» »

Noise cancelation slušalke

Noise cancelation slušalke

Mahagonij ::

Katere priporočate,

Rabil jih bom predvsem za filme, ter glasbo (house, rock,..)

Basi so mi kar pomembni, NC še nikoli nisem imel bi ga pa rad imel.

Trenutno izbiram med:

Bose quietcomfort 35 II (te so mi kar se dizajna tiče najlepše. Zvok naj bi bil odličen)

sennheiser pxc 550 (Podobno upravljanje kot Airpods, me je pa strah, da bojo preslabi bassi. Imam stare Sennheiser hd555 in jih ne uporabljam ravno zaradi premalo bassa.)

Beats Studio3 Wireless (Te verjetno odpadejo, ker Beats nije baš nešto kvaliteta + grde so. Pozitivno je verjetno samo bassi?)

Sennheiser Momentum Wireless (Ne morem se odločit ali so grde ali lepe, zvok pa je verjetno primerljiv z pxc550?)

Še ena zelo pomembna stvar pa je, če za vsakodnevno uporabo sploh potrebujem noise cancelation slušalke? Uporabljal jih bom večinoma v pisarni, ter na potovanjih. Cca. 20 letov letno.
Je Noise Cancelation uporaben še kje drugje kot na letalu?

darkolord ::

Sony MDR-1000x oz. naslednik Sony WH-1000XM2.

Arguably so boljše od Bose QC 35 po zvoku in vsaj tako dobre glede NC. Basi so IMHO odlični.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Mahagonij ::

Zanimive so tudi Sony. Gledam zdej malo review-je.

Koliko je pa uporabna funkcija NC? Uporabljaš vedno ali samo na letalu?

darkolord ::

Vedno uporabljam NC. Super je - odstrani praktično vsa šumenja in bobnenja.

Šele ko snameš slušalke slišiš, kako glasen je v resnici prostor, za katerega si mislil, da je tih :)

mlamat ::

Jaz sem kupil v ponedeljek QC35 II za 329€ na letališču.

Moti me da včasih med hojo prekinja zvok (mogoče je kriv telefon) in da Android Skype ne deluje z njimi.

astraios ::

+1 za Bose QC, zvok je super. Mislim da NC lahko izklopis z appom, nisem pa probal ker je prevec dobro.

chort ::

Meni je zelo žal, ampak Bose QC20(imam), QC25 (imel) in QC35(testiral nekaj dni) imajo še kar obupen zvok. Imajo pa dober noise cancelling, dokler je noise enakomeren - recimo brnenje ventilatorjev, motorjev, ipd. Otroškega joka ali glasnega govora ne zadušijo popolnoma. Dobra funkcija je še passthrough, ko lahko poslušaš glasbo, ampak vseeno slišiš svet okrog sebe.
Če nisi redno v glasnem okolju, sam ne vidim uporabnosti, ki bi upravičila ceno dobrih NC slušalk.

Mahagonij ::

Izbiram samo se med pxc550 in WH-1000XM2 :)

Mahagonij ::

deal breaker WH-1000XM2 se ne zna povezat na drugo napravo, dokler ne prekineš povezave z staro napravo.

99% bom vzel pxc550

TheBlueOne ::

Mahagonij je izjavil:


Je Noise Cancelation uporaben še kje drugje kot na letalu?


Malo me bega, zakaj bi bile uporabne na letalu? Jaz jih srecujem samo v industriji pri monterjih, da ne slisijo strojev in se vdeno slisijo kaj jim kdo govori. Zakaj za letalo niso OK "klasicne" slusalke?

Sem jih pa preizkusil kar nekaj od monterjev, od nastetih treh so bile Sonyjeve morda celo boljse od Bose, nobene pa me niso navdusile pri kvaliteti zvoka. Glede na preiskuseno so uporabne predvsem za bucno okolje, kjer je treba se slisati kaj kdo pravi. To, da bi jih uporabljal za poslusanje glasbe ipd. mi ni padlo na pamet do sedaj. :)

darkolord ::

Mene so Sony glede kvalitete zvoka navdušile precej bolj kot precej dražje, "dedicated" za muziko.

Za letalo so pa kul, ker zadušijo zvok motorjev. Namesto uuuuuuuuuuuuuu je ...............

TheBlueOne ::

darkolord je izjavil:

Mene so Sony glede kvalitete zvoka navdušile precej bolj kot precej dražje, "dedicated" za muziko.

Za letalo so pa kul, ker zadušijo zvok motorjev. Namesto uuuuuuuuuuuuuu je ...............


To naredijo prakticno vse zaprte. Tele o katerih govorimo pa poleg izolacijo zvoka se prepuscajo vokal oz kar ni white noise. Torej nikjer ne bi smelo biti uuuuuuuuu, :) .

Mahagonij ::

Sem kupil PXC550, pa sem negativno presenečen. Jih bom vrnil.
Ne uspe mi povezat več kot dve napravi. Nasplošmo bluetooth dela slabo, kar prekine povezavo.
Povezujem iPhone 6s, Macbook pro ter Apple TV.
Zvok je sicer dokaj OK, sam povezovanje je pa katastrofa. Sem iskal update FW pa nič ne najdem na njihovi strani,..
Uglavnem niso vredne svojega denarja.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katere slušalke in kje kupiti? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
30171207 (14172) Banza
»

Izoliranje zvoka - protihrupne slušalke?

Oddelek: Loža
194211 (2947) c3p0
»

Nakup slušalk za filme in glasbo

Oddelek: Kaj kupiti
111052 (862) starboi
»

Slušalke z odstranjevanjem hrupa

Oddelek: Zvok in slika
214248 (3782) Meizu
»

"All-In-One" dobre slušalke

Oddelek: Kaj kupiti
161841 (1263) gregc1

Več podobnih tem