» »

HP laptop zaslon

HP laptop zaslon

johanblond ::

HP laptop je doživel padec in simptomi so sledeči
- na zaslonu ni slike (zaslon ni vidno poškodovan)
- preko DP in zunanjega zaslona ni slike
- preko VGA na zunanji zaslon dobim sliko, ampak se Win7 sesuje me loadanjem (se pokaže logo Win7, grafično je lepo) in se ne uspe zbootat
- preko VGA na zunanji zaslon in Safe Mode with networking laptop dela, imam sliko in delujoč računalnik v Safe Modu

A ima kdo kakšen nasvet pri diagnostiki, kaj je narobe in kaj se mogoče da enostavno popravit (ali kakšne angleške keyworde za google)
i5,HD 6470M ATI graphics card, SSD disk (tako da disk ne bi smel biti poškodovan)
Tudi če zaslon ne dala, bi bil srečen, če bi vsaj normalno delal preko DP na zunanji zaslon v spodobni resoluciji

#000000 ::

Mislm da al je počila plata na mestu kjer je grafika, ali je malo odstopil čip za grafiko, če pa je grafika integrirana v procu pol pa mogoče pomaga menjava proca.

To da ti pokaže sliko dok delajo nativni gonilniki ne pomeni da je grafika OKay, lahko pa probaš odinstalirat amd driverje pa bo mogoče delal.

solatko ::

Kateri model, je bil že gdaj očiščen v notranjosti. Lahko se pregreva.
Delo krepa človeka

Pentium ::

Zna biti problem v grafiki. Te Radeon 6000M serija so tiktakajoča bomba. Verjetno je udarec le zaključil, kar se je že dlje časa pripravljalo. Imajo žal serijsko napako.
Pregrevanje vprašanje če je problem, razen če ti je spodbilo hladilnik s čipa.

Začasna rešitev je izklop ločene grafike, če to opcijo prenosnik premore v BIOS-u. Druga opcija je, da se pogreje grafični čip in bo zadeva še nekaj časa delala. V kolikor je res šla grafična.


Možno je tudi, da je zaradi udarca utrgalo kakšno povezavo med grafičnim čipom in procesorjem. Tudi to se zgodi. V tem primeru je edina rešitev nakup druge matične plošče. Po navadi je problem v samem vezju in je žal nepopravljiv (pustimo izjeme).

Globetrotter ::

solatko je izjavil:

Kateri model, je bil že gdaj očiščen v notranjosti. Lahko se pregreva.


Prav to težavo sem imel na mojem HP-ju. Ko so mi ga očistili je začel delati brez težav.

johanblond ::

update
- prenosnik je bil redno prepihan, tako da da to najbrž ni ni bil problem
- ker sem imel doma eno staro pasto in je dostop do hladinlnika zelo enostavne sem dal novo termalno pasto

ni nič pomagalo, vse po starem

v safe modu sem sem diseblal grafičo kartico in sedaj se sistem normalno postavi in
je slika na zaslonu prenosnika
ne morem spravit sliko na zunanji zaslon (ne vga ne DP)
v ne vidim v sistemu integrirane grafične (samo disableno ATI6470M)

Kako dobim sliko na zunanji zaslon?

solatko ::

Gonilnik za Intel.
Delo krepa človeka

jukoz ::

Da ne bom prehiter, ampak na mojem prenosniku, ki ima dodatno Nvidia grafično, z vklopljeno samo integrirano ne deluje DsiplayPort, prav tako ne deluje DVI, ali DP na docking station. Noben digitalen izhod.

johanblond ::

jukoz je izjavil:

Da ne bom prehiter, ampak na mojem prenosniku, ki ima dodatno Nvidia grafično, z vklopljeno samo integrirano ne deluje DsiplayPort, prav tako ne deluje DVI, ali DP na docking station. Noben digitalen izhod.

VGA deluje?

(ker nisem uspel dobiti signala preko VGA)

jukoz ::

Ja, VGA deluje. Na firmi imamo tudi identičen prenosnik brez dodatne grafične, kjer pa delujeta oba, VGA in DP.

shadeX ::

Globetrotter je izjavil:

solatko je izjavil:

Kateri model, je bil že gdaj očiščen v notranjosti. Lahko se pregreva.


Prav to težavo sem imel na mojem HP-ju. Ko so mi ga očistili je začel delati brez težav.


Ampak tvoj HP pa verjetno prej ni padel po tleh ne?

Globetrotter ::

Globetrotter je izjavil:

solatko je izjavil:

Kateri model, je bil že gdaj očiščen v notranjosti. Lahko se pregreva.


Prav to težavo sem imel na mojem HP-ju. Ko so mi ga očistili je začel delati brez težav.


Včeraj je crknila baterija ;( :'( ;( ;( ;(

solatko ::

Baterija je potrošni material.
Delo krepa človeka

Globetrotter ::

Ja, žal res...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenosnik, zelene črte na zaslonu

Oddelek: Pomoč in nasveti
233971 (1032) Han
»

hp 6830s težave

Oddelek: Pomoč in nasveti
61205 (1138) Gingwai
»

pregrevanje hp prenosnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7019306 (18375) Havq
»

HP 6735s

Oddelek: Strojna oprema
61312 (1250) 69charger
»

Kupiti monitor ali ostatih pri dveh slabših?

Oddelek: Kaj kupiti
273991 (3458) matonson

Več podobnih tem