» »

"All-In-One" dobre slušalke

"All-In-One" dobre slušalke

Qushaak ::

Skratka iščem slušalke, ki imajo mikrofon (za potrebe Skpe pogovorov) ter so po možnosti brezžične (BT) in še žične.
Gledam nekako te v stilu JBL Everest ali E[xx]BT oz Sennheiser Momentum (drage).
Vsaj JBL-jeve imajo snemljive kable.

Vseeno pa nimam občutka kako dobro ta mikrofon lovi v primerjavi s slušalkami, ki imajo mikrofon direktno pred usti.

Kar me še bega pa je koliko časa se dobi nove blazinice in kako je z novo baterijo (vemo, da kemija in starost ne glede na kvaliteto pusti pečat).
Na lastnino ponavadi precej pazim, tako da mi v večini primerov zdrži nadpovprečno dolgo in sta mi zgornja pomisleka na mestu.
Vseeno pa nebi dajal neko premoženje za slušalke.

Nebi pa kupoval dveh slušalk, da bi imel za poslušanje muske posebej in za Skype posebej.
Ni pa nobene potrebe po ultra-vrhunskem zvoku, ker nisem audiofil.
BT možnost pa mi tudi vleik pomeni, da mi kabel ni v napoto oz da se lahko sprehajam med Skype pogovrom (oz eleganca da ni treba snemat slušalk če moraš par korakov več stopit nekaj iskat od mize.

Nujno pa morajo biti slušalke, ki izolirajo zvok iz okolice in pokrijejo celo uho.

Hvala za nasvete.

galu ::

https://geizhals.at/bose-quietcomfort-3... - te so fantastične. Edino mikrofona nisem mel možnosti sprobati.
Tako to gre.

Qushaak ::

Nekako okoli 100€ sem gledal. Pač toliko kot so kake cenejše Everest ali E45BT/E55BT. Razen, če res za tak denar dobim neprimerno več.

galu ::

V tem cenovnem rangu nimam konkretnega pametnega predloga. Vsekakor pa priporočam, da greš malo v kak BB/Mediamarkt, da dejansko probaš razne BT slušalke, ker so razlike ogromne. Pa kvaliteta zvoka je precej subjektivna stvar, zato jemlji malo z rezervo kar pravi internet/reviewerji. Sej to že verjetno vse veš.

Jaz sem vsekakor bil blown away s strani QC35. V bistvu so iz mojega zornega kota popolne - prav nič ne bi spremenil na njih... razen cene. :P
Tako to gre.

OrkAA ::

Jaz sem testiral QC35, pa imam mešano mnenje. Kar se tiče noise-cancellinga so res odlične (hkrati sem testiral tudi 2 sennheiser modela), glede kvalitete zvoka pa žal samo povprečne. Baje se zvok malenkost popači zaradi noise-cancellinga.

Torej, presodi če ti je bolj pomembna kvaliteta zvoka ali izolacija okolice. Boš pa verjetno zelo presenečen, ko jih boš prvič preizkusil, ker je "umetna tišina", ki jo proizvedejo res nekaj posebnega. :)

Cveto ::

Jaz sem testiral (na letališču v Frankfurtu) Sennheisser HD1 in so res hude. Noise canceling dela odlično, zvok je pa tudi vrhnunski. Cena je žal izven ranga (499,95), tako da iščem nekaj podobnega za malo sprejemljivejši denar.

Po celem danevu na raznih avionih sem sicer videl da ljudje kar uporabljajo noise canceling in moram reči da mi je bilo kar malo žal da nisem imel tudi jaz kakšne podobne zadeve (na večjem Airbusi še gre, naš crj pa kar fajn tuli).

Qushaak ::

Kako pa je z menjavo baterij pri takih slušalkah in kako dobro vleče mikrofon (ki ni pred usti)?

Beta2 ::

Tole še poglej, zelo podobno kot Momentum ampak precej ceneje. Imajo več mikrofonov in se super sliši tudi brez booma pred usti. Načeloma so bluetooth ampak jih lahko priklopiš tudi na jack ali USB (se še polnijo). Če želiš noise canceling pa poglej potem model HD 4.50 ki imajo je NoiseGuard:
https://www.mimovrste.com/naglavne-slus...

c3p0 ::

QC35 je zadnja čase v testih pogosto premagan s strani Sony MDR-1000x, sploh v kvaliteti zvoka, imam ene.

cebelar123 ::

Plantronic slušalke imajo zelo dober microfon.

Qushaak ::

Hvala za vsa mnenje.
Še vendo pa me zanima kako dolgo se dobi nove blazinice in kako je z menjavo baterije, ko jo pobere starost oz cikli?

Cveto ::

Jaz sem moje Sennheiserce kupil 15 let mazaj in še vdno se zanje dobijo original blazinice in kabel. Kako je z baterijami pa ne bi vedel.

snooze77 ::

Tudi sam iscem slusalke, vendar taksne, ki izolirajo sum iz okolice. Glavni cilj je izolacija sumov, ki izhajajo iz delovnega prostora, torej govor ljudi itd. Sodelavca sta mi priporocila naslednje slusalke:
1. Aktivne
2. Pasivne

Te z noise canceling naj bi bile zelo dobre v primeru uporabe na letalu, vendar letno letim najvec 3-4x krat. Osebno se bolj nagibam k bose425.
Zanima me ali ima kdo izkusnje z omenjenimi slusalkami oz. priporoca kaksne druge?
Budget je nekje do 30e

Lep pozdrav

c3p0 ::

Do 300€ si hotel napisat? Poglej še prej omenjene Sony z NC, včasih so v ackiji za 299€, redna cena je sicer 400€.

NC pride prav tudi v pisarni, ko se želiš malo izolirat, je pa najbolj efektiven ob konstantnem monotonem hrupu.

BivšiUser2 ::

https://www.mimovrste.com/naglavne-slus...
Razen marketinga je kaka fora pri razponu 18-22000Hz, človek z leti sliši vedno manjši razpon frekvenc. Prav tako me zanima, kje pogledati impendanco ostalih naprav, kot so telefoni, ker večine teh stvari ni v večini datasheetov? Ko kupujem nove telefone, na trenutnih se da sicer izmerit (je pa od oka od 10ohm do 50ohm, več ne more biti).
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Zgodovina sprememb…

snooze77 ::

Tako je, do 300EUR. Imas mogoce izkusnje z NC in NI? Kolikor sem bral bi naj NI bil boljsi za pisarne zaradi nekonstantnega hrupa.

Je velika razlika med in-ear ali over-ear varianto?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: snooze77 ()

gregc1 ::

Če še ni prepozno. Jaz sem probal kar nekaj bt slišalk. Vse sem vrnil, zato ker nekako nedelajo dobro. Mikrofon zajebava, če izgubi povezavo moras slusalke ugasnit in ponovno prizgat, itn. Kupil sem slusake ki se lahko povezejo preko wi-fija in pa tudi preko bloototha. Povezava preko wi-fija dela perfektno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katere slušalke kupiti? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11424308 (1511) mailer
»

Katere slušalke in kje kupiti? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
30171139 (14104) Banza
»

Katere slusalke za tele konference?

Oddelek: Zvok in slika
332989 (2301) kuglvinkl
»

Katere slusalke?

Oddelek: Kaj kupiti
132332 (1908) RutS
»

Izkušnje JBL slušalke

Oddelek: Zvok in slika
51990 (1837) forg0tten

Več podobnih tem