» »

puščanje prižganega računalnika

puščanje prižganega računalnika

Packač ::

Doma sem si uštimov en server => mislm en starejši računalik sm spedenov. Zdej me pa zanima kolikšna je možnost požara ali kašne druge nesreče se lahko zgodijo če računalnik stalno laufa. Kolikšne so možnosti????

Tomi ::

Od svojih šestih računalnikov, ki jih imam na skrbi, je statistika taka:

Čas: dve leti
Uptime: Vsi, razen enega, ves čas, en je bil celo izklopljen par ur med prenašanjem
CPU usage: 100%
Temperatura okolja: poleti precej vroče
Posledice: en pokvarjen ventilator na napajalniku.


Ergo: verjetnost požara je minimalna. Sicer pa, kaj pa misliš, da se dela po podjetjih, ISP-jih ipd. Daj no. Če oni nimajo požarov, potem moraš imeti ti presneto smolo, da bi ga imel.
metrodusa.blogspot.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tomi ()

Packač ::

Sy pri 166mhz tud če crkne ventilator nebi smel bit problemov ane?. Edin mal spucat pa vrjeten prah pa ta umazanija ki se nabere čez čas.

Kaj ča npr kakšen kratek stik in to => to samo varovalko vn vrže ane.

Tomi ::

Ja, imaš prav. Enkrat letno boš pač uporabil sesalec in ga malo počistil.
Če je pa kratek stik, bo pa šel verjetno napajalnik, mogoče matična, kaj več pa ne.
metrodusa.blogspot.com

tony ::

Hemmm
Kaj hujšega od tega ,da ti gre matična

Tomi ::

Pri takem sistemu je bolj malo verjetno, da bi šla. Samo ni navit, pa tudi drugače se ne pregreva. Ne skrbi.
metrodusa.blogspot.com

Packač ::

Oky hvala za pojasnila.

Aja kaj pa nprimer če bi biv odsoten npr za 1teden??? Občutek je že slab

Tomi ::

Se navadiš. Brez problema.
metrodusa.blogspot.com

BigWhale ::

Jaz sem pa ze videl, da se je racunalnik vzgal. En navaden P nekaj. V pisarni. Gorel je, dobesedno.

Se zgodi :)

Azrael ::

Po moje je možnost, da pride do požara na računalniku, zelo majhna, ni pa izključena. Če bo že kaj zagorelo, bo to najprej napajalnik poln prahu in ostale svinjarije. Pač, če se zaradi okvare nek element (ne nujno ta, ki se je pokvaril) močno pregreje se lahko vžge prah na njem... Pa tudi prevezane varovalke so zelo nevarne. Torej, če je računalnik čist, brez prahu, z brezhibnim napajalnikom zadostne moči, nezakritimi režami za hlajenje, potem ni nevarnosti.
Lahko pa si za miren spanec preveriš še, ali faza iz omrežja po kablu pride direktno na varovalko v napajalniku, je bolj ziher (en pol napajanja napajalnika gre čez varovalko, drugi pa čez varovalni upor, ki pregori, če je poraba prevelika in iz nekega razloga ne pregori varovalka).

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

speed machine ::

Če te se pa kar skrbi pozar, pol pa si nastimi detektorje dima in jih zvezi na avtomatske gasilce ognja (to mislim na napravice, ki so na stropu in zacne tect voda iz njih-seveda vodijo do njih cevi:)) ). No ce glih ne bodo ustravile pozara, bo pa prizor tolk bolj zanimiv. Prvo lepi svetlobni efekti, cemur bo sledilo se glasno pokanje in iskrenje. Ce bo sreca, bo pozar omejen samo na eno sobo.:D
Packač: kot vidis, nimas nobenih razlogov za skrb.>:D

BigWhale ::

V prostorih, kjer je racunalniska oprema/... je gasenje s sprinklerji zadnja opcija, ki se jo uporabi. ;>

Sahel ::

Neeeeeeee kamenodobni računalniki so privajeni na to saj takrat je kremenčkov atek znal gasiti samo z vodo... tko da so glede tega zaščiten... če zagor pač zagori... :)
It's really quite a simple choice: Life, Death, or Las Vegas

BaRtMaN ::

BigWhale: odgovor je rezervoar destilirane vode. :D

Tomi ::

BaRtMaN: seveda, v zraku, polnem CO2. Reakcijo tako ali tako poznaš.
metrodusa.blogspot.com

BaRtMaN ::

Ja, (ogljikova) kislina can be a bitch. :)

Sahel ::

Ma dandanes to ni več to... je več SO2-ja v zraku tko da ti računalnik spremeni v kroglico plastično-alumijasto-bakreno-cinaste zlitine.... ampak trik je.... še vedno je to računalnik pokličeš serviserja in bo vse porihtal.... :D
It's really quite a simple choice: Life, Death, or Las Vegas


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vezava vtičnic (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
6721384 (7894) tony1
»

Skurjen napajalnik kabel od monitorja - vzrok?

Oddelek: Pomoč in nasveti
11845 (587) pirx
»

Pomoč pri akumulatorju (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7614939 (10727) D3m
»

Skrbi me preobremenjnost el. napeljave. Nasveti dobrodosli ...

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
222622 (2118) Azrael

Več podobnih tem