» »

Thermal grizzly termalna pasta, kje kupiti?

Thermal grizzly termalna pasta, kje kupiti?

Assass1n ::

Zdravo,

Rad bi kupil 2 tubi termalne paste, eno tekočo kovino za delidan cpu ter eno kryonaut za cpu ter dva gpu bloka.
Kje naj hudiča naročim, da ne bom dal za poštnino 20€ ? , na žalost vse .de štacune lupijo za poštnino ko norci :) , da ne pregledujem vseh, če kdo ve katero iz spiska.
Tukaj je spisek trgovin http://www.thermal-grizzly.com/bezugsqu...

PS: sem se zapičil v to pasto, zato mi ni treba priporočat drugih hvala >:D

Hvala in lep dan
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

dolenc ::

Na ekwb imajo navadno, pa vpraši če lahko tudi tekočo kovinsko dobijo.

PunkDude ::

JC Denton ::

jaz sem dobil na aliexpress ne vem, če sem imel sploh poštnino za plačati.

Assass1n ::

Sem pogledal vendar je cena pri caseking.de 15€ na aliexpress pa 28$.
Sem delidal padec temp je zelo občuten pri hudih loadih cca. 20°C pa sem uporabil gelid gc extrem katero sem imel doma. Bom vrjetno kar tako pustil, ker te dve pasti staneta potem slabe 40€, toliko se mi pa spet ne gre :) če pa kdo najde naj pa kar piše, ali če bi si kdo poštnino delil :)
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

nmrm771 ::

Assass1n...imaš delid tool ali si po metodi zelo ostrega in tankega rezila?

Assass1n ::

Imam delid tool, 3d printan deloval je super.
Paste sem pa potem na caseking.de naročil.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

nmrm771 ::

Se da delidad tudi 8700k?

Assass1n ::

https://www.thingiverse.com/thing:16306...

Tole je ta tool, če bi pride prav ti ga posodim.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

nmrm771 ::

Ja bi lepo prosil, ker bi rad zbil temperature na raven kot se spodobi! Kako je potem s tistim črnim lepilom? Ga odstranim/pustim...proc zalimam/ne zalimam oz samo položim nazaj gor?

Assass1n ::

Jaz sem iz plastično žličko stran spraskal gre lepo, potem pa sem samo položil gor in zapel. Sedaj ko bom dal tekočo kovino bom pa iz temeraturnim silikonom nazaj zalepil ker je bolj priporočno.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

nmrm771 ::

Malo sem raziskal in jih ogromno res ne zapečati nazaj, ker ni razlike v temperaturi in še lažje je, če je potrebno kdaj naknadno kaj urejat. In mislim, da bo pasta noctua nth1 čisto ok za uporabit...
Iz kje pa si ti?

JC Denton ::

Assass1n javi razliko v temepraturi prej in potem. Jaz imam doma že kak mesec Kryonaut in delid pa se še nisem lotil. S silikonom ga ne bi sral preveč, že sama pasta bo držala IHS na čip ko se bo zapekla.

Assass1n ::

Bom dal silikon 4 pikce da drži vse skupaj, ker sedaj imam brez in je izredno nerodno. Temperature so dosti nizje v detajle nisem šel, ker nimam volje testirat :)
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

Master_Yoda ::

Da malo ukradem temo: Ve kdo kje v MB bi nabavil Arctic MX-4 ali pa Noctua termalno pasto ? Da ne bi za 8 eur termalne paste placeval 10 eur postnine ...

Excavator ::

Master_Yoda je izjavil:

Da malo ukradem temo: Ve kdo kje v MB bi nabavil Arctic MX-4 ali pa Noctua termalno pasto ? Da ne bi za 8 eur termalne paste placeval 10 eur postnine ...

https://www.mimovrste.com/dekor-pc/arct...

Gre tudi brez postnine, gres na tisto njihovo prevzemno mesto na Trzaski.

Zgodovina sprememb…

Master_Yoda ::

Hvala! Nazadnje ko sem gledal na mimovrste (pred kaksnima dvema tednoma) so samo MX-2 imeli - ali pa jim searh ne dela cisto vredu in mi ni prikazalo.

Assass1n ::

Sem zrihtal, conductonaut na jedru kryonaut zunaj. Malo offtopic ampak nekdo me je prosil :)



To so temp po 10min large FFT v prime95. Merodajne so nekako le max temp, nekih podrobnih testov nisem delal jih je poln internets :)
Se mi niti ni šlo toliko za temperature, ker imam isti oc kot prej, bolj za izkušnjo delidanja ker me je vedno zanimalo kako se to naredi iz prve roke.

Lp
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

klinker ::

20°c ni malo. Pa se manj W kaze :D
Kolko ti kaj gre na IntelBurn, ram na max?

N4m31355 ::

mal kradem temo.. mislite da se splaca delat delid na x5660?na 4.42 gre sedaj, vendar so temp 95..
Lp

klinker ::

To so soldered cpuji, nimas kaj delidat.

Assass1n ::

klinker je izjavil:

20°c ni malo. Pa se manj W kaze :D
Kolko ti kaj gre na IntelBurn, ram na max?

še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

klinker ::

Hmm, rama imas se 6GB fraj. Izberi najvisjo stopnjo, ki ti vsega pozre. Tam gredo temp. res gor.

Assass1n ::

Glej max temp, ko test dokonča ti ram vrne v uporabo.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

klinker ::

Sej res, test je bil koncan ;(( pa je to na 4,4Ghz, ker mi je cudno da si imel pod Prime visje temp., ker meni ni nic zakurlo cpuja bolj od IBT.
Vsekakor so temp. odlicne, ce je to na 4,4Ghz in imas se nekaj fore za navit.

Assass1n ::

Na 4.5 sem ga dal, kaj več pa nima smisla ker so voltaže nad 1.4v
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

klinker ::

Ni kaj rect, super temperatue 8-)

JC Denton ::

Assass1n je izjavil:

Sem zrihtal, conductonaut na jedru kryonaut zunaj. Malo offtopic ampak nekdo me je prosil :)



To so temp po 10min large FFT v prime95. Merodajne so nekako le max temp, nekih podrobnih testov nisem delal jih je poln internets :)
Se mi niti ni šlo toliko za temperature, ker imam isti oc kot prej, bolj za izkušnjo delidanja ker me je vedno zanimalo kako se to naredi iz prve roke.

Lp


Hvala.

strumf666 ::

Spodobna razlika :) Za max T se sicer ponavadi uporablja small FFTs.
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

bastadu ::

Kje v LJ se da danes dobiti tole termalno pasto Thermal Grizzly?

kuglvinkl ::

jaz bi poklical v Funtech ali pa Techtrade.
Your focus determines your reallity

mirancar ::

na amazonu se da dobiti Kryonaut, med tem ko Conductonaut iz nekega razloga ne pošiljajo v slovenijo

Machete ::

Rabil je danes.
Podvprašanje: pa je Grizli res suho zlato, ali gre samo za YTinfluence marketing?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

dolenc ::

Pododgovor: Glede na to kako vlogo ima termalka, ne bo magično naredila dober hladilnik iz slabega. Je pa vredu termalka. Je pa res da so več al manj tudi vse ostale ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

katera termalna pasta

Oddelek: Pomoč in nasveti
181148 (678) Assass1n
»

Nepravilen nanos termalne paste? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
736550 (4666) care20
»

Kateri cheap CPU cooler

Oddelek: Kaj kupiti
393492 (2638) m0LN4r
»

Difuzor zrak, voda ... težave s hlajenjem (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
725492 (4688) Napajalc
»

Navijanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
5611917 (10629) wate

Več podobnih tem