» »

Arctic Liquid Freezer II 420mm in težave s hlajenjem i9-12900K

Arctic Liquid Freezer II 420mm in težave s hlajenjem i9-12900K

bastadu ::

Torej danes končno dobil še AIO hladilnik za nov cpu, in sicer Arctic Liquid Freezer II 420mm, ki ima po YT cel kup oh in sploh recenzij. Ga zmontiram, iz radovednosti poženem test v Cinebench-u ter spremljam temperature v CPUID HWMonitor in šokirano opazujem, kako temperature sežejo tudi do 100°C, kar se mi zdi občutno preveč za takšen hladilnik, realno sem pričakoval nekje max. 80-85°C.
Je imel kdo podobno težavo in kaj bi lahko bil razlog? Enoto s črpalko sem tudi odstranil iz cpuja, da sem preveril, če je slučajno problem v slabem stiku termalne paste, ampak vse je izgledalo bp, lepo enakomirno razporejena termalna pasta ...

slon ::

bastadu je izjavil:

Torej danes končno dobil še AIO hladilnik za nov cpu, in sicer Arctic Liquid Freezer II 420mm, ki ima po YT cel kup oh in sploh recenzij. Ga zmontiram, iz radovednosti poženem test v Cinebench-u ter spremljam temperature v CPUID HWMonitor in šokirano opazujem, kako temperature sežejo tudi do 100°C, kar se mi zdi občutno preveč za takšen hladilnik, realno sem pričakoval nekje max. 80-85°C.
Je imel kdo podobno težavo in kaj bi lahko bil razlog? Enoto s črpalko sem tudi odstranil iz cpuja, da sem preveril, če je slučajno problem v slabem stiku termalne paste, ampak vse je izgledalo bp, lepo enakomirno razporejena termalna pasta ...


Jaz imam 360 verzijo in amd 5900x. Narejeno imam tako:
1. Črpalka je priklopljena na priklop CPU FAN . V biosu nastavljeno da dela na max PCM 100% neglede na temperaturo. Hitrost črpalke ni vidna. To je neka fora Arctica, da zadnje serije pump ne javijo svoje hitrosti v sistem.
2. Na hladilniku imam 6 ventov. Po dva ventilatorja sta v push pull vezavi na en priklop za system FAN na osnovni plošči.
Torej imam tri sklope po 2 ventilatorja. V biosu imam enake nastavitve za vse tri sklope ventov.

Probaj vsak ventilator priklopit direktno na ploščo in izberi max napetost 12v DC oz 100% PCM za vse temperature. Naredi test in opazuj temperature. Če v tem načinu dobiš 100C, potem žal ostane, da poiščeš nekoga z podobno konfiguracijo, da ti potrdi tvoje ugotovitve. Če je v tem načinu vse ok, bi jaz začenjal spreminjat krivuljo hitrosti odvisno od temperature v biosu.
lp
AMD Ryzen7 5900x & MSI MAG 570x TOMAHAWK
& Asus TUF 3080 & 32 GB 3200MHz@3600MHz
& Samsung 970 Evo plus 1TB & LG 27GL850

freesty ::

Glupo vprasanje, a vendar.. A si odstranu folijo s cpu blocka? Pasto si dal gor/je ze bla gor?

Drgac pa bral sm neki, da je ta mount lahko nekompatibiln z dolocenimi platami, se ti usede 100% na cpu al se nasloni na kaksne okoliske komponente?
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

bastadu ::

Seveda sem folijo odstranil, prav tako nanesel pasto, ki je bila priložena. Glede na odtis v pasti zgleda, da se lepo usede:

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali zračno hlajenje umira? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
17322522 (9731) Raptor F16
»

Nepravilen nanos termalne paste? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
736619 (4735) care20
»

Termalna pasta

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
223913 (3277) Moonman
»

Laptop in ventilator(vročina)

Oddelek: Pomoč in nasveti
143467 (2085) Neumann
»

Težave s HP 6735s (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
527309 (5583) jan01

Več podobnih tem