnosti oz. properties > imaš konfiguriraj > se ti okenco odpre > zavihtek dodatno > Poiščeš hitrost in duplex oz. speed in duplex oz. speed link duplex > označuš 100 MBPS FULL duplex

To imaš za duplex.

To poskusi prvo.

Ibrahimovic ::

Prvo kar si napisal... Sem use imel na avtomatsko,

Drugo (duplex)- Sem spremenil na 100, je napisalo Identifying (kaksno minuto trajal), vendar spet isto... Unidentified networ

Mogoče je to da pise "JAVNO" in ni "HOME", vendar ne vem kak se da to spremeniti

Zgodovina sprememb…

MonkeyHead ::

Javno oz home nima veze.

Enako odpri CMD in poskusi pingat google in povej rezultat.

ping www.google.com -t

amigo_no1 ::

V cmd.exe izvedi "ipconfig/all" za oba pc-ja in primerjaj izpisa.

Ibrahimovic ::

Nekaj tu ne zgleda dobro...
Zgornji je namizni PC, spodnji je Prenosnik...



Zgodovina sprememb…

MonkeyHead ::

Ti maš statiko?

amigo_no1 ::

Verjetno nimaš routerja ampak samo t2 modem (lan only priklop), tako da si vezan na mac naslov namiznega PC-ja, ki seveda ni enak macu prenosnika ?

MonkeyHead ::

amigo_no1 je izjavil:

Verjetno nimaš routerja ampak samo t2 modem (lan only priklop), tako da si vezan na mac naslov namiznega PC-ja, ki seveda ni enak macu prenosnika ?

wut?
mi dajemo 2 IP-ja tako da 2 maca lahko BP poganjata net. Mogoče če bo kaj drugega vklapljal pa bi limit zabilo.

Zgodovina sprememb…

Ibrahimovic ::

amigo_no1 je izjavil:

Verjetno nimaš routerja ampak samo t2 modem (lan only priklop), tako da si vezan na mac naslov namiznega PC-ja, ki seveda ni enak macu prenosnika ?


Ja verjetno ja...
Sem pa tudi gledal. V device manager-ju mi kaže da da ni naložen driver za "network controller"... Driver za mrezno je nalozen, ali treba je za to posebej driver dobit, in če kje da ga dobim..

Zgodovina sprememb…

MonkeyHead ::

ČE se ti da trenutno delam daj mi podatke in ti pogledam kako DHCP dobi računalnik. Na ZS seveda in po možnosti številko te kr pokličem.

amigo_no1 ::

Mrežno ti najde (Realtek 1 gbps) in dodeli IP klase 169.xxx, kar je ponavadi znak da ali je mrežna zanič ali pa imaš že zaseden mac (pri dhcp).

tony1 ::

Tak IP je znak, da kišta ni dobila DHCP naslova od modema.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Wi-Fi hiter, kabel počasen

Oddelek: Omrežja in internet
261734 (879) tonccy
»

wifi ne dela, dd-wrt (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
514472 (3974) BorutK-73
»

Na laptopu mi noče zagnati interneta

Oddelek: Omrežja in internet
221766 (1450) Spc
»

ne morem naštimati interneta na svojem prenosniku

Oddelek: Pomoč in nasveti
211270 (872) bluefish
»

Kako priklopit brezžični router?

Oddelek: Omrežja in internet
1116761 (16006) Tilen

Več podobnih tem