» »

powerline adapter faza?

powerline adapter faza?

bigbada ::

Nekje sem slišal, da če hočeš uporabiti powerline adapter v svoji hiši, da moraš preveriti neko "fazo" oz. nekaj? Če je 0 oz. 1? A lahko kdo razloži kaj to pomeni. Kak električar bi verjetno vedel o čem je govora.

Hvala

fikus_ ::

Prva izvedbe so morale biti na eni fazi, sedaj menda ni več potrebno.
Imam nekaj takšnega in dela v hiši (nisem pa preverjal ali je na eni fazi):
https://www.mimovrste.com/mrezni-adapte...

hojnikb ::

tale kit dela super, v najslabšem primeru pač vrneš, če ne dela.
#brezpodpisa

Invictus ::

Powerline adapterji so idealna zadeva, da preveriš kako ti je štromar uredil elektriko :D.

Če je zanič brzina, je ziher nekaj mutil ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

DamijanD ::

A imaš teh adapterjev lahko več?
- En master + več slaveov
- Več parov master-slave

mile ::

Imaš lahko več, vsi v en network ali pa ločene pare, skupen bandwidth se deli med vse.

jero_no1 ::

Ali ta powerline adapter požre pasovno širino (polovico) ne glede na to ali je na koncu uporabnik ali ne?
Se pravi jaz imam 20 Mbit povezavo in ko bom v omrežje priključil powerline adapter bo le-ta vzel 10 Mbit ne glede na to, koliko jo bodo dejansko rabili uporabniki na drugi strani?

Upam, da sem razumljivo napisal :)

Company ::

jero_no1 je izjavil:

Ali ta powerline adapter požre pasovno širino (polovico) ne glede na to ali je na koncu uporabnik ali ne?
Se pravi jaz imam 20 Mbit povezavo in ko bom v omrežje priključil powerline adapter bo le-ta vzel 10 Mbit ne glede na to, koliko jo bodo dejansko rabili uporabniki na drugi strani?

Upam, da sem razumljivo napisal :)


Ne, nič ti ne požira. Moja adapterja se povežeta s hitrostjo 520 up, 190 down,, kar je precej eč, kot je pipica na internet. Če naprave ni gor, pretoka podatkov ni (no, je, ampak minimalno, toliko da se med sabo pogovarjata). Zakaj bi je pa natanko polovico vzel?

MTB ::

Company je izjavil:


Ne, nič ti ne požira. Moja adapterja se povežeta s hitrostjo 520 up, 190 down,, kar je precej eč, kot je pipica na internet. Če naprave ni gor, pretoka podatkov ni (no, je, ampak minimalno, toliko da se med sabo pogovarjata). Zakaj bi je pa natanko polovico vzel?


Katera adapterja pa imaš? Razmišljam o TP-linku WPA-8630PKIT in TA-8010P, vsega skupaj 4 naprave, za celo hišo.

jero_no1 ::

Company je izjavil:

jero_no1 je izjavil:

Ali ta powerline adapter požre pasovno širino (polovico) ne glede na to ali je na koncu uporabnik ali ne?
Se pravi jaz imam 20 Mbit povezavo in ko bom v omrežje priključil powerline adapter bo le-ta vzel 10 Mbit ne glede na to, koliko jo bodo dejansko rabili uporabniki na drugi strani?

Upam, da sem razumljivo napisal :)


Ne, nič ti ne požira. Moja adapterja se povežeta s hitrostjo 520 up, 190 down,, kar je precej eč, kot je pipica na internet. Če naprave ni gor, pretoka podatkov ni (no, je, ampak minimalno, toliko da se med sabo pogovarjata). Zakaj bi je pa natanko polovico vzel?


Ne vem, zakaj bi bilo tako, zato vprašam :) pred časom sem nekje bral, da ti adapterji po vklopu v internetno omrežje poberejo precej pasovne širine. Ni čisto logično, zato sprašujem.
Hvala za odgovor, bomo stestiral kako zadeva deluje, če sta adapterja oddaljena malo več 'faz' (sosednja stavba s svojo el. omarico, ampak iz istega hišnega el. priključka).

MTB ::

To si zamešal z wifi extenderjem, to ni isto kot powerlink. Extender pač prepolovi pasovno širino interne povezave, ki pa je ponavadi večja od internetne. Razen če nimaš 100 Mbit/s optike preko 54 MBit/s ruterja.

jero_no1 ::

Možno, hvala za razlago.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Powerline adapter internet

Oddelek: Omrežja in internet
493716 (2300) MrStein
»

Innbox Powerline PLC (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5014926 (13641) ...:TOMI:...
»

Katere PowerLine adapterje??? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7717957 (15340) Furbo
»

Dodatni router za WiFi po vsej hiši (AMIS)

Oddelek: Omrežja in internet
62881 (2751) SeMiNeSanja
»

Šibka jakost signala

Oddelek: Omrežja in internet
152005 (1349) Skooram

Več podobnih tem