» »

Kartice zvestobe raznorazne

Kartice zvestobe raznorazne

alese ::

Poznamo te kartice s katerimi nas vabijo v te klube, tuš spar ni da ni, sedaj pa vprašanje , kot veste je prišlo s strani skoraj vseh tehj ponudnikov kartic za ponovne podpise komintentov zaradi sprememb pogojev uporabe. A ste vi te pogoje prebrali ali samo podpisali. Pa zastavljam vprašanje, glede napisanih pogojev in še dodatno pravni vidik, a ste vi kaj razmišljali, če obstaja možnost, da bi kateri ali mnogi od teh ponudnikov od vas čez leta zahtevali vse nazaj, kar so vam dali ugodnosti, recimo ta popust pa un popust, saj veste, da se to na kartico in v transakcijah vse beleži, za vsakega imajo vse podatke.Recimo firma gre v dolgove in potem se en tam domisli, da bi na podlagi mogoče pogojev, če so to tam kje v drobni tisk napisali ali na podlagi tega in tega zakona, ki ga vi sploh ne poznate od vas zahtevali nazaj vse za 10 lez nazaj recimo to je 10.000 evrov. Boste rekli, paronaja, to je moje razmišljanje na podlagi tega, kar vidim da se v sloveniji dogaja, paronaja mislite, prej NNNP, ta predmet smo imeli v šoli v socializmu nič nas ne sme presenetiti, ali drugače, paronaja, hm, gospod pravnomočno obsojeni kriminalec se sonči na hrvaški obali in kaže osle državi sloveniji, ker je kao prebolan za v zapor in podobnih zgodb je v slo vsak dan na kupe, še vedno paronaja mogoče. lp

vres.ales ::

Te kartice zvestobe so zato, da vodijo statistiko vsakega posameznika in na podlagi tega potem polnijo police. Seveda vsi trgovci te podatke tudi prodajajo

jero_no1 ::

Čisto preprosta rešitev je - če te kaj skrbi, ne uporabljaj teh kartic :)
Zaenkrat še obstaja zadeva, ki se ji reče svobodna izbira...

Odjava ::

Jaz sem po 25. maju, ko so mi v Leclercu podturili pildek, s katerim lahko soglašam za naprej, prebral splošne pogoje na spletni strani. Res je da piše vse lepo, kaj je v praksi s podatki, pa vprašanje.
Če ne drugega, me malo moti, da se skozi leta lahko izriše kar natančna slika osebe, njegovih navad, potreb ipd. Če je to samemu sebi namen oz. njihovi prilagoditvi ponudbe, ok. Če ni, je zaskrbljujoče. A spet ne toliko, da bi se odrekel prihranku, ki ga je na letni ravni kar precej.
Razmišljam, da bi ta pildek, ki ga še nisem oddal, izpolnil z izmišljenimi podatki. Ker pač, zakaj ne.

Slučajno kdo ve, če hočejo videti osebni dokument v leclercu, ko ta pildek oddaš?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Odjava ()

Netrunner ::

GDPR zahteva možnost izpisa in izbrisa podatkov ki jih imajo o tebi, tako da če te kaj skrbi lahko po 1 letu zahtevaš da odstranijo vse v zvezi s tabo, kar bodo morali po zakonu narediti. Podatki, kateri bi izbris povzročil kakšne težave v sistemu pa morajo biti anonimizirani.

Kakorkoli obrneš, nihče ti ne bo mogel zahtevati povrnitev popustov oz. terjati karkoli od tebe na osnovi teh kartic.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Matek ::

Odjava je izjavil:

Jaz sem po 25. maju, ko so mi v Leclercu podturili pildek, s katerim lahko soglašam za naprej, prebral splošne pogoje na spletni strani. Res je da piše vse lepo, kaj je v praksi s podatki, pa vprašanje.
Če ne drugega, me malo moti, da se skozi leta lahko izriše kar natančna slika osebe, njegovih navad, potreb ipd. Če je to samemu sebi namen oz. njihovi prilagoditvi ponudbe, ok. Če ni, je zaskrbljujoče. A spet ne toliko, da bi se odrekel prihranku, ki ga je na letni ravni kar precej.
Razmišljam, da bi ta pildek, ki ga še nisem oddal, izpolnil z izmišljenimi podatki. Ker pač, zakaj ne.

Slučajno kdo ve, če hočejo videti osebni dokument v leclercu, ko ta pildek oddaš?
Oni kot trgovina nimajo motiva vohuniti za tabo osebno. OK, obstaja tveganje, da na neki točki podatke o tebi zahteva vlada oz. jih slabo zaščitene ukrade kak nepridiprav, ampak to je (žal vedno manj, ampak bodimo optimisti) bolj robni primer. Glavni namen teh kartic je, da lahko oni spoznajo širše navade potrošnikov in jim na podlagi tega prodajo več izdelkov. V tem smislu je povsem nepomembno, če ti napišeš gor Miki Miška - oni bodo tvoje nakupe še vedno analizirali in trgovino prilagodili tako, da boš tam pustil več denarja.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

TheBlueOne ::

Jaz imam za te in podobne zadeve se eno ime in email. Pa ne, ker se bojim, da bom kaj vracal, ampak ker mi ni dajat svojih podatkov, ce ni treba. Ce mi v Avstriji kje povedo, da je popust samo ce se uclanim, pa znam biti malo duhovit. Ce tam kdo bere moje ime in priimek ter zna Slo ali Hr jezik mu zna biti zabavno.

starfotr ::

O, ja, seveda imajo namen vohunit za stranko. Njim je v interesu, da imajo čim več podatkov o nekom, da lahko naredijo čim bolj točen profil posameznika. Točni profili so vredni več denarja, kot neki anonimni.


Primer: Janez ima kartico, izpolnil je vse podatke. Torej vedo, koliko je star, kaj dela ... Ker je reden kupec, ve trgovina vse o njemu. Kdaj kupuje, kje kupuje, koliko kupi, kako pogosto. Ker je zvest trgovini, ima tudi druge produkte, kot je mobilna telefonija trgovca. Na podlagi podatkov lahko sklepajo, da kupi hrane za približno 4 ljudi, ker za enega samega je to preveč, kar kupi, torej ima družino. Iz kupljenega lahko vidijo, da kupi veliko alkohola in s tem sklepajo, da ima probleme z alkoholom.

Janez kupi kondome, penino in jagode. Hkrati pokliče na neko številko.

Iz tega je moč sklepati, da se dobi z neko deklino.

Korelacij je neskončno. In to se prodaja.

Odjava ::

To je lahko logičen paranoičen sklep. Ampak, komu?

Odjava ::

Resno si ne predstavljam motiva kupca teh informacij. Praktičen primer, kot ta janezev zgoraj?

buttcrack ::

dokler za plato piva plačam samo 3 6packe, bom pač v njihovi štali, jebiga :p

[D]emon ::

Ah pri prenekaterih ameriskih verigah je ze prihajalo do tega, da so sledili nakupovalnim navadam uporabnikov, potem pa so posiljali prilagojene kataloge na dom in podobne fore.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Utk ::

[D]emon je izjavil:

Ah pri prenekaterih ameriskih verigah je ze prihajalo do tega, da so sledili nakupovalnim navadam uporabnikov, potem pa so posiljali prilagojene kataloge na dom in podobne fore.

Oh the horror.

Matek ::

starfotr je izjavil:

O, ja, seveda imajo namen vohunit za stranko. Njim je v interesu, da imajo čim več podatkov o nekom, da lahko naredijo čim bolj točen profil posameznika. Točni profili so vredni več denarja, kot neki anonimni.


Primer: Janez ima kartico, izpolnil je vse podatke. Torej vedo, koliko je star, kaj dela ... Ker je reden kupec, ve trgovina vse o njemu. Kdaj kupuje, kje kupuje, koliko kupi, kako pogosto. Ker je zvest trgovini, ima tudi druge produkte, kot je mobilna telefonija trgovca. Na podlagi podatkov lahko sklepajo, da kupi hrane za približno 4 ljudi, ker za enega samega je to preveč, kar kupi, torej ima družino. Iz kupljenega lahko vidijo, da kupi veliko alkohola in s tem sklepajo, da ima probleme z alkoholom.

Janez kupi kondome, penino in jagode. Hkrati pokliče na neko številko.

Iz tega je moč sklepati, da se dobi z neko deklino.

Korelacij je neskončno. In to se prodaja.
Kar si opisal, ima dosti več smisla na spletu, kjer lahko dobiš točno nase targetiran marketing. V Leclercu pa gledamo vsi iste police, tako da so omejeni glede tega, kako zelo lahko stvari prilagajajo.

Pa ne me narobe razumet, vem da marsikdo preži na naše podatke, samo zaradi fizičnih omejitev imajo klasične trgovine malo manj možnosti za njihovo izkoriščanje od spletnih.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

[D]emon ::

Utk je izjavil:

[D]emon je izjavil:

Ah pri prenekaterih ameriskih verigah je ze prihajalo do tega, da so sledili nakupovalnim navadam uporabnikov, potem pa so posiljali prilagojene kataloge na dom in podobne fore.

Oh the horror.


Predstavljaj si sledeci primer:

Tvoja hcerka zaradi sledenja nakupovalnih navad prejme katalog namenjen bodocim mamicam, ker je algoritem pac ocenil, da je noseca.

Rather creepy. :)
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Netrunner ::

Nekateri se preveč obremenjujete s tem. Eno kartico koristi več ljudi, tako da profiliranje posameznika je nesmiselno ampak bistvo so splošne informacije kdaj, kaj in kje se največ kupuje, kar je uporaben podatek za trgovino.

Mene bolj skrbi kakšne podatke ima ponudnik telefonije o meni kot pa neka trgovina.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

ftzj ::

Odkar sem prebral knjigo Orwell 1984 sem vse kartice zvestobe vrgel v smeti. Zdaj sem nezvest. Upam, da ne bodo uvedli obvezno zvestobo.

Spxy ::

Če špar ugotovi da pri njih redno kupujem XXL kondome in bodo posledično skrbeli za redno zalogo se ne bom nič pritoževal :). (PS: Zgodba je izmišljena :)))

ftzj ::

Cambridge analitika, fejsbuk, nsa, strici iz ozadja, kartice zvestobe, cookies, smart phone

ne hvala

SimplyMiha ::

A je kakšna kartica nezvestobe? Sprašujem za prijatelja.

Glugy ::

Jz iz principa ne kupujem tm kjer imajo kartice zvestobe. Enostavno ni nobene potrebe trgovinskih verig po tem da bi to imeli za opravljanje svoje osnovne dejavnosti. Trende se spremlja na podlagi tega koliko izdelkov prodaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Glugy ()

PINki ::

Eno offtopic vprašanje vezano na kartice zvestobe. Ker imamo več družinskih članov, bi za nekatere potreboval dodatne kartice. Vem, da se jih da spraviti na telefon v digitalno obliko, vendar bi za nekatere bila bolj priročna fizična kartica. Kako/kje jo "skopirati"? Kakšna DIY varianta?

Groot ::

PINki je izjavil:

Eno offtopic vprašanje vezano na kartice zvestobe. Ker imamo več družinskih članov, bi za nekatere potreboval dodatne kartice. Vem, da se jih da spraviti na telefon v digitalno obliko, vendar bi za nekatere bila bolj priročna fizična kartica. Kako/kje jo "skopirati"? Kakšna DIY varianta?


Tiste, ki imajo črtno kodo, pofokopiraj z najvišjo ločljivostjo in poizkusi če deluje. Sam sicer še nisem poizkusil ampak ne vidim ovire, da nebi prebralo črtne kode, če je dobra kvaliteta kopije.

Furbo ::

PINki je izjavil:

Eno offtopic vprašanje vezano na kartice zvestobe. Ker imamo več družinskih članov, bi za nekatere potreboval dodatne kartice. Vem, da se jih da spraviti na telefon v digitalno obliko, vendar bi za nekatere bila bolj priročna fizična kartica. Kako/kje jo "skopirati"? Kakšna DIY varianta?

Večina ponudnikov ti celo pošlje zraven nalepke z isto kodo (spar) ali pa ti izda kartice za družinske člane (omv).. samo vprašaj jih.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

starfotr ::

Kam smo prišli. Ne samo, da folk daje svoje podatke za neke kvazi popuste, za to novačijo še svoje domače in kot da to ni dovolj, bi si še sami naredili svoje kartice.

Trgovci so tu absolutni zmagovalci, ovce se same pasejo, strižejo in jedo, samo še zaklati se morajo, pa bo perfekcionizem na višku.

Groot ::

starfotr je izjavil:

Kam smo prišli. Ne samo, da folk daje svoje podatke za neke kvazi popuste, za to novačijo še svoje domače in kot da to ni dovolj, bi si še sami naredili svoje kartice.

Trgovci so tu absolutni zmagovalci, ovce se same pasejo, strižejo in jedo, samo še zaklati se morajo, pa bo perfekcionizem na višku.


Vau res imajo veliko korist če enkrat na teden kupim eno stvar na kuponček. Sodeč po mojih običajnih nakupih na kupončke je njihov sklep da imam definetivno probleme z alkoholom, ker ponavadi pač kupim to vsake toliko :))

Glede na velike skrbi sklepam da si sam popolnoma odrezan od vsega, na internetu visiš zgolj prek TORa, stvari preko spleta vedno naročiš na neko neobstoječo osebo s poštnim nabiralnikom, kartic bančnih ne uporabljaš, itd. itd. Sarkazem off, najbrž puščaš veliko več svojih "sledi" kot tisti, ki uporablja kakšno kartico zvestobe katerega od naših trgovcev

buttcrack ::

Res ne štekam zakaj ne bi izkorsitil parkrat mesečno kupon za 25%. Če bi resno spremljali moje nakupovalne navade, bi me delodajalec že gladko že poslal v kakšne toplice :)
Kaj jim bo podatek da me častijo en 6pack piva na plato oz 250g kave na kilo?
Če bi res kaj meli od tega, bi mene in meni podobnim slenslali s tega ker jih izkoriščamo.

starfotr ::

Izkoriščate trgovce :D Ovce res ne vidite 2 cm pred nos :)

Ganon ::

starfotr je izjavil:

Kam smo prišli. Ne samo, da folk daje svoje podatke za neke kvazi popuste, za to novačijo še svoje domače in kot da to ni dovolj, bi si še sami naredili svoje kartice.

Trgovci so tu absolutni zmagovalci, ovce se same pasejo, strižejo in jedo, samo še zaklati se morajo, pa bo perfekcionizem na višku.


Zdaj pa ti, pametnjakovič, razloži, zakaj v trgovini ne bi izkoristil popustov. Trgovec kartic zaradi kapric nekega posameznika ne bo ukinil. Torej, imaš samo dve možnosti. Lastiš si kartico in koristiš popuste, ali pa kupuješ po polni ceni. Ti se kar drži slednjega, meni denar ne pada z neba in mi ni problem s sabo nositi kos plastike oz. še lažje, imeti aplikacijo na telefonu, v kateri je shranjena večina.

starfotr ::

Jaz pa ne opravljam nepotrebnih nakupov in tako prihranim mnogo več, kot vi, ki kupujete popuste in brezglavo nakupujete ter uporabljate kartice zvestobe. Saj se je videlo zadnje dni, kako racionalni smo, folk kupuje zaradi korone na zalogo.

Kartice zvestobe niso zato, da bi vi manj kupili in prihranili. Uvedene so zato, da trgovci dobijo več informacij in tako posledično z ukrepi marketinga dosežejo še večjo prodajo in večji dobiček na koncu.

Jaz nimam nobene kartice zvestobe. In to je moja odločitev. Vi pa pač uporabljajte kar želite. Veliko popustov vam želim.

Ganon ::

starfotr je izjavil:

Jaz pa ne opravljam nepotrebnih nakupov in tako prihranim mnogo več, kot vi, ki kupujete popuste in brezglavo nakupujete ter uporabljate kartice zvestobe.


To je zraslo na tvojem zeljniku. Kupujem tisto, kar potrebujem. In zelo pogosto pri teh produktih naletim na (konkretne) popuste, ki jih brez kartice ni mogoče koristiti. Če se bojiš, da bo trgovec vedel, kaj si kupil in te podatke obdeloval za namene trženja, je to tvoja stvar. Jaz nisem paranoik. Mi je bolj važno, da sem za tuno odštel 3 evre, namesto 5.

Master_Yoda ::

Kaj pa ce so pogruntali kaj folk najvec kupuje, ustrezno podrazili, in sedaj tu in tam dajo ven kupone kjer dobis izdelek po zelo ugodni - prej normalni ceni. Ko pa ni kupona pa se vedno vzames, po podrazeni ?
Dovie'andi se tovya sagain.

Zgodovina sprememb…

Ganon ::

Ne kupujem od včeraj, spremljam cene.

Groot ::

Master_Yoda je izjavil:

Kaj pa ce so pogruntali kaj folk najvec kupuje, ustrezno podrazili, in sedaj tu in tam dajo ven kupone kjer dobis izdelek po zelo ugodni - prej normalni ceni. Ko pa ni kupona pa se vedno vzames, po podrazeni ?


In to so najbrž skupinsko naredili prav vsi trgovci v Sloveniji, glede na to da večina stvari stane bolj ali manj enako pri vseh (pustimo ob strani dejstvo, da je Mercator dražji od Hoferja npr. in podobno). Da o različnih navadah ljudi kaj dajo na kupon niti ne govorim (npr. že sam če ne želim kaj točno specifičnega dam pač na kupon najdražjo stvari, ki jo pač imam v tistem nakupu, pa je lahko kdaj vredna tudi zgolj par EUR).

showsover ::

Jaz pa ljubim kartice zvestobe. Brez kartic zvestobe bi se pocutil manj clovek in manj moski. Rad jih gledam, vseh 98, ki jih imam, in rad jih nosim s seboj, da jacam misice.

buttcrack ::

Res ne štekam zakaj bi dal za plato pira 24€, če ga dobim s kuponom za 18.
Pa niti kupona ne rabiš met, samo telefon pokažeš pa poveš da bi popust.
Eni ste resno zreli za EU financministre.

showsover ::

Butcher, seveda imas prav... Kartice zvestobe so smiselne, ce imata OBA korist. Ne pa jemat kar na blef. Tule se sicer malo hecamo iz konzumerizma, katerega radikalni verniki smo tudi sami, pa se malo tolazimo.

joggi79 ::

Groot je izjavil:

Vau res imajo veliko korist če enkrat na teden kupim eno stvar na kuponček. Sodeč po mojih običajnih nakupih na kupončke je njihov sklep da imam definetivno probleme z alkoholom, ker ponavadi pač kupim to vsake toliko

No ok sedaj pa poglejmo to drugace... Mercator te podatke proda Zavarovalnici Triglav. Zavarovalnica Triglav ugotovi, da imas probleme z alkoholom (ja po tem kar si napisal ti) in lej hudica tvoje zivljensko zavarovanje gre v stratosfero. Poleg tega se do teh podatkov dokoplje tudi kadrovska tvoje firme, in ker alkoholikom ne zaupajo, dobis nogo. Je se tako "ko jebe to, kaj jim pa bo"? ;)

starfotr ::

Bolje, da ne veste, kaj vse o vas zbirajo. Sploh pa tiste, najbolj občutljive podatke, v ustanovah, kjer jim načeloma zaupamo in so v večini javni zavodi ter imajo kartice.

Furbo ::

joggi79 je izjavil:

Groot je izjavil:

Vau res imajo veliko korist če enkrat na teden kupim eno stvar na kuponček. Sodeč po mojih običajnih nakupih na kupončke je njihov sklep da imam definetivno probleme z alkoholom, ker ponavadi pač kupim to vsake toliko

No ok sedaj pa poglejmo to drugace... Mercator te podatke proda Zavarovalnici Triglav. Zavarovalnica Triglav ugotovi, da imas probleme z alkoholom (ja po tem kar si napisal ti) in lej hudica tvoje zivljensko zavarovanje gre v stratosfero. Poleg tega se do teh podatkov dokoplje tudi kadrovska tvoje firme, in ker alkoholikom ne zaupajo, dobis nogo. Je se tako "ko jebe to, kaj jim pa bo"? ;)

In koliko slovencem je na ta način že šla premija gor?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

joggi79 ::

Ta moment verjetno se nikomur (pri nas... v ZDA pa se premije (ali pa krediti itd.) ze lep cas dolocajo tocno na osnovi teg). Ampak ce kdo verjame, da firme delajo stvari zastonj, ker se jim jebe za profit in rade dajejo ljudem popuste, ker so pac dobrosrcne do potrosnikov, naj pac zivi v tem prepricanju. S svojimi podatki vsak razpolaga sam, kot mu pase. Samo ne cez par let jokat, ko ti bo zares sla premija gor. Ne glede na GDPR in ne vem se kaksne ideje, te stvari ostanejo.... ne samo da ostanejo, zgolj dodatno se se nabirajo. Izbrisa ni ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: joggi79 ()

showsover ::

To ni najbol kakovostna razlaga, ni prav veliko vredna. Trgovec se zaveda, da če te bo namamil s popusti, da boš pri njem pustil več denarja kot bi sicer, kar je glavni razlog kartic ugodnosti. Kaksni posebni indici glede alkohola za zavarovalnico ali glede drugih razvad niso ravno neka visoka kvaliteta podatkov, nikakor niso nemogoci, ampak ni direktne korelacije med nakupom (za piknike npr.) in osebno konzumacijo. Tudi 'ta moment' ni ravno eksaktna znanost. Gre se, da te razvadi stranko, da zaupas v cene in ambient, da puscas vec denarja pri njih kot drugje. Torej, komur ne pasejo kartice zvestobe, jih pac naj ne koristi, ce najde sam super ponudbo, odlicno, tako je tudi prav. Ni pa potrebno vsakega sranja kupovati, kar ga vidite v reklami. In glede na povprecne dohodke, se res ni bati, da bi vse kupili, kar vam prinesejo pred nos. Ali pac? Recimo, smart superge za 45k?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

Ganon ::

starfotr je izjavil:

Bolje, da ne veste, kaj vse o vas zbirajo. Sploh pa tiste, najbolj občutljive podatke, v ustanovah, kjer jim načeloma zaupamo in so v večini javni zavodi ter imajo kartice.


Spusti rolete, opazujejo te.

starfotr ::

Vem za sistem pri nas, kjer zaposleni vpisujejo opažanja strank. Na primer, stranka je slabe volje, oblečena v cenana oblačila, izgleda neprespano ipd.

solatko ::

Kartice so čisto v redu stvar, če znaš kupovat.
Recimo moj prihranek v eLeclercu je bil -
računalnik i7 i920 - normalna sestava iz naročenih kosov minimalno 1200€ (599€ od 1050€)
prenosnik dell 2 kosa i5 6.generacija 399€ (najceneje na trgu ta čas 650€), da ne omenjam cca 30 SSD-jev po 26€ 250NB lani, par akumulatorjev po smešni ceni, TV-ji, pralni stroj, hladilnik,......

Od kar je ta kartica, sem s pametnimi nakupi prišparal okoli 5k€ in kupil ravno 0 nepotrebnih reči.

V Špar-u lani okoli 600€ prihranka, v Mercatorju kupujem zelo malo, ker so mi franšizo pod blokom zamenjali s Tuš-evo, ki pa nima kvalitetne robe in še cca 10-20%-ov dražja je od Špara.
V Hoferju in Lidlu ne kupujem, razen kakšen tehnični izdelek, ki ga potrebujem in ga imajo po ugodni ceni.

Drugih kartic nimam, kar se pa tiče podatkov pa noben ne trži toliko z njimi, kot google, katerih telefone imate pa skoraj vsi, nič pa od njih ne dobite.
Sam uporabljam WP, ko bo crknil grem na Nokia-o 3310, Androida ne maram niti v bližini.
Delo krepa človeka

buttcrack ::

joggi79 je izjavil:

Groot je izjavil:

Vau res imajo veliko korist če enkrat na teden kupim eno stvar na kuponček. Sodeč po mojih običajnih nakupih na kupončke je njihov sklep da imam definetivno probleme z alkoholom, ker ponavadi pač kupim to vsake toliko

No ok sedaj pa poglejmo to drugace... Mercator te podatke proda Zavarovalnici Triglav. Zavarovalnica Triglav ugotovi, da imas probleme z alkoholom (ja po tem kar si napisal ti) in lej hudica tvoje zivljensko zavarovanje gre v stratosfero. Poleg tega se do teh podatkov dokoplje tudi kadrovska tvoje firme, in ker alkoholikom ne zaupajo, dobis nogo. Je se tako "ko jebe to, kaj jim pa bo"? ;)

Dobre pokaš... Še dobro da imam od stare mame kartico, če grem kdaj kupit kaj za njo in se potem še lahko na penzion popust švercam. Od danes naprej gre alkohol samo še na njeno kartico in držim pesti da ji ne bodo zmanjšali pokojnine oz. podražili življenca :))))


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hitre blagajne Špar vs Mercator (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14222241 (12820) janezvalva
»

Amazon odprl prvo fizično trgovino brez blagajn (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
7823737 (20154) SimplyRF
»

Ukinitev gotovinskega plačevanja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10523329 (20414) thramos
»

Spar črtna koda (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
9019214 (13163) ales85
»

Sledenje obiskovalcem trgovskih centrov z mobilnimi telefoni

Oddelek: Novice / Zasebnost
4914968 (11994) globalna80

Več podobnih tem